Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedaż Batman: Arkham Knight na Steamie zawieszona

122 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2015 o 10:52, Kadaj napisał:

Brać refunda czy nie, oto jest pytanie. ;p


Ja mam box - i kto mi odda kase :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem naprawdę się zastanawiam, dlaczego niektórzy nadal uważają że granie na pc jest lepsze. Co i rusz się słyszy o fatalnej optymalizacji albo opóźnionej premierze. Przy zakupie gry zamiast zastanawiać się czy gra będzie dobra to pecetowcy martwią się czy im pójdzie. To już serio wolę mieć tych detali trochę mniej i po prostu grać po wsadzeniu do napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 10:58, ozoqq napisał:

Czasem naprawdę się zastanawiam, dlaczego niektórzy nadal uważają że granie na pc jest
lepsze. Co i rusz się słyszy o fatalnej optymalizacji albo opóźnionej premierze. Przy
zakupie gry zamiast zastanawiać się czy gra będzie dobra to pecetowcy martwią się czy
im pójdzie. To już serio wolę mieć tych detali trochę mniej i po prostu grać po wsadzeniu
do napędu.


Aha czyli to wina posiadaczy PC i za całe zuo w branży gier odpowiadają posiadacze PC.
To świadczy o lenistwie wydawców.

Ale jacy użytkownicy tacy i wydawcy..... nie wszyszcy muszą mieć jedyną słuszną platformę do gier i lubieć na niej grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę musieli się postarać żeby gra na silniku UE3 dawała pokazy slajdów ;D nawet na kosmicznych komputerach. Wiem to jest SuperUBer UE3 ale wciąż UE3. Zostane Batmanem chyba dopiero za jakiś czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 10:52, ziptofaf napisał:

/.../

To skoro "u ciebie działa" dobrze - zapuść frapsowy benchmark i pokaż nam później wyniki.


Widzisz, ja nigdy nie przykładałem uwagi do ilości kl/s. Zaczynając przygodę z BAK obawiałem się czegoś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=37KpOYVrLZM

nic takiego u mnie nie występuje, a gra wygląda całkiem ładnie, jak na tak stary silnik. Pewnie duża zasługa w tym klimatu i jednej, ustawionej z góry pory doby oraz pogody.
Frapsa używałem tylko raz i nawet nie pamiętam, jak się podzielić jego wynikami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach dochodzi do absurdów - bo taka sytuacja świadczy również o braku kontroli jakości - wydaje się syf, bo przecież tak ustaliliśmy terminy. Inwestorzy już zacierali łapki. A, tu, kurde - niespodzianka.

W każdym razie, gdyby ktoś pofatygował się i grę przetestował, spokojnie mógłby przesunąć premierę na PC o miesiąc czy dwa, zamiast teraz: przepraszać, prostować, blokować już nie wspominając o tym, że traci się w oczach graczy, o czym przekonał się już niejeden pazerny wydawca na rynku.

Świetna robota, czekam na premierę... wersji GOTY ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. +9 na Gram.pl jak najbardziej zasłużone. Pamiętajcie że ocenia się grę a nie jeden z portów. Była by inna nota gdyby testowali PC ale testowali wersję konsolową.
2. Wersja konsolowa (sam kupiłem na PS4 bo słyszałem że z PC może być kiepsko) jest wyśmienita. Gra działa płynnie, nie wywaliła się ani razu, nie było ani razu błędów które przeszkadzały by w rozgrywce. W zasadzie przez kilka godzin grania ciężko mi powiedzieć coś złego. To naprawdę kawał solidnej roboty.
3. Niezależnie kto zawalił, wersja PC nie powinna się ukazać w takim stanie w jakim jest. To jest fakt.

BTW, @scott, to świadczy tylko jak obecnie traktuje się rynek PC. Prawda jest taka że piractwo na PC jest bardzo duże a na konsolach praktycznie nie istnieje. Efektem tego jest to że konsole to łatwy i pewny zarobek a PC niekoniecznie. Możesz tutaj zapierać się wynikami np Wiedźmina ale prawda jest taka że gdyby nie piractwo sprzedaż możliwe że była by znacznie większa.
Dlatego właśnie PC stał się platformą drugorzędną i tak jest od dawna.
Dodatkowo wersje konsolowe przechodzą certyfikacje. Dlatego tak mało jest jakościowo złych gier na konsolach (pod względem technicznym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2015 o 11:05, scott napisał:

Aha czyli to wina posiadaczy PC i za całe zuo w branży gier odpowiadają posiadacze PC.

To świadczy o lenistwie wydawców.

Ale jacy użytkownicy tacy i wydawcy..... nie wszyszcy muszą mieć jedyną słuszną platformę
do gier i lubieć na niej grać...


hmmm, gdzieś napisałem że to wina pecetowców? Nie. Tylko jak się czyta komentarze pc master a na drugi dzień taki news i narzekanie tychże masterów to można by pomyśleć że jakaś schizofrenia ich męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie, ciekawe co z liczną grupą graczy, którzy zakupili grę w wersji pudełkowej <3

Nauczą się może czegoś o cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 11:18, lis_23 napisał:

Frapsa używałem tylko raz i nawet nie pamiętam, jak się podzielić jego wynikami ;)


Włączasz Frapsa. Wchodzisz do zakładki FPS. Zaznaczasz FPS, Frametimes, MinMaxAVG.
W grze wciskasz F11.
Jak test już skończysz (pograj z 20 minut) to ponownie wciskasz F11 a w katalogu wskazanym w zakładce FPS pokażą się 3 pliki tekstowe. Wrzuć je na jakiegoś pastebina czy puusha i daj linka. Bo poważnie się zastanawiam czy u ciebie jest po prostu płynnie (czyli 30 fps@1080p cały czas, to chyba bardzo niewielkie wymagania jak dla kompa kosztującego z 5000 zł...) czy też mowa o ilości klatek rzędu 20-30 i ty nazywasz to płynnością. Bo jeśli masz to drugie to przypomnę - grasz w stosunkowo niedużej rozdzielczości na naprawdę mocnym PC-cie przy jakości grafiki nie wyższej niż PS4 (choćby z uwagi na paskudny motion blur). A skądinąd - jakbyś zerknął na wymagania tego tytułu - tam jest wymieniony GTX660. Ciekawe jak fajnie działa na tej karcie (zakładamy że jeśli producent daje info o wymaganiach to należy się ich trzymać, GTX980 został wymieniony jako Ultra więc ma być płynnie ze wszystkimi możliwymi bajerami - sam producent takie dane nam w końcu podał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 11:20, ozoqq napisał:


hmmm, gdzieś napisałem że to wina pecetowców? Nie. Tylko jak się czyta komentarze pc
master a na drugi dzień taki news i narzekanie tychże masterów to można by pomyśleć że
jakaś schizofrenia ich męczy.


Bardzo dobrze, niech krzyczą i krytykują kiedy wciska im się zepsuty produkt. Oczywiście można udawać przed samym sobą, że Batman to dobra gra, tak jak niektórzy robili w przypadku The Order, ale to niczemu nie służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 11:42, ziptofaf napisał:

i daj linka. Bo poważnie się zastanawiam czy u ciebie jest po prostu płynnie (czyli 30
fps@1080p cały czas, to chyba bardzo niewielkie wymagania jak dla kompa kosztującego
z 5000 zł...) czy też mowa o ilości klatek rzędu 20-30 i ty nazywasz to płynnością.


Jak juz pisalem w innym watku u mnie tez jest bardzo plynnie.
W odroznieniu od Lisa pokusilem sie o wylaczenie ogranicznika i mam stale 60fps. A raczej zmiane wartosci na 60. Przy wylaczonym mam max 80fps.
Podczas 90 minut gry tylko dwa razy wystapila "czkawka". Krótka i prawie niezauwazalna.

A i pisze to na podsatwie wynikow frapsa a nie osobistego odczucia.

I mam nieco slabszy sprzet niz Lis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 11:45, Jester napisał:

Podczas 90 minut gry tylko dwa razy wystapila "czkawka". Krótka i prawie niezauwazalna.

Skądinąd - dwie czkawki w ciągu 90 minut gry, jeśli masz high-endowy sprzęt, to wcale nie jest takie znowu "tylko" :P

Dnia 25.06.2015 o 11:45, Jester napisał:

A i pisze to na podsatwie wynikow frapsa a nie osobistego odczucia.

To te wyniki daj (choćby dla porównania, jak używać benchmarka we frapsie nawet napisałem wyżej) i podziel się konfiguracją PC-ta :( Konkretne Liczzzzbyyyy a nie subiektywne odczucia plx!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 11:48, ziptofaf napisał:

> Podczas 90 minut gry tylko dwa razy wystapila "czkawka". Krótka i prawie niezauwazalna.

Skądinąd - dwie czkawki w ciągu 90 minut gry, jeśli masz high-endowy sprzęt, to wcale
nie jest takie znowu "tylko" :P
> A i pisze to na podsatwie wynikow frapsa a nie osobistego odczucia.
To te wyniki daj (choćby dla porównania) i podziel się konfiguracją PC-ta :(


Podzielić sie wynikami mogę jak wroce na chate.

Sprzet to: I7-4790K, GTX970 Gaming G1, 16GB RAM 2133, SSD Samsung 850EVO.

Przeczytaj tez moj poprzedni post jeszcze raz bo go edytowalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziptofaf
Bronisz tych "patałachów"? Ok, ciężko spodziewać się, że 12 osobowy zespół przeniesie grę z konsol na PC w kilka czy nawet kilkanaście tygodni. Pytanie tylko, czy jest to studio należące do WB i nie mieli możliwości zrezygnowania z projektu, czy jest to zewnętrzne studio, które przyjęło tę robotę, chociaż wiedzieli, że nie dadzą rady. Jeżeli to drugie, to tak, jest to banda nieudolnych patałachów, którzy również odpowiadają za stan techniczny Arkham Knight.

lis_23
Z tą produkcją jest jak z GTA IV. Zwykła loteria jak na danym komputerze będzie gra chodzić. U jednych jest dobrze, u innych z bardzo mocnymi kartami jest źle. Dlatego PCLab nie zdecydował się na takie testy, bo byłby one przekłamane, a nie zapominaj, że robią je oni również pod kątem osób, które wejdą na stronę po dwóch latach od premiery gry, aby sprawdzić jak ona będzie chodzić. W tej chwili najwidoczniej na ich PC-tach bylła niegrywalna, lub były takie wahania między słabszymi kartami a mocnymi, że takie testy nie miały najmniejszego sensu.

scott
To nie da się zrefundować gry na Steamie nawet jak ma się box-a? Czyli pozostaje reklamacja w sklepie, w którym się kupiło? Bez sensu. Nie próbowałem, ale wydaje mi się, że da się załatwić tę sprawę na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ty ciekawostka co niektórzy znaleźli dodatkowy DRM w wersji PC AK oddzielny od steam.

steam refund tylko i wył. gry kupione na steam, a retail nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 12:03, Numenpl napisał:

ty ciekawostka co niektórzy znaleźli dodatkowy DRM w wersji PC AK oddzielny od steam.


Nic niezwykłego, wiadomo o tym od premiery gry. Dodali zabezpieczenia Umbra 3, które zostały wcześniej użyte chociażby w Dragon Age: Inkwizycja, FIFA 15 czy Lords of the Fallen i trzeba przyznać, że one działają, bo piraci z każdym z tych tytułów męczyli się miesiącami aby złamać te zabezpieczenia. Dodatkowo przy żadnej z tych gier nie było problemów z wersją PC, także to nie wina zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować