Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrorecenzja: Master of Orion II

8 postów w tym temacie

Autor tej retrorecenzji nie wspomniał o dość ważnej sprawie - grę można w znacznym stopniu modyfikować dzięki pakietowi warmoo. Np. zmieniać liczbę punktów przy wyborze parametrów rasy, zmieniać możliwości statków (grubość pancerza, siłę rażenia broni, specjalne właściwości rakiet itd.), zmieniać koszt technologii czy budynków, zmieniać parametry planet, przekształcać drzewko technologiczne, modyfikować cechy liderów itd. - mówiąc prościej, dostosowywać grę do własnych preferencji, balansować albo nieustannie urozmaicać, żeby się nie nudziła. Osobiście uważam, że do dziś nie powstała lepsza gra w tej kategorii. "Endless Space" może i jest w jakiś sposób elegancka, ale ogólnie grywalnością MoO2 bije ją na głowę.

http://www.warmoo.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie MoO 2 nadal pozostaję najlepszą grą X4. Trójka był fatalna. Mam nadzieję że Wargaming nie popsuje czwórki.

PS. Psiloni to najlepsza rasa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sentymentalna platoniczna miłość z mojego punktu widzenia.
Od czasu poznania Galactic Civilizations II oraz Space Empires IV, nie było po co wracać do staruszki MoO II.
Natomiast od czasu zakochania się w Distant Worlds: Universe nie mam nawet po co wracać do wspomnianych gier, że o staruszcze MoO nie wspominając z litości.

Oczywiście, że nadal pomimo tylu lat na karku MoO II jest grywalnym kawałkiem kodu, ale z czasem poznania wspomnianych gier, większość miłośników 4X nabierze identycznego przekonania.

No i zawsze gdzieś tam na "horyzoncie zdarzeń" czai się opus magnum gier 4X, czyli Aurora. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak Free Orion - open sourceowy MoO - nigdy nie grałem, raz tylko odpaliłem, ale nie chciało mi się przebijać. Jednak fanów tematu może zaciekawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2015 o 11:33, xystof napisał:

Jest coś takiego jak Free Orion - open sourceowy MoO - nigdy nie grałem, raz tylko odpaliłem,
ale nie chciało mi się przebijać. Jednak fanów tematu może zaciekawić.

Problem z FreeOrion jest taki, że jego development przebiega bardzo wolno i do tej pory nie ma dosyć podstawowych funkcjonalności pokroju dyplomacji czy handlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować