Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rocksteady i Nvidia pracują nad poprawieniem pecetowej wersji Batman: Arkham Knight

66 postów w tym temacie

Ja naprawdę nierozumień twórców czy z optymalizowanie gry to naprawdę taki koszt ? W miliony to już idzie ? Zamiast porządnie wydawać swoją grę i dbać o reputacje to swoimi oszczędnościami zniszczyli sobie tylko wizerunek i na pewno będzie się to ciągnęło latami. Co jak co ale wyszli tylko na stracie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucić cały ten syf nvidii z tej gry i od razu będzie lepiej. To samo się tyczy reszty beznadziejnie zoptymalizowanych gier, w których nvidia maczała paluchy. Ciekawe jakie w tej grze zastosowali bandyckie praktyki? Np. w którymś Crysis producenci wrzucili ogromne jezioro pod teksturę powierzchni, które dobijało karty konkurencji itd. Wszystko co sygnowane logiem nvidii - problemy z optymalizacją, od wielu lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Buckkk
Piszesz o Crysisach, które są w programie AMD Gaming Evolved? no straszna praktyki Nvidii. Weź się człowieku najpierw dowiedz jakie problemy techniczne ma ten port, a później komentuj i snuj teorie spiskowe. Gra działa tak samo źle z efektami od Nv jak i bez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem coś, co każdy powinien wziąć sobie do serca: nie ważne, że Rocksteady kaja się i przeprasza, nie ważne, że oferuje zwrot pieniędzy i obiecuje doprowadzenie portu do stanu, w jakim powinien być od dnia premiery. Liczy się tylko to, że ktoś nas oszukał, wcisnął wybrakowany produkt w cenie wielkiego hitu i liczył, że "jakoś to będzie", że sprawa rozejdzie się po kościach. Jeżeli ktoś składa dziś deklaracje w stylu "kupię jak załatają", to jest idiotą wspierającym bandę korporacyjnych cwaniaków. Cwaniaków, którzy nie po raz pierwszy leją na niego że szczytu szklanych wieżowców, podczas gdy on wciąż bierze to za ciepły, wiosenny deszczyk. Jeśli masz choć cień szacunku dla samego siebie, zbojkotuj ten tytuł. Nie sięgaj po niego ani teraz, ani po 90% obniżce ceny, pokaż krawaciarzom, że albo będą się z tobą liczyć, albo staną w kolejce do pośredniaka. Rzekłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie populistyczne, acz prawdziwe apele nigdy nic nie dają. Ludzie zawsze będą kupować gry w pre-orderach, a i większa obniżka tego tytułu napędzi sprzedaż gdy w końcu grę załatają. I żadne hasła czy kampanie tego nie zmienią. Może i przekonasz garstkę osób, ale to niezauważalny procent z ew. dochodów ze sprzedaży gry. Co nie zmienia faktu, że masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 19:45, vako94 napisał:

Ja naprawdę nierozumień twórców czy z optymalizowanie gry to naprawdę taki koszt ? W
miliony to już idzie ? Zamiast porządnie wydawać swoją grę i dbać o reputacje to swoimi
oszczędnościami zniszczyli sobie tylko wizerunek i na pewno będzie się to ciągnęło latami.
Co jak co ale wyszli tylko na stracie


To nie Rocksteady jest odpowiedzialny za port oraz to nie oni (czyli Twórcy) decydowali kto robi port itp. Winny jest WB oraz firma która zgodziła się na durnych warunkach robić port nie mając o tym zielonego pojęcia najwidoczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 20:22, Kafar napisał:

To nie Rocksteady jest odpowiedzialny za port oraz to nie oni (czyli Twórcy) decydowali
kto robi port itp. Winny jest WB oraz firma która zgodziła się na durnych warunkach robić
port nie mając o tym zielonego pojęcia najwidoczniej.


Prostujesz jedną nieprawdziwą informację, a po chwili podajesz kolejną nieprawdziwą. IG robiło już wiele portów i zazwyczaj efekt był co najmniej dobry. Wystarczy wyszukać ich na Wikipedii czy wejść na ich oficjalną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mogli spokojnie za dwa miesiące wydać, bez spiny, bez siedzenia po godzinach, bez hejtu, zwrotów i całego tego szamba. No, ale hajs się musiał zgadzać, no to niech im się dalej zgadza.

> > To nie Rocksteady jest odpowiedzialny za port oraz to nie oni (czyli Twórcy) decydowali
>
> > kto robi port itp. Winny jest WB oraz firma która zgodziła się na durnych warunkach
> robić
> > port nie mając o tym zielonego pojęcia najwidoczniej.
>
> Prostujesz jedną nieprawdziwą informację, a po chwili podajesz kolejną nieprawdziwą.
> IG robiło już wiele portów i zazwyczaj efekt był co najmniej dobry. Wystarczy wyszukać
> ich na Wikipedii czy wejść na ich oficjalną stronę.
IG robi porty w kratkę, jakby się Rocksteady i WB szanowało zleciłoby to firmie, która jednak nie pracuje w kratkę. Sorry, Batman to nie jest gra z kickstartera. No to niech teraz zbierają to co zasiali. Już pomijam to, że sami pewnie dostarczyli grę IG w postaci rzucenia kodu na wycieraczkę z dopiskiem "premiera tego i tego, macie się wyrobić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się bardziej bałem, że to Rockstar da ciała z GTA V na PC... bardzo się myliłem.
Nawet MK X nie wyszedł wcale tak źle.

Ale trend robienia gier na PC na odwal się, przyjmująć koperty pod stołem od sony czy microsoftu, stał się bardzo popularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 20:32, DeithWX napisał:

IG robi porty w kratkę, jakby się Rocksteady i WB szanowało zleciłoby to firmie, która
jednak nie pracuje w kratkę. Sorry, Batman to nie jest gra z kickstartera. No to niech
teraz zbierają to co zasiali. Już pomijam to, że sami pewnie dostarczyli grę IG w postaci
rzucenia kodu na wycieraczkę z dopiskiem "premiera tego i tego, macie się wyrobić"


Ale ja ich nie bronię, ba, uważam ich za równie winnych jak WB. Po prostu pisanie o nich, że nie mają żadnego doświadczenia w robieniu portów jest błędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2015 o 20:30, Kraju napisał:

Prostujesz jedną nieprawdziwą informację, a po chwili podajesz kolejną nieprawdziwą.
IG robiło już wiele portów i zazwyczaj efekt był co najmniej dobry. Wystarczy wyszukać
ich na Wikipedii czy wejść na ich oficjalną stronę.


Jasne. Dlatego są specami kodu i świetnie im wyszedł Batman. Jak ktoś jest pro w swoim biznesie to takiej roboty w krótkim czasie by się nie podejmował koniec kropka.

Wybrali firmę fuszerkę która nie robi dobrych portów a średnie. Oczywiście w pierwszej lini stoi WB być może nawet ramię w ramię z Rocksteady. Nie wiem jak to przebiegało, wiem że potwierdzone jest info takie że firma odpowiedzialna za port podjeła się tego chyba na 2 miesiące przed premierą. A że siedze w tym biznesie to wiem że to jest totalny debilizm i brak wiedzy chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 21:00, Kafar napisał:

Jasne. Dlatego są specami kodu i świetnie im wyszedł Batman. Jak ktoś jest pro w swoim
biznesie to takiej roboty w krótkim czasie by się nie podejmował koniec kropka.


Opieramy się na faktach, czy na pogłoskach i własnym widzimisie? Tak, zgodzę się, że dali plamę, ale skąd możesz wiedzieć jak była skonstruowana umowa z WB? Możliwe, że cała wina leży po stronie WB (w co wątpię), ale równie dobrze świadomie podjęli się takiego karkołomnego zadania. Nie trzeba "siedzieć w tym biznesie" aby wiedzieć, że nie da się przenieść gry w zaledwie kilka tygodnii, niemniej te 8 tygodni które mieli mieć to tylko plotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu byli jedyną firmą, która przyjęła ofertę z takim terminem, bo WB było zdesperowane i sypnęło kasę. Możemy tak sobie mnożyć spekulacje w nieskończoność. Cała trójka zawaliła, wszyscy po równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 20:08, Ambr0ktn napisał:

Piszesz o Crysisach, które są w programie AMD Gaming Evolved?

Tylko część trzecia. A problem z teselacją który notabene jest prawdziwy dotyczy części drugiej.
Jednak nie ma nic współnego z zarzynaniem konkurencji. Z jednej strony po prostu teselacja była źle zaimplementowana. Z drugiej same radeony serii 5 były tragiczne, a 6 były takie se w teselowaniu.
Fermi zdecydowanie lepiej sobie z tym radziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę na tym wujowym porcie, doszedłem do miejsca gdzie trzeba odblokować most na drugą wyspę i już mam dosyć tego ciągłego wywalania mnie i informacji o memory leaku po 5 minutach. Odinstalowałem, czekam i obserwuję co z tym fantem dalej będzie.

Napisałem wiadomość do sklepu w którym kupiłem, i spytałem czy mogę zwrócić grę (według Cenegi można, nawet z aktywowanym kluczem), ale że jest już weekend to pewnie do poniedziałku będzie cisza w tej sprawie.

Jeżeli mają zamiar poprawić tą grę, to zastanawia mnie czy dadzą patche do tego co już jest, czy zrobią nowy port, razem z brakującymi bajerami które są na PS4 (skapująca woda z auta i kombinezonu, Ambient Occlussion itp) i dodadzą do konta każdemu kto grę kupił, jak wtedy gdy wywalili GFWL z AC i dali GOTY wszystkim posiadaczom tamtej wersji.

Niezależnie od tego co dalej będzie, ja już swoją nauczkę dostałem i więcej nie zamierzam preorderować. Ledwo zacząłem kupować gry na premierę po przerwie i się sparzyłem, trzeba wrócić do zasady: Summer Sale i 75% zniżki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej od faktu, że ktoś miał czelność wydać coś takiego co jest czystym skokiem na kasę i powinno być karane sądownie, irytuje zachowanie twórców... Nikt jeszcze nie napisał zwykłego prostego "Przepraszamy, że wypuściliśmy coś czego nie można nazwać portem na jedną platformę" bo w branży gier ostatnio słowa przepraszam strasznie bolą.. To mało tego teraz wypowiedź którą jak mniemam gram.pl cytuje "Współpracujemy z WB Games i zespołami deweloperskimi, by naprawić problemy z wydajnością Batman: Arkham Knight na PC - powiedział przedstawiciel firmy, dodając, że problem nie dotyczy kart Nvidii, ale PC ogółem. " z naciskiem na "NAPRAWIĆ PROBLEMY Z WYDAJNOŚCIĄ" Naprawdę??? naprawić??? toż gra jest wykastrowana ludzie odpowiedzialni za port mieli G za przeproszeniem a nie czas na zrobienie tego jak należy, rozgrzebali cały kod coś im wyszło coś nie, teraz licho wie jak to wygląda dokładnie, może właśnie dla tego ustawienia są po blokowane bo wyższych po prostu nie ma, lub też cały kod jest w powijakach i do niczego jak tylko do ponownego napisania się nie nadaje... Oni jednak to określają problemem.. zgrozo!! Cały ten port nie ważne już kto się za to weźmie lub kto mniej lub więcej za niego odpowiada, trzeba posprawdzać i zapewne od groma rzeczy napisać na nowo, ale to są tylko drobne problemy które naprawiamy... nie, nie naprawiamy.... piszemy panowie tworzymy na nowo!! Optymalizacja to jedno a druga sprawa to wykastrowany produkt który na PC wręcz nie wygląda... Na dokładkę kolejny za przeproszeniem agent pisze "Całkowicie popieram wstrzymanie sprzedaży wersji PC. Nasi najlepsi inżynierowie w Rocksteady dwoją się i troją, by jak najszybciej uporać się z problemami." Znów przewija się tylko niewinne sformułowanie "problemy". Więc mam takie pytanie czy w tych 3 podmiotach składających się na wydanie Batmana ktoś w ogóle wiedział co się robi czy wszyscy są w ciężkim szoku, dla czego są z tym takie problemy?? Na miejscu tego Pana nie robił bym z siebie idioty i się nie wypowiadał... bo to wstyd.. Nikt nic nie wie i nie wiedział przed wydaniem. Jakieś delikatne problemy, ee tam naprawi się... A osły pójdą i tak kupią ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 21:58, Scaven napisał:

Nikt jeszcze nie
napisał zwykłego prostego "Przepraszamy, że wypuściliśmy coś czego nie można nazwać portem
na jedną platformę" bo w branży gier ostatnio słowa przepraszam strasznie bolą..


Też zauważyłem, za wszelką cenę unikają przyznania się że dali ciała. Nie mówiąc o tym że nawet nie próbują się usprawiedliwiać i tłumaczyć.

Hehehe, może jak dobrze pójdzie to na gwiazdkę będzie grywalne ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować