Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Członek Lizard Squad już z wyrokiem

23 postów w tym temacie

Bezprawie. 5 mln euro grzywny lepiej by mu zrobiło. To pewnie i tak namiastka szkód jakie wyrządził .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za ponad 50 tysięcy jakichkolwiek zarzutów (czy to kradzież, czy oszustwo) powinna być kara śmierci. Osobnik jest bezapelacyjnie zdeprawowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając sarkazm - w naszym kraju nawet za kilkaset kradzieży nie tkną cię nawet palcem.
Absurdalny limit 437zł jako próg do przestępstwa [kradniesz poniżej 437zł - spoko, tylko wykroczenie + śmieszny mandat, nawet nie idzie w papiery notka o takim zdarzeniu] i równie durne podejście do kwalifikacji czynu ciągłego [kradniesz towary do 437zl w dłuższych niż kilka dni odstępach czasu - spoko, nie zrobią ci z tego czynu ciągłego, wiec wszystko poleci na wykroczenia] pozwalają złodziejom w naszym kraju w 4 dni nakraść towaru na +/- 3-4 tysiące bezkarnie.

Co lepsze w moim mieście chodzi sobie po wolności taki jegomość który na marketach okolicznych już łącznie w pol roku nabił kradzieży na ponad 50 tysięcy zł.
Regularnie wpada sobie do kilku drogerii, marketów na szaber. Ot takie rzeczy tylko w Polsce =P

Co do jaszczurek - fakt, uprzykrzyli swego czasu życie graczom, obnażyli też mierny poziom zabezpieczeń jednych z największych usług gamingu online [co miała pewien mały pozytywny efekt uboczny - ludzie zaczęli się trochę zastanawiać, czy warto podpinać i podawać takim firmom jak sony czy MS cały pakiet swoich danych osobowych].
Kwestia kary - bardzo dobrze przemyślana, zamiast go zamknąć i marnować talent lepiej gościa przekonwertować na drugą stronę, praktyka wcale nie nowa, stosowana od zarania dziejów =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2015 o 12:10, Zekzt napisał:

Kwestia kary - bardzo dobrze przemyślana, zamiast go zamknąć i marnować talent lepiej
gościa przekonwertować na drugą stronę, praktyka wcale nie nowa, stosowana od zarania
dziejów =)


Mitnick dobrze na czymś takim wyszedł :)

Ale jeśli chodzi o moje podejście do prawa, to powinno być tak: popełniasz jakieś wykroczenie jeden raz - w porządku, płacisz grzywnę. Popełniasz je drugi raz - idziesz do więzienia. Wychodzisz z więzienia i popełniasz kolejne - kara śmierci. Idealny układ, bo dajemy bandycie kilka szans, a skoro on dalej się nie poprawił, to znaczy że nie ma prawa do życia w społeczeństwie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2015 o 12:10, Zekzt napisał:

Co do jaszczurek - fakt, uprzykrzyli swego czasu życie graczom, obnażyli też mierny poziom zabezpieczeń
jednych z największych usług gamingu online [co miała pewien mały pozytywny efekt uboczny - ludzie zaczęli
się trochę zastanawiać, czy warto podpinać i podawać takim firmom jak sony czy MS cały pakiet swoich
danych osobowych].

Gdzie niby wykazali mizerny poziom zabezpieczeń usług Sony i Microsoft?

Oni robili zwykłe ataki DDoS a choćbyś nie wiem, ile wydał hajsu na usługi pokroju CloudFlare - odpowiednio duży atak i takie coś rozwali. Lizard Squad nie włamało się ani na PSN, ani na XBL, nie doprowadzili do żadnego wycieku danych z tych stron.

IMO kara jest śmieszna w stosunku do tego, co wyczyniali - ot, chociażby fałszywe alarmy bombowe. Za to powinno się iść do paki a nie dostawać zawiasy czy prace społeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2015 o 12:10, Zekzt napisał:

Co do jaszczurek - fakt, uprzykrzyli swego czasu życie graczom, obnażyli też mierny poziom
zabezpieczeń jednych z największych usług gamingu online [co miała pewien mały pozytywny
efekt uboczny - ludzie zaczęli się trochę zastanawiać, czy warto podpinać i podawać takim
firmom jak sony czy MS cały pakiet swoich danych osobowych].
Kwestia kary - bardzo dobrze przemyślana, zamiast go zamknąć i marnować talent lepiej
gościa przekonwertować na drugą stronę, praktyka wcale nie nowa, stosowana od zarania
dziejów =)


Gdyby były to tylko ataki DDoS na MS/Sony, to bym się nawet zgodził. Ale były jeszcze rzeczy w rodzaju tzw. "swattingu" - więc nasyłania SWATu lub innych uzbrojonych oddziałów policji na w większości przypadków nic nie winnych ludzi. A to są już raczej grubsze sprawy - szczególnie, że w np. w Stanach przypadkowo przez powagę sytuacji (jako, że w "swattingu" zazwyczaj przyozdabia się ofiarę żartu na przynajmniej mordercę) policja może nasz zastrzelić.

Zaś odnośnie kary - za dużo z tego pożytku nie będzie. Tym których złapali z Lizard Squad raczej bliżej do "script kiddies" niż do bardziej umiejętnych hakerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat na inna dyskusje, ale tak tylko skrótowo odpowiem.
Kwestia prawa do życia, to jest bardzo obszerny temat do rozmowy. Osobiście jestem zwolennikiem kary śmierci dla najcięższych przestępstw, tj pedofilia, morderstwa, gwałty, znęcanie/przemoc ze szczególnym okrucieństwem + podwyższenie kar za przemoc wobec dzieci i zwierząt.
Natomiast kara śmierci dla każdego, wedle licznika "ile razy złamał prawo" to imho absurd. Nie mniej powinno się znacznie zaostrzyć [albo przynajmniej lepiej egzekwować obecne] dla recydywistów. Inna kwestia to to jak kiepską mamy resocjalizacje i jaki naprawdę jest sens resocjalizacji.

Ale to są tematy do innego - wyznaczonego do tego wątku [w razie co - zapraszam tam i możemy to dalej pociągnąć ^^]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2015 o 14:47, Zekzt napisał:

Osobiście jestem zwolennikiem
kary śmierci dla najcięższych przestępstw, tj pedofilia, morderstwa, gwałty, znęcanie/przemoc
ze szczególnym okrucieństwem

A znęcanie ze szczególnym okrucieństwem nad pedofilem? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak absolutnie prywatnie - ot nazwał bym to karmą w pewnych przypadkach [o ile ktoś wierzy w takie rzeczy jak równowaga na świecie ^^]. Natomiast tak na zimno - przemoc generalnie rodzi przemoc [ale to chyba taka przywara ludzi którzy uprawiali/uprawiają sporty kontaktowe, bo mnie przynajmniej nauczyły paradoksalnie jak unikać konfliktów i stronić od przemocy fizycznej, bo z takiej nic nigdy sensownego nie wynika]. Kara powinna być surowa, taka ma być kara śmierci. Nie sztuka jest zniżyć się do poziomu który się próbuje zwalczać i wyplenić z cywilizowanego społeczeństwa. Więc nie - nie popieram bezsensownego sadyzmu, nawet w takim przypadku.

Oczywiście można by podnieść argument "zmienisz zdanie gdyby to spotkało twoje dziecko". Ot mam na to prostą odpowiedź - szczęśliwym jest człowiek który nigdy nie dowie się do czego naprawdę jest zdolny [więc tak - dopuszczam myśl, że gdyby to spotkało moje dziecko to obudziło by we mnie jakieś odruchy pierwotne i nie ręczył bym za to co zrobię z oprawca gdy go dostanę w swoje ręce, tak jak podejrzewam 99% ludzi na świecie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metoda niby korzystna, ale szkoda, że dla obu stron. Młodemu się nieźle upiekło - według mnie nie jest to nawet kara wystarczająca, by wybić kolejnym dzieciakom podobne "zabawy" z głowy, a co dopiero adekwatna do tego, co tę sprawę w ogóle rozpoczęło. Nie przepadam za taryfami ulgowymi wobec osób, które w swoim postępowaniu żadnych ulg nie próbowały nawet stosować... Z drugiej jednak strony, nie łudzę się, by jakieś zmiany w kwestii kar były w stanie znacząco wpłynąć na działanie hakerskiego światka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Za ponad 50 tysięcy jakichkolwiek zarzutów (czy to kradzież, czy oszustwo) powinna być
> kara śmierci. Osobnik jest bezapelacyjnie zdeprawowany.
Śmierci może nie, ale sorry/ Po ataku hakerskim na UbiSoft tak wyszło,z ę nie odzyskałem pełnego dostępu do konta. Nie wiem jaka grupa stała za nim, ale wiszą mi za 5 Asasynów i jakieś 2 inne gry. Które stracił zwykły szary gracz, a nie żadne "wielkie koncerny". To prawie tak jakbym wbił komuś na chatę, połamał nogi i powiedział, że to w celu pokazania ludziom jak badziewne zamki są na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2015 o 16:25, theZoSo napisał:

Metoda niby korzystna, ale szkoda, że dla obu stron. Młodemu się nieźle upiekło - według
mnie nie jest to nawet kara wystarczająca, by wybić kolejnym dzieciakom podobne "zabawy"
z głowy, a co dopiero adekwatna do tego, co tę sprawę w ogóle rozpoczęło. Nie przepadam
za taryfami ulgowymi wobec osób, które w swoim postępowaniu żadnych ulg nie próbowały
nawet stosować... Z drugiej jednak strony, nie łudzę się, by jakieś zmiany w kwestii
kar były w stanie znacząco wpłynąć na działanie hakerskiego światka.

Ta kara pokaże mu i jemu podobnym, że można w sumie robić syf pokroju DDoS czy swattingu i ujdzie im to na sucho, pod warunkiem, że będą [m-Z] głupoty o słabych zabezpieczeniach firm (a już wspominałem, że przed dużym DDoSem się nigdy nie ochronisz, co najwyżej opóźnisz skutki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale darujmy sobie zbędne bluzgi.

A czy będą sobie tak folgować - czas pokaże. Każdy przypadek rozpatruje się indywidualnie, nie wiemy ile czynników przyczyniło się do złagodzenia wyroku dla tego konkretnego gościa [poza podanym niskim wiekiem].
Być może nie miał nigdy wcześniej żadnego konfliktu z prawem, okazał skruchę [czy szczerze czy nie to wie tylko on i jego obrońca =P], poddał się dobrowolnie karze, obiecał poprawę. Na wymiar i orzeczenie kary składa się masa czynników.
Są tez przypadki, gdzie ludzie po fakcie naprawdę przejrzeli na oczy i zobaczyli, że popełnili błąd [niech rzuci kamieniem ten kto nie żałuje absolutnie niczego co zrobił w życiu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem fragment reportażu jakiejś angielskiej stacji. Po pierwsze, jak na 17 lat, to świetnie mówi po angielsku, ale to mało ważne :D

Załamało mnie pytanie reportera: "Dlaczego to robiliście? Zrujnowaliście święta milionom ludzi.". Zrujnowali święta. Przypominam, nie można sobie było pograć na konsoli. W święta. Katastrofa.

I na koniec: "Były to święta, które [gracze] chcą jak najszybciej zapomnieć.". Dokąd zmierza ten świat, kochani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata to i tak za dużo za to że dzieci przez kilka dni nie mogły sobie pograć na konsoli. Żadnych szkód materialnych nie wyrządził. Takie przewinienia nie powinny być nawet karane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2015 o 10:36, Immunis napisał:

Żadnych szkód materialnych nie wyrządził. Takie przewinienia nie powinny być nawet karane.

a) jak najbardziej straty materialne wyrządził. Padnięte sieci oznaczają straty - ludzie nie mogli kupować. Dodatkowo jest strata wizerunkowa
b) ludzie są odpowiedzialni za swatting -> polecam zobaczyć co to jest
c) Lizard Squad jest również odpowiedzialny za fałszywe alarmy bombowe
d) zarzuty nie dotyczyły tych ataków na XBL i PSN tylko wcześniejszych ataków na inne systemy. Sprawa tamtych jest o ile dobrze wiem w toku.

Nie, wcale nie powinien iść do paki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować