Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Remake Final Fantasy VII bez nowych postaci

10 postów w tym temacie

Tylko tury !! Dla tej jednej jedynej gry kupię PS4 (i będzie to moja pierwsza current genowa konsola od prawie półtorej dekady) a jeśli nie daj Bóg zmienią idealnie pasujący system na debilne latanie wokół wrogów a''la FFXII to ................. nieee, nawet nie chcę o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety wydaje mi się, że system walki zostanie zmodyfikowany. Jedna z poprzednich wypowiedzi Square o tym świadczy. Mam tylko nadzieję że nie zostanie całkiem zmieniony na ten zapoczątkowany przez cześć XII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ruszą system walki, to ten remake mnie nie ruszy. Jak dla mnie powinni dać wybór - klasyczny i "jaki tam chcą, który według nich daje masę zabawy". Jeżeli będzie tylko ten drugi, to niestety podziękuję, bo to on odrzuca mnie od wszystkich nowożytnych jRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak ruszą system walki, to ten remake mnie nie ruszy. Jak dla mnie powinni dać wybór
> - klasyczny i "jaki tam chcą, który według nich daje masę zabawy". Jeżeli będzie tylko
> ten drugi, to niestety podziękuję, bo to on odrzuca mnie od wszystkich nowożytnych jRPG.

Ciebie, mnie i innych na tym forum odrzuca, ale niestety więcej współczesnych graczy nie pamietajacych oryginałów przyciąga a razem z nimi pieniądze, więc pewnie niestety system walki zostanie zmieniony. Pytanie tylko dla kogo jest ten remake, dla nas starszych graczy, czy dla dzieci? Logika podpowiada mi, że dla weteranów oryginału, ale logiki od XII części panom że Square brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Podstawowa kwestia: system walki. Klasyk czy naparzanka bez podziału na tury?

Na pewno tury. Likwidacja tur oznaczała by wręcz całkowicie projektowanie gry od nowa i jej pisanie.

Może być zmieniony system rozpoczynania walki bo ten LOSOWY to każdego krew zalewała lub np. przebudowanie materii itp. tego typu zmiany raczej. Inwentory to koszmar w starych FF :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System Materii w FFVII przez większość graczy (zaliczam się do tego grona) oraz recenzentów uważany jest za jeden z najlepszych w historii jRPG.
Nie widzę potrzeby modyfikowania czegokolwiek w tym aspekcie (no chyba że panowie z SE uznają obowiązek drobnego wysilenia mózgownicy za problem nie do przeskoczenia dla obecnej gimbazy)
Losowe walki to również znaczek firmowy serii, z tym elementem gry nie miałem absolutnie żadnego problemu, poza tym od czego jest Enemy Away ;)

W nowego fajnala na pewno zagram (już urabiam żonkę że trzeba, drogą kupna, nabyć PS4 xD ) choćby po to aby przekonać się jak bardzo można zeszmacić legendę dla paru ojro/dolarów/jenów........ Jednak daj Bóg abym za kilka miesięcy wspominał ten akapit jednie jako przykład niczym nieuzasadnionego pesymizmu .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Chcę się zmierzyć z tym, co oferuje dobrą zabawę i jest współcześnie możliwe - mówi oględnie". Jakoś niepokoi mnie to zdanie. Zwłaszcza, kiedy myślę o tym, w jakim kierunku zmierza cyfrowa rozrywka oraz co się stało z serią FF na przestrzeni lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować