Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozszerzone demo Uncharted 4 z E3 w sieci. Kampania w 30 fps

53 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2015 o 14:11, Agntx napisał:

PS. Po raz kolejny deweloperzy mówią mi, że 60 klatek to wcielone zło. Nieźle.


Tam gdzie liczy się jakość grafiki -> 30FPS>60FPS, bo pozwala na wyciągnięcie więcej.

A co do dyskusji o grafice w Uncharted - ta gra to graficzna pokazówka, jakoś mnie to nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > PS. Po raz kolejny deweloperzy mówią mi, że 60 klatek to wcielone zło. Nieźle.
>
> Tam gdzie liczy się jakość grafiki -> 30FPS>60FPS, bo pozwala na wyciągnięcie więcej.
>
> A co do dyskusji o grafice w Uncharted - ta gra to graficzna pokazówka, jakoś mnie to
> nie dziwi.

Graficzną pokazówką był the order gdzie obcieli pasami ekran żeby jakos chodzilo. A o grze już wszyscy zapomnieli ;( a najlepsze pocieli ekran żeby dodac filmowosci fakt taki ze zachowali gestosc pikseli odpowiadajaca full HD przy jednak mniejszych proporcjach ;D bo przecież zrobienie gry w 900p byłoby wstydem xD albo raczej skalery nie dałyby rady ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 14:33, boruto napisał:

Graficzną pokazówką był the order gdzie obcieli pasami ekran żeby jakos chodzilo. A o
grze już wszyscy zapomnieli ;( a najlepsze pocieli ekran żeby dodac filmowosci fakt taki
ze zachowali gestosc pikseli odpowiadajaca full HD przy jednak mniejszych proporcjach
;D bo przecież zrobienie gry w 900p byłoby wstydem xD albo raczej skalery nie dałyby
rady ;D

I tu znowu racji nie masz.
Skaler w PS4 jest taki sam jak w XBO (obie konsole jadą na tym, co siedzi na GPU, bez żadnych dodatków jak w X360, tylko oprogramowanie XBO niszczy obraz przez tzw. black crush).
I spokojnie mogli The Order zrobić w 1080p, ale uznali, że wezmą 1980x800 i nałożą na obraż MSAAx4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że w temacie wypowiadają się osoby najwyraźniej niezainteresowane grą, nie posiadające konsoli, za to posiadające cudowną cechę,... Lubują się w sianiu fermentu ;)
Zastanawiam się co jest "motorem napędowym" tych złośliwców ?
Wchodzą na wątek ich niedotyczący i się wymądrzają.

Jestem fanem tej marki, nie żadnym fanboyem.
Nie jestem gimnazjalistą, chociaż to żaden wstyd, bo nie wiek, tylko kultura osobista świadczy o człowieku.
Nie mówię nikomu w co ma, a w co nie grać, na jakiejkolwiek platformie.
Życzę wszystkim dobrej zabawy, zarówno tym graczom , którzy grają na ich "wszystkomogących" PCtach jak i tym, którzy grają na konsolach.
Liczy się zadowolenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 12:28, Principes napisał:

samym stopniu puste i "jednorazowe". Może w wieku -nastu lat jeszcze bym się tym emocjonował,
obecnie chyba jestem na takie "widowiska" za stary.


Jakim cudem chcesz czerpać taką samą przyjemnośc z gry która jest nastawiona na historię? Po prostu się nie da, to jest i zawsze będzie jednorazowe przeżycie. Uwielbiam tą serię ale każdą część jak probowałem przejść drugi raz to ziewałem. Czy to o czymś swiadczy? Zupełnie o niczym :) Nie wierze w produkty które za kazdym razem dają ci taką samą frajde ani filmy, ani ksiażki i też nie gry.

Filmowośc i liniowość gier nie jest żadną wadą. Wręcz przeciwnie jest to zaleta tych gier. Oczywiście jeżeli gra jest zrobiona dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda super, tylko się zastanawiam, jak normalny gracz będzie wstanie przewidzieć gdzie
> ma jechać/iść/skoczyć, żeby dokładnie wpasować się w ten scenariusz. Nie widziałem tam
> za bardzo miejsca na jakieś alternatywne akcje, więc jeśli pojadę samochodem trochę inaczej
> niż to zaplanowali twórcy, albo stojąc na ciężarówce zacznę strzelać do ludzi w jeepie,
> a nie wskoczę do niego jak na filmiku, to "load game"?

Niech zgadne nie grałeś w poprzednie części? Tak jak powiedział kolega to jak ta gra chodzi jest magią i to wiedza juz tylko sami twórcy. :) ta magia popsuła się w trzeciej części ale już im to wybacxylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale porażka. Konsola nowej generacji, gra wygląda co najwyżej średnio i tylko 30fps. Konsole nowej generacji to porażka. Moja PS4 od trzech miesięcy kurzy się bo nie ma w co grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 16:59, majkel666 napisał:

gra wygląda co najwyżej średnio

mauahahahaha :D. Dobry zart. Wszyscy zachwycaja sie nad grafika, efektami i paroma wynalazkami, a tutaj ''gra wyglada co najwyzej srednio'' (czyli ma gorsza grafike niz co najmniej polowa obecnie dostepnych gier ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 17:54, misioo napisał:

Rozwaliło mnie na łopatki podpalenie samochodu przez strzał w oponę!


Ta opona była wypełniona mieszanką wodoru z tlenem i była pomalowana taką samą farbą jaką był pomalowany sterowiec Hindenburg ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 17:17, Piotrek_K napisał:

> gra wygląda co najwyżej średnio
mauahahahaha :D. Dobry zart. Wszyscy zachwycaja sie nad grafika, efektami i paroma wynalazkami,
a tutaj ''gra wyglada co najwyzej srednio''


"Średnio" to oczywiście przesada, ale przesadą jest także twierdzenie, że grafiką można się "zachwycać". Jasne, ND to studio, które świetnie realizuje zasadę "wciskania do oporu znanych, ale efektownych efektów w scenie, by zrobić wrażenie na widzu" i pokazania detalu na pierwszym planie. Nikt tego nie neguje. Ale jeśli pominiesz tak kochane przez konsolowych deweloperów zbliżenia twarzy (gdyż niczego innego nie ma potrzeby wówczas liczyć), okaże się, że wszędobylskie cięcia widać, a pod względem technicznym nikt Ameryki nie odkrywa. Tekstury nie powalają, a cały drugi plan to uroczy, agresywny LoD produkujący klocki.
http://i.imgur.com/QTHepX0.jpg
http://i.imgur.com/57zPFmO.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 02.07.2015 o 18:51, Principes napisał:

Tekstury nie powalają, a cały drugi plan to uroczy, agresywny LoD produkujący klocki.
http://i.imgur.com/QTHepX0.jpg
http://i.imgur.com/57zPFmO.jpg


Jakie to wszystko ma znaczenie, w bardzo intensywnie poprowadzonych scenach, przy ciekawym scenariuszu i zajmującej rozgrywce ?
Dla mnie jest to zupełnie drugo, jak nie trzeciorzędna sprawa.
Przede wszystkim liczy się fun, czyli dobra zabawa.
Kto przy zdrowych zmysłach, będzie robił stopklatki w takcie pościgu/ucieczki czy strzelaniny ?
Na pewno nie ja ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje U4 z perspektywy jego twórców polecam obejrzeć to: https://www.youtube.com/watch?v=1a2chkYgBGQ

Koncept otwartych poziomów bardzo mi się podoba, swoboda działania powinna odświeżyć oklepaną formułę "cover&shoot" na korzyść większej dynamiki w poruszaniu się i ogrywaniu przeciwników. Miło słyszeć, że levele będą zachęcały do takiej właśnie formy rozgrywki :)

BTW nie wiem, czy to najlepszy moment na ocenianie oprawy tej gry, w końcu pozostało jakieś 8 miesięcy do premiery..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 19:07, elmartin napisał:

Jakie to wszystko ma znaczenie, w bardzo intensywnie poprowadzonych scenach, przy ciekawym
scenariuszu i zajmującej rozgrywce ?


Gdybyś zadał sobie trud przeczytania posta, do którego pozwoliłem sobie się odnieść, znałbyś odpowiedź na to pytanie... Była mowa o wzbudzającej zachwyt grafice, więc z łaski swojej nie wyskakuj mi tutaj z "ciekawym" scenariuszem (grałeś już, jak rozumiem? Historyjka w UC3 czy Golden Abyss to, delikatnie mówiąc, oklepane i pełne dziur dno, więc żadnej gwarancji jakości tu nie ma) czy rozgrywką, którą uważasz za "zajmującą" (co kto lubi, mnie skrypty się przejadły, a nawet w samej satysfakcji płynącej z prostackiej "trzecioosobowej wymiany ognia zza osłon" UC nigdy prymatu w gatunku nie wiódł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 18:51, Principes napisał:

Tekstury nie powalają, a cały drugi plan to uroczy, agresywny LoD produkujący klocki.
http://i.imgur.com/QTHepX0.jpg
http://i.imgur.com/57zPFmO.jpg

>

Nie chciałbym być wścibski, ale na podlinkowanych zrzutach nie widać ani jednego, ani drugiego..
Najwyżej słabe filtrowanie anizotropowe i tearing, może jeszcze niedojrzały post-proces etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę: gra wygląda co najwyżej średnio. A jesli Wy uważacie, że bardzo dobrze, to dalej będziecie dostawali niedorobione graficznie produkty na nową generację. A skoro Wam to wystarcza, to developer sam z siebie na pewno nie wyjdzie z inicjatywą by dokonać poprawek. Taka grafikę miałem rok temu na moim laptopie ze średniej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natężenie absurdu w twoim komentarzu nie kwalifikuje go do "powtarzania" ;) Też mam zeszłorocznego laptopa ze średniej półki, męczy się w 720p na średnich detalach, twój się pewnie składa z samych nadprzewodników :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrze na ten screen z jeepem... widze, ze budynki w oddali sa praktycznie prostokatem, widze, ze droga traci swoje detale jakies 30cm za jeepem, ale... kurde! Dla mnie grafika jest super. Juz sam wolumetryczny dym przy transporterze i przebijajace sie przez niego cienie linii wysokiego napiecia robi na mnie wrazenie. Coz, nie jest to Starship Citizen, ktory nie wiadomo, kiedy wyjdzie w pelnej wersji i wymaga sprzetu pewnie 5-krotnie drozszego niz PS4. Ale sorry, grafika jest LEPSZA niz Uncharted2, a ta gra jest stawiana za jedna z ladniejszych na PS3. Dla mnie bomba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 20:37, majkel666 napisał:

A ja powtórzę: gra wygląda co najwyżej średnio. A jesli Wy uważacie, że bardzo dobrze,
to dalej będziecie dostawali niedorobione graficznie produkty na nową generację.

Jeśli wszystkie gry mają być tak "niedorobione graficznie", to ja jestem za. Akurat jak dla mnie twórcy mogliby przestać skupiać się na rozwijaniu grafiki w grach, a wziąć się za inne elementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować