Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Forza Motorsport 6 bez DirectX 12, ale twórcy chwalą jego potencjał

23 postów w tym temacie

Brawo dla twórców. 1080p 60fps, wyścigi w deszczu i w nocy robią wrażenie. Grafika piękna. Aż chciałbym mieć tą niebieską edycję Xboxa, która robi wruuum przy włączaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, że twórcy umieją odpowiednio wykorzystać moc konsoli, która uchodzi za tą ,,słabszą'''' i serwują nam 1080p/60fps nie ograniczając się jeżeli chodzi o grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nieźle, że twórcy umieją odpowiednio wykorzystać moc konsoli, która uchodzi za tą ,,słabszą''''
> i serwują nam 1080p/60fps nie ograniczając się jeżeli chodzi o grafikę.

Maja po prostu dobrych inżynierów i wsparcie MS bo to ich produkt. Dobre jest to ze i halo i Forza w 60fpsach. Szacun MS czekamy na premiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nieźle, że twórcy umieją odpowiednio wykorzystać moc konsoli, która uchodzi za tą ,,słabszą''''
> i serwują nam 1080p/60fps nie ograniczając się jeżeli chodzi o grafikę.
Ograniczenia z pewnoscia byly, takich efektow przy deszczu jak w Driveclub nie bedzie. Pewnie tez ucierpi krajobraz, tzw. view distance. Nagle nie znalezli niewiadomo jakiej mocy, ktorej by sie nie dalo uzyc w FM5. Gra ekstra, jednak caly czas nie mamy GT7, by miec porownanie co mozna zrobic. Gra Polyphony jest robiona na lata, jest ogromna i duzo bardziej zroznicowana od Forzy, ktora po prostu stosunkowo szybko sie nudzi. Tzn. po spedzeniu ogromnej ilosci godzin przy FM3, kolejne czesci juz mnie tak nie wciagnely. GT6 fajnie sie gra mimo juz nienajswiezszej grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć ze jesli chcieliby zrobić pokaz grafiki to lock 30fps i heja. Widac politykę eksow MS niespecjalnie chce wpychać efektów ile sie da w swoje produkcje liczę ze na plus wyjdzie grywalnosciowo. W sumie najbardziej liczę na halo bo jestem fanem serii. Ale idąc tym tropem zawsze w grach multiplatformowych jest nieslawione przez swoje 900p ale cóż mi tam rybka i tak nie gram na konsoli w multiplatformy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2015 o 22:24, Hepe napisał:

która uchodzi za tą ,,słabszą'''' i serwują nam 1080p/60fps nie ograniczając się jeżeli chodzi o grafikę.

Przeciez jednym z ograniczen jest brak np. DYNAMICZNEJ pogody. Do tego dochodzi brak odbic innych samochodow na karoserii przy deszczu (nie mowie o masce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@scyzro
No czy ja wiem... Wg mnie GT po "czwórce" to już flaki z olejem. W Forzę gra mi się przyjemniej (szczególnie Horizon). Już pierwsza Forza wydawała się zostawiać Gran Turismo w tyle. Ale to moje zdanie, a flagowa ścigałka PlayStation na pewno ma też wiele zalet. I ucieszyłbym się, gdyby efekt deszczu w FM6 był równie dobry co w DriveClub (chociaż to najlepsze, co DC ma do zaoferowania...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także czekam na GT7 albo nową markę od Polyphon.
Jestem ciekawy czy zastosują wszystkie graficzne wodotryski z dynamiczną pogodą na czelę.Nawet jeżeli nie, to mam nadzieję, że zaprezentują coś nowego w samej rozgrywce.Bo nie chcę dostać tego samego, tylko na nowszym sprzęcie.

@Piotrek_K
Dobrze wiedzieć.Trudno by było w sumie zaimplementować twórcom takie efekty jak w Driveclub bez żadnych ,,cięć'''' na rozdzielczości czy fpsach.Tak czy inaczej gra wygląda bardzo dobrze.

W sumie, to spodziewam się coraz mniejszej ilości zmian graficznych/gameplayowych z części na część, ponieważ Forza zaczyna powoli przypominać tasiemca jakim był NFS :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2015 o 23:15, Skelldon napisał:

(chociaż to najlepsze,
co DC ma do zaoferowania...).


Co za bzdura XD
DC już od dawna jest grą kompletną i lepiej dopracowaną niż 99% ścigałek na rynku, pogoda jest zaledwie wisienką na torcie, który z miesiąca na miesiąc smakuje lepiej i lepiej. Niektórzy powinni w to po prostu zagrać, gdyż skala niedomówień wobec tego konkretnego tytułu jest jedyna w swoim rodzaju ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 09:49, Hepe napisał:

Tak czy inaczej gra wygląda bardzo dobrze.

Co do tego nie ma zadnych watpliwosci. Zreszta, juz jakichs czas temu gry wyscigowe osiagnely poziom ktory mi w zupelnosci wystarcza. Teraz jedynie co to wlasnie troche wiecej efektow mogliby wprowadzic oraz renderowac obraz w wyzszej rozdzielczosci niz 1080p dzieki czemu jakosc tegoz obrazu na wyswietlaczach 1080p bylaby de facto lepsza - mniej aliasingu, mniej migotania cienkich elementow i 60fps. Ale to juz na PS5 i XOneOne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > (chociaż to najlepsze,
> > co DC ma do zaoferowania...).
>
> Co za bzdura XD
> DC już od dawna jest grą kompletną i lepiej dopracowaną niż 99% ścigałek na rynku, pogoda
> jest zaledwie wisienką na torcie, który z miesiąca na miesiąc smakuje lepiej i lepiej.
> Niektórzy powinni w to po prostu zagrać, gdyż skala niedomówień wobec tego konkretnego
> tytułu jest jedyna w swoim rodzaju ;D
>


Wpis. DC jest rewelacyjną grą.

Co do Forzy 6 wygląda ładnie, no ale właśnie ograniczenia Xboxa wychodzą już przy zapowiedzi.

Brak dynamicznej pogody
Brak ZMIENNEGO cyklu dzień-noc

Wszystkie cienie, kałuże itp są statyczne i za każdym razem będą takie same, gęstość ulewy pewnie też. Można zapomnieć o zasymulowaniu małego wyścigu 24 godzinnego z dynamiczną pogodą, bo po prostu brakuje cyklu dobowego. Pod tym względem P Cars i Gran Turismo są nie pokonane. Dla mnie są to dwie cechy wyróżniające next genowe ścigałki od past genowych, Tak więc nie ma się co oszukiwać, ale Forza jest mocno w tyle. Szkoda, że to wina sprzętu a nie developera. Gdyby wyszła na PC jestem pewien, że byłaby to kompletna next genowa samochodówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 11:30, kodi24 napisał:

> (chociaż to najlepsze,
> co DC ma do zaoferowania...).

Co za bzdura XD
DC już od dawna jest grą kompletną i lepiej dopracowaną niż 99% ścigałek na rynku, pogoda
jest zaledwie wisienką na torcie, który z miesiąca na miesiąc smakuje lepiej i lepiej.
Niektórzy powinni w to po prostu zagrać, gdyż skala niedomówień wobec tego konkretnego
tytułu jest jedyna w swoim rodzaju ;D


Co z tego że DC wygląda ładnie skoro sterowanie jest do dupy. Sorry, ale stałe 60FPS w wyścigach samochodowych to absolutne minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > (chociaż to najlepsze,
> > > co DC ma do zaoferowania...).
> >
> > Co za bzdura XD
> > DC już od dawna jest grą kompletną i lepiej dopracowaną niż 99% ścigałek na rynku,
> pogoda
> > jest zaledwie wisienką na torcie, który z miesiąca na miesiąc smakuje lepiej i lepiej.
>
> > Niektórzy powinni w to po prostu zagrać, gdyż skala niedomówień wobec tego konkretnego
>
> > tytułu jest jedyna w swoim rodzaju ;D
>
> Co z tego że DC wygląda ładnie skoro sterowanie jest do dupy. Sorry, ale stałe 60FPS
> w wyścigach samochodowych to absolutne minimum.
>

Widać, że nawet nie grałeś.

I nie nie jest wymagane 60FPS. Wole stabilne jak skała 30 FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2015 o 15:06, Mrocz napisał:


Widać, że nawet nie grałeś.

I nie nie jest wymagane 60FPS. Wole stabilne jak skała 30 FPS.


Twoje osobiste preferencje nie zmienią faktu, że 30FPS jest gorsze od 60.

Grałem w Driveclub i miałem dość po pierwszym wyścigu. Brak precyzji i czułości w sterowaniu jest wyraźny. Wolałbym, żeby wywalili te graficzne bajery na rzecz płynności. Dałoby się przynajmniej w to normalnie grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby chcieli nawciskac te wszystkie efekty to by dali 30fps wola 60 chwalą im za to. Fani forzy i tak kupią. Fani PS4 i tak ja zjadą. Ważne ze ludzie będą sie dobrze bawić. A to ze nie obsługuje dx12 to maja zapasik. Takie dobre zagranie jakby chcieli zrobić forze 7 mogą pisać ze dx12 albo forze Horizon 3. Ogólnie ważne by sie dobrze bawić tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby chcieli nawciskac te wszystkie efekty to by dali 30fps wola 60 chwalą im za to. Fani forzy i tak kupią. Fani PS4 i tak ja zjadą. Ważne ze ludzie będą sie dobrze bawić. A to ze nie obsługuje dx12 to maja zapasik. Takie dobre zagranie jakby chcieli zrobić forze 7 mogą pisać ze dx12 albo forze Horizon 3. Ogólnie ważne by sie dobrze bawić tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej twoje umiejętności nie były absolutnym minimum do ogarnięcia tej gry, twój problem bro ;)
Jeśli ktoś ma kłopoty ze sterowaniem w DC do tego stopnia by mieć dość po pierwszej jeździe to być może powinien zmienić gatunek ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 17:36, kodi24 napisał:

Najwyraźniej twoje umiejętności nie były absolutnym minimum do ogarnięcia tej gry, twój
problem bro ;)
Jeśli ktoś ma kłopoty ze sterowaniem w DC do tego stopnia by mieć dość po pierwszej jeździe
to być może powinien zmienić gatunek ;D



Kiedy argumentów brak... Rzecz w tym, że umiejętności nie mają tutaj nic do rzeczy. Model jazdy w w DC nie jest jakiś super wymagający, nie jest to najtrudniejsza gra w gatunku. Nie o to chodzi. 60 FPS sprawia że auto reaguje szybciej i lepiej na komendy. Generalnie sterowanie jest jakby bardziej płynne. Dlatego wolę pCARS a jeszcze bardziej Dirt Rally bez graficznych bajerów, ale w 60FPSach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować