Zaloguj się, aby obserwować  
Night_Elf

Ratujmy Dolinę Rospudy!

339 postów w tym temacie

Pewnie oglądaliście ostatnio wiadomości, więc sprawa jest prosta. Chodzi o to, żebyście podpisali się pod petycją do naszego „szanowanego” prezydenta, by autostrada nie przechodziła przez tą dolinę. Cóż w dolinie żyje wiele zagrożonych gatunków, które póki co mają spokojne miejsce na świecie, który i tak powoli obumiera z organizmów żywych.

Tutaj macie info: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,3492673.html

Tutaj petycje do podpisania: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/0,74178,3491895.html?t=&t=iw6ap80821154084329820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dawno podpisałem. Dziwi mnie tylko, że władze Augustowa jak i drogowcy są tak uparci. Wyszłoby taniej, zresztą Unia by się dorzuciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 13:27, Arclight napisał:

Już dawno podpisałem. Dziwi mnie tylko, że władze Augustowa jak i drogowcy są tak uparci. Wyszłoby
taniej, zresztą Unia by się dorzuciła.


Nie tak łatwo jest zmieniac plany budowlane jak wam sie wydaje...

Pewnie poszła jakas łapówka, a w dodatku kupili pewnie juz ziemie tam pod ta autostrade i podostawali pozwolenia robili obmiary i badali grunt... praktycznie to wszystko trzeba bedzie robic od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w ten sposób idioci bo inaczej nazwać władz tamtejszych nie można, niszczą jedyną rzecz którą przynosi im pieniądze: turystykę... Niech ktoś mi powie, że nie jest to typowo polskie myślenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, oni nawet nie rozpatrywali innej drogi. Łapówka poszła na pewno, inaczej burmistrz by się tak nie upierał przy swoim. Może i będzie trzeba parę rzeczy zrobić od nowa, ale wyjdzie TANIEJ! A oni, zamiast chociażby przemyśleć inną trasę to nie, bo po co. Któryś tam stwierdził, że najpierw ludzie - potem przyroda. Takich bredni dawno nie słyszałem. Zamiast chronić dziedzictwo narodowe oni wolą pójść na łatwiznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 13:45, WąChU napisał:

Ja jestem za autostradą! Co mnie obchodza jakies zaby w stawach.


Mhm... a za 30 lat kiedy ludzie beda sie dławić tym, co sami wyprodukowali, beda załować takich głupich decyzji jak twoja.

Poza tym autostrada powstanie, tylko jej trasa przejdzie troche inaczej, a w dodatku dostana pieniadze od UE... choc i tak pewnie juz sporo wydali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co byś mówił gdy byś był tą właśnie żabą, a może najelpiej żeby ta autostrada przechodziła przez twój dom. Zastanów się chwile nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 13:45, WąChU napisał:

Ja jestem za autostradą! Co mnie obchodza jakies zaby w stawach.


Poza tym o ile dobrze pamientam [uh to było w liceum, wiec nie jestem pewien na 100%] jest to jedno z ostatnich miejsc wystepowania żółwia błotnego na terenie Polski, który także jest zagrozony wiginieciem...

I nie chodzi tu tylko o zaby, czy zółwia , lecz o inne organizmy zywe, nie koniecznie zwierzeta...

A jakbys miał choc odrobine wiedzy ekologicznej wiedziałbys, ze w ekosystemie zaba jest praktycznie wazniejsza od człowieka. Człowiek praktycznie tylko niszczy... i wykorzystuje... a brak jednego gatunku, chocby własnie zaby moze byc katastrofalny dla całego łancucha pokarmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem za autostradą, a nie za jakąś doliną. Dolin w Polsce mamy mnóstwo, i jedna mniej nie zrobi różnicy. W przypadku zablokowania budowy, trzeba będzie wytyczać nową trasę, powstaną różne opóźnienia itp. A potem wszyscy bedą narzekac, że u nas to żadnych dróg się nie buduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz, że ta obwodnica bez pieniędzy z Unii powstanie raz dwa to się grubo mylisz. Jestem pewien, że budowa stanie a tiry dalej będą tam jeździć. Btw. to nie jest zwykła dolina, żyje tam bardzo dużo unikalnych w skali kraju roślin. Unia nawet eurocenta do budowy nie dorzuci i będzie tak samo jak z autostradami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 15:47, Arclight napisał:

Jeśli myślisz, że ta obwodnica bez pieniędzy z Unii powstanie raz dwa to się grubo mylisz.
Jestem pewien, że budowa stanie a tiry dalej będą tam jeździć. Btw. to nie jest zwykła dolina,
żyje tam bardzo dużo unikalnych w skali kraju roślin. Unia nawet eurocenta do budowy nie dorzuci
i będzie tak samo jak z autostradami.


Cała ten rejon to jest według ekologów teren, na którym żyje mnóstwo zagrożonych gatunków... Więc jestem pewien, że gdyby obwodnicę budowano w innym miejscu to i tak by protestowli. W końcu ekolodzy mieli (jak przeczytałem w pewnym artykule) całe 3 lata, podczas których uzgadniano plany, na protestowanie, ale dopiero teraz, gdy chciano przystąpic do budowy, jakoś sobie o tym przypomnieli. Dziwne no nie? A zazwyczaj, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Na zakończenie dodam, że wkurza mnie, gdy przerywa się budowę z powodu kilku głupich zwierząt. Niedługo nic w tym kraju nie będzie można zrobić, bo gdy przystąpi się do budowy, to od razu jacyś, pożal się Boże, "ekolodzy" zaczną protestować, dlatego, że teren inwestycji zamieszkuja np. jakieś dwie głupie i niesłychanie rzadkie żaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widac, ze nie interesujesz sie sprawa, bo ekolodzy protestuja, a zarazem dali plan przejazdu, ktory omija park, a zarazem unia europejska wyłozy pieniadze na niego.

Oni nie protestuja dlatego, ze tam sa drzewa, lecz dlatego, ze sa tam zagrozone gatunki...

Mr Black, bez obrazy, ale po twojej wypowiedzi uwazam, ze jestes ograniczony. Głupie zwierzeta? To ludzie w swym zapatrzeniu w siebie i wyszukiwaniu dowodow na wyzszosc swojego gatunku zepchneli zwierzeta i rosliny na dalszy plan. Gdyby nie głupie zwierzeta ekosystem, a wraz z nim ludzkosc upadłaby... bez tlenu, jedzenia, czy innych rzeczy.

W wielu krajach zostało pokazane, ze sie da budowac zgodnie z natura i w ekologiczny sposób, co jest czesto tansze od tego co sie robi teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 13:48, PAPISHON napisał:

Ciekawe co byś mówił gdy byś był tą właśnie żabą, a może najelpiej żeby ta autostrada przechodziła
przez twój dom. Zastanów się chwile nad tym.

Na szczęście nie jestem żabą. Ja jadłem udka żabie. A Ty też się zastanów. Idź mieszkać zimą do namiotu, bo w Twoim domu zachciało się mieszkać nietoperzom. Są pod ochroną, więc powinieneś nietoperzom oddać swoje mieszkanie. Kup sobie nowe, z dotacji Unii, bo ja do tego interesu nie będę się dokładał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 16:10, Night Elf napisał:

Widac, ze nie interesujesz sie sprawa, bo ekolodzy protestuja, a zarazem dali plan przejazdu,
ktory omija park, a zarazem unia europejska wyłozy pieniadze na niego.

Oni nie protestuja dlatego, ze tam sa drzewa, lecz dlatego, ze sa tam zagrozone gatunki...


Mr Black, bez obrazy, ale po twojej wypowiedzi uwazam, ze jestes ograniczony. Głupie zwierzeta?
To ludzie w swym zapatrzeniu w siebie i wyszukiwaniu dowodow na wyzszosc swojego gatunku zepchneli
zwierzeta i rosliny na dalszy plan. Gdyby nie głupie zwierzeta ekosystem, a wraz z nim ludzkosc
upadłaby... bez tlenu, jedzenia, czy innych rzeczy.

W wielu krajach zostało pokazane, ze sie da budowac zgodnie z natura i w ekologiczny sposób,
co jest czesto tansze od tego co sie robi teraz.



Po pierwsze wątpię, żeby ludzkość upadła z powodu tego, że zniszczono jedną dolinkę... Po drugie, co z tego, ze dali plan?? Teraz trzeba będzie wykupywać od nowa działki, tworzyć projekty itp. A to potrwa kolejne kilka lat, inwestycja się opóźni, ludzie będą narzekać, że w Polsce nic się nie buduje.
Co do tego, że jestem ograniczony... no cóż, jak chcesz to sobie tak myśl i dalej dbaj o te swoje kochane zwierzątka. Między innymi właśnie przez takich ludzi jak Ty, w naszym kraju nie da się szybko i bez przeszkód zakończyć ŻADNEJ inwestycji. Tacy jak Ty wszędzie szukają dziury w całym...

P.S. Ty może sądzisz, że ludzi gatunek nie jest lepszy od innych?? Uważasz, że jesteśmy na równi z jakimiś żabami czy bocianami?? Może ty jesteś, bo ja na pewno nie. I nie mam zamiaru życ w kraju w którym więcej dba się o interesy zwierząt niz ludzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinni przelozyc ta trase a to ze sa kompletnymi idiotami to teraz musza za to zaplacic wiem ze wydali kupe kasy do tej pory ale sami sobie sa winni mieli myslec wczesniej gdzie robia droge teraz straca duzo wiecej niz by ich kosztowalo przesuniecie drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować