Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS4 z dyskiem 1 TB potwierdzone. Jest data premiery

27 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2015 o 20:07, Ring5 napisał:

Ale właśnie o to mi chodziło, że konsole są ograniczone przez HDMI 1.4 - sam piszesz,
że HDCP 2.2 wymaga HDMI 2.0. Moja wina, że nie doprecyzowałem, o że nawiązuję do HDMI
2.0.

Generalnie sporo urządzeń "4K capable" jest ograniczonych przez HDCP2.2 - i to nawet tych z HDMI2.0.

Dnia 22.06.2015 o 20:07, Ring5 napisał:

No właśnie, w tym problem. Wprawdzie byli pasjonaci, którzy "ulepszali" konsole kolejnych
generacji na własną rękę, ale ja jednak bym wolał, by Sony po prostu wprowadziło taką
usługę. Co, oczywiście, nigdy nie będzie miało miejsca :/

Jeżeli byłby sam napęd do wymiany, to jeszcze można byłoby się łudzić na wymianę napędu. Ale wymiana HDMI to już nie w kij dmuchał i nikt się za to nie weźmie. Zresztą byłby to prawdopodobnie pierwszy przypadek w historii, by jakaś firma produkująca konsole brałaby od użytkowników urządzenia i wymieniała w nich komponenty (poza wymianą gwarancyjną/pogwarancyjną, ale nie o tym mowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh dysk na 1TB to sam sobie umiem wymienić, 8% mniej zużycia energii? Błagam przy już tak mały zużyciu jakie jest teraz to bedzie niezauważalne, temperatura wydzielana przez konsole też jakoś się nie zmieni, co do ciężaru konsoli to czy ktoś ją będzie nosił na plecach? Dla mnie zero innowacji wartych uwagi. Dziękuje za uwagę ;p.

Niech ogarną pada, przed wczoraj ładowałem nawet na ciemnym podświetleniu pada i już 1 krecha zlazła kiedy gdy miałem xboxa 360 to pad nawet kilka dni na full baterii trzymał, czy to naprawdę problem wprowadzic update softu by nie trzeba było mieć tego badziewia nikomu nie potrzebnego wlączonego? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 21:16, Illidian napisał:

Ehh dysk na 1TB to sam sobie umiem wymienić, 8% mniej zużycia energii? Błagam przy już
tak mały zużyciu jakie jest teraz to bedzie niezauważalne, temperatura wydzielana przez
konsole też jakoś się nie zmieni, co do ciężaru konsoli to czy ktoś ją będzie nosił na
plecach? Dla mnie zero innowacji wartych uwagi. Dziękuje za uwagę ;p.

To nie model dla obecnych posiadaczy PS4, tylko dla nowych.

A prawie 10% mniej pobieranego prądu to jednak dużo - to prawie 10% mniej wydzielanego ciepła a chłodzenie PS4 działa raczej na granicy swoich możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 21:28, Henrar napisał:

To nie model dla obecnych posiadaczy PS4, tylko dla nowych.

Yhy, rozumiem ;].

Dnia 22.06.2015 o 21:28, Henrar napisał:

A prawie 10% mniej pobieranego prądu to jednak dużo - to prawie 10% mniej wydzielanego
ciepła a chłodzenie PS4 działa raczej na granicy swoich możliwości.

Ważne by nie wyskakiwały jakieś śmieszne rodem z xboxa 360 rrody i będę zadowolony :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z tą informacją mam do Was pytanie i mam nadzieję, że mi pomożecie. Mam zamiar kupić sobie na dniach PS4 i kilka gier na których mi najbardziej zależy, ale mój budżet jest trochę ograniczony.

Dlatego też, czy pojawienie się na rynku konsoli o pojemności 1TB (wiem, że nie jest to ten sam model, co ten który ma być lżejszy i niby mniej energochłonny) wpłynie na obniżkę ceny PS4 o pojemności 500 GB?

I drugie pytanie czy 500 GB to sporo i w zupełności wystarcza czy lepiej jednak poczekać trochę, pozbierać i kupić sobie to o pojemności 1 TB?

Z góry dziękuję, za wszystkie życzliwe odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego też, czy pojawienie się na rynku konsoli o pojemności 1TB (wiem, że nie jest
> to ten sam model, co ten który ma być lżejszy i niby mniej energochłonny) wpłynie na
> obniżkę ceny PS4 o pojemności 500 GB?
Zależy ile będzie kosztować wersja 1 TB. Jeśli już na starcie różnica cen będzie zauważalna to raczej nie będą obniżać ceny tej 500 GB. Zresztą moją kupowałam rok temu za 1500 zł i na razie cena chyba znacznie nie spadła, więc jeśli chcesz kupić konsolę taniej będziesz musiał jeszcze trochę poczekać, chociażby na tą ulepszoną wersję.
> I drugie pytanie czy 500 GB to sporo i w zupełności wystarcza czy lepiej jednak poczekać
> trochę, pozbierać i kupić sobie to o pojemności 1 TB?
Ja mam 500 GB i mi starcza, tyle, że kupuję gry raczej w wersji pudełkowej (aktualnie mam zainstalowane z 10 gier plus parę DLC no i 4 mniejsze gry wydane tylko elektronicznie). W przeciwieństwie do XONE w PS4 można samodzielnie wymienić dysk, więc jeśli okaże się, że potrzebujesz więcej miejsca to zawsze możesz kupić większy, być może nawet taniej, dlatego na twoim miejscu kupiłabym tą z mniejszym dyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować