Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rise of The Tomb Raider - oczekiwania i obawy (E3 2015)

22 postów w tym temacie

Również czekam na gierkę poprzednia czesc mnie kupila ze względu na akcje. Żadnej poprzedniej części nie przeszedłem do konca ponieważ nie mam w sobie sily czasem żeby siedziec zbyt długo i kombinować. A w tej części zwiedzilem kilka bonusowych lokacji jak dobrze pamiętam wiec mi starczyło. Mam nadzieje ze nie przesadza z tymi zwiedzaniami i zagadkami. Graficznie będzie wystarczająco cudnie. Liczę ze fabularnie nie zawiodą oraz różnorodnością lokacji. Po filmach widac ze będzie ciag niefortunnych zdarzeń co bylo genialne w jedynce. Dlatego dla mnie to co robią z seria Tomb Raider jest najlepszym co moglo ta serie spotkać. Bo nie oszukujmy się nigdy te gry mię pobijaly rekordów sprzedaży i mowie tu o wersjach z lat 2000 bo stare klasyki to co innego. Takze to jest taki TR jaki chce i fajnie ze mam xboxa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych obaw. Jak tylko ujawnią wersję na PC to złożę Pre-order. Pierwszą część przeszedłem wiele razy i stawiam ją na równi ze znakomitym Uncharted, a miejscami nawet wyżej (klimat). Poza tym przeszedłbym grę nawet tylko dla głosu Camilli Luddington, jest idealny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde klimat Tomb Raidera faktycznie nieziemski. Ostatnia częsc była super i mi też podobała sie bardziej od Uncharted 3,po prostu bardziej zapadała w pamięc. Głos pani Camilli Luddington jest tak bardzo seksowny że moge go sluchac całymi dniami i nocami :-)
Ciesze się że akurat wybrałem xboxa jako nową konsole i chodz wiem ze nowy TR to pewnie czasowy exclusive to i tak dobrze zagrać jako pierwszy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm pewnie to samo akcja,akcja,zagadka prosta,akcja,akcja,zagadka trudna,QTE,QTE,QTE ,akcja akcja , end game z QTE ,pod koniec napisy ze nadal jesteś dziewicą jako Lara .
p.s:Osobiście żadnych cudów nie oczekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na nowego Tomb Raidera z niecierpliwością, gra z 2013 była świetna, pełna akcji i fajnie wplecionych łamigłówek i przygód. Więc jeśli Rise of Tomb Raider, będzie oskryptowane do bólu i wgniatać mnie w fotel. Biorę to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hmm pewnie to samo akcja,akcja,zagadka prosta,akcja,akcja,zagadka trudna,QTE,QTE,QTE
> ,akcja akcja , end game z QTE ,pod koniec napisy ze nadal jesteś dziewicą jako Lara .
> p.s:Osobiście żadnych cudów nie oczekuję.

No jak dla mnie cudem jest to co zrobili w 2013 i nic więcej od nich nie chce. A zawiodę sie jak właśnie nie będzie QTE akcji i jakiegoś zakończenia które mówi ze jeszcze wiele przed nią. Bo to co później znamy dobrze ze starych czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomb Raider z 2013 roku był naprawdę świetną grą, choć za pierwszym razem mnie, o dziwo, odrzucił :D no i w dodatku ta nowa Lara jak dla mnie jest dużo seksowniejsza od starej (w moim prywatnym rankingu przegrywa tylko z Cirillą z Wiedźmina 3).
Tak więc z niecierpliwością oczekuję nowej odsłony, nowych zagadek, akcji i przede wszystkim więcej Lary, choć jako gracz pecetowy muszę uzbroić się w cierpliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Rise of The Tomb Raider ma szansę być na prawdę ciekawą grą, która dałaby mi dużo radości z gry.
Kiedy już ogram Uncharted 4: A Thief''s End

Natomiast czego oczekuję ?
Najbardziej oczekuję wydania Rise of The Tomb Raider na PS4 ;))
Szczerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jedno. Mnie też się poprzednia część podobała i ograłem ją na wszystkie strony. Zdziwiła mnie jednak cena tamtej gry: 50 zł na konsole. Skoro to tak świetna gra, skąd te wyprzedaże? myślicie, że z tą częścią będzie podobnie? warto czekać, czy może składać pre-order?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomb Raider 2013 byl świetnym tytułem, mial kilka kapitalnych momentow i raczej jestem spokojny o kontynuację..jedyne czego chcialbym wiecej to zagadek ;)
Jako, ze jestem posiadaczem PS4 to zanim gra wyjdzie na moją konsolę pewnie zdążę ograć Uncharted 4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno. Po upadku moralnym Blizza i innych wielkich firm tylko kilka zdawalo sie trzymac poziom a wsrod nich przynajmniej do tego momentu najjasniejsza gwiazda dla mnie bylo Crystal Dynamics. Patrzac z perspektywy czasu ta firma nigdy nie wypuscila slabej gry (moze nie byly to najwieksze swaitowe hity) Byly to jednak dobre, bardzo dobre oraz znakomite gry tpp :)
Jestem przekonany ze nowy tomb bedzie dobra gra tpp ale nie wiem czy bedzie dobrym tombem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 13:55, Levario napisał:

Dziwi mnie jedno. Mnie też się poprzednia część podobała i ograłem ją na wszystkie strony.
Zdziwiła mnie jednak cena tamtej gry: 50 zł na konsole. Skoro to tak świetna gra, skąd
te wyprzedaże? myślicie, że z tą częścią będzie podobnie? warto czekać, czy może składać
pre-order?

Bo gra nie jest świetna, co najwyżej dobra. Do oryginalnych Tomb Raider''ów nie dorasta do pięt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Względem tego tytułu po prezentacji na E3 nie mam żadnych obaw. Jak tylko ogłoszą koniec wyłączności, biorę preordera. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne podsumowanie, trzeźwa i dogłębna analiza zalet i wad pierwowzoru. Brawo.
Niewiele można tu dodać - jeśli reboot z 2013 roku zrobił coś dobrze, to było to wrażenie eksploracji *miejsca*. Rzeczywiście, wyspa miała swój klimat, charakter i nie czuło się aż tak bardzo, że mamy do czynienia z przechodzeniem "poziomów", wszystko pięknie zlewało się w spójną całość.
Co skopano? Wiele, niestety. Sporo można - i należy - w kontynuacji poprawić.
-Zgadzam się, że zagadek i grobowców było jak na lekarstwo.
-Za dużo QTE, zwłaszcza w walce wręcz.
-Zgadzam się, że przesadzono z ilością sekwencji zmuszających gracza do ciągłej wymiany ognia; generalnie, naprawdę nie obraziłbym się, gdyby ilość przeciwników zredukowano o mniej więcej 90% - w TR studia Core przeciwnikiem była fauna oraz same "grobowce" właśnie, środowisko gry jako takie, a nie miliardy adwersarzy uzbrojonych po zęby. Zabieg ten skutecznie budował poczucie osamotnienia, obcowania z nieznanym, niezbadanym.
-Fabularnie, TR2013 po prostu leżał. Ewolucja Lary "od zera do bohatera" nie wypadła może w pełni wiarygodnie, ale dało się to przeboleć, problemem nieziemskim była schematyczna do bólu i raczej mało ciekawa "tajemnica wyspy"(końcowy"zwrot akcji" dotyczący intencji księżniczki Himiko przewidzieć można było bez najmniejszych problemów już w połowie gry, nie wspomnę o oczywistej i wywołującej śmiech "zdradzie"...).
-ALE: żeby tego było mało, prawdziwym coup de grace okazały się... postaci drugoplanowe. Takiej menażerii nijakich, żałośnie wręcz stereotypowych, napisanych na kolanie, pozbawionych głębi indywiduów nie widziałem w grach od LAT. Na miłość, nawet chodzące zwały mięśni, czyli ekipa Marcus Fenix i spółka z Gears of War przynajmniej dały się lubić, czego o "bohaterach" TR2013 po prostu powiedzieć się nie da. DNO. SZMIRA. CHAŁA. WSTYD. ZAŻENOWANIE.

Co na razie mogę pochwalić w Rise of the TR - efekt śniegu. Znakomity.
Cóż, pozostaje liczyć na to, że panowie z Crystal wyciągnęli jednak ze swoich błędów wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Cieszę się, że materiał się podobał. :) Miło czytać takie posty osób, które jednocześnie lubiąc daną markę są świadome jej - oczywistych momentami - wad. Mam cholernie wielką słabość tak do TR-a, jak i do panny Croft, zatem jaka by ta gra nie wyszła, to i tak pewnie przejdę kilka razy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować