Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fragments of Him - gra o radzeniu sobie ze śmiercią najbliższych

9 postów w tym temacie

To, z pewnością, nie będzie tytuł rozrywkowy.
Ja podziękuję, wystarczy mi zmartwień i rozterek egzystencjalnych w życiu.
Gry mają być ucieczką od codzienności i rozrywką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 13:54, elmartin napisał:

Gry mają być ucieczką od codzienności i rozrywką.


Dlaczego? Dlatego, że tak powiedziałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 15:36, eLp_Ne napisał:

> Gry mają być ucieczką od codzienności i rozrywką.

Dlaczego? Dlatego, że tak powiedziałeś?


Dla mnie tak jest. Oczywiście masz prawo mieć z goła inne podejście do gier.
Jednak samo zarzucenie mi, że tak ma być, nic nie wnosi do dyskusji.
Może np. podasz kilka tytułów gier, chociażby z tego roku, w które zagrałeś nie dla rozrywki ?
Najlepiej takie, które nie są ucieczką od codzienności, tylko odzwierciedleniem rzeczywistości.
Podaj jakieś przykłady gier, które są egzemplifikacją Twojego zdania, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie silenie się na tematy poważne i ważkie najczęściej owocuje grą, która jest zarówno w swej "growości" badziewna (i aż wtedy nasuwa się pytanie - czemu to gra, a nie coś innego), jak i do tematu podchodzi zupełnie niepoważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Gry mają być ucieczką od codzienności i rozrywką.
> >
> > Dlaczego? Dlatego, że tak powiedziałeś?
>
> Dla mnie tak jest. Oczywiście masz prawo mieć z goła inne podejście do gier.
> Jednak samo zarzucenie mi, że tak ma być, nic nie wnosi do dyskusji.
> Może np. podasz kilka tytułów gier, chociażby z tego roku, w które zagrałeś nie dla rozrywki
> ?
> Najlepiej takie, które nie są ucieczką od codzienności, tylko odzwierciedleniem rzeczywistości.
> Podaj jakieś przykłady gier, które są egzemplifikacją Twojego zdania, proszę.

Gry, które nie są wyłącznie rozrywką i nie uciekają od problemów naszego świata? Sporo indyków, choćby Braid czy The Path. Wysokobudżetowe stawiają głównie na grywalność (od której zależy poziom rozrywki), ale często też dotykają ważnych tematów (lepiej lub gorzej) - patrz Red Dead Redemption czy seria Deus Ex.
Własne zdanie własnym zdaniem, ale gry nie są wyłącznie "ucieczką od codzienności" (chociaż zazwyczaj owszem). Gry też niczym nie "mają" być; każdy twórca robi co chce i tyle. Inna sprawa, że w grze, jak sama nazwa wskazuje, ważna jest rozgrywka, a ta w "artystycznych" grach bywa traktowana po macoszemu - ale przecież nie zawsze; przecież można gameplay uczynić itegralną częścią historii. I tu świetnie pasują moje powyższe przykłady: grywalność na drugim planie - The Path; historia komplementowana gameplayem - Braid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 23:36, Starrysky napisał:


Gry, które nie są wyłącznie rozrywką i nie uciekają od problemów naszego świata? Sporo
indyków, choćby Braid czy The Path.


Nie mogę się wypowiadać w temacie gier, których nie znam.


>Wysokobudżetowe stawiają głównie na grywalność (od

Dnia 14.07.2015 o 23:36, Starrysky napisał:

której zależy poziom rozrywki), ale często też dotykają ważnych tematów (lepiej lub gorzej)
- patrz Red Dead Redemption czy seria Deus Ex.


Dotykają owszem, ale pozostają w we własnych realiach raczej niecodziennych i są fikcją, niemożliwością.

Dnia 14.07.2015 o 23:36, Starrysky napisał:

Własne zdanie własnym zdaniem, ale gry nie są wyłącznie "ucieczką od codzienności" (chociaż
zazwyczaj owszem).

Nie napisałem nigdzie, że gry mają być wyłącznie ucieczką od codzienności, jednak w zasadzie jest to bliskie prawdy. W pierwszym moim wpisie napisałem "Ja podziękuję, wystarczy mi zmartwień i rozterek egzystencjalnych w życiu. Gry mają być ucieczką od codzienności i rozrywką. " Może zabrakło tego co napisałem już w pierwszym zdaniu w drugim moim wpisie. "Dla mnie tak jest."

>Gry też niczym nie "mają" być;

Oczywiście, masz rację. Dlatego każdy wybiera sobie takie gry jakie go interesują i jakie mu odpowiadają. Może to mało oryginalne, ale znowu powiem "Dla mnie tak jest."


>każdy twórca robi co chce i tyle.

Na całe szczęście.

Dnia 14.07.2015 o 23:36, Starrysky napisał:



Ja szukam w grach rozrywki i może ktoś to nazwać jak chce. Nie znaczy to, że nie lubię gier z historią, z ciekawą fabułą, gier "o czymś" ;), gier czasem poruszających jakieś istotne dla człowieka kwestie. Jednak dla mnie gra to tylko gra i oczekuję od niej rozrywki. Mogą to być zagadki logiczne, może to być strzelanie do zombie ;)

Wszystko co napisałem, pisałem w kontekście tej właśnie gry: Fragments of Him Ten temat, jako temat gry, całkowicie mnie nie interesuje i tylko tyle. I tak uważam, że poświęciłem tej jeszcze nie grze dużo czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować