Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Deus Ex: Mankind Divided nie zamierzają poruszać kwestii religii

9 postów w tym temacie

Dobrze. Religia jest zbyt wrażliwym tematem dla wielu ludzi, a jeszcze większa ich liczba nie potrafi zrozumieć, że różni ludzie wierzą w różne rzeczy.
Niech każdy sobie wierzy w co tam chce ale da innym wolną rękę a nie wpycha innym ludziom swoich przekonań na siłę do gardła.
A gry dla masowego odbiorcy, które nie są z założenia środkiem "promocji" religii, niech zostaną od niej wolne.

@ Pepsi
To pierwsze zdanie "Jeden temat, którego nigdy nie poruszamy, jest religia" coś nie halo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co? Jak w grze przyszłości, gdzie głównie strzelasz lub się skradasz a odwieczne pytanie o człowieczeństwo i upadek społeczeństwa nasuwa się samo mieliby poruszać religię? Jak niby? Specjalnie zrobili by poziomy dziejące się w świątyniach? Perfidnie podsuwaliby ludzi mniejszości narodowych?
Tak btw skoro to przyszłość to mogą pokazać jak chcą religię, nawet, że wszyscy przeszli na wiarę w odwieczny czerwony czajnik sterujący facebookiem - w końcu to ich wizja "świata jutra" i wpływanie na projekcję gry tylko ze względu na poprawność polityczną według mnie jest nie na miejscu w dziełach sztuki do jakich w większości zaliczają się produkty multimedialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę szkoda. Biorąc pod uwagę jakie tematy są poruszane w Dues Ex religja, jej wielkie znaczenie dla niektórych i całkowity bezsens dla innych mógł by ładnie pokreślić rozłam społeczeństwa. No ale z drugiej strony mogłoby to spowodować shitstorm a tego grze nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W serii Deus Ex od zawsze były obecne tematy religijno-filozoficzne (nie agnostyczne tylko gnostyczne) oprawione w cyberpunkową oprawę. Tak było w Deus Exie 1 - gdzie np. główny bohater miał na imię nie od parady "J.C." - miał być mesjaszem nowej oświeconej (wiedzą) technokratycznej (a nie teokratycznej) ery posthumanizmu. W Human Revolution też były w tekstach i dialogach te nawiązania, ale nigdy w serii nie były one natarczywe czy całkowicie wyeksploatowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy to taki dobry pomysł, aby pomijać tę kwestię... jakby nie patrzeć nasz bohater będzie stawał przed trudnymi wyborami moralnymi, więc wypadałoby aby czymś się kierował :P

No ale co poradzić że współczesny Świat jest taki popieprzony, gdzie każdy doszukuje się bylesensacji xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować