Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Executive - recenzja

11 postów w tym temacie

Przeczytałem całą ręcke i już chciałem pobrać na z1, szkoda tylko że w całej recenzji nie było choćby ułamka info o tym, że gra wyszła tylko na iOS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> O lepsze od Wiedźmina, dobrze wiedzieć.
Zgadzam się z tobą. Gdzie jest sens i logika wystawiania ocen ? Oczywistym jest, że są to gry z zupełnie innego segmentu itd. ale czy w takim wypadku takie tytuły nie powinny być oceniane w innej skali, bądź w inny sposób ? Jak muszą czuć się Redzi którzy poświęcili kilka lat ciężkiej pracy, pieniędzy itp., a mimo to ich tytuł jest gorzej oceniany w tym serwisie od gry na iPhona o-0 w którą gra się tylko siedząc rano na kiblu albo w autobusie dla zabicia nudy... Czy któryś z was wolał by spędzić kilka godzin przy tej grze z oceną 9.0 czy chociażby przy mocno średnim Battlefield Hardline z oceną 5.0 ? Odpowiedź jest raczej prosta. Po raz kolejny zwracam uwagę ,że zdaję sobie sprawę że są to gry z innej półki itp. ale czy takie oceny nie są krzywdzące dla gier pokroju wyżej wymienionych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 15:37, johnny1938x napisał:

Zgadzam się z tobą.

Z czym konkretnie się zgadzasz? Że jest lepsze od wiedźmina?

Dnia 19.07.2015 o 15:37, johnny1938x napisał:

Gdzie jest sens i logika wystawiania ocen ?

Tam gdzie była zawsze. Albo jest dobra, albo nie. Albo ma jakieś braki, albo nie.
Jaki inny ma być sens i logika?

Dnia 19.07.2015 o 15:37, johnny1938x napisał:

Oczywistym jest, że są to gry z zupełnie innego segmentu itd.

To czyż nie oczywistym jest, że podejście do wystawionej oceny powinno być inne?

Dnia 19.07.2015 o 15:37, johnny1938x napisał:

ale czy w takim wypadku takie tytuły nie powinny być oceniane w innej skali, bądź w inny sposób ?

A nie są?

Dnia 19.07.2015 o 15:37, johnny1938x napisał:

Jak muszą czuć się Redzi którzy poświęcili kilka lat ciężkiej pracy, pieniędzy itp

Bo dostał niższą cyferkę? Nie żartuj.

Dnia 19.07.2015 o 15:37, johnny1938x napisał:

tym serwisie od gry na iPhona o-0 w którą gra się tylko siedząc rano na kiblu albo w
autobusie dla zabicia nudy...

I co ma do tego, że jest na iphone''a? Gry AAA mają mieć jakąś taryfę ulgową, czy jak?
Czy może w drugą stronę?

Dnia 19.07.2015 o 15:37, johnny1938x napisał:

Czy któryś z was wolał by spędzić kilka godzin przy tej grze z oceną 9.0 czy chociażby
przy mocno średnim Battlefield Hardline z oceną 5.0 ?

Tym co jest dobre i grywalne. Więc raczej to coś z oceną 9.0?

Dnia 19.07.2015 o 15:37, johnny1938x napisał:

Odpowiedź jest raczej prosta. Po raz kolejny zwracam uwagę ,że zdaję sobie sprawę że
są to gry z innej półki itp. ale czy takie oceny nie są krzywdzące dla gier pokroju wyżej
wymienionych ?

Jakich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 15:47, LaplaceNoMa napisał:

> Zgadzam się z tobą.
Z czym konkretnie się zgadzasz? Że jest lepsze od wiedźmina?

> Gdzie jest sens i logika wystawiania ocen ?
Tam gdzie była zawsze. Albo jest dobra, albo nie. Albo ma jakieś braki, albo nie.
Jaki inny ma być sens i logika?

> Oczywistym jest, że są to gry z zupełnie innego segmentu itd.
To czyż nie oczywistym jest, że podejście do wystawionej oceny powinno być inne?

> ale czy w takim wypadku takie tytuły nie powinny być oceniane w innej skali, bądź
w inny sposób ?
A nie są?

> Jak muszą czuć się Redzi którzy poświęcili kilka lat ciężkiej pracy, pieniędzy itp
Bo dostał niższą cyferkę? Nie żartuj.

> tym serwisie od gry na iPhona o-0 w którą gra się tylko siedząc rano na kiblu albo
w
> autobusie dla zabicia nudy...
I co ma do tego, że jest na iphone''a? Gry AAA mają mieć jakąś taryfę ulgową, czy jak?
Czy może w drugą stronę?

> Czy któryś z was wolał by spędzić kilka godzin przy tej grze z oceną 9.0 czy chociażby

> przy mocno średnim Battlefield Hardline z oceną 5.0 ?
Tym co jest dobre i grywalne. Więc raczej to coś z oceną 9.0?

> Odpowiedź jest raczej prosta. Po raz kolejny zwracam uwagę ,że zdaję sobie sprawę
że
> są to gry z innej półki itp. ale czy takie oceny nie są krzywdzące dla gier pokroju
wyżej
> wymienionych ?
Jakich?

Jeżeli nie zrozumiałeś ironii Hejtesza to przykro mi bardzo :/

Logiki tutaj nie ma ponieważ jakim sposobem gra taka jak chociażby wiedźmin dostaje 8.5 ,a gra w którą gramy w autobusie dla zabicia czasu 9 ?

Oczywiście, że powinno być inne ale razi po oczach jak recenzenci wystawiają same 9,8 grą które są robione aby zabić nudę, a nie pozostawiają suchej nitki na produktach które mimo swoich wad potrafią zapewnić masę godzin cudownej rozrywki,a ludzie nie wracają do nich tylko jak im się nudzi tylko wracają do nich bo chcą więcej.

Wybacz ale wydaje mi się że nie widziałem u was recenzji która by była w innej skali niż ta od 1-10

Tutaj masz racje trochę przesadziłem... redzi raczej biorą pod uwagę poważniejsze serwisy i zdanie fanów :)

To że jest na iPhona świadczy że raczej nie uwiedzie Cie swoim klimatem, fabułą, grafiką itp. a produkty AAA oczywiście że nie powinny mieć taryfy ulgowej czy ja gdzieś tak napisałem ?

Skoro wolisz grę na iPhonie od czegoś porządniejszego to nie przejmuj się kiedyś uzbierasz na lepszy komputer albo konsole :*

,,Wyżej wymienionych" ale ułatwię Ci zadanie.. gier pokroju Wiedźmina 3 i Hardlina..

Wybacz że nie odpowiadałem tak ładnie i przejrzyście jak ty ale ja nie jestem Brygadzistą to nie muszę :> Myślę że się połapiesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 19:26, johnny1938x napisał:

Jeżeli nie zrozumiałeś ironii Hejtesza to przykro mi bardzo :/

W cienkich tekstach się ironii nie łapie. Po prostu.

Dnia 19.07.2015 o 19:26, johnny1938x napisał:

Logiki tutaj nie ma ponieważ jakim sposobem gra taka jak chociażby wiedźmin dostaje 8.5
,a gra w którą gramy w autobusie dla zabicia czasu 9 ?

A problem masz z podejściem do 9 w odniesieniu do małych gierek i do 8.5 we wiedźminie w odniesieniu do innych gier AAA?
Po kiego grzyba to łączyć? Może jeszcze napiszesz, że FPS są lepsze od RTSów, albo odwrotnie i będziesz także pokazywać oceny jako argument do tego?
Nie sądzisz, że to się nie trzyma kupy?

Dnia 19.07.2015 o 19:26, johnny1938x napisał:

Oczywiście, że powinno być inne ale razi po oczach jak recenzenci wystawiają same 9,8
grą które są robione aby zabić nudę, a nie pozostawiają suchej nitki na produktach które
mimo swoich wad potrafią zapewnić masę godzin cudownej rozrywki,a ludzie nie wracają
do nich tylko jak im się nudzi tylko wracają do nich bo chcą więcej.

W gry generalnie się w ogóle gra po to, aby zabić nudę. A jak się gra więcej to niby czemu? Bo się chce wincyj?
<bartoszewskiwincyj.gif>

Dnia 19.07.2015 o 19:26, johnny1938x napisał:

Wybacz ale wydaje mi się że nie widziałem u was recenzji

Uwielbiam te teksty. Jak ostatnio na portalu blogowym ktoś odpowiadał redakcji do tekstu blogera.

Dnia 19.07.2015 o 19:26, johnny1938x napisał:

która by była w innej skali niż ta od 1-10

Zdajesz sobie sprawę, że skala jest relatywna i względem czegoś, prawda?

Dnia 19.07.2015 o 19:26, johnny1938x napisał:

Tutaj masz racje trochę przesadziłem... redzi raczej biorą pod uwagę poważniejsze serwisy
i zdanie fanów :)

"Zdanie fanów" i "poważniejsze serwisy". Śmiechłem niczym norka.

Dnia 19.07.2015 o 19:26, johnny1938x napisał:

To że jest na iPhona świadczy że raczej nie uwiedzie Cie swoim klimatem, fabułą, grafiką

A jak wiedźmin mnie nie uwiódł Klimatem, fabułą, a grafika choć ładna to po prostu jest?

Dnia 19.07.2015 o 19:26, johnny1938x napisał:

itp. a produkty AAA oczywiście że nie powinny mieć taryfy ulgowej czy ja gdzieś tak napisałem?

Jeżeli tańsze gry oceniać jako gorsze bo nie mają grafiku i innego szitu to jak to ma brzmieć?
AAA minimum 8, a cała reszta to co max 5?

Dnia 19.07.2015 o 19:26, johnny1938x napisał:

Skoro wolisz grę na iPhonie od czegoś porządniejszego to nie przejmuj się kiedyś uzbierasz
na lepszy komputer albo konsole :*

Yhm. Jak dobrze wiedzieć, że i5 4570, 16gb ram i R9 290 to słabizna.

Dnia 19.07.2015 o 19:26, johnny1938x napisał:

,,Wyżej wymienionych" ale ułatwię Ci zadanie.. gier pokroju Wiedźmina 3 i Hardlina..

Jeżeli Hardline jest grywalny to nie zostałby zjedzony z góry na dół gwoli ścisłości.

Dnia 19.07.2015 o 19:26, johnny1938x napisał:

Wybacz że nie odpowiadałem tak ładnie i przejrzyście jak ty ale ja nie jestem Brygadzistą
to nie muszę :> Myślę że się połapiesz :D

Są tematy których lepiej nie poruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 08:48, MisioKGB napisał:

Przeczytałem całą ręcke i już chciałem pobrać na z1, szkoda tylko że w całej recenzji
nie było choćby ułamka info o tym, że gra wyszła tylko na iOS


Fakt, powinna być informacja o platformie przy ocenie, ale dziwnym trafem się nie pojawiła. Sprawdzimy to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 15:37, johnny1938x napisał:

> O lepsze od Wiedźmina, dobrze wiedzieć.
Zgadzam się z tobą. Gdzie jest sens i logika wystawiania ocen ? Oczywistym jest, że są
to gry z zupełnie innego segmentu itd. ale czy w takim wypadku takie tytuły nie powinny
być oceniane w innej skali, bądź w inny sposób ? Jak muszą czuć się Redzi którzy poświęcili
kilka lat ciężkiej pracy, pieniędzy itp., a mimo to ich tytuł jest gorzej oceniany w
tym serwisie od gry na iPhona o-0 w którą gra się tylko siedząc rano na kiblu albo w
autobusie dla zabicia nudy... Czy któryś z was wolał by spędzić kilka godzin przy tej
grze z oceną 9.0 czy chociażby przy mocno średnim Battlefield Hardline z oceną 5.0 ?
Odpowiedź jest raczej prosta. Po raz kolejny zwracam uwagę ,że zdaję sobie sprawę że
są to gry z innej półki itp. ale czy takie oceny nie są krzywdzące dla gier pokroju wyżej
wymienionych ?


Oczywiście, że nie są. Jak słusznie zauważyłeś, to są gry z zupełnie innej półki i segmentu. A że skala ocen dla wszystkich jest taka sama? Oczywiście, że jest. Ale Wiedźmin 3 do The Executive ma się jak piernik do wiatraka. Jeżeli już chcesz porównywać oceny do innych gier, to bierz chociaż z podobnej platformy.

Btw. Prywatnie Wiedźmin, to dla mnie blisko 10/10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować