Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP RED: coraz więcej ludzi zaczyna pracować nad Cyberpunkiem 2077

24 postów w tym temacie

Nie rozumiem jak reakcja na teaser moze ich upewnic ze gra jest trafnym pomyslem. Przeciez to bylo zwykle intro a nie gameplay, przeciez gracze nic nie wiedza na temat samej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę, że Cyberpunk na nowo zapali ogień w pracownikach CDPR i powstanie kolejna część Wiedźmina. :D A co do samego Cyberpunka to wiadomo nie ma jakoś dużo znaczących na rynku gier tego typu jedynie Deus Ex i po części Remember me, ale, Deus Ex jak dla mnie jest trochę słabo poprowadzony, a REDzi to już mistrzowie w pisaniu fabuły i robienia gier sprawiających przyjemność grającemu i które nie są czymś co się szybko nudzi albo czymś co się chce ukończyć jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiem jak reakcja na teaser moze ich upewnic ze gra jest trafnym pomyslem. Przeciez
> to bylo zwykle intro a nie gameplay, przeciez gracze nic nie wiedza na temat samej gry.
Chodziło o to jak gracze zareagują na sam pomysł gry opartej na Cyberpunku. Głupio by było kilka lat robić grę, a później stwierdzić, że w sumie graczy nie interesuje sama koncepcja. Tak samo jest ze wszystkim. Jak chcesz produkować lampkę napędzana kołowrotkiem dla chomika to musisz stwierdzić, czy ktoś chce mieć lampkę napędzana kołowrotkiem dla chomika, a nie zostaniesz z projektem za kilka mln i 321214 niesprzedanymi sztukami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiony do tej gry.
Mam nadzieję, że Cyberpunk 2077 uwolni nowe pokłady energii w CDP RED.
Po tylu latach z Wiedźminem, taka odmiana dobrze im zrobi.
A jak odmiana dobrze zrobi im, to może oni zrobią dobrze nam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, co CDPRED zrobi po premierze Cyberpunk 2077, czy wrócą do "mieczy" (bo na kolejnego Wieśka nie ma raczej co liczyć, zresztą, Wiedźmin bez Geralta to już nie to samo..) czy też pójdą w zupełnie nowym kierunku, może jakiś FPS ? Kto wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawi mnie, co CDPRED zrobi po premierze Cyberpunk 2077, czy wrócą do "mieczy" (bo
> na kolejnego Wieśka nie ma raczej co liczyć, zresztą, Wiedźmin bez Geralta to już nie
> to samo..) czy też pójdą w zupełnie nowym kierunku, może jakiś FPS ? Kto wie ;)
Moze wroca do uniwersum wiedzmina, ale bez Bialego Wilka. Moze im wpadnie jakas nowa marka lub stworza wlasna? Moze cos post-apo lub steam-punk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Już tu jest, jest prawdziwy i ukaże się wtedy". My chcemy to rozegrać podobnie. Zaczekamy z ujawnieniem gry do momentu, w którym będzie mogli pokazać jej znaczący kawałek - tłumaczy.

Spoko ale już chyba za późno skoro już ją ujawnili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chodziło o to jak gracze zareagują na sam pomysł gry opartej na Cyberpunku. Głupio by
> było kilka lat robić grę, a później stwierdzić, że w sumie graczy nie interesuje /.../

Kiepskie porownanie. Jak zrobisz dobre intro do kazdego innego gatunku gry, rpg, fps, etc to ludzie powiedza ze ciekawie sie zapowiada, zawsze znajdzie sie ktos zainteresowany danym rodzajem gry. Natomiast jesli gra bedzie klapa to superfilmy tego nie zmiemia. Przykladem jest np. Hellgate London ktory intrem zrobil niesamowity szum a gra byla totalnym niewypalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyberpunk ? To jak disco polo ... ktoś może to lubi ale nie ja . Wiedźmin to marka która coś znaczy. Przesyt ... ok. Szkoda. Mam nadzieję że Cyberpunk będzie zyskowny.
Jako tradycjonalista i niepoprawny optymista poczekam na następnego Wiedźmina .
Dziwie się twórcom którzy zarzucają bardzo dobre i dochodowe pomysły , z różnych powodów, przy dobrych wynikach finansowych.
Szkoda i czekam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym grę w świecie wiedźmina z innym wiedźminem w roli głównej. Zacząć nowe story
> w tym samym-genialnym uniwersum.

To jest trochę problem bo całe to uniwersum oparte jest na Ciri, Dzikim Gonie, loży czarodziejek i ogólnie starszej krwi i białym zimnie. Jak widać po ostatniej części - temat ten został wyczerpany, tak więc wiedźminowi niezwiązanemu z serią trochę ciężko byłoby "porwać tłumy" bez tła fabularnego jakie miał Geralt.

Zresztą doskonale widać to po ostatniej książce Sapkowskiego, tj. Sezon Burz - brak Yennefer, Ciri, Gonu, ogólnie całej tej otoczki, zabrał dużo radości, podniecenia, ekscytacji, niepokoju... mimo, że Sapkowski próbował wprowadzić trochę intrygi i humoru (scena z książki - zakup "rewelacyjnego" miecza przez Jaskra w super cenie xD - ciekawie zakończyło się to w książce i w grze wspomina o tym Geralt). Niestety nie zmienia to faktu, że bez całej otoczki związanej z Lwiątkiem z Cintry to nie będzie to samo.

I tak, tak, powiecie, że przecież 1 i 2 część nie była z tym związana - prawda, ale w 1 i 2 części po amnezji zrobiliśmy już inne rzeczy, wybiliśmy zakon płonącej róży (związany z książką), zabiliśmy królów, zniszczona jest loża czarodziejek, itd. Można niby wszystko reaktywować ale to nie będzie to samo, niestety.

Wracając jednak do bohatera newsa, mimo iż jestem wielkim fanem serii Wiedźmin (książek na 1 miejscu i gier) i cyberpunk zbytnio mnie nigdy nie ciągnął, to nie mogę doczekać się Cyberpunk 2077. Wierzę, że zrobią kolejną grę na najwyższym poziomie, która wciągnie mnie (jak Wiedźmin 3) na setki godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2015 o 00:57, Illidian napisał:

Oby tylko "2077" w tytule nie okazał się rokiem premiery.


Odejmij od tej liczby 10 i masz datę premiery :)

Ja to bym chciał żeby Cyberpunk był jak pierwszy Deus Ex (z 2000r) tylko że w HD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2015 o 16:11, jellybe4r napisał:

To jest trochę problem bo całe to uniwersum oparte jest na Ciri, Dzikim Gonie, loży czarodziejek
i ogólnie starszej krwi i białym zimnie. Jak widać po ostatniej części - temat ten został
wyczerpany, tak więc wiedźminowi niezwiązanemu z serią trochę ciężko byłoby "porwać tłumy"
bez tła fabularnego jakie miał Geralt.


Nie mogę się zgodzić. Gra o wiedźminie porwała tłumy pomimo tego, że 90% graczy na świecie w ogóle nie miało pojęcia, kto to jest Geralt. Skoro tak, to równie dobrze może porwać ponownie z innym bohaterem w roli głównej. Trzeba po prostu stworzyć dobre story. Sezon Burz jest krytykowany tylko z tego względu, że czytelnicy sagi dalej mają w pamięci wszystko to, co się w niej wydarzyło, nieco mimowolnie się porównuje do tego, co było. Jeśli próbuje się podejść do tego z zewnątrz, nie będąc obeznanym, co się wydarzyło w sadzie, naprawdę jest to dobre dzieło- wiem, bo znam osoby, które przeczytały Sezon Burz nie znając historii Geralta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Można spokojnie pociągnąć Wiedźmina i nawet może być to kontynuacja. Jak?
Wskrzesić Kaer Morhen. Dorzucić jakiś kataklizm który wydarzył się po wyczynach Ciri który troszkę przypakuje potwory. To sprawy że Wiedźmini znowu będą potrzebni.

Za sprawą Yenefer i Geralta mamy znowu lożę czarodziejek która może blisko współpracować z Wiedźminami. Mamy historię z W1 gdzie próbowano tworzyć zmutowanych wojowników. Mamy historię z W3 gdzie przeprowadzili pierwszą fazę próby traw.

Więc? Więc gracz może zostać młodym Wiedźminem który wyrusza na szlak. Może pomóc w odbudowaniu Kaer Morhen, może mieszać się do polityki, tłuc potwory, chędożyć czarodziejki itp. A dla podtrzymania hype można w to wpleść Geralta, Ciri i innych jako postacie drugoplanowe.

Myślę że to może się udać. Ale nie teraz. Teraz niech się odprężą i dadzą nam Cyberpunka :-D Mam nadzieje że dadzą radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2015 o 17:45, KannX napisał:

> Oby tylko "2077" w tytule nie okazał się rokiem premiery.

Odejmij od tej liczby 10 i masz datę premiery :)

Ja to bym chciał żeby Cyberpunk był jak pierwszy Deus Ex (z 2000r) tylko że w HD ;)

2067 rok to też nie jest jakiś optymistyczny scenariusz xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2015 o 17:51, PrinceLaCroix napisał:

Nie mogę się zgodzić. Gra o wiedźminie porwała tłumy pomimo tego, że 90% graczy na świecie
w ogóle nie miało pojęcia, kto to jest Geralt.

co zabawne, można pociągnąć to dalej, trójka się sprzedała i zebrała zachwyty za fabułę mimo że pewno z połowa nie grała w jedynkę i/lub dwójkę. Coś jak z twoimi kolegami od sezonu, tylko w przypadku gier decydowała dostępność na poszczególnych platformach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2015 o 18:34, Illidian napisał:

2067 rok to też nie jest jakiś optymistyczny scenariusz xD.


Ahahaha, miało być odjąć 60! No cóż, z matmy miałem w porywach 3 ;)

No i teraz 2017 jest optymistycznym scenariuszem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować