Zaloguj się, aby obserwować  
military

Breed - gra doskonała

17 postów w tym temacie

Trudno mi opisać jak REWELACYJNA jest ta gra. Właściwie to pierwsze UDANE podejście do pokazania wojny z kosmitami na taką skalę. Bo owszem, Breed jest niejako symulatorem żołnierza przyszłości, biorącego udział w boju o odbicie Ziemi z rąk Obcych. Jeśli ktoś pamięta takie tytuły jak Incoming czy Incoming Forces, będzie miał pojęcie o co mniej więcej chodzi. Ale obie części Incoming są przy Breed po prostu beznadziejne...

Zaczynamy od dowodzenia czteroosobowym oddziałem piechoty, by stać się dowódcą czołgu czy pilotem, ale nawet podczas "chodzonych" misji można używać pojazdów. Przypomina to bardzo Operation Flashpoint - bo i Breed jest takim kosmicznym Flashpointem, tyle że uproszczonym - co dodaje mu grywalności i czyni grę ekstremalnie zabawną. W miłym spędzaniu czasu pomagają wielopoziomowe, zróżnicowane misje. Bywa, że zaczynamy jako pilot myśliwca, a naszym zadaniem jest zniszczenie dział przeciwlotniczych, potem wcielamy się w pilota transportera - wylatujemy ze statku-matki, wchodzimy w atmosferę, lądujemy (to wszystko w jednej CZĘŚCI misji!), dostarczamy piechotę. Następnie wcielamy się piechociarzy, którymi wykonujemy właściwe zadanie... No coś takiego mnie najzwyczajniej powala, można się niesamowicie wczuć w klimat wielkiej wojny! Tym bardziej, że wrogów są setki a plansze są przeogromne.

Technicznie gra wykonana jest - moim zdaniem - doskonale. Grafika nie jest może arcypiękna, ale świetnie oddaje realia przyszłości w stylu Żołnierzy Kosmosu. Inspirację tym filmem widać zresztą już w intrze, zachęcającym do wojaczki mimo okrucieństw jakie widać w tle. Narzekać raczej nie można - piękne oświetlenie, duże mapy, świetna woda, ładne modele postaci... Muzyka idealnie wpisuje się w stylistykę gry.

Wady? AI wrogów jest niska, stawiają oni raczej na ilość. Ale to nie wada - chodzi o bezstresową rozwałkę, a pięknie jest mierzyć się z hordami kosmitów i przy tym mieć jakiś sensowny cel misji. Głupi wrogowie w tym przypadku bardziej cieszą niż przeszkadzają, więc to raczej nie wada. Inna sprawa, że nasi podopieczni potrafią czasem wleźć w jakieś miejsce z którego osobiście trzeba ich wyprowadzić, ale to bardzo rzadkie przypadki i nie przeszkadzają w komfortowym graniu. Doskwiera czasem niechlujstwo w przygotowywaniu cut scenek. Zdarza się, że kiedy powinien być efekt dźwiękowy - nie ma go, a zamiast muzyki jest cisza...

Nie zmienia to jednak faktu, że przy Breed można bawić się doskonale. Aż chce się przechodzić tę grę znów i znów! Nie wiem, czy wyszedł dodatek, ale jeśli nie, to mam nadzieję na sequel. Ten tytuł bowiem jest jednym z niewielu, w ktorych cieszyłem się, że outro pozostawia nierozstrzygnięte pewne kwestie, a po filmiku widać napis "to be continued".

Krótko mówiąc - polecam każdemu! Bez wahania, mimo wad, dałbym Breed ocenę 10\10. Radocha płynąca z gry sprawia bowiem, że wszystkie (nieliczne) wady stają się nieistotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko w jednej wadzie widzę zaletę - w AI.;) Bo wolę przechodzić grę z satysfakcją, a nie z frustracją, a taki Flashpoint przy końcu sprawiał, że chciałem wyrzucić monitor przez okno.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedlug wiekszości graczy Breed nie jest najciekawszą grą. Są lepsze gry tego typu - Battlefield 2, Operation Flashpoint, Unreal Tournament 2007 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 13:17, military napisał:

Tylko w jednej wadzie widzę zaletę - w AI.;) Bo wolę przechodzić grę z satysfakcją, a nie z
frustracją, a taki Flashpoint przy końcu sprawiał, że chciałem wyrzucić monitor przez okno.:P


Bo flashpoint był symulacja żołnierza a breed mimo tgeo co piszesz nawet do tego nie aspiruje :D to zwykła strzelanka jakich wiele z wykorzystanim pojazdów i jakas fabuła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 13:19, Marcinos07 napisał:

Wedlug wiekszości graczy Breed nie jest najciekawszą grą. Są lepsze gry tego typu - Battlefield
2, Operation Flashpoint, Unreal Tournament 2007 ;)


teraz dowaliłes wrzucajac OpFlasha BF2 i UT2007 Tzry macymalnie rózne gry a ty je wszytkie wrzucasz jako lepsze od breed (z tym sie zgodze :D) tego typu :Djeśli myśląc typ miałes na myłśi widok FPP to ok ale jeśli chodzilo ci o sposób rozrywki to bluźnisz chłopcze :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcinos07 - ale nie ma innej singleplayerowej drużynowej gry wojennej na dużą skalę, w której walczyłoby się z kosmitami. :P

Piter Fersin - no toteż piszę, że to uproszczony Flashpoint, w Breed też masz całą wyspę i tylko jeden waypoint, a zadanie - dotrzeć do niego.;) Dróg może i jest mniej (dwie-trzy), ale mimo wszystko jakiś wybór jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 13:23, Seqiu napisał:

Być może jest doskonała, ale umnie jakoś leży na półce z CDA i nie pałam się żeby w nią zagrać
;)


Też tak miałem na początku, prawdę mówiąc. Zainstalowałem, zobaczyłem trening, przeszedłem, ale korzystając z rad które w nim zawarto jakoś mi nie szło... Więc mała rada: olejcie trening! Grajcie po swojemu, sterowanie jest banalnie proste, a jak coś nie pasuje to edytujcie je w trakcie gry. Dopiero po drugiej instalacji i przy takim podejściu dałem się wciągnąć magii Breeda.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 13:23, military napisał:

ale nie ma innej singleplayerowej drużynowej gry wojennej na dużą skalę, w której
walczyłoby się z kosmitami. :P


Chyba jednak jest :/. Wiesz na czym wzorowany jest Breed? Na HALO. I moim zdaniem Halo jest o wiele lepsza, chociaż grałem tylko w demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

military sie rozpisał o tej grze jak o ideale a według mnie to taki sredniak i wole o wiele barziej OF (ale przy nim na początku dostawałem nerwicy i swira ale teraz uwazam ze ta gra jest swietna) ale i tak w breeda grałem dosc krótko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Halo nie grałem... Po ile ta gra w sklepach chodzi?:P Muszę jej spróbować?:) W każdym razie - dla mnie Breed to niemal ideał. No jasne, że napisałem bardzo subiektywnie, wiem też że wiele osób uważa Breed za przeciętniaka, ale do mnie ta gra trafiła. Podobnie jak Trespasser i parę innych powszechnie nielubianych.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>podobnie jak Trespasser i parę

Dnia 27.07.2006 o 14:49, military napisał:

innych powszechnie nielubianych.:)


Dla mnie Tresspasser był grą rewelacyjną... Gra roku 1998 (albo 99 nie pamiętam dokładnie ;p) IMO :)

Jednak Breed... Przyjemnie się pocina - 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Breed: krotkie i lekko nudnawe. Strzelasz do obcych... hurra... po raz ktory z kolei. Och, tak, N-ty... no i jak ktos zauwazyl klon "Halo".

Nazywanie tej gry "doskonala" jest wielka pomylka, no ale coz, mylic sie, rzecz ludzka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 13:10, military napisał:

...Głupi wrogowie w tym przypadku bardziej cieszą niż przeszkadzają, więc to raczej nie
wada. Inna sprawa, że nasi podopieczni potrafią czasem wleźć w jakieś miejsce z którego osobiście
trzeba ich wyprowadzić, ale to bardzo rzadkie przypadki i nie przeszkadzają w komfortowym graniu...

No nie wiem w jaką wersją gry grałeś ale u mnie te "bardzo rzadkie przypadki" to się zdarzały co 3 min.
praktycznie co drugą palmę, kamień ect... mimo zpachowania gra mi się wywalała pod koniec 1 misji (wchodząc na jedno z wzgórz) ijak dla mnie położyło to całą gre.
Poza tym w multi nie znalazłem żadnego servera :( a szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2006 o 15:11, ntum22 napisał:

No nie wiem w jaką wersją gry grałeś ale u mnie te "bardzo rzadkie przypadki" to się zdarzały
co 3 min.
praktycznie co drugą palmę, kamień ect... mimo zpachowania gra mi się wywalała pod koniec 1
misji (wchodząc na jedno z wzgórz) ijak dla mnie położyło to całą gre.


Dziwne, u mnie zdarzyło się w zasadzie tylko dwa razy żebym gdzieś utknął... I ani razu mnie nie wywaliło do windows.

Dnia 27.07.2006 o 15:11, ntum22 napisał:

Poza tym w multi nie znalazłem żadnego servera :( a szkoda...


Ja znalazłem aż dwa. W jednym nie zgadzała mi się wersja, w drugim trzeba znać hasło. No i nie pograłem.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2006 o 15:15, military napisał:


> No nie wiem w jaką wersją gry grałeś ale u mnie te "bardzo rzadkie przypadki" to się zdarzały

> co 3 min.
> praktycznie co drugą palmę, kamień ect... mimo zpachowania gra mi się wywalała pod koniec
1
> misji (wchodząc na jedno z wzgórz) ijak dla mnie położyło to całą gre.

Dziwne, u mnie zdarzyło się w zasadzie tylko dwa razy żebym gdzieś utknął... I ani razu mnie
nie wywaliło do windows.

> Poza tym w multi nie znalazłem żadnego servera :( a szkoda...

Ja znalazłem aż dwa. W jednym nie zgadzała mi się wersja, w drugim trzeba znać hasło. No i
nie pograłem.:P


szczęściarz ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować