Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opinia: Słodko-gorzki smak Shenmue 3

10 postów w tym temacie

Jakub Zagalski

14. czerwca przebywający w Los Angeles Yu Suzuki zamieścił na Twitterze zdjęcie wózka widłowego. Kilkadziesiąt godzin później wystąpił na konferencji Sony, zapowiadając jedną z najbardziej pożądanych kontynuacji ostatnich dwóch dekad.

Przeczytaj cały tekst "Opinia: Słodko-gorzki smak Shenmue 3" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jedna dość istotna kwestia. Sega sprzedała Suzukiemu, czy też Ys Net prawa do marki ShenMue.
> Według Suzukiego zrobiła to i chętnie, i tanio.
Poproszę o jakieś źródło tej informacji.
Na KS w FAQ jest jedynie tyle, ze na Shenmue 3Sega dała licencję, ale prawa do poprzednich części są wciąż jej własnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno sprzedała prawa? Nie mam pod ręką źródła, ale wydaje mi się, że marka Shenmue jest nadal w posiadaniu Segi, zaś Suzuki dostał jedynie pozwolenie na wykorzystanie licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może mnie wytłumaczyć o co ten cały hype??
Co to w ogóle te gry Shenmue??
Powiem tak, w grach siedzę już jakieś 25 lat (fakt, Dreamcasta widziałem tylko 2 razy u kumpla) a pierwsze słyszę o tych grach. O co ta awantura?? I kto nas usiłuje zrobić w konia?? Bo jak na razie to wygląda na pobożne życzenia tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedna z najwspanialszych serii ever. Podobne doświadczenia można uzyskać grając w gry z serii Yakuza, jednak Shenmue jest takie bardziej swojskie. Bardzo łatwo się przywiązać do bohatera, chcieć z nim przeżyć przygodę, a jednocześnie uczyć się pokory, kiedy gracz nie może iść naprzód i obijać mord, jednak musi rano wstać do roboty i pojeździć tym wózkiem widłowym (końcówka "jedynki").

Grałem z Suomalainenką dopiero w 2014 w część pierwszą i niedawno skończyliśmy drugą. Dreamcasta kupiliśmy tylko dla tej gry, wyszło kilka stów łącznie, ale nie żałujemy ani jednej złotówki. Na kickstartera marzy mi się po wypłacie wrzucić 250$, ale nie dam głowy, czy aż tyle uda mi się do tego czasu uzbierać. Minimum wrzucę 175$, ale chodzą słuchy, że po KS będzie dalsza zbiórka na PayPalu, więc najwyżej na raty wrzucę hajs. Może dobiję w 2016 do 500$?

Tak, wysoka kwota, ale można przeżyć naprawdę wspaniałe chwile z Shenmue. GTA jest zbyt płytkie, zbyt gangsta, zbyt wybuchowe. Yakuza świetna, ale... bardzo taka epickawa, obijająca mordy i tak dalej, choć głębsza niż GTA ze swoimi pojazdami i samolotami nawet. Shenmue jest głębokie jak Rów Mariański, ma wolne tempo, ale jest dzięki temu takie prawdziwe. Tak prawdziwe, że nawet Simsy nie są taką symulacją życia jak Shenmue.

Aha, jedno jeszcze. Nie radzę oglądać gameplayów, jeśli masz choć cień planów zagrania (może reedycja HD będzie kiedyś jak SEGA zobaczy, że S3 ma szansę na spory sukces). Pierwszy kontakt z tą grą jest naprawdę unikatowy, niezwykły i na forach jak ktoś pyta o to, jak coś przejść, to inni mu/jej zazdroszczą, że to jego/jej pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować