Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jest pierwszy patch do Batman: Arkham Knight na PC. Warner przedstawia plan działań

23 postów w tym temacie

Można było poczekać, dwa, trzy tygodnie i wydać to wszystko jak należy dla PC ?
Można było, ale komuś się spieszyło, nie wiadomo do czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można było też stworzyć wersje na PC wewnętrznie i z odpowiednią kontrolą jakości, zamiast zlecać ją mało znanemu, niedoświadczonemu studiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Można było poczekać, dwa, trzy tygodnie i wydać to wszystko jak należy dla PC ?
> Można było, ale komuś się spieszyło, nie wiadomo do czego.

Nie komuś a WB i wiadomo do czego, do kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 11:48, Kafar napisał:


Nie komuś a WB i wiadomo do czego, do kasy ;)


Tak, tylko, że takie myślenie jest bardzo krótkowzroczne i jak widać, mści się ze zwiększoną siłą.
Suma summarum, koszty przewyższają zyski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 11:17, Aquma napisał:

Można było też stworzyć wersje na PC wewnętrznie i z odpowiednią kontrolą jakości, zamiast
zlecać ją mało znanemu, niedoświadczonemu studiu.


To "niedoświadczone" studio ma na koncie pracę przy kilkudziesięciu tytułach.
https://en.wikipedia.org/wiki/Iron_Galaxy_Studios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I przy porcie każdej gry za którą w pełni odpowiadali były machloje. Najbardziej obrońcy tego studia powołują się na Bioshocka infinite i zapominają, że chyba gdzieś pod koniec produkcji 2K zrezygnowało z dalszej współpracy z nimi. Jak wieść niesie za techniczną fuszerkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2015 o 12:00, elmartin napisał:

Suma summarum, koszty przewyższają zyski ;)


Heh, nie. Najwiekszy zysk jest z konsol i jak widać zarabiają niesamowite pieniądze już. Batman bije rekordy a oceny ma świetne. Gracze z PC zostaną z czasem połatani a jak to gracze za pół roku zapomną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 13:27, Szurubur napisał:

no właśnie coś mi tu nie pasowało, ten patch chyba nawet nie został jeszcze wypuszczony
;>

Został wpuszczony i poprawił, a raczej ponoć dodał brakujące efekty graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 13:20, Szurubur napisał:

patch jakoś niestety nie poprawił płynności gry, przez co jest on dla mnie bezwartościowy


Bo ten patch nie poprawia optymalizacji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 13:28, Kafar napisał:


> Suma summarum, koszty przewyższają zyski ;)

Heh, nie. Najwiekszy zysk jest z konsol i jak widać zarabiają niesamowite pieniądze już.


Shitstormu nie da się przeliczyć na dolary, no chyba, że jest to wyraźny spadek cen akcji jak w przypadku Ubisoftu po premierze unity.

A co do "największego zysku z konsol" to Wiedźmin 2 raczy się nie zgodzić. Decydujące jest raczej to na której platformie gra wyląduje najpierw, przynajmniej jeśli chodzi o tych co mają ciśnienie by grać jak najszybciej. Generalnie jest to sytuacja, gdzie nie ma dobrych rozwiązań, bo z kolei gdy opóźnia się wszystkie ze względu na opóźnienia na jednej platformie, to z kolei nosem kręcą akcjonariusze oraz sklepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, co zmieniło się dla mnie:
- W końcu dodali brakujące tekstury z deszczem na stroju i aucie,
- Nie wywala mi już błędu przy wychodzeniu z gry
- Jak odłączam pada to mam normalnie ikonki od klawiatury, jak podłączam pada to oba
- Nadal mam wyciek pamięci, aczkolwiek pogram znacznie dłużej niż wcześniej, zanim gra wywali się z tego powodu.
- Czasem gra działa dobrze na tych 30 FPSach, czasem się tnie, taka loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2015 o 16:48, Sanders-sama napisał:

- Nie wywala mi już błędu przy wychodzeniu z gry


Za to u mnie gra czasami nie chce się uruchomić ( czarny ekran ) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2015 o 15:27, dark_master napisał:

A co do "największego zysku z konsol" to Wiedźmin 2 raczy się nie zgodzić. Decydujące
jest raczej to na której platformie gra wyląduje najpierw, przynajmniej jeśli chodzi
o tych co mają ciśnienie by grać jak najszybciej. Generalnie jest to sytuacja, gdzie


Batman wylądował tak samo, nawet nie były znane problemy jeszcze z grą. Shitstorm zrobił się pod koneic dnia lub dzień pózniej. Sprawdzaj często przy premierach tytułów AAA które mają premiere w ten sam dzien jaka jest sprzedaż. W tej chwili czy się chce czy nie jak coś wychodzi multiplatformowego AAA największa sprzedaż jest na PS4. Nawet Wiedzmin 3 mnie tym zaskoczył ;)

Dnia 29.06.2015 o 15:27, dark_master napisał:

nie ma dobrych rozwiązań, bo z kolei gdy opóźnia się wszystkie ze względu na opóźnienia
na jednej platformie, to z kolei nosem kręcą akcjonariusze oraz sklepy


No albo się opoźnia i ktoś kręci nosem albo wydaje się coś spartolonego i też się kręci nosem ;) Ja rozumiem że reputacja firm jest często więcej warta niż dodatkowe miliony (bo reputacja odbija się na zaufaniu, a zaufanie to łatwiejsze wyciągnięcie kasy od klienta, a łatwiejsza kasa od klienta to szybsze i wieksze zyski) ale jak widać czasami są ostre wpadki jak ta z Batmanem. Ktoś na pewno za to odpowie bo nawet Unity chyba nie zostało wycofane ze sprzedązy na PC. (chyba, pewności nie mam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 17:07, MisticGohan_MODED napisał:

> Nie komuś a WB i wiadomo do czego, do kasy ;)
Kolejny nowy trend - wydać byle co, zebrać hajs i celowo pozwolić sobie na zszarganie
reputacji. Dlaczego ? Bo niektórych na to stać... xp


Lub myslą że ich na to stać, chociaż jak już pisałem w przypadku Batmana jest to świetna gra i zarabia miliony bez PCeta więc w tym przypadku trochę nadszarpnięta reputacja ot tyle. Szczerze mówiąc to samo było z Origins i jakoś nikt o tym teraz nie pamięta. (ja osobiście origins po 10% nie mogłem grać dalej bo mi się blokowała postać w pomieszczeniu i nie mogłem wyjść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Nie komuś a WB i wiadomo do czego, do kasy ;)
> > Kolejny nowy trend - wydać byle co, zebrać hajs i celowo pozwolić sobie na zszarganie
>
> > reputacji. Dlaczego ? Bo niektórych na to stać... xp
>
> Lub myslą że ich na to stać, chociaż jak już pisałem w przypadku Batmana jest to świetna
> gra i zarabia miliony bez PCeta więc w tym przypadku trochę nadszarpnięta reputacja ot
> tyle. Szczerze mówiąc to samo było z Origins i jakoś nikt o tym teraz nie pamięta. (ja
> osobiście origins po 10% nie mogłem grać dalej bo mi się blokowała postać w pomieszczeniu
> i nie mogłem wyjść:)
Pamięta pamięta, tylko Origins nie robiło RS.
Fajnie, że najlepsi inżynierowie pracują w pocie czoła, ale dlaczego TERAZ? Nie mogli pracować w pocie czoła PRZED PREMIERĄ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2015 o 17:34, NemoTheEight napisał:

Pamięta pamięta, tylko Origins nie robiło RS.
Fajnie, że najlepsi inżynierowie pracują w pocie czoła, ale dlaczego TERAZ? Nie mogli
pracować w pocie czoła PRZED PREMIERĄ?


Port Batmana też nie robił RS, a to co robili działa perfekcyjnie. Dla mnie każdy spartolił na szczęście mnie to nie dotyka w przypadku tego Batmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować