Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Batman: Arkham Knight - recenzja

84 postów w tym temacie

Idąc takim tokiem myślenia - "bo kto inny pisał recenzje" ocenianie gier poprzez serwis gram.pl mija się z celem. Jest po prostu mało obiektywna. Ktoś jest fanem Batmana to ocenia Batmana na 9, ale jakby fan Wiedźmina miał zrecenzować Batmana wówczas ocena była by niższa itp. A ocena w serwisie pozostaje dalej jedna...
W takim systemie oceniania przy grze powinno być kilka ocen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Idąc takim tokiem myślenia - "bo kto inny pisał recenzje" ocenianie gier poprzez serwis
> gram.pl mija się z celem. Jest po prostu mało obiektywna. Ktoś jest fanem Batmana to
> ocenia Batmana na 9, ale jakby fan Wiedźmina miał zrecenzować Batmana wówczas ocena była
> by niższa itp. A ocena w serwisie pozostaje dalej jedna...
> W takim systemie oceniania przy grze powinno być kilka ocen.

1. "Obiektywna recenzja" to oksymoron. :) Obiektywny jest opis w encyklopedii (acz to może mało trafny przykład). Recenzja to zdanie autora, a autor to nie toster - ma swoje odczucia i spisuje je w tekście.

2. Przy recenzji nie powinno być cyferki w ogóle, bo przy obecnie pojmowanej skali ocen wypacza ona tekst i argumentację recenzenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 21:48, Niflheim napisał:

A co do wersji PC - http://i.imgur.com/ABdcI08.png.


Zabawne jest to, że np taki Dirt Rally w Early Access jest naprawdę technicznie dopracowany :D Owszem, nie ma sporej części ostatecznej zawartości, ale...hello, Batman też nie ma - a czym jest Season Pass?
Przy czym kupując Dirt Rally w EA wiem na czym stoję i co ryzykuję :D
Rzeczywiście, na moim sprzęcie mam spadki płynnośći animacji do 20 kl/s - nie są to dropy do 5 kl/s, ale w Wiedźminie 3 na Ultra, skądinąd znacznie lepiej wyglądającym od Batmana, czegoś takiego nie zaobserwowałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 21:53, Amiga4ever napisał:

Idąc takim tokiem myślenia - "bo kto inny pisał recenzje" ocenianie gier poprzez serwis
gram.pl mija się z celem. Jest po prostu mało obiektywna.

Ja bym chciał kiedykolwiek zobaczyć obiektywna recenzję. Srsly.

Dnia 23.06.2015 o 21:53, Amiga4ever napisał:

Ktoś jest fanem Batmana to ocenia Batmana na 9,
ale jakby fan Wiedźmina miał zrecenzować Batmana wówczas ocena była by niższa itp.

I dlatego recenzje są subiektywne i zawsze fani będą mieć bul dópy.

Dnia 23.06.2015 o 21:53, Amiga4ever napisał:

A ocena w serwisie pozostaje dalej jedna...
W takim systemie oceniania przy grze powinno być kilka ocen.

Idąc takim tokiem myślenia, żaden fan czegokolwiek nie powinien być kiedykolwiek recenzentem czegoś, czego jest fanem. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> User score dla wersji PC na metacritic: 1.6 przy 350 recenzjach ;) Podobno tak to schrzanili,
> że na GTX 970 na medium nie trzyma nawet tych nędznych 30 fps często spadając do 10 (!!!),
> a na radeonach jest jeszcze gorzej. Teraz wszystkie szanujące się redakcje growe powinny
> zrobić recenzję wersji pecetowej bazując na produkcie dostępnym dla ludzi, którzy kupili
> Batmana w dniu premiery.
> To co ostatnio się dzieje z optymalizacją w momencie wydania to jakaś patologia. Płacimy
> pełną cenę za @#$%# early access! Na konsolach jest nie lepiej, bo prawie żadna gra nie
> trzyma sztywnych 30 fps. Na dobrą sprawę trzeba zazwyczaj czekać przynajmniej 2 tygodnie
> by gra była w 80% sprawna, bo ostatnie 20% jest dokańczane w przeciągu 2 miesięcy.
>
> Chrzanię ten cały Rockstedy - he he ich gra jest stabilna jak głaz :D Nie kupię tego
> Batmana, jest sporo innych gier.
W ciągu siedmiu godzin gry nie stwierdziłem żadnego problemu. We wbudowanym benchmarku miałem minimum 37 fps, średnio 51. W samej grze też nie zauważyłem jakichś anormalnych spadków, czasem po alt-tab przytnie. Gram na i7 4790K, GTX 970 i 16 GB RAM 2133 MHz. Wszystkie ustawienia graficzne maksymalne, jeno rozdzielczość monitora mam dość niską - 1680x1050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 21:53, Amiga4ever napisał:

Idąc takim tokiem myślenia - "bo kto inny pisał recenzje" ocenianie gier poprzez serwis
gram.pl mija się z celem. Jest po prostu mało obiektywna.


Mało tego - nigdy nie jest obiektywna.

Dnia 23.06.2015 o 21:53, Amiga4ever napisał:

Ktoś jest fanem Batmana to
ocenia Batmana na 9, ale jakby fan Wiedźmina miał zrecenzować Batmana wówczas ocena była
by niższa itp. A ocena w serwisie pozostaje dalej jedna...
W takim systemie oceniania przy grze powinno być kilka ocen.


Myszasty dostał Wiedźmina, a z tego co pamiętam jest fanem cRPG (w tym poprzednich Wiedźminów) - wszystko gra. Więc o co ci chodzi? Przecież nie jest tak, że osoba nieznająca się na menadżerach piłkarskich i nie trawiąca tego gatunku (czy sportu) dostaje do łapy grę i recenzję do napisania. To byłoby mało rzetelne.

Nie rozumiesz, że dla dla jednej osoby to całe 8.5 to może być gra cudowna, może nawet hit roku, a z kolei dla kogoś innego to notka za "tylko" bardzo dobra grę, minimalna ocena którą daje co drugiemu tytułowi AAA? I w takim przypadku ocena której z osób świadczy o większej wyjątkowości gry?

@pawbuk

Na mojej maszynie też Wiedźmin 3 działa (i wygląda) o niebo lepiej. Arkham Knight na PC to po prostu kiepski port od Iron Galaxy Studios, nie od Rocksteady. Przecież w tej wersji nie ma nawet ambient occlusion, odnoszę wrażenię że gra na PS4 wygląda lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na GOTY, więc takie problemy (oraz ostentacyjne olwanie PC) nie robią na mnie wrażenia, sezon w pakiecie i zagram, w końcu gra jest dobra, szkoda tylko, że stosunek do niektórych graczy już nie, nie wspominając już o polityce wydawniczej.

Batman na drogę! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu nie radził hejtować, dużo zależy od recenzenta.
Jeżeli jednak recenzent wprowadza użytkowników w błąd, lub
pomija błędy gry, o których należałoby wspomnieć, a zdarza się to już
któryś raz, wówczas radziłbym pomijać jego opinie i przerzucić się na
inną stronę, na której recenzent owego tytułu będzie miał bardziej
trafne zdanie na jego temat.
To, że wiedźmin dostaje 8,5, a batman z błędami 9,5 zależy od osoby,
tego jak na ich specyfikacji gra się odpalała, jakich dostarczała im emocji
i jeśli 70% steam twierdzi inaczej, to nic nie stoi nam na przeszkodzie,
by jednak tytułu mimo to na dzień dzisiejszy nie kupić.
Można odczekać, może patche będą, cena spadnie, a jak nie
to kupić inna grę.
Odbije się to na wynikach sprzedaży i nauczą się twórcy, by nie popełniać błędów,
a jeśli pre-order był na steam zawsze można zwrócić grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Na mojej maszynie też Wiedźmin 3 działa (i wygląda) o niebo lepiej. Arkham Knight na
> PC to po prostu kiepski port od Iron Galaxy Studios, nie od Rocksteady. Przecież w tej
> wersji nie ma nawet ambient occlusion, odnoszę wrażenię że gra na PS4 wygląda lepiej.

Jest ambient occlusion i nawet dodatkowe bajery tylko na PC ale to nie zmienia faktu ze nawet w 4k a tutaj duza przewage ma PC to i tak ta gra wyglada badziewnie. Naprawde duzo dzis pisze o tej grze bo jestem tak rozczarowany jak przy watch dogs obiecywali super gre grafika na trailerach robila olbrzymie wrazenie a tutaj wyszedl brzydki gniot ze slaba fabula a fizyka jest rodem z gier na amige zero naturalnosci. U mnie gra nie sprawia problemow choc potrafi fps spasc jak sie nie zalokuje na 60 bo po unlocku gra rzeczywiscie ma dropy i to potrafi spasc z 115 na 60. Gre kupilem i zaluje gralem 5 godz i nigdy juz jej nie wlacze ;) nie ma co tracic czasy na takie buble. No chyba ze ktos jest wielkim fanem Batmana i komiksow z nim pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro grałeś 5h i nie włączysz to na cholerę wypowiadasz się o fabule skoro jej nie przezyłeś?

Grę ukonczyłem (gram NG+), świetna i na pewno będzie mianowana do gry roku. Graficznie boskie, daje duzo frajdy nawet batczołg ;) który jest świetny jako rozrywka. Aktorsko głosy boskiezresztą jak zawsze w Batmanach. Muzyka bardzo klimatyczna i miło jej się słucha a historia jest bardzo dobra i idealna do zakończenia trylogii o Batmanie.

Nie ma co płakać, nie pierwszy raz gracze tylko PC dostaja po twarzy nie powiem czym. Jak zawsze mówie gracz bez konsoli nigdy się nie nauczy że tytuły AAA multiplatformowe są robione pod konsole teraz i nikt na razie tego nie zmieni.

Co do W_D oceniasz całe gry widzę tylko po grafice, ale gry to coś więcej i W_D było bardzo dobrą grą. Multi był rewelacyjnie emocjonujący a klimat miasta bardzo dobry. Bawiłem się dobrze "hakując" i nie uważam by ta gra wyglądała tak źle (akurat ją miałem na PC z kartą graficzną i wyglądała bardzo dobrze ale faktycznie nie jak na zapowiedziach). Cóż pech, ważne że się ludzie dobrze przy niej bawili a znam takich dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, unity przy batmanie był optymalizacyjnym dziełem sztuki, o wiedźminie nawet już nie będę wspominał. Niestety ale takie zachowania powinny być tępione przez społeczność ale również przez media growe. Czemu np nikt nie wymusza na twórcach dostępu do wszystkich wersji gry tak by móc recenzować każdą platformę? Media wystawią super ocenę na konsoli i mają wyrypane, że np jak w tym przypadku na PC ta gra nie zasługuje na 2 jeżeli chodzi o techniczne sprawy. Ech... paskudne czasy nastały. Tak wiele szumowin a tak mało ludzi którzy mogliby z nimi walczyć ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja dobra, gify w artykule są bardzo fajnym pomysłem. Gra wygląda na konsolach ślicznie, niczym z pierwszych publikowanych gameplayów. Prawdziwy next-gen. Oby naprawili wersje PC-tową to kupię. Chciałbym, żeby gra wyglądała i chodziła conajmniej tak jak na PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować