Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gears of War 4: zobacz zwiastun z E3 w UltraHD

20 postów w tym temacie

I tym samym twórcy zasugerowali, że pokaz Gearsów 4 był pokazywany na ultra kompie kilkoma tytanami ;) Ciekawe jak gra na Xbox One wygląda. Spodziewam się downgrade''u ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czwarta część? Coś mnie chyba ominęło... Ok pomijając osłupienie to sama gra prezentuje się bardzo fajnie. Podoba mi się ta dyskusja bohaterów, są wyczuleni na otoczenie to jest fajne. Grafika i skrypty również świetne. Jeśli utrzymają taki stan przez całą grę, a nie w kilku fajnych momentach to będzie się grało bardzo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I tym samym twórcy zasugerowali, że pokaz Gearsów 4 był pokazywany na ultra kompie kilkoma
> tytanami ;) Ciekawe jak gra na Xbox One wygląda. Spodziewam się downgrade''u ;)

1. Zapomniałeś już o The Order? Można zrobić ładnie wyglądające gry na konsole.
2. Żeby zrobić ładnie wyglądającą grę, przytnij widoczność robiąc ciemne lokacje (check), przytnij mocno zasięg widzenia (check) i zrób kilka elementów wysokiej jakości (check).
3. Pamiętaj że ludziska uczą się wyciągać coraz więcej ze sprzętu. Porównaj sobie gry na PS3 z początku generacji i przy jej końcu. Ogromne różnice.

Inna sprawa że rzeczywiście niektóre elementy wyglądają aż za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda bardzo ładnie, ale wygląd to nie wszystko.
Ja chyba jednak wolę Gearsy w pierwszych wersjach.
Tutaj jest, jak już napisał wcześniej Niflheim, nudno.
A jak już kiedyś wcześniej pisałem, przy okazji odświeżonej wersji pierszych Gearsów, jest za ciemno i za ponuro, w porównaniu z oryginałem.
Jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> pewnie przynajmniej jakis I5 i gtx 970 ;)

noooo... to już wiadomo, jak będzie wyglądać na X1. dobrze, że to ekskluzyw, bo zrobiliby ciuliki tak samo jak w przypadku Watch Dogs i pojechali na komputerach po grafice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byc może jest rozważana wersja na PC :) bylo by super :) bo jak by nie mysleli o wersji na PC to raczej nie udostepniali by tegop w 4k ;) bo na X1 to bedzie albo 1080 lub 900p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gra wygląda bardzo ładnie, ale wygląd to nie wszystko.
> Ja chyba jednak wolę Gearsy w pierwszych wersjach.
> Tutaj jest, jak już napisał wcześniej Niflheim, nudno.
> A jak już kiedyś wcześniej pisałem, przy okazji odświeżonej wersji pierszych Gearsów,
> jest za ciemno i za ponuro, w porównaniu z oryginałem.
> Jak dla mnie.
Hmm po tak krótkim filmie ciężko nazwać grę nudna. Przynajmniej cos prezentuje. Zawsze to może być początek jakiegoś wątku zjawili sie tam idą i sie zaczyna powoli zadyma.. Pokazali to co chcieli zazwyczaj wolniejsza akcja może pokazac więcej grafiki.. Tytuł jest w dobrych rękach. A na konsoli będzie wyglądał zapewne satysfakcjonujaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 17.07.2015 o 21:03, boruto napisał:

Hmm po tak krótkim filmie ciężko nazwać grę nudna. Przynajmniej cos prezentuje. Zawsze
to może być początek jakiegoś wątku zjawili sie tam idą i sie zaczyna powoli zadyma..
Pokazali to co chcieli zazwyczaj wolniejsza akcja może pokazac więcej grafiki.. Tytuł
jest w dobrych rękach. A na konsoli będzie wyglądał zapewne satysfakcjonujaco


Dla jasności. Chcialobym, żeby to była gra, dla której kupię Xbox One ;)) Życzyłbym sobie, i Tobie i wszystkim, żeby to była świetna gra, z cudowną grafiką i wciągającą rozgrywką, ale... Nie mogę powiedzieć, że coś mi się podoba, skoro tak nie jest. Mocne zaciemnienie, zarówno odświeżonej wersji pierwszych Gearsów, jak i tego co widać z materiałów zapowiadających Gears of War 4, nie bardzo mi się podoba. I tylko tyle chcę powiedzieć. Nie twierdzę, że to będzie słaba gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pecetowy beton widzę nie potrafi się pogodzić z tym, że exy konsolowe mogą mieć najładniejszą grafikę co zresztą już nie raz udowodniono nawet przy okazji premier exów na poprzedniej generacji. No cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dariuszp
@Qbon11

Gry na tej generacji konsol już ładniej wyglądać nie będą. Obie maszyny oparte zostały na typowo PCtowej architekturze x86, więc nie ma tu mowy o jakimś wyciskaniu dodatkowych pokładów mocy jak w przypadku poprzedniej generacji.

Wychodzące na NextGeny gry mogą być ładne (nawet bardzo), ale za dosyć wysoką cenę t.j. wielkości, otwartości i złożoności świata przedstawionego.
Developerom udało się wygenerować doskonałą (niemalże fotorealistyczną) grafikę w np. Ryse: SoR czy The Order 1886, ale nie jest tajemnicą, że obie te produkcje są tunelowymi, oskryptowanymi i stosunkowo prostymi grami akcji, z bardzo prostą mechaniką i niewielką ilością zawartości. Nie, nie uważam że to źle (przy obu nieźle się bawiłem), ale fakt jest faktem.

PC już teraz jest w stanie wygenerować o wiele lepszą grafikę niż obecne konsole (choć oczywiście taka moc niemało kosztuje), a dysproporcja z czasem będzie się jeszcze pogłębiać.

Dobrym przykładem jest choćby Wiedźmin 3 (zwłaszcza po ręcznej modyfikacji plików konfiguracyjnych i z modami).

Ot choćby tutaj:

www.youtube.com/watch?v=nS79kqFVzmw

Graficznie, to jest poziom Ryse, przy czym W3 jest od niego "milion" razy większy i bardziej rozbudowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2015 o 01:21, Soul1 napisał:

Gry na tej generacji konsol już ładniej wyglądać nie będą. (...)


A chcesz się założyć? :D W konsoli nie wykorzystuje się póki co GPGPU, do którego zostały stworzone. Na to trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. To nie model programowy a ponadprzeciętna zdolność do łykania szerszego pasma komend zrobią różnicę. Prace nad nowymi SDK do ps4 właśnie trwają jakby co ;)



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2015 o 01:21, Soul1 napisał:

Gry na tej generacji konsol już ładniej wyglądać nie będą. Obie maszyny oparte zostały
na typowo PCtowej architekturze x86, więc nie ma tu mowy o jakimś wyciskaniu dodatkowych
pokładów mocy jak w przypadku poprzedniej generacji.


Bullshit. Jak najbardziej będą z czasem wyglądały lepiej.
To, że w konsolach siedzi x86 nie oznacza, że jest to dobrze poznany sprzęt (wbrew pozorom wśród PCtowych developerów x86 też nie jest dobrze poznane, nowych instrukcji pokroju AVX wśród devów praktycznie nikt nie używa). Sprzęt nie kończy się bowiem tylko na CPU -> a między PCtami i konsolami są różnice w architekturze.
Kolejna sprawa - konsole mają inne API niż PCty -> nauka jego wymaga czasu. Dodatkowo te API są co chwila ulepszane co zmniejsza ich narzut i zwiększa moc dostępną dla developera. To samo system operacyjny (PS3 miało system pobierający w okolicach 100MB RAMu, pod koniec życia ten sam system brał połowę mniej).
I kolejna sprawa - pierwszy Xbox również był "architekturą PCtową" -> gry z czasem wyglądały na nim o wiele lepiej niż te, które wyszły na początku generacji. A przecież jego architektura była znana wszystkim :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UP

Proponuję więc dżentelmeński zakład ;]. Dziś mamy 18 lipca 2015 roku. Najładniejsze gry na konsole tej generacji, to odpowiednio: Ryse: SoR na XONE i The Order 1886 na PS4.

Spotkajmy się w tym temacie dokładnie za rok (o ile nie usuną nam tego tematu, wszyscy przeżyjemy itd. ;d) i zobaczymy kto miał rację i czy konsolowe gry faktycznie wyglądają lepiej ;).

Taka zabawa i zarazem mini eksperyment. Wchodzicie w to? Jeżeli tak, to do zobaczenia 18 lipca 2016 roku ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co w momencie, gdy pojawi się gra, która wygląda jak obie, a jednocześnie działa lepiej/w wyższej rozdzielczości? :>

Anyway, jestem pewny, że się poprawi (patrz Uncharted 4). Zresztą historia pierwszego Xboksa pokazuje, że architektura x86 nie powoduje, że postęp graficzny na konsoli maleje, bo "wszyscy architekturę znają".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2015 o 10:23, Soul1 napisał:


Spotkajmy się w tym temacie dokładnie za rok (o ile nie usuną nam tego tematu, wszyscy
przeżyjemy itd. ;d) i zobaczymy kto miał rację i czy konsolowe gry faktycznie wyglądają
lepiej ;).

Taka zabawa i zarazem mini eksperyment. Wchodzicie w to? Jeżeli tak, to do zobaczenia
18 lipca 2016 roku ;>.


Ciekawa propozycja ;) Z chęcią bym zobaczył za rok, nawet za dwa lata, jak ta sytuacja się rozwinie.
Ja jestem optymistą i wierzę, że gry na konsole dopiero się "rozkręcają". Szczególnie, mam zaufanie i liczę na piękne gry od Naughty Dog, ale to "pieśń" przyszłości. W przyszłym roku Uncharted 4: A Thief''s End, w dalszej perspektywie The Last of Us 2 i szczególnie w tym drugim przypadku spodziewam się czegoś pięknego. Nie dlatego, że Drake nie będzie ładny,bo w to nie wątpię, ale dlatego, że Naughty Dog jeszcze lepiej "zrozumie" PS4. Czyli tak, ja przyjmuję Twoja propozycję, o przekonanie, bez podtekstów, z czystej ciekawości. Możliwości PC-tów, w przyszłości, oczywiście z pewnością nie dogonimy ( mam na myśli konsole ), ale nie o to tutaj chodzi, bo wypasione PC to nie pospolita rzecz ;)) Nie chcę porównywać gier, w przyszłości, PC kontra konsole, jedynie sprawdzić Twoją teorię, o niemożliwości wyprodukowanie ładniejszych gier na konsole. Zdrowia życzę i nieusuniętego tematu z forum ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować