Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Minimalne wymagania sprzętowe Batman: Arkham Knight zaktualizowane. AMD przysporzy problemów?

43 postów w tym temacie

Na STEAM rage za brak optymalizacji leci niesamowity.
Gracze dają same negatywne opinie.
Ja osobiście nawet nie mogę zmusić gry aby wykryła pada od X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 09:51, Kadajo napisał:

Na STEAM rage za brak optymalizacji leci niesamowity.
Gracze dają same negatywne opinie.
Ja osobiście nawet nie mogę zmusić gry aby wykryła pada od X360.


Właśnie czytam, że są jakieś problemy, na takim sprzęcie, jak mój, też będą?
Dzisiaj powinien przyjechać kurier i teraz się zastanawiam, czy warto brać na PC, czy lepiej zakupić na PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla osób chcących zagrać w ten tytuł, tak AMD jak i Nvidia już wydały nowe sterowniki - Catalyst 15.6 i Nvidia 353.30. W obu przypadkach widać że są jednak niestabilne i radzę zaczekać. A ZWŁASZCZA odradzam grę ludziom z Crossfire/SLI. Dla GeForce''ów bowiem sprawa ma się na najnowszych driverach tak:

"[SLI, Batman: Arkham Knights] With a 4Kdisplay, a TDR occurs after the in-game
resolution is toggled and the application is exited. [200116725]

[SLI, Batman: Arkham Knights] Heavy flickering occurs in game after Alt+Tab if SLI isenabled. [200116723]

[SLI, Batman: Arkham Knights] Severe stuttering seen, especially
in indoor scenes, when the game is running at 4K resolution and NVIDIA Gameworks settings are turned on. [200116722]

[SLI, Batman: Arkham Knights] Random flickering occurs in the game if SLI is
enabled. [200116717]

[GM206, SLI, Batman: Arkham Knights] Stuttering occurs and performance drops
after shadow quality settings are toggled. [200116694]

[GK180, SLI, Batman: Arkham Knights] When SLI is enabled, a crash points to
ntdll.dll shortly after the game is exited. [200116717]"

W przypadku Radeonów wsparcia dla multiGPU jeszcze nie ma wcale. Szykuje się nam drugie Unity :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziptofaf - Przy pojedynczym GTX 980 instalować nowe stery, czy grać na tych z 30 maja?
Są już jakieś testy na takim sprzęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie po krótkich testach wszystko wydaje się ok.

Na obrazku wyniki wbudowanego testu wydajności (i5 + GTX 970, ustawienia na maksa + bajery od Nvidii).

20150623102734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 10:19, lis_23 napisał:

ziptofaf - Przy pojedynczym GTX 980 instalować nowe stery, czy grać na tych z
30 maja?
Są już jakieś testy na takim sprzęcie?


Cóż, biorąc pod uwagę że sterowniki do konsumenckich kart graficznych to bardziej zbiór hacków który naprawia tyle samo błędów ile tworzy w ostatnich latach to raczej bym ich nie instalował. CHYBA że na obecnych masz problemy ze stabilnością gry a najnowsze akurat poprawiają ten problem.

Co do testów - na razie brak. Ale jak zerkniesz na Steama:
http://cdn4.wccftech.com/wp-content/uploads/2015/06/Batman-Arkham-Knight-Nvidia-Issues-2.jpg

Cóż, ponoć na GTX''ie 970 masz stuttering i spadki fps-ów do 3 klatek na sekundę, na 980tce też :P
Najnowsze sterowniki nieco to poprawiają ale zdecydowanie odradzana jest ciągle gra w konfiguracjach MultiGPU.

Tutaj artykuł na ten temat:
http://wccftech.com/nvidia-encouraging-users-disable-sli-batman-arkham-knight-due-performance-issues/

Ot, na razie komentarze co do wersji PC-towej są bardzo negatywne, niezależnie od tego czy jesteś w obozie AMD czy Nvidii. Ile w tym prawdy - nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 10:33, ziptofaf napisał:


Cóż, ponoć na GTX''ie 970 masz stuttering i spadki fps-ów do 3 klatek na sekundę, na
980tce też :P
Najnowsze sterowniki nieco to poprawiają ale zdecydowanie odradzana jest ciągle gra w
konfiguracjach MultiGPU.

Dnia 23.06.2015 o 10:33, ziptofaf napisał:


Ot, na razie komentarze co do wersji PC-towej są bardzo negatywne, niezależnie od tego
czy jesteś w obozie AMD czy Nvidii. Ile w tym prawdy - nie wiem.


Czytałem, że na GTX 970 jest mniej niż 15 kl/s w pierwszej lokacji, więc sam już nie wiem, co o tym myśleć ... jak można było spierdzielić optymalizację na silniku z 2007 roku? - ok, jest on zmodyfikowany, nawet bardzo, ale jednak.
Do tego, ponoć nie działają polskie napisy i gra nie wykrywa pada od X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 10:48, lis_23 napisał:

gra nie wykrywa pada od X360.

To musi być jakaś magia, bo mi działa na padzie od pierwszego uruchomienia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 10:48, lis_23 napisał:

Czytałem, że na GTX 970 jest mniej niż 15 kl/s w pierwszej lokacji, więc sam już nie
wiem, co o tym myśleć ... jak można było spierdzielić optymalizację na silniku z 2007
roku? - ok, jest on zmodyfikowany, nawet bardzo, ale jednak.
Do tego, ponoć nie działają polskie napisy i gra nie wykrywa pada od X360.


Cóż, witamy w roku 2015 gdzie z 50% sprzedanych kopii gry to preordery. Które dla twórców są bezpośrednią informacją "mam gdzieś jak skopany będzie wasz produkt, i tak go kupię!". Cóż, Steam ostatnimi czasy wreszcie pozwala na zwrot produktu bez podania przyczyny, nawet możesz w niego 2 godziny pograć i ocenić. Byleby kupować bezpośrednio u nich.

Choć jak widzę takie coś:
http://puu.sh/izuRx/fe307003ec.jpg
To już bym się bał kupować taką grę... zwłaszcza że naprawdę nietrudno mieć większość recenzji pozytywnych na Steamie (nawet Unity nie ma aż tak złej opinii a nasz rodzimy Wiedźmak cieszy się 93% recenzji POZYTYWNYCH a też trochę bugów się w nim nazbierało :P). Ot, ogółem widać że to była konwersja robiona na kolanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 10:57, ziptofaf napisał:


To już bym się bał kupować taką grę... zwłaszcza że naprawdę nietrudno mieć większość
recenzji pozytywnych na Steamie (nawet Unity nie ma aż tak złej opinii a nasz rodzimy
Wiedźmak cieszy się 93% recenzji POZYTYWNYCH a też trochę bugów się w nim nazbierało
:P).


Na razie W3 jest tytułem, który sprawia mi najwięcej problemów ( wywalanie do pulpitu, uruchamianie się gry w oknie, doczytywanie się szczegółów obiektów w locie, oraz teleportacja postaci znikąd ), ponoć w grze zablokowano na sztywno użycie tylko 2GB VRAM i stąd te problemy.

Ale, zaraz - nowy Batman to gra od Warnera? Tegoż samego Warnera, którego " Sródziemie Cień Mordoru " nie chce się u mnie nawet poprawnie uruchomić? Cóż, jak widać, tradycja ;)

Najgorsze jest to, że fanboje konsol piszą teraz, że u nich jest " cud, miód i malina ", a na naszych złomowych PC gra nie działa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to jest po prostu skandal żeby na karcie za 1500 zł i silniku z 2007 roku były takie spadki fpsów. No cóż ale jak się robi "na odwal" wersje PCtową, to takie są tego skutki. Sam miałem Batmana z promocji od Nvidii, ale szybko go sprzedałem, na całe szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 10:27, Kadaj napisał:

U mnie po krótkich testach wszystko wydaje się ok.

Na obrazku wyniki wbudowanego testu wydajności (i5 + GTX 970, ustawienia na maksa + bajery
od Nvidii).


Problem w tym, że wyniki benchmarku nie pokrywają się z tym, co dzieje się w trakcie normalnej rozgrywki - głównie ze względu na wycieki pamięci, powodujące wzrost użycia RAM aż do 12 - 15 GB, oraz przez to, że gra jest zablokowana w 30 FPSach.

Tutaj macie temat na redditcie, całkiem sporo ludzi już się wypowiada - http://www.reddit.com/r/Games/comments/3arz5f/reviews_are_coming_in_for_the_pc_version_of/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 11:46, Lisun napisał:

oraz przez to, że gra jest zablokowana w 30 FPSach.

A co niby w tym złego? Przez to przynajmniej nie będzie skakać i (o ile naprawią problemy z pamięcią) utrzyma stabilny framerate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 12:01, Kadaj napisał:

> oraz przez to, że gra jest zablokowana w 30 FPSach.
A co niby w tym złego? Przez to przynajmniej nie będzie skakać i (o ile naprawią problemy
z pamięcią) utrzyma stabilny framerate.


Pan raczy żartować? Ta usilna obrona 30 fps, w większości przez konsolowców była śmieszna, teraz powoli robi się irytująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pocisnąłbym Was ale w sumie to nie Wasza wina. :) Jedyne co pozostaje to nagłośnić sprawę na tyle by zmniejszyć potencjalną liczbę sprzedanych sztuk na PC.

Po raz kolejny zestawik konsole + PC miażdży w przedbiegach typowo narodowy zestaw do grania - PC only. Choćby ze względu na potencjalną alternatywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować