Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Minimalne wymagania sprzętowe Batman: Arkham Knight zaktualizowane. AMD przysporzy problemów?

43 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2015 o 10:07, juri777 napisał:

Wait, od kiedy Gtx 660=hd7950? I skąd gtx 660 wyczarowywuje 1Gb VRAM?


Normalnie. Na papierze może i 7950 jest wydajniejszy od 660tki, ale 660tka będzie w niektórych aspektach wydajniejsza od tego Radeona. Ot, żeby daleko nie szukać - teselacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 11:37, Triderus napisał:

No cóż, to jest po prostu skandal żeby na karcie za 1500 zł i silniku z 2007 roku były
takie spadki fpsów. No cóż ale jak się robi "na odwal" wersje PCtową, to takie są tego
skutki. Sam miałem Batmana z promocji od Nvidii, ale szybko go sprzedałem, na całe szczęście.

a) to że silnik powstał w 2007 roku nie oznacza nic. UE3 w chwili obecnej ma naprawdę niewiele wspólnego z UE3, którego używano w 2007 roku. Oprogramowanie się rozwija.
b) nikt nigdy nie mówił, że karta za 1500 zł pozwoli na płynne granie w cokolwiek. Cena nie ma tu żadnego znaczenia. Mógłbyś wydać nawet 8 kafli na GPU w SLI a i tak nie grać w nic na Ultra. Developerzy nie są nic winni posiadaczom takich kart, nieważne ile oni na nie wydali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na "internetach" ludzie piszą, że na steam premierowo wrzucono złą kompilację plików. Zróbcie "weryfikacje plików" - powinno wyświetlić, że ok 4 tys. plików jest "niepoprawnych". Wtedy (niestety) trzeba ściągnąć CAŁĄ grę bezpośrednio ze steama jeszcze raz, ale powinna po instalacji chodzić już przyzwoicie.

ps. Sam nie sprawdzę - u mnie Batman to tradycyjnie: wersja po przecenach/GOTY maksymalnie połatana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra, której embargo na recenzje mija w dniu premiery, okazuje się być pełna problemów technicznych? Szok, chyba jeszcze nigdy coś takiego się nie zdarzyło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No cóż, to jest po prostu skandal żeby na karcie za 1500 zł i silniku z 2007 roku były
> takie spadki fpsów. No cóż ale jak się robi "na odwal" wersje PCtową, to takie są tego
> skutki. Sam miałem Batmana z promocji od Nvidii, ale szybko go sprzedałem, na całe

Polecam kupno konsoli razem z Batmanem mozna ją miec za mniej niz kosztuje ta karta. Podobno (digital foundry) jest bardzo dobrze zoptymalizowana na PS4, żadnych specjalnych fps dropow a graficznie zbliżona do piecowego ultra, plus z padem nie ma żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2015 o 13:44, DonOskar napisał:



Polecam kupno konsoli razem z Batmanem mozna ją miec za mniej niz kosztuje ta karta.
Podobno (digital foundry) jest bardzo dobrze zoptymalizowana na PS4, żadnych specjalnych
fps dropow a graficznie zbliżona do piecowego ultra, plus z padem nie ma żadnych problemów.

Nie jest zbliżona. W reckach piszą, że w wersji PS4 kuje w oczy brak AA i tego typu efektów.
Do mnie gra właśnie doszła; pięć płyt DVD, więc grę pobiorę ze Steam - o ile już można ją instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 13:48, lis_23 napisał:

Do mnie gra właśnie doszła; pięć płyt DVD, więc grę pobiorę ze Steam - o ile już można
ją instalować.

Można już instalować i grać.
Sam chciałbym to robić, ale ja nadal czekam na kuriera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w nocy w Batmana po premierze na nowych sterach... Sa lekkie spadki fps ale do 0 ani ponizej 30 jeszcze nie było. Powiem jedno gra jest tragiczna pod kazdym wzgledem, graficznie to gniot jakich mało nawet 4k nie wiele zmienia jedynie co daje ucieche to fhd i koło 100 klatek ale to na pare chwil bo zaraz potem odzywa sie badziewna fizyka która z naturalnościa nie ma nic wspolnego w dodatku fabuła jak dla dziecka w przedszkolu masakra ta gra jakas ! Nie kupować !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Polecam kupno konsoli razem z Batmanem mozna ją miec za mniej niz kosztuje ta karta.
> Podobno (digital foundry) jest bardzo dobrze zoptymalizowana na PS4, żadnych specjalnych
> fps dropow a graficznie zbliżona do piecowego ultra, plus z padem nie ma żadnych problemów.

No tak ale na PCtach mam serie Total War, która bije dla mnie każdą grę na konsole. Więc dla mnie wybór jasny.

A konsole już miałem, gry okropnie drogie, plus co miesięczny haracz żeby pograć na multi, to nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Wait, od kiedy Gtx 660=hd7950? I skąd gtx 660 wyczarowywuje 1Gb VRAM?
>
> Normalnie. Na papierze może i 7950 jest wydajniejszy od 660tki, ale 660tka będzie w niektórych
> aspektach wydajniejsza od tego Radeona. Ot, żeby daleko nie szukać - teselacja.
Ok, ale w każdej chyba grze, Hd 7950 wygrywa. Nie wspominam o Mantle. Teselacja jest bardzo rzadka w grach , i poza Crysisem nie widać praktycznie różnicy. Większa daje np Parallax occlusion mapping

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat seria 7xxx ma podobną teselacje co GTX 6xx więc na pewno nie tutaj tkwi problem.
Z resztą sa gry gdzie 660 jest na równi z 7850 a ogólnie jest pomiędzy 7850 a 7870.
Generalnie więc skopali wydajność pod AMD, 660 to straszna bieda przy 7950

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie sprawdzenie ( wychodzę do pracy ): gra działa ok, na początku nie ma żadnych spadków płynności, brak tylko polskich napisów, co jest wkurzające jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 15:33, juri777 napisał:

Ok, ale w każdej chyba grze, Hd 7950 wygrywa. Nie wspominam o Mantle. Teselacja jest
bardzo rzadka w grach , i poza Crysisem nie widać praktycznie różnicy. Większa daje np
Parallax occlusion mapping

Widać, widać. Efekt jest subtelny, ale widoczny. A Batmany akurat bardzo ładnie wykorzystywały wszystko, co dają nowsze wersje DirectX.

Natomiast co do Mantle - on nie poprawia wydajności grafiki! To tylko poprawia zarządzanie renderingiem od strony CPU, stąd największymi beneficjentami tego API są osoby ze słabszymi procesorami podczas gdy posiadacze najmocniejszych i7 wielkich wzrostów nie uświadczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 15:33, juri777 napisał:

Ok, ale w każdej chyba grze, Hd 7950 wygrywa. Nie wspominam o Mantle. Teselacja jest
bardzo rzadka w grach , i poza Crysisem nie widać praktycznie różnicy.

http://international.download.nvidia.com/geforce-com/international/comparisons/grand-theft-auto-v/grand-theft-auto-v-tessellation-interactive-comparison-2-high-vs-off.html
Bo się patrzy na to co jest teselowane. I nie tylko palmy, ale inne drzewka :)

Dnia 23.06.2015 o 15:33, juri777 napisał:

Większa daje np Parallax occlusion mapping

I działają całkiem inaczej. I w zasadzie nadają się tylko do robienia kamieni, ścian i chodników ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 13:48, lis_23 napisał:


>
>
> Polecam kupno konsoli razem z Batmanem mozna ją miec za mniej niz kosztuje ta karta.

> Podobno (digital foundry) jest bardzo dobrze zoptymalizowana na PS4, żadnych specjalnych

> fps dropow a graficznie zbliżona do piecowego ultra, plus z padem nie ma żadnych
problemów.
>
Nie jest zbliżona. W reckach piszą, że w wersji PS4 kuje w oczy brak AA i tego typu efektów.


Nadal tak sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować