Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft chwali wsteczną kompatybilność Xboksa One

15 postów w tym temacie

A co ma powiedzieć ? Przecież to tak samo, jakby powiedział: "Kochane pieniążki dajcie ludziska" ;)
Dla mnie to bez znaczenia, ponieważ nie mam Xboxa One, ale mam Xboxa 360 ;)
Dla tych, którzy mają Xboxa One, pewnie też niewielka różnica, bo prawdopodobnie w większości mają też Xboxa 360 lub go mieli i ograli co mogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wsteczną kompatybilność to możliwość odpalenia wszystkich tytułów ze starszej generacji, a tu mówi się o 100. To tak jak by mówić robimy wam remastery w starej oprawie graficznej na nowym sprzęcie ^^. Nie można powiedzieć coś tam się starają trzeba dać im za to plusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czysty plus bo mam tylko Xbox one i są tytuły które chetnie kupie. W sumie jak mam być szczery nie można o tej akcji ze wsteczna kompatybilnoscia powiedziec złego słowa. Bo jak kogoś ta opcja nie interesuje to nic mu sie nie stanie ze ja ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo warto poczytać o co chodzi z ta wsteczna kompatybilnoscia i pewnego rodzaju technologiczny majstersztyk. Bo jakby nie patrzeć poprzednia generacja miała potężne CPU a slabe GPU a teraz odwrotnie. Ciekawe jest to ze gry będą chodzić bez zmiany ich kodu będzie tylko pobierana paczka odpowiednich poleceń dla konsoli żeby dany tytuł uciagnac wiec nie ma tu mowy o REMASTERZE bo nie ruszają kodu gry nic a nic a to ze 100 tytułów to jak mówię do kazdej gry musza opracować paczke poleceń żeby hulało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dodatkowo warto poczytać o co chodzi z ta wsteczna kompatybilnoscia i pewnego rodzaju
> technologiczny majstersztyk. Bo jakby nie patrzeć poprzednia generacja miała potężne
> CPU a slabe GPU a teraz odwrotnie. Ciekawe jest to ze gry będą chodzić bez zmiany ich
> kodu będzie tylko pobierana paczka odpowiednich poleceń dla konsoli żeby dany tytuł uciagnac
> wiec nie ma tu mowy o REMASTERZE bo nie ruszają kodu gry nic a nic a to ze 100 tytułów
> to jak mówię do kazdej gry musza opracować paczke poleceń żeby hulało.

A jak to było z PS3/PS2? Tam też wrzucili paczkę czy działało to automatycznie? Chyba można było pograć we wszystkie gry z PS2, jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2015 o 17:52, Zekzt napisał:

PS3 nie ma wstecznej kompatybolności. PS2 miała i prawie wszystkie gry z PSXa działały
(chociaż były wyjątki)


Eee, że co?
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_3_backward_compatible_PlayStation_2_and_PlayStation_games

Pierwsze wersje PS3 miały bardzo dobrą kompatybilność wsteczną z uwagi na to że w swoich wnętrznościach miały sam procesor z PS2. Dopiero wersja Slim już nie:
http://kotaku.com/5340337/sony-explain-why-the-ps3-slim-has-no-backwards-compatibility

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy model miał. Pamiętam newsy, że God of War 2 nie chciał na tym działać.

Wracając do tematu. To nie jest przypadkiem tak, że stare tytuły są dostosowane do działania na nowej konsoli? Bo jeśli tak, to w żaden sposób nie można tego nazwać wsteczną kompatybilnością (ta polega na tym, że po prostu wkładasz płytą ze starą grą do konsoli i możesz grać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czy czasem te 1sze wersje szybko nie poszły do lamusa? Bo pamiętam, że w szczycie swojego żywota żadne modele PS3 już nie miały kw. Nawet coś sony planowało w updacie softu, ale potem to olali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze miały pełną wsteczną kompatybilność poprzez hardware.
Drugie miały już tylko częściową poprzez emulację.
Reszta miała wyciętą wsteczną kompatybilność zupełnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak oto, z newsa o wstecznej kompatybilności Xbox One, zrobił się temat o wstecznej kompatybilności, nawet nie PS4 tylko PS3 ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie wsteczną kompatybilność to możliwość odpalenia wszystkich tytułów ze starszej
> generacji, a tu mówi się o 100. To tak jak by mówić robimy wam remastery w starej oprawie
> graficznej na nowym sprzęcie ^^. Nie można powiedzieć coś tam się starają trzeba dać
> im za to plusa.

Mówili, że 100 na start ma być dostępne, a potem mają to rozszerzać o kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2015 o 20:56, Makoko napisał:

Mówili, że 100 na start ma być dostępne, a potem mają to rozszerzać o kolejne.

na start to jest 22 tytułów(Z czego tylko 1 - 3 są warte uwagi bo reszta to chyba jakaś gnojówka) a potem pod koniec roku ma dobić do 100. I jeszcze ta funkcja nie działa jak trzeba i są problemy techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2015 o 21:58, Numenpl napisał:

na start to jest 22 tytułów(Z czego tylko 1 - 3 są warte uwagi bo reszta to chyba jakaś
gnojówka) a potem pod koniec roku ma dobić do 100. I jeszcze ta funkcja nie działa jak
trzeba i są problemy techniczne.


To co jest teraz to nie jest start, dostęp do tego mają tylko użytkownicy tego programu preview, gdzie testują wszystko co nowe w Xbox One, a oficjalny start ma być właśnie pod koniec roku, gdzie będzie już 100 tytułów, a potem ma być ich więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować