Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gramy w Toxikk: Dlaczego brakuje nam oldschoolowych shooterów?

11 postów w tym temacie

Problem z Toxikk jest jeden: Ta gra jeszcze nie została wydana, a już umarła. Wybaczcie, ale statystyki nie kłamią - http://steamcharts.com/app/324810

W okolicach marca, kiedy średnia liczba graczy wynosiła 22 osoby, twórcy na forum odpowiedzieli, że ich gra jest na tyle fajna, że sama się rozreklamuje: http://forum.toxikk.com/viewtopic.php?f=2&t=2276#p19254

Surprise, surprise - aktualna liczba graczy spadła do... niecałych 8 osób.

Ja rozumiem - to jest dopiero Wczesny Dostęp, reklama pod żadnym pozorem nie jest teraz priorytetem, ale jednak potrzeba czegoś więcej niż fajnego trailera raz na kilka miesięcy, żeby ktoś o grze usłyszał. Mamy do czynienia z grą online, w której częścią testów POWINNO być sprawdzanie rozgrywek siecowych, w których uczestniczą żywi ludzie. Patrząc pod tym kątem, ciężko o miarodajność, kiedy w ciągu dnia można spotkać ze 2-3 osoby...

Życzę twórcom sukcesu, sam chętnie bym spróbował rozgrywki - czuję "niedosyt" od kiedy przejechałem się na UT3. A to już kawałek czasu. Szkoda by było, żeby powrót do korzeni nie wypalił z tak prozaicznego powodu jak brak ludzi do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało osób gra bo to early access z 4 mapami + wersje XXL. Uwierz mi że gdy pojawi się SDK/Turnieje, ludzie chętniej będą wracać do Toxikka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daliby darmowy weekend, jakieś przeceny, jeszcze ze dwie mapy i myślę, że populacja by skoczyła. FPSom ciężko przebić się na PC, szczególnie tym płatnym, kiedy można grać w CS:GO (za śmieszne pieniądze) albo TF2 (darmowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Daliby darmowy weekend, jakieś przeceny, jeszcze ze dwie mapy i myślę, że populacja by
> skoczyła. FPSom ciężko przebić się na PC, szczególnie tym płatnym, kiedy można grać w
> CS:GO (za śmieszne pieniądze) albo TF2 (darmowy).

To wszystko będzie po premierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego brakuje nam oldschoolowych shooterów?

No cóż, najwyraźniej kompletnie NIE brakuje, skoro wszystkie wydane w ciągu ostatnich kilku lat popadały jak muchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Populacja to faktycznie problem. Naprawdę, wbijam do gry i jeden serwer z ludźmi, zazwyczaj 2-3 osoby... No kurczę, to jest lekka przesada.

Wszystko przez dziwne decyzje twórców, którzy już na początku powiedzieli, że nie będą dawać gry jutuberom i mediom. Teraz widać zmienili zdanie - trochę za późno. Głowę se dam uciąć, że gdyby taki TotalBiskit czy inny ktoś zrobił wideo o gierce, ludzie by się rzucili.

W ogóle to ciekawa sprawa - dlaczego ludzie się mają z komentarzy dowiadywać takich rzeczy, gram? Czemu nie napisaliście? Bo nie uwierzę Wam, że nie zauważyliście tego problemu - wczoraj wieczorem ostatnio grałem i było to samo co zwykle. Jeden serw, 5 osób w sumie łącznie ze mną max...

EDIT: Aj, sorry, już widzę. Tekst z akcji z Techlandem, no to rozumiem, że nie chcą o tym wspominać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, proszę.

http://oi59.tinypic.com/s4836x.jpg

Stan serwerów o godzinie 21:40 w niedzielę, gdzie powinny być TŁUMY o tej porze w grach sieciowych... Absolutna porażka. Powiem szczerze, że nie wiem jak taka sytuacja w ogóle jest możliwa. Na pewno brak promocji po części, ale poza tym? Bo sama gra jest naprawdę niezła... Aż szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> W ogóle to ciekawa sprawa - dlaczego ludzie się mają z komentarzy dowiadywać takich rzeczy,
> gram? Czemu nie napisaliście?

Bo to nie recenzja, tylko tekst o arenowych shooterach w którym wspominamy o jednym z nich. Gdyby to był tekst konkretnie o Toxikk na pewno byśmy napisali. Faktycznie, liczba graczy to spory problem i jak sobie z nim nie poradzą z najbliższej przyszłości, to będzie krucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, się zagalopowałem. Chociaż może wspomnieć było warto... Chyba, że jeszcze nie graliście. W ogóle widzę, że Techland to wydaje w Stalowej Serii... Nawet nie wspominając o tym, że to Early Access :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko przez dziwne decyzje twórców, którzy już na początku powiedzieli, że nie będą
> dawać gry jutuberom i mediom. Teraz widać zmienili zdanie - trochę za późno. Głowę se
> dam uciąć, że gdyby taki TotalBiskit czy inny ktoś zrobił wideo o gierce, ludzie by się
> rzucili.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania :) Sharkster powiedział że nie dadzą dopóki gra nie zostanie wydana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować