Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Shenmue 3 sfinansowane, ale na pełną realizację potrzeba 10 mln dolarów

18 postów w tym temacie

Przepraszam alre czy ci twórcy już zgłupieli na sfinansowanie projektu pan chciał 2 miliony dolarów a teraz chce aby jeszcze wiecej mu dali aby mógł stworzyć otwarty świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś myślał że za 2 miliony dolarów da się zrobić grę wielkości Shenmue, no to sorry, ale to nie twórcy tutaj zgłupieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 12:25, N_o_s napisał:

Przepraszam alre czy ci twórcy już zgłupieli na sfinansowanie projektu pan chciał 2 miliony
dolarów a teraz chce aby jeszcze wiecej mu dali aby mógł stworzyć otwarty świat


Spójrz na budżet Wiedźmina 3. Przypomnę - stworzenie gry to było coś koło 50-60 milionów złotych. Więc tak, wykonanie gry z otwartym światem NAPRAWDĘ będzie tyle kosztować.
Za 2 mln gra powstanie. Nie jest to jednak budżet wystarczający na tytuł klasy AAA. A już zwłaszcza tytułu klasy AAA z dużym otwartym światem.

Ot, na tym właśnie polega sensownie zrobiona kampania - X $ na to by gra powstała a potem już tylko cele dodatkowe zależne od tego ile uda się zgromadzić funduszy. To nie jest tak że "dajcie mi 10 mln!" a "jeśli zbierzemy 10 mln to dostaniecie to".

I tak zresztą te kwoty ogółem są... niskie. Normalnie w przypadku produkcji z najwyższej klasy mówimy o 40-100 milionów złotych za produkcję (a są i takie tytuły typu GTA V których produkcja kosztowała z pół MILIARDA)... i 2-3x tyle na kampanię reklamową. Wynajęcie studia do Motion Capture, przygotowanie filmików w grze przez zewnętrzne studia, sam koszt pracy developerów (sam sobie tutaj przemnóż, uznajemy że nasi developerzy pracują ogółem bardzo tanio jak na standardy światowe bo średnio za 5000 zł miesięcznie i masz ich 70. 70*5000*12= no no, 4.2 mln zł na rok pracy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zachwyt i podnieta że tak szybko finansowane, że wskrzeszenie marki itp. później kubeł zimnej wody i typ chce 5 razy tyle co chciał.

Lekko bezczelna zagrywka i jazda po nostalgii... Jesli 2 mln nie starczyloby na sfinansowanie to dlaczego od razu nie zarzucono pułapu 10 mln USD na Kickstarterze? Albo pokazujecie prawdziwe potrzeby finansowe albo zwyczajnie odpuszczacie projekt i tyle!

Bo teraz to wygląda jak zwyczajne wystawianie łapy po więcej. Daliśmy im dłoń a chcą całą rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 12:33, Dared00 napisał:

Jeżeli ktoś myślał że za 2 miliony dolarów da się zrobić grę wielkości Shenmue, no to
sorry, ale to nie twórcy tutaj zgłupieli.

Przecież jak byk jest napisane że chciał 2 miliony dolarów na stworzenie gry wiec comone albo nie wie na co sie porywa albo myśli że ludzie dalej bedą wpłacać ze sentymentu dla starszych części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 12:25, N_o_s napisał:

Przepraszam alre czy ci twórcy już zgłupieli na sfinansowanie projektu pan chciał 2 miliony
dolarów a teraz chce aby jeszcze wiecej mu dali aby mógł stworzyć otwarty świat

Nikt w oryginalnym planie 2 milionów dolarów nie mówił o otwartym świecie. NIKT. Mówili tylko o stworzeniu gry.

BTW. Pierwsze Shenmue w 1999 roku kosztowało 70 milionów dolarów, więc 10 milionów to śmieszna kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstyd i naciągarstwo. Jak wyznaczył próg 2 mln i tak się dogadał z inwestorami że oni wyłożą resztę to tak ma być. To co on sobie założył za te 2mln że teraz mu mało i chce 5x więcej ? Karciankę? Platformera 2d? Dla mnie oszustwo. Nie wiem jak się dogadał ale Sony mogłoby już nie robić wiochy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne naciągactwo. Za dwa miliony (+to co rzuci Sony) gra powstanie. Pewnie te 10 milionów to kolejny próg po którym Sony będzie skore rzucić jeszcze więcej pieniędzy by mogli zrobić grę z otwartym światem. Bo w to, że 10 mln wystarczy to wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Przepraszam alre czy ci twórcy już zgłupieli na sfinansowanie projektu pan chciał
> 2 miliony
> > dolarów a teraz chce aby jeszcze wiecej mu dali aby mógł stworzyć otwarty świat
>
>
> Spójrz na budżet Wiedźmina 3. Przypomnę - stworzenie gry to było coś koło 50-60 milionów
> złotych. Więc tak, wykonanie gry z otwartym światem NAPRAWDĘ będzie tyle kosztować.
> Za 2 mln gra powstanie. Nie jest to jednak budżet wystarczający na tytuł klasy AAA. A
> już zwłaszcza tytułu klasy AAA z dużym otwartym światem.
>
> Ot, na tym właśnie polega sensownie zrobiona kampania - X $ na to by gra powstała a potem
> już tylko cele dodatkowe zależne od tego ile uda się zgromadzić funduszy. To nie jest
> tak że "dajcie mi 10 mln!" a "jeśli zbierzemy 10 mln to dostaniecie to".
>
> I tak zresztą te kwoty ogółem są... niskie. Normalnie w przypadku produkcji z najwyższej
> klasy mówimy o 40-100 milionów złotych za produkcję (a są i takie tytuły typu GTA V których
> produkcja kosztowała z pół MILIARDA)... i 2-3x tyle na kampanię reklamową. Wynajęcie
> studia do Motion Capture, przygotowanie filmików w grze przez zewnętrzne studia, sam
> koszt pracy developerów (sam sobie tutaj przemnóż, uznajemy że nasi developerzy pracują
> ogółem bardzo tanio jak na standardy światowe bo średnio za 5000 zł miesięcznie i masz
> ich 70. 70*5000*12= no no, 4.2 mln zł na rok pracy).
Chciłem zaznaczyć że 2 mln dolarów to 7,5 mln zł , 3,5 to 13 mln a 5 to 18,5 mln a 10 to 37 mln zł nie wspominając o tym że mają środki z innych źródeł czyli pewnie z 5 Mln z łatwością nie mówiąc już o tym ile ta gra zarobi już po ukazaniu się dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to ile naprawde potrzeba, tylko o to jak zagrali sobie na emocjach fanow gry. Wyszedl skruszony maly zoltek, pokazali filmik w tle jak on to prowadzi zwyczajne zycie, puscili muzyczke, pokazali fragmenty gry i oglosili ze potrzebuja 2mln. Ludzie pomysleli, ale fajny gosc, tylko 2 mln? Szybko uzbieraja, tez sie dorzuce. To wszystko to byl bardzo brzydki chwyt marketingowy. Jakby chodzilo o 2 mln to Sony sam bym mu to dal, co to dla nich. Teraz zwyczajnie hype poszedl, ponad 3 mln uzbierane to mozna uzbierac jeszcze 3 razy tyle prawda? Po co ma Sony dorzucac skoro ludzie polkneli haczyk. Jestem pewien ze jak to przejdzie zaraz bedzie jedna gra za druga tak napedzana przez Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Sony w pełni sponsorowało tę grę, to nie zobaczyłbyś jej nigdy na platformie innej niż Playstation, więc byłoby narzekanie, że Sony przejęło multiplatformową nomen omen serię (Dreamcast + Xbox).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 18:43, Henrar napisał:

Gdyby Sony w pełni sponsorowało tę grę, to nie zobaczyłbyś jej nigdy na platformie innej
niż Playstation, więc byłoby narzekanie, że Sony przejęło multiplatformową nomen omen
serię (Dreamcast + Xbox).


Ja myslalem ze trojka wychodzi tylko na playa. Mi na ten grze nie zalezy, nie gralem ani nigdy nie slyszalem o 1 i 2 przed ostatnim E3. Nie zmienia to faktu ze odrazu powinien powiedziec ze potrzebuje 10 mln a nie 2mln.


Ps. Ja mam PS4 wiec gdyby gra nie wyszla na inne platforny, obchodzilo by mnie to pewnie tyle co zeszlo roczny deszcz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> BTW. Pierwsze Shenmue w 1999 roku kosztowało 70 milionów dolarów, więc 10 milionów to
> śmieszna kwota.

Get your facts straight: https://www.youtube.com/watch?v=Idw_IQx2L0g

70 milionów to tylko zagrywka marketingowa. Koszt był na poziomie 47 milionów za OBIE części Shenmue, wliczając w to wersję spoza Dreamcasta - pierwotnie miało wyjść na Saturna. Zresztą jak się przejdzie grę, to można obejrzeć trailery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 12:25, N_o_s napisał:

Przepraszam alre czy ci twórcy już zgłupieli na sfinansowanie projektu pan chciał 2 miliony
dolarów a teraz chce aby jeszcze wiecej mu dali aby mógł stworzyć otwarty świat


To pismaki źle piszą tematy (albo takie tematy zeby przyciągnąć uwagę "skandalikiem"). Wyraźnie jest napisane

"Powiem tak: jeśli osiągniemy pułap 5 milionów dolarów, jedną z rzeczy, które naprawdę będę chciał zrobić, polegałaby na sprawieniu, by Shenmue 3 stało się rzeczywistością. Dopiero po zebraniu 10 milionów będzie można jednak wdrożyć tam prawdziwe funkcje otwartego świata"

Sa różne progi i rozbudowy pomysłu twórcy. Potrzebne minimum na jego wizję to 2 miliony i za to gra zostanie wyprodukowana. Teraz kwestia czy będzie zawierała dodatkowe elementy. Patrząc na poprzednie cześci to też nie było kasy na takie realizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować