Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bethesda: pięć miesięcy na promocję Fallouta 4 wystarczy w zupełności

37 postów w tym temacie

Ja to się zastanawiam czy w ogóle dzisiejszy świat gier komputerowych potrzebuje HL3... To będzie tak naprawdę kolejny FPS, już dwójka z wyjątkiem świetnej fizyki, gravity guna i tego, że do premierówki dołączony był CS:Source nie była jakaś nadzwyczajna. A już na pewno lepsza od jedynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > mogliby zapowiedzieć i tydzień przed premierą a i tak by się sprzedał
> To nie HL3 :)

Czego wy w sumie spodziewacie się po tym Half-Life''ie. Mema ogarniam, ale będąc 100% poważnym - czemu wy tak czekacie na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > mogliby zapowiedzieć i tydzień przed premierą a i tak by się sprzedał
> To nie HL3 :)

Zgadza się - to nie HL3, ale podobnie jak Valve, Bethesda zamienia wszystkie swoje produkty w złoto. Gość napisał prawdę: gdyby F4 ogłoszono na kilka tygodni przed premierą, to przy minimalnym wkładzie w kampanię marketingową, sprzedały się w ładnych kilku milionach egzemplarzy. Fallout jako marka i Bethesda jako producent to wszystko, czego potrzeba, by odnieść sukces - nawet, jeśli sama gra będzie przeciętna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie zrobili tego samego ze Skyrim''em? Też jakoś krótko przed premierą zapowiedzieli a gra świetnie się sprzedała a ludzie dalej grają i tworzą genialne mody do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tak mocnej marce, nie ma im się co dziwić - to nie jest nowe IP - podobnie jak w przypadku gwiezdnych wojen, ludzie posiadając nawet minimum wiedzy o projekcie będą w nich rzucać pieniędzmi.

Szkoda tylko, że to nie wpływa zbyt dobrze na jakość tych gier :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2015 o 19:12, Pomson15tk napisał:

Czego wy w sumie spodziewacie się po tym Half-Life''ie. Mema ogarniam, ale będąc 100%
poważnym - czemu wy tak czekacie na to??


Ja czekam na rozwiązanie fabularne, bo Ep2 skończył się w bardzo emocjonującym momencie. Zresztą gra sama w sobie to jeden z najlpeszych FPSów i nie ma zbyt wiele rzeczy do których można by się przyczepić. Każdy element jest na bardzo wysokim poziomie. Może oprócz grafiki, bo dzisiaj nie wygląda zbyt okazale, no ale to jest zrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 20:04, Noma napisał:

A przypadkiem nie zrobili tego samego ze Skyrim''em? Też jakoś krótko przed premierą
zapowiedzieli

11 miesięcy to już nie tak krótko.

Mi bardzo podoba się podejście Bethesdy, zmęczony już jestem tym, że przez 1-2 lata czytam o grze i jak już wyjdzie to mam jej po dziurki w nosach, bo znam wszystkie jej detale. Sytuacja identyczna jest z filmami, tyle trailerów że wszystkie ważniejsze sceny są już znane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > mogliby zapowiedzieć i tydzień przed premierą a i tak by się sprzedał
> > To nie HL3 :)
>
> Czego wy w sumie spodziewacie się po tym Half-Life''ie. Mema ogarniam, ale będąc 100%
> poważnym - czemu wy tak czekacie na to??

HL1: w zasadzie z powodu tej gry dzisiejsze FPS-y wyglądają jak wyglądają. Chodzi przede wszystkim o fabułę w tego typu grach i to jak są prowadzone.
HL2: w momencie gdy wyszedł, grafika była wręcz niesamowita a dodatkowo fizyka biła na głowę wszystko co było chyba wtedy na rynku. Jedyna co robiło podobną furorę grafiką było Doom 3, głównie za sprawą cieni.

Dodatkowo obie te gry miały kupę drobiazgów których nawet dzisiaj gracze nie zauważali. Przykładowo HL1 miał... karaluchy. Karaluchy które miały swoje AI. Tak samo niektóre potwory np miały stadne zachowania. HL2 było pod tym względem jeszcze bardziej imponujące. Zostaw auto na dłuższy czas nad brzegiem morza i... zostanie obsrane (za przeproszeniem) przez ptaki. Wjedź nim do wody... i je umyjesz. Tylko Rockstar chyba dodaje podobne smaczki do swoich gier. Drobiazgi które robią różnice chociaż nikt ich nie zauważa :-D

HL3: spodziewamy się czegoś podobnego. W momencie gdy Valve powie - mamy HL3 prawdopodobnie zrobią kolejny krok w branży gier. Może będzie to gra na Oculusa albo podobne wynalazki. Może będzie to coś innego - na pewno będzie to coś ciekawego. A przynajmniej na to liczymy.
A Valve nie ma się czego bać. Dzisiaj dowcipy o HL3 są tak szeroko znane że gdyby zapowiedzieli tą gierkę to ludzie oszaleli by z radości. Wszyscy :-D Nie wspominając o tym że nadal czekamy na Epizod 3 albo HL3 który zakończy fabułę HL2.

W skrócie - Valve nie potrafi liczyć do 3 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego się spodziewam? Dokończenia fabuły i gry która jest zrobiona na maksa możliwości studia, czyli takiej którą robią dla siebie, nie dla pieniędzy. Grę z której rozwiązania zostaną wcielone przez branżę po roku, dwóch bo ktoś odkryje że tak można. Przykład: przerywniki, a właściwie ich brak. Do tej pory moim zdaniem Bioshock zbliżył się mechaniką i opowiadaniem historii do HL, ale jednak to zdecydowanie nie jest to samo. W HL2 npc stawali w różnych miejscach w zależności od tego gdzie był gracz, były do tego osobne motion capture. Tak, to było 11 lat temu. Takich drobnostek jest mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 19:07, Muradin_07 napisał:

Ja to się zastanawiam czy w ogóle dzisiejszy świat gier komputerowych potrzebuje HL3...
To będzie tak naprawdę kolejny FPS, już dwójka z wyjątkiem świetnej fizyki, gravity guna
i tego, że do premierówki dołączony był CS:Source nie była jakaś nadzwyczajna. A już
na pewno lepsza od jedynki ;)


HL 2 to też klimatycznie poprowadzona fabuła i duży wykreowany świat. HL 3 gdyby powstał mógłby być grą z naprawdę ciekawym zakończeniem serii. Osobiście nie interesuje mnie, czy spełni jakieś absurdalne wymogi, jeśli będzie ciekawy fabularnie, to i tak kupię. Valve wie co robi chyba i szkoda, że uważają, że nie ma teraz czasu na HL 3 :P RPG się w zasadzie odrodziły, choć nikt się nie spodziewał (kickstartery inaczej nie byłyby potrzebne), teraz czekam na RTSy i FPSy (tak, mogą mieć dobrą fabułę i klimat, choćby seria Alien). HL 3 może powstać i nawet jeśli nie będzie pasował do jakiś oczekiwań, to może być dobry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Czego wy w sumie spodziewacie się po tym Half-Life''ie. Mema ogarniam, ale będąc
> 100%
> > poważnym - czemu wy tak czekacie na to??
>
> Ja czekam na rozwiązanie fabularne, bo Ep2 skończył się w bardzo emocjonującym momencie.
> Zresztą gra sama w sobie to jeden z najlpeszych FPSów i nie ma zbyt wiele rzeczy do których
> można by się przyczepić. Każdy element jest na bardzo wysokim poziomie. Może oprócz grafiki,
> bo dzisiaj nie wygląda zbyt okazale, no ale to jest zrozumiałe.

Fakt głównie wszyscy po zakończeniu epizodu 2 tak bardzo wyczekują 3 część i masz rację. Valve zrobiło wszystkim psikusa tak samo jak w naszej telewizji ostatnia minuta filmu to jeszcze reklamy przed tą końcową minutą wsadzą i długie czekanie na zakończenie. Takimi reklamami są teraz : Steam Controller, Machines , VR i sam Steam :D Co do grafy to nie zgodził bym się grałem 3 miechy temu i powiem że dla mnie ona nadal wygląda bardzo miło dla oka. Weźmy takiego Dooma 3 z tego samego roku wygląda do kitu teraz. Biorąc inne gry z tej dekady to HL2 nadal wychodzi obronną ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu obawiam się, że w jego przypadku może być tak samo jak z Diablo III (chociaż te się jakoś obroniło) i Duke Nukem Forever, choć i do tego obrazka pasuje też chociażby Stalker: Cień Czarnobyla, który swego czasu był w produkcji dość długo. Ale to były zupełnie inne czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > mogliby zapowiedzieć i tydzień przed premierą a i tak by się sprzedał
> To nie HL3 :)
I właśnie dlatego by się sprzedał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2015 o 09:15, Muradin_07 napisał:

/.../


Niestety, tutaj masz rację. Oczywiście gra mogłaby być idealna, ale oczekiwania graczy niedoceniających tego i tak przyniosły by tylko problemy Valve :/

Czy dlatego Fallout 4 będzie promowany krócej? Gdyby gracze mieli więcej czasu, to by więcej dyskutowali o grze, ale i coraz więcej brali za pewnik, a i cena marketingu cały czas by rosła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak się powinno zapowiadać gry - na pół roku, góra rok przed premierą gdzie produkt jest prawie gotowy a nie zapowiedzieć grę i miętolić ją przez kolejne 5 lat. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo też hype jest najbardziej intensywny w kilka miesięcy po zapowiedzi i odpowiednio podsycany się jakoś trzyma. W przypadku HL3 hype na wydanie był po premierze Episode Two i świetnego jakby nie patrzeć, cliffhangerowego zakończenia. Wtedy faktycznie przyjęcie nowej odsłony epizodów albo osobnej trójki byłoby cieplejsze w ubiegłej generacji.

A tak to HL3 teoretycznie powinien obejmować inne realia - mieliśmy Black Mesa, mieliśmy City 17, więc wypadałoby znaleźć nowe miejsce dla Gordona. A tak to raczej lepszym rozwiązaniem byłby EP3 będący wstępem do trójki już właściwej. Tak, aby domknąć niektóre wątki. Nie mówię, że nie kupiłbym tej gry - kupiłbym i to z wielką chęcią, bo Half Life to jakby nie patrzeć gra, na której się wychowałem jako gracz... Ale nie mam na nią aż takiego parcia. A Fallout 4 odniesie podobny sukces jak Wolfenstein, to znaczy - mam nadzieję, że tak będzie. Dlaczego? Podobny okres promocji, w przypadku Fallouta pomaga ogromny fanbase poprzednich części. Więc będą mieli o wiele łatwiej z dotarciem do klienta imo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Valve ostatnio nie zrobili żadnej gry, jedyne ciągną kasę ze steama i wciskają te swoje pady i nowe technologie. Niestety w HL3 nie wierze bo chłopaki wyszli z wprawy bo faktycznie jak HL2 przeszedłem to żadnego epizodu przejść rady nie dalem. Dlatego nie czekam na HL3 a Ci panowie to firma uslugowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować