Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS4 z dyskiem 1 TB potwierdzone. Jest data premiery

27 postów w tym temacie

Rzeczywiście, w reklamie konsoli, prawie nie ma konsoli ;)
Wydaje mi się jednak, że będzie matowo-błyszcząca.
Jedyną różnicą jest mniejsze zużycie energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ale gdzie tu nowość ? sam mam PS4 z dyskiem 1 TB, kupiona w styczniu tego roku....
> ale gdzie tu nowość ? sam mam PS4 z dyskiem 1 TB, kupiona w styczniu tego roku....


A tu, że teraz to Sony robi, bo jeśli masz konsolę z dyskiem większym niż 500 giga to wymienił go sprzedawca nie producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy w PS4 można własnoręcznie zmienić dysk na większy?
Jasne, jest to dość prosta czynność - na youtube znajdziesz poradniki. Jak już ceny SSD 512 GB spadną do ok. 600 zł to kupię taki dysk do PC, a stary 128GB SSD wpakuję do PS4. Na konsoli mam zamiar grać tylko w gry na wyłączność więc mały dysk nie powinien być dużym problemem. Niestety obecny HDD 500GB jak i zapewne ten nowy Ultimate Player 1TB Edition (Boże co za kiczowata nazwa) to tylko marketowe padło o prędkości 5400 rpm. Tak, jest tak wolny jak dyski z przed 10 lat...

Żenujący jest też fakt, że Sony zastosowało archaiczny interfejs SATA II (nie sata III) i wydajność SSD będzie przez to sztucznie ograniczana. Niestety mam wrażenie, że specyfikację PS4 i Xbone zamknięto w 2010 roku i nie dopuszczano nowszych rozwiązań. No, ale przynajmniej konsole są tanie jak barszcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ale gdzie tu nowość ? sam mam PS4 z dyskiem 1 TB, kupiona w styczniu tego roku....
Mylisz pojęcia. Do tej pory nie było oficjalnej wersji 1TB. To co kupiłeś to zapewne sklep włożył 1TB i tyle. Każdy może to zrobić bez utraty gwarancji. Nie widzę sensu większego dysju niż 500Gb na gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Czy w PS4 można własnoręcznie zmienić dysk na większy?
> Jasne, jest to dość prosta czynność - na youtube znajdziesz poradniki. Jak już ceny SSD
> 512 GB spadną do ok. 600 zł to kupię taki dysk do PC, a stary 128GB SSD wpakuję do PS4.

Instalacja SSD właściwie nic nie daje - minimalne różnice. Konsola zaprojektowana jest pod konkretne urządzenia 5400 rpm i pod te pisane są gry. Digital Foundry jakiś czas temu sprawdzało to dość wnikliwie i różnice były marginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"zaoszczędzi też 8 proc. na zużyciu energii." Ciekaw jestem, czy to wpłynie w jakiś sposób, żeby konsola nie szeleściła jak suszarka na pełnych obrotach :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z tym newsem. Sony wydało dwa oficjalne komunikaty, jeden informujący o wersji 1TB dla Europy a drugi o wersji 10% lżejszej i 8% energooszczędnej.

W newsie numer jeden czyli tym o wersji 1TB nie ma słowa o usprawnieniach samej konsoli. Ponadto widać jak byk na zdjęciu że wykończenie jest piano black a nie matowe.

Natomiast przy newsie o tych ulepszonych wersjach jest inne zdjęcie pudełek i tamte faktycznie są całe matowe.

Coś mi się zdaje że gram.pl połączyło te dwa newsy w jedną całość. Tymczasem nigdzie nie było mowy że ta wersja 1TB jest tą ulepszoną. Oraz że te ulepszone będą mieć 1TB....

Proszę o sprostowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eurogamer potwierdził w rozmowie z Sony że wersja 1TB jest ze starej lini produkcyjnej. Ta nowa 10% lżejsza, 8% mnie prądo żerna ma się dopiero pojawić pod koniec miesiąca w Japoni a w USA i Europie w późniejszym terminie.

Źłródło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz, myslalem, ze Katarzyna stworzyla newsa, ale widze, ze tym razem Pepsi sie rypnął.

Wersja 1TB nie ma ulepszem jak napisal cHICEK. Ma TYLKO wiekszy dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 14:29, Ring5 napisał:

A nie byłoby lepiej umożliwić odtwarzanie w 4k?

Ale co niby ma byc w tym 4K? I pytanie pomocnicze - jaki masz telewizor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Instalacja SSD właściwie nic nie daje - minimalne różnice. Konsola zaprojektowana jest
> pod konkretne urządzenia 5400 rpm i pod te pisane są gry. Digital Foundry jakiś czas
> temu sprawdzało to dość wnikliwie i różnice były marginalne.

Teraz trochę poczytałem i rzeczywiście to jest tragedia. Każda gra na PS4 ładuje się w 30-50 sekund, a takie GTA 5 to wręcz 90 sekund. No i ewidentnie niewiele da się z tym zrobić. Kto to opracowywał? Czasy loading''ów skróciły się tylko na PC. Na dysku SSD Wiedźmin 3 na pc ładuje się do Novigradu w 16 sekund (po 100h grania i zapychania save''a) - przed chwilą sprawdziłem stoperem. Na filmikach youtube z PS4 to czasem po śmierci Geralta wczytywanie trwa nawet 80 sekund, na pc nigdy powyżej 10. Dramat.

Przy okazji testu wczytywania w Wiedźminie 3 dowiedziałem się, że dodali rynsztunek szkoły Wilka (jego brak wydawał mi się dziwny) i alternatywny strój dla Triss ;) Ech, szkoda, że już po tym jak skończyłem ten zacny tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 16:57, Piotrek_K napisał:

Ale co niby ma byc w tym 4K?


UltraHD Blu Ray. Niestety, będą wymagały specjalnych czytników. Już jakiś czas temu przebąkiwano o nowej wersji PS4, która właśnie ten czytnik ma mieć.

Dnia 22.06.2015 o 16:57, Piotrek_K napisał:

I pytanie pomocnicze - jaki masz telewizor?


Biorąc pod uwagę fakt, że raczej głupotą byłoby wspominać o 4k mają telewizor HD, to raczej dość oczywistym jest, że właśnie UHD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2015 o 17:27, Ring5 napisał:

UltraHD Blu Ray. Niestety, będą wymagały specjalnych czytników.

Bo juz myslalem, ze mowimy o jakichs 200GB downloadach poprzez serwery Sony ;D

Dnia 22.06.2015 o 17:27, Ring5 napisał:

to raczej dość oczywistym jest, że właśnie UHD ;)

UltraHD nie ma szans sie przyjac przez najblizsze 8lat, a jesli mowimy o konsolach to pewnie z 10. Nie jest to potrzebne, a sensowne UHD zaczynaja sie od 60cali wzwyz i na razie kosztuja krocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 18:59, Piotrek_K napisał:

Bo juz myslalem, ze mowimy o jakichs 200GB downloadach poprzez serwery Sony ;D


Nie, no, to by lekka przesada była. Choć akurat Netflix oferuje (czy ma oferować, nie orientuję się za bardzo) możliwość streamowania 4k przez PS4.

Dnia 22.06.2015 o 18:59, Piotrek_K napisał:

UltraHD nie ma szans sie przyjac przez najblizsze 8lat, a jesli mowimy o konsolach to
pewnie z 10.


Płyty 4K Blu Ray mają pojawić się w tym roku, więc nie wiem, czy trochę nie przesadzasz z owymi 8 latami. Biorąc pod uwagę ograniczenia sprzętowe (HDMI 1.4 chociażby), oznacza to, że używanie starszych PS4 do odtwarzania UHD BluRay będzie raczej niemożliwe. A to z kolei oznacza kolejną wersję konsoli lub kosztowne przeróbki na własną rękę (bo jakoś nie wydaje mi się, by Sony było na tyle uprzejme, by oferować taki upgrade za opłatą - choć akurat ja bym z tego skorzystał).

Dnia 22.06.2015 o 18:59, Piotrek_K napisał:

sensowne UHD zaczynaja sie od 60cali wzwyz i na razie kosztuja krocie.


Czemu? Mam 52" Samsunga UHD, oglądałem na nim kilka filmów w rozdzielczości 4K (m.in. dostępne za friko filmy z ich serwisu oraz filmy nagrane GoPro Hero3 i 4) i różnica między nimi a Full HD jest doskonale widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 19:49, Ring5 napisał:

Płyty 4K Blu Ray mają pojawić się w tym roku, więc nie wiem, czy trochę nie przesadzasz
z owymi 8 latami. Biorąc pod uwagę ograniczenia sprzętowe (HDMI 1.4 chociażby),

HDMI 1.4 dla filmów nie jest problemem. Standard umożliwia przesłanie obrazu 4K w 30FPS + dodatkowo nieskompresowany dźwięk w 7.1. Problem leży gdzie indziej, ale o tym za chwilę.

Dnia 22.06.2015 o 19:49, Ring5 napisał:

oznacza to, że używanie starszych PS4 do odtwarzania UHD BluRay będzie raczej niemożliwe.

Nie byłbym tego taki pewien. Wszystko zależy od tego, jaki napęd został zastosowany w PS4. Wszystkie PS3, nawet te wyprodukowane w 2006 roku dostały wraz z aktualizacją firmware''u możliwość odtwarzania Blu-Ray 3D. Co do napędu stosowanego w PS4 - nie mam pojęcia co tam dokładnie siedzi, wiem jednak, że część jego funkcji jest softowo zablokowana (odtwarzanie Audio CD - napęd jest w stanie CD odtworzyć, co zresztą Cerny bodajże potwierdził).

Dnia 22.06.2015 o 19:49, Ring5 napisał:

z kolei oznacza kolejną wersję konsoli lub kosztowne przeróbki na własną rękę (bo jakoś
nie wydaje mi się, by Sony było na tyle uprzejme, by oferować taki upgrade za opłatą
- choć akurat ja bym z tego skorzystał).

Upgrade napędu w tej sytuacji wymagałby rozkręcenia konsoli == utrata gwarancji.

Co do problemów konsol z formatem 4K - problem leży gdzie indziej. Raz, chodzi o implementacje HDCP2.2 (to samo w sobie wymaga właśnie HDMI2.0, którego konsole nie mają) - tu leży największy problem, bo zarówno urządzenie generujące sygnał jak i wyświetlacz muszą wspierać HDCP2.2. A nie każde urządzenie z HDMI2.0 to wspiera (duża część wspiera starszy 2.1 - 2.2 nie jest też kompatybilny wstecznie!). Dwa, chodzi też o sprzętowy dekoder 4K HEVC - tego konsole też nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 20:00, Henrar napisał:

HDMI 1.4 dla filmów nie jest problemem.


Ale właśnie o to mi chodziło, że konsole są ograniczone przez HDMI 1.4 - sam piszesz, że HDCP 2.2 wymaga HDMI 2.0. Moja wina, że nie doprecyzowałem, o że nawiązuję do HDMI 2.0.

Dnia 22.06.2015 o 20:00, Henrar napisał:

Upgrade napędu w tej sytuacji wymagałby rozkręcenia konsoli == utrata gwarancji.


No właśnie, w tym problem. Wprawdzie byli pasjonaci, którzy "ulepszali" konsole kolejnych generacji na własną rękę, ale ja jednak bym wolał, by Sony po prostu wprowadziło taką usługę. Co, oczywiście, nigdy nie będzie miało miejsca :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować