Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Batman: Arkham Knight - recenzja

84 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2015 o 18:39, Madoc napisał:

Jak ktoś jest graczem to może sobie grać na smartfonie i ma prawo wymagać, żeby gra działała
poprawnie. Z wielu przyczyn gra mi się na PC wygodniej niż na konsoli, więc, niestety,
jest o co płakać.


Więc zamiast cieszyć się ze świetnej gry, płacz. Ja akurat jak wiekszośc dużych AAA których dużo aż tak nie ma wybralem grę na drugą platformę. Jednak zawsze wolę mieć wybór niż siedzieć i płakać. To nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 14:47, Kafar napisał:

Więc zamiast cieszyć się ze świetnej gry, płacz. Ja akurat jak wiekszośc dużych AAA których
dużo aż tak nie ma wybralem grę na drugą platformę. Jednak zawsze wolę mieć wybór niż
siedzieć i płakać. To nie dla mnie.

Płacz jest tu metaforyczny, i tak mam strasznie dużo gier (w tym Wiedźmina, którego w tym życiu chyba nie skończę), a w AK pewnie zagram za jakiś rok. Chodzi o to, że sporo ludzi chciało pograć w tę grę na PC i kupienie gry na konsolę nie jest rozwiązaniem problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 15:17, Madoc napisał:

Płacz jest tu metaforyczny, i tak mam strasznie dużo gier (w tym Wiedźmina, którego w
tym życiu chyba nie skończę), a w AK pewnie zagram za jakiś rok. Chodzi o to, że sporo
ludzi chciało pograć w tę grę na PC i kupienie gry na konsolę nie jest rozwiązaniem problemu.


No ja rozumiem. I szkoda że nie mogą ale skąd to zaskoczenie. Tylko dziwi mnie oburzenie i tyle. Oczywiście trzeba o tym mówić ale po porstach z konsol trzeba się tego spodziewać. Może od sprzeciwu coś się zmieni ale szczerze mówiąc wątpie. PC nadal jest platformą dla producentów aaa niszową i tyle. Wolą dotrzymać terminu i zarobić na konsolach nawet jak widać kosztem niszczenia reputacji na PC. Smutne ale to nie moja wina ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Dlaczego musieliby? ;p
>
> Wiesz jaki byłby hejt, gdyby dali nawet jakąś popierdołkę w postaci skinu? Nie opłaca
> im się to. PC-towcy i tak już są wściekli i niczym nie da się już ugłaskać (chyba żeby
> wydali szybko potężnego patcha i dali za darmo całe SP), a tak jeszcze zdenerowaliby
> konsolowców.
No. Ubi coś tam dał, tym od Golden Editon nawet drugą grę, ale jedyne co sobie kupił to trochę czasu nim gracze się znowu wściekli na za wolne patchowanie. Ale zawsze to przyzwoiciej wygląda. No i w sumie ja nie mogę narzekać. Chciałem kupić i FarCry''a 4 i AC:U, FC4 był fajny i go przeszedłem. AC:U nie, bo mnie 2. spotkanie z tym samym bugiem wkurzyło, ale finansowo jest ok (w miarę, bo jestem o SP do tyłu). No i nadal mam AC:U, może kiedyś zagram.
A Rocksteady i WB? Na razie pokazują se jako: "Eee... sorry, wyszło jak wyszło. Dzięki za kasę."
Co do opłacalności? A co ich skiny kosztują? Jeśli już istnieją, to są bytem wirtualnym. Mogę je rozdawać w dowolnej ilości przy 0 koszów własnych. Rany! Ubi dało sporą misję DLC, a za GE drugą grę. I nic ich to nie kosztowało. Utrata potencjalnego zarobku, bo może ktoś by kupił? Niby kto, skoro wszyscy byli wkurzeni? Kupiłbyś gadżety do auta, które jest do kitu? I to od tego samego producenta?
> Najkrótsza recenzja na gramie - tak samo krótka jak przyjemność z gry po pierwszym odpaleniu
> :D
Próbowałeś odpalać jeszcze kilka razy? Może to jak z seksem? Że większość za pierwszym razem nie daje rady dłużej niż 15 sekund?
Batman: Arkham Pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pojęte jak tego typu gra mogła dostać tak wysoka ocenę. 9,5 - serio, to znaczy, że to prawie ideał. Kopanina z powtarzalną mechaniką na która składa się ciągle jedno i to samo w rożnych stylach i wariacjach - choćby nieszczęsne strzelanie do czołgów.
Tego typu gra, nawet gdy jest audiowizulanym ideałem, i nawet gdyby nie było skopanego portu na jedną z platform, nie zasługuje na tak wysoką ocenę. Kiedy faktycznie dostaniecie w łapy grę idealną, choćby takie Red Dead Redemption 2, to rozumiem, że gra dostanie ocenę 12/10. albo 15/10. Przy czy to porównanie gry Rockstara z grą od Rockstedy jest jak najbardziej właściwe, bo obydwa tytuły są przykładami sandboxów z nieco odmienną mechaniką jednak z podobnymi założeniami. Porównanie takie jest właśnie miażdżące dla Batka.
Pomijając żałosny port na PC, którego pod uwagę recenzent nie bierze, bo rozumiem, tak wygodniej. Tłumaczenie, że taki egzemplarz dostarczył dystrybutor jest w tym przypadku mocno naciągany. Jest to w ostatnim czasie niepokojące w recenzjach i szczególnie tutaj, na GRAM.PL może dziwić, bo w końcu to jest głównie sklep inernetowy, który ma dostęp do wersji na wszystkie platformy. Biorąc pod uwagę, że nadal można tutaj zakupić wersję PC jasnym się staje, że w interesie gramu jest jak najwyższa ocena tego tytułu aby jak najwięcej egzemplarzy opchnąć przed "okresem ogórkowym". Tyle na temat rzetelności recenzji na GRAM.PL...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 09:42, EylembertTigg napisał:

Pomijając żałosny port na PC, którego pod uwagę recenzent nie bierze, bo rozumiem, tak
wygodniej.


Z całym szacunkiem, ale zastanowiłeś się chwilę nad tym argumentem? Oceniając grę w wersji na konsolę, recenzent ma brać pod uwagę inne platformy? Czyli co, recenzując taki np. Shadow of Mordor powinno się grze obniżyć ocenę, bo system Nemesis, jedna z największych zalet tego tytułu, na konsolach poprzedniej generacji jest mocno okrojony, tak?

W tym konkretnym przypadku oceniono grę w wersji na PS4. Jest to jasno i wyraźnie zaznaczone w recenzji. Gdyby tak nie było, gdyby sugerowano, że recka dotyczy wszystkich wersji, to rozumiałbym pretensję. Ale w tej sytuacji czepianie się jest... no cóż... czepialstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 10:21, EylembertTigg napisał:

Właśnie recenzowanie tytułu tylko na jedna platformę jest, jak dla mnie, z gruntu nie
właściwe.


No dobra, ale przecież między poszczególnymi wersjami mogą występować różnice, jak w takiej sytuacji recenzować całość? Podam Ci taki przykład: Devil May Cry 3 na Plejstacji było niezłe. Może nie miało już tego powiewu świeżości, co jedynka, ale grało się przyjemnie. Ten sam tytuł na PC był kompletnie, totalnie i całkowicie niegrywalny. Wiem, bo próbowałem. Grę mam do dziś. Do dziś jej nie ukończyłem. Nie dlatego, że nie miałem czasu czy mi się nie spodobała. Nie. Po prostu nie byłem w stanie. Na klawiaturze grać się nie dało zupełnie, klawiszologia była skopana dokumentnie, niewygodna i, co gorsza, nie dawała się zmienić. Podłączenie pada nic nie dawało. Próbowałem na dwóch, które w innych grach działały bez zarzutu. Tu jeden nie działał w ogóle, drugi miał sterowanie odwrócone o 90 stopni (wciśnięcie góry = postać idzie w prawo itp.). Opcji zmiany ustawień pada również nie było, bo po co? Co w takiej sytuacji zrobić? Wystawić grze ocenę 2/10? 0/10? Nie sądzisz, że byłoby to krzywdzące dla wersji konsolowej?

Dlatego właśnie uważam, że osobne recki dla kompów i konsol są dobrym pomysłem. Pozwalają na uniknięcie takich kwiatków, jak ten opisany powyżej. W przypadku Batmana jest podobnie - gra na PC jest niegrywalna ze względu na optymalizację (czy raczej jej brak), ale czy to powód, by zaniżać ocenę wersji konsolowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 12:15, Kraju napisał:

Recenzowana była wersja na PS4, więc stan techniczny portu PC-towego nie ma tu nic do
rzeczy.


Mam zastrzeżenia do całej recenzji, a szczególnie do tak wysokiej oceny. Tego typu oceny powinny być zarezerwowane prawie idealnym tytułom. Tutaj natomiast mamy tylko i wyłącznie najlepszy tytuł z trylogii.
Oprócz tego, recenzja nie może być w pełni rzetelna jeśli bierze się pod uwagę tylko jedną platformę, zaciemnia to wizje całości. Przecież gra nie wyszła tylko i wyłącznie na PS4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 14:29, EylembertTigg napisał:

Oprócz tego, recenzja nie może być w pełni rzetelna jeśli bierze się pod uwagę tylko
jedną platformę, zaciemnia to wizje całości. Przecież gra nie wyszła tylko i wyłącznie
na PS4...


Ale co ma wersja PC do PS4? To, że komputerowy port jest beznadziejny nie oznacza, że z tego tytułu trzeba obniżać ocenę wersji konsolowej. XDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 14:39, Kaerobani napisał:

> Oprócz tego, recenzja nie może być w pełni rzetelna jeśli bierze się pod uwagę tylko

> jedną platformę, zaciemnia to wizje całości. Przecież gra nie wyszła tylko i wyłącznie

> na PS4...

Ale co ma wersja PC do PS4? To, że komputerowy port jest beznadziejny nie oznacza, że
z tego tytułu trzeba obniżać ocenę wersji konsolowej. XDDDD


Przeczytaj kilka moich postów powyżej. Będziesz miał tam wyjaśnione o co mi biega. Nie będę pisał po raz 5 tego samego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 14:29, EylembertTigg napisał:

Mam zastrzeżenia do całej recenzji, a szczególnie do tak wysokiej oceny. Tego typu oceny
powinny być zarezerwowane prawie idealnym tytułom. Tutaj natomiast mamy tylko i wyłącznie
najlepszy tytuł z trylogii.

HA ta trylogia jest jedną z najlepszych w historii gier. Ponadto Batmana: Arkham City toto raczej nie pobije. Średnia nawet na konsole jest o 7% niższa. UTamta gra to było prawdziwe arcydzieło. A teraz innej beczki wg mnie skoro wersja PS 4 działa dobrze a gra jest bardzo dobra(mimo że Batman AC> Batman AK) to zasługuje na te 9.5. J Inna sprawa że 8.5 dla Wiedźmina 3 nadal nie potrafię zrozumieć bo jest to jedna z najnizszych ocen jakie pojawiły sie we wszystkich portalach( większośc zaczynała sie od 9 w góre) no ale trudno ni mi sie czepiać xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodził bym się z tezą, że to jedna z lepszych trylogii w dziejach gier. W historii gier było tak wiele lepszych trylogii, ze Batek nie łapie się nawet do top10. Na pewno tak, jeśli chodzi o gry związane z postaciami z komiksów czy superbohaterów.

Tak na marginesie Cenega wycofała ze sprzedaży PC-ową wersję gry z terenu Polski. Możliwe są już zwroty pudełkowych wersji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 12:14, EylembertTigg napisał:

Zgadzam się. Jednak chociażby przez fakt, nieudanej wersji PC, tytuł ten nie zasługuje
na 9,5/10, która to ocena należy się grom prawie idealnym.


Czyli jednak się nie zgadzasz... Ja piszę o tym, że nie należy patrzeć na jedną wersję gry przez pryzmat innej (w tym przypadku - portu), Ty piszesz, że się z tym zgadzasz, ale że jednak należy tak robić. Nie da się tych dwóch rzeczy ze sobą połączyć, to się wzajemnie wyklucza!

Co do oceny, to raczej ciężko mi się wypowiadać, bo jakimś szczególnym fanem cyklu o Batmanie nie jestem, Asylum i City ukończyłem, przy czym w tym drugim przypadku musiałem się już troszkę zmusić do tego, by grę faktycznie ukończyć. Nie bawiłem się później w szukanie wszystkich znajdziek, szukajek itp. Zwyczajnie mi się nie chciało, gry mnie to tego nie zachęciły. Ale to już zupełnie inna bajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się odnośnie Devil May Cry 3;) Tak na serio, Cenega wycofała grę z terenu Polski, tak więc jak dla mnie temat jest zamknięty. Nie ma niebezpieczeństwa, że ktoś się nabierze na rzeczoną recenzję i zakupi grę na PC oczekując po niej podobnej jakości jak na konsolach.
Jeśli chodzi o rozgrywkę w tej serii, to mam podobnie, średnio po połowie jestem znudzony i zmęczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 15:29, EylembertTigg napisał:

Nie zgodził bym się z tezą, że to jedna z lepszych trylogii w dziejach gier.

Batman: AA średnia 89% B: AC 96%! (jedna z najwyższych w historii gier jakiegokolwiek gatunku tylko kilka gier miało wyższą lub taką samą i jesli dobrze myślę to na razie od tamtego czasu tylko 2 gry które wyszły poźniej mają taką samą średnia lub wyższa i jest to Skyrim oraz GTA V) i na razie AK na konsole w okolicach 90%. Każda z tych gier w roku w którym wyszła liczyła sie w konkursach o najlepszy gry tego roku. Podsumowująć średnia serii powyżej 90% w tym jedna gra z jedną z najwyższych w historii. Myśle że niewiele trylogi w historii gier może się pochwalić tyloma osiągnięcami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 16:25, EylembertTigg napisał:

Jak dla mnie Metacritic nie jest wyrocznią i wyznacznikiem jakości. Poza tym na PS4 B:AK
ma już 89%, także średnia spada ;)

Napisałem około 90%. Więc ok podaj jaki wyznacznik jakości jest dla Ciebie najważniejszy.\Mam nadzieję że cos innego niz bo ja tak mysle skoro rozmawiamy na taki temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować