Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Real Madryt na wyłączność dla gry FIFA 16

11 postów w tym temacie

Jakoś ta technologia skanów mnie nie poraża, w modelach FIFA jest jakieś sztuczne fe, chociaż jeśli miałbym konkretnie wskazać jakiś element, to byłoby mi ciężko. Szkoda, że w najbliższym czasie nie zapowiada się na jakiś potężny graficzny kop - Ignite niestety mnie rozczarowało pod tym względem. Przydałoby się też coś zrobić z życiem trybun, bo mimo zapowiedzi sprzed paru lat, w zasadzie nic z tym nie zrobiono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wybaczyć pytanie, ale czy to nie od gracza, który steruje zawodnikami, zależy jak gra drużyna i która wygra ?
Więc, jaka jest różnica, którym klubem się zagra ?
Czy może się mylę i gra "pomaga" graczowi, w zależności od tego jaki klub się wybierze ?
Czy to tylko chodzi o lepsze samopoczucie gracza, który steruje "swoim ulubionym piłkarzem" tzn. jego odpowiednikiem w grze ? ;))
Pytam, nie złośliwie. Nie gram w gry sportowe i się nie orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takiej grze każdy z zawodników opisany przez szereg współczynników (szybkość, dokładność podań, technika itp.), które starają się mniej więcej odzwierciedlać umiejętności prawdziwych piłkarzy. :3

Więc tak, wybór drużyny ma spory wpływ na doznania płynące z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2015 o 18:34, Kadaj napisał:

W takiej grze każdy z zawodników opisany przez szereg współczynników (szybkość, dokładność
podań, technika itp.), które starają się mniej więcej odzwierciedlać umiejętności prawdziwych
piłkarzy. :3

Więc tak, wybór drużyny ma spory wpływ na doznania płynące z gry.


O.K. Dziękuję za wyjaśnienie. Jednak pozostaje pytanie, co w sytuacji kiedy dwóch graczy chce zagrać przeciwko sobie i obaj/oboje chcą zagrać tą samą drużyną ? Czy wbrew logice, jest to możliwe, żeby grał np. Real konta Real ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze są chyba 3 kolory strojów do wyboru, więc spokojnie można tami samymi drużynami. I to jest chyba najuczciwsze rozwiązanie, bo każdy ma identycznych graczy. Choć nadal Fifa, to gra w pełni losowa. Jakiś tam skrypt decyduje czy bramkarz obroni czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z kolei inne pytanie - BARDZO dawno temu grałem w FIFĘ (z 9-10 lat temu?) i nosi mnie na kupno gry piłkarskiej na PS4. Lubię sobie popykać, poza tym fajna zabawa ze znajomymi na imprezie (i to inna niż bijatyki).

No i teraz pytanie - czy PES2016, czy FIFA16? W PES-a nie grałem, ale zapowiedzi jakoś do mnie nie przemawiają. Z drugiej strony ludzie strasznie psioczą na FIFĘ i teraz jestem w kropce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam z kolei inne pytanie - BARDZO dawno temu grałem w FIFĘ (z 9-10 lat temu?) i
> nosi mnie na kupno gry piłkarskiej na PS4. Lubię sobie popykać, poza tym fajna zabawa
> ze znajomymi na imprezie (i to inna niż bijatyki).
>
> No i teraz pytanie - czy PES2016, czy FIFA16? W PES-a nie grałem, ale zapowiedzi jakoś
> do mnie nie przemawiają. Z drugiej strony ludzie strasznie psioczą na FIFĘ i teraz jestem
> w kropce :(
Powiem Ci tak, pomimo tego psioczenia wybrałbym FIFĘ. Generalnie dla kogoś kto dawno nie grał w żadną grę piłkarską nie ma różnicy, czy wybierze PESa czy FIFĘ, bo i tak musi się uczyć sterowania i generalnie mechaniki gry. Dlatego wybór kierowałbym ze względu na znajomych. Mogę się założyć, że znaczna większość z nich jeżeli już ma grę tego typu, to właśnie FIFĘ, więc nie musieliby się przestawiać przychodząc do Ciebie. A co do tego psioczenia, to ludzie zawsze będą narzekać. Owszem jest w FIFIE sporo rzeczy, które można by zrobić lepiej, ale dokładnie tak samo w PESIE, tylko ze względu na mniejsze grono odbiorców (przynajmniej w Polsce i Europie) te narzekania nie są tak słyszalne. Ostatnim argumentem są licencje na kluby i graczy. Dawno się PESEM nie interesowałem, więc nie wiem jak to teraz dokładnie wygląda, ale mieli znacznie mniej licencji na kluby i graczy - mniej drużyn do wyboru, albo podróbki np. zamiast Legia Warszawa - L. Warszawa. Różnica mała, ale komuś może to przeszkadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2015 o 19:19, Maker3 napisał:

Zawsze są chyba 3 kolory strojów do wyboru, więc spokojnie można tami samymi drużynami.
I to jest chyba najuczciwsze rozwiązanie, bo każdy ma identycznych graczy. Choć nadal
Fifa, to gra w pełni losowa. Jakiś tam skrypt decyduje czy bramkarz obroni czy nie.


O.K. Dziękuję. To trochę wyjaśnia sytuację ;) Ten sposób nie jest dziwniejszy, albo raczej jest równie dobry co bieganie po planszy w multi, tych samych bohaterów np. Nathan Drake w Uncharted. Pewnie i tak nie zagram, ale dziękuję za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam z kolei inne pytanie - BARDZO dawno temu grałem w FIFĘ (z 9-10 lat temu?) i
> nosi mnie na kupno gry piłkarskiej na PS4. Lubię sobie popykać, poza tym fajna zabawa
> ze znajomymi na imprezie (i to inna niż bijatyki).
>
> No i teraz pytanie - czy PES2016, czy FIFA16? W PES-a nie grałem, ale zapowiedzi jakoś
> do mnie nie przemawiają. Z drugiej strony ludzie strasznie psioczą na FIFĘ i teraz jestem
> w kropce :(

Ja od siebie dodam tylko, iż PES 2015 pod względem samej rozgrywki myślę przewyższa Fifę (jest bardziej realistyczny), natomiast pod wszelkimi innymi względami Fifa wygrywa (licencje, tryb kariery, tryb online). Jeśli jesteś "początkujący" to weź Fifę szybciej nauczysz się grać i będzie sprawiać więcej frajdy niż PES, w którym poza bardzo dobrymi meczami nie ma za bardzo co robić :/ Niemniej jednak PES 2016 i Fifa 16 nie wyszły, więc z zakupem pre-orderów lepiej się wstrzymać, gdyż Konami, bądź co bądź, zapowiada dosyć duże zmiany w przeciwieństwie do EA, która zmiany ma mieć raczej kosmetyczne. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Micz97 i @Szatansky

Dzięki za info! Czyli raczej Fifka, ale lepiej nie preorderować ;) Już od dawna nic nie preorderuję, bo już zdążyłem się nieźle sparzyć, także się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować