Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opinia: Heroes VII, czyli beta wymuszona

25 postów w tym temacie

Winne jest studio i tyle ! Wystarczyło nie podawać żadnych terminów zwłaszcza jak nie umie się ich dotrzymać; zagracie w betę jak będzie gotowa i po problemie by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... sygnałem do tego, że Beta gry nie była gotowa było to, że data jej udostępnienia została przełożona. Dzieciarnia niewytrzymała ( no bo dorośli ludzie chyba by nie umarli jak by nie zagrali, prawda? ) i zaczęła płakać na forach.
Błędem Limbic było ugięcie się pod presją. Myślę, że teraz wyciągną odpowiednie wnioski na przyszłość ;)

Myślę, że jeszcze za wcześnie na wyciąganie wniosków, co do pracy twórców gry. Po prostu trzeba poczekać na konkretne owoce ich pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd studia polegał na tym, że ugiął się pod żądaniami. Powinni zwyczajnie napisać: nie damy rady wypuścić buildu bety odpowiedniej jakości w zakładanym terminie, musicie poczekać. I tyle. Normalny człowiek zrozumie a nie będzie płakał że "hurr durr dejcie bete wuje!!!111".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiła się z tego powtórka z tego, gdy twórcy DayZ ostrzegali, że gra we wczesną alfę gry nie jest dobrym pomysłem. Tutaj pomimo tego, że Herosi są już w becie, to grywalnie wyglądają na alfę. Zastanawiam się, czy zakup dostępu do wczesnej wersji gry była warta swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem, gracze już widzę sami nie rozumieją terminów jakimi operują. Nie interesowałem się wyjściem kolejnego HMM ale... Ale dobrze zrozumiałem ? To co wypuścili zbugowane to jest BETA ? Skoro tak to nie rozumiem płaczu że jest zbugowana przecież od tego są jak sama nazwa wskazuje TESTY BETA by wyeliminować takie rzeczy przed wyjściem gotowego produktu, autorze nie dostałeś dostępu do testów by sobie grać w dopieszczoną grę lecz by zgłaszać wszelkie uwaga FEEDBACKI! naprawdę to jest aż przykre że gracze na dzień dzisiejszy nie rozumieją do czego są TESTY i to jeszcze zamknięte ;(

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to (gra) wygląda teraz? Fajnie to to się zapowiada? Ostatni hirosł, w którego grałem to III więc nic mi nie powie, że "VII jest taka jak VI/V". :P Chodzi mi raczej o to, czy po wyeliminowaniu większości poważnych błędów, wyłoni się to, co prześwituje teraz przez błędy i mimo wszystko zapowiada się np. bardzo dobrze/rewelacyjnie/średnio itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typowe internety. Beta opóźniona? Hurr durr dawać betę, już teraz, natychmiast. Beta zabugowana strasznie? Głupie studio, nie ogarnia, nie poradzą sobie z grą, aaaaaaaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czegoś tu nie rozumiem, gracze już widzę sami nie rozumieją terminów jakimi operują.
> Nie interesowałem się wyjściem kolejnego HMM ale... Ale dobrze zrozumiałem ? To co wypuścili
> zbugowane to jest BETA ? Skoro tak to nie rozumiem płaczu że jest zbugowana przecież
> od tego są jak sama nazwa wskazuje TESTY BETA by wyeliminować takie rzeczy przed
> wyjściem gotowego produktu, autorze nie dostałeś dostępu do testów by sobie grać w dopieszczoną
> grę lecz by zgłaszać wszelkie uwaga FEEDBACKI! naprawdę to jest aż przykre że gracze
> na dzień dzisiejszy nie rozumieją do czego są TESTY i to jeszcze zamknięte ;(
>
> Pozdrawiam


Ludziom beta się myli z demem (demonstracyjną wersją gry), dlatego nie rozumieją, że demo może posiadać bugi, bo zapominają, że to beta, a takiemu "typowemu Sebie" nie wytłumaczysz, bo jest najmądrzejszy. Poza tym kto w dzisiejszych czasach wydaje dema? tylko o betach się słyszy. Na konsolach są dema. Cały dział przeznaczony na krótkie darmówki, ale o betach rzadko kiedy jest tam mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja uwazam, ze to nie wina studia tylko UBI? Studio dobrze wiedzialo, ze jest to nie grywalne. Jestem prawie pewien, ze to UBI przykrecilo Limbic srubke i powiedzialo- "wypusc i juz". I jak widac, obrywa sie nie kretynom w zarzadzie a pomniejszym pionkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2015 o 21:26, loczek1234 napisał:

nie rozumiem płaczu że jest zbugowana przecież od tego są jak sama nazwa wskazuje TESTY BETA


Jakiś czas temu prowadziłem na tym forum dyskusję z paroma osobami, dotyczącą tego, iż w dzisiejszych czasach, terminy "beta" oraz "demo" stały się synonimami. Jak widać, temat ten wraca...

To naprawdę smutne, że niektórzy nie rozumieją tak oczywistej różnicy między tymi dwoma pojęciami. Jeśli, jak piszesz, ktoś wypuszcza wersję beta, to raczej oczywistym jest, iż NIE jest to ostateczny build, że BĘDĄ naniesione poprawki i że twórcy oczekują informacji zwrotnych od graczy. Niestety, wygląda na to, że większość osób na oficjalnym forum to po prostu smarkateria, która prawie się popłakała, bo nie będą mogli sobie zagrać (kluczowe słowo - zagrać, nie przetestować) w Hirołsów wtedy, kiedy chcą.

Szkoda tylko, że twórcy w tej sytuacji ugięli się pod presją. Trzeba było powiedzieć wprost, jasno i wyraźnie - na dzień dzisiejszy gra nie jest gotowa do zaprezentowania publicznie, beta odbędzie się wtedy, gdy uznamy, że build jest wystarczająco stabilny, dziękujemy za uwagę. Wypuszczanie niegotowego produktu to najgorsze, co mogli zrobić, bo nie ma się drugiej okazji na zrobienie pierwszego wrażenia i dla wielu osób H7 pozostanie niegrywalnym gniotem, bo tak przeczytają na forum/portalach. Nie będą wnikać w to, że chodzi o wersję beta, na dodatek udostępnioną przedwcześnie. Liczyć się będzie tylko kilka słów, wyrwanych z kontekstu: heroes siedem, bugi, niegrywalne, gniot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wina jest po obu stronach. Gracze nie powinni marudzić, że jest opóźnienie bety albo że nie jest stabilna.

Z drugiej strony Ubi dobrze wiedziało w co się pakuje. Dostęp do bety jako dodatek do preordera musiał przyciągnąć najbardziej niecierpliwych (i delikatnie mówiąc niezbyt rozsądnych). No bo kto inny składa preordery? Ludzie zapłacili, to wymagają. Zmiana daty dzień przed terminem nie jest zbyt profesjonalnym posunięciem. Dlatego mnie szum na forach wcale nie dziwi. Jest to nawet w pewnym sensie usprawiedliwione.

Tak na marginesie, ja bym wszystkim napalonym na nowych hirosów radził ostudzić zapał. Premiera poprzedniej części była totalną masakrą. Gra wyszła w fazie bety, masa bugów, psujące się sejwy, wymóg stałego połączenia z netem. Pierwszy patch popsuł grę jeszcze bardziej, dopiero drugi coś tam poprawił, a trzeba było na to czekać prawie dwa miesiące. Oficjalne forum pękało od postów rozczarowanych graczy. Studia odpowiedzialne za szóstą część zbankrutowało kilka miesięcy po premierze. W dodatku Ubi ma historię słabych wersji gier PC. Nie inaczej może być i tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst dowodzi dwóch rzeczy.

1. Gracze to rozkapryszone gnoje.
2. Beta straciła swoje pierwotne znaczenie i oczekuje się, że będzie demem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw hejtujecie finały WCS, które się jeszcze nie odbyły i przewidujecie, że nikt na nie nie przyjdzie, a teraz ZAMKNIĘTĄ betę HVII, bo ma bugi? Poważnie?

Codziennie czyta Wasz serwis tysiące ludzi, a Wy zamiast zachęcać graczy, to robicie zupełnie coś odwrotnego. Potem ludzie się dziwią, że na imprezy SC2 nie przychodzi tyle osób co kiedyś, że daed gaem, a seria Heroes skończyła się na trzeciej części, bo tak piszą przecież ludzie, to tak "musi" być.

I nie chodzi mi o to, by się zachwycać i prawić jakie to wydarzenia SC2 i każda kolejna część Heroesów jest cudowna, bo często rzeczywistość bywa brutalna, jednak krytykowanie wydarzeń, które jeszcze się nie odbyły, czy też gry, która jest w fazie zamkniętej bety jest dla mnie co najmniej śmieszne jak na tak duży serwis. No ale rozumiem, to tylko opinia, nie każdy się musi z nią zgadzać, szkoda tylko że robicie antyreklamę na tak wczesnym etapie, czy to wydarzenia, czy to nieukończonej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o jednak nie wszystko, ponieważ równie ważne jest to, jakiej grupy graczy on dotyczył. Graczy zaangażowanych, interesujących się grą, znających często doskonale zarówno poprzednie części serii, jak i uniwersum (a w zasadzie wszystkie jego wersje) i co najważniejsze aktywnych. Ludzi, którzy lubią się wypowiadać i przekazywać innym swoim opinie. Którzy na tematycznych forach mają często duże poważanie i renomę, są postrzegani jako autorytety. W sytuacji takiej jak ta, grupy mogącej poczynić największe szkody dla wizerunku twórców.

Co pokazuje, że branżowe autorytety nie będące związane ze środowiskiem developerskim nie mają zielonego pojęcia jak się tworzy gry/oprogramowanie i czym jest wersja BETA. Przykre.

Na miejscu developerów i wydawców bym olał graczy i przestał wydawać bety. Gracze chyba nie mają pojęcia jak wygląda jakiekolwiek oprogramowanie w fazie produkcji i testów. Mało wydajne, niestabilne, wszystko się sypie, niezbalansowane, itp.

Szkoda tylko, że bez publicznych bet nie zrobi się testów serwerów, bo w zamkniętych testach nigdy nie osiągnie się takiego obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Teraz wyjaśnię jeszcze, dlaczego właśnie tej sprawy postanowiłem użyć, jako przykładu na zilustrowanie swojej tezy. Zły dla twórców, wydawcy i medialnego obrazu marki jest już sam fakt, że miał miejsce ogromny moim zdaniem spadek zaufania. To jednak nie wszystko, ponieważ równie ważne jest to, jakiej grupy graczy on dotyczył. Graczy zaangażowanych, interesujących się grą, znających często doskonale zarówno poprzednie części serii, jak i uniwersum (a w zasadzie wszystkie jego wersje) i co najważniejsze aktywnych. Ludzi, którzy lubią się wypowiadać i przekazywać innym swoim opinie. Którzy na tematycznych forach mają często duże poważanie i renomę, są postrzegani jako autorytety. "

^^ Nie wiem jak Ty Myszasty, ale ja (jako fan marki) na pewno nie będę miał za "autorytety" ludzi, którzy zachowują się jak rozwydrzona gównażeria. Nieważne w tym momencie jest jak bardzo jest to zaangażowana grupa - jeśli puszczają im zwieracze, bo deweloper/wydawca przesuwa termin testów (bo od tego jest beta, a nie od tego żeby sobie bezstresowo pograć), jeśli drą japy, że deweloper popełnia (fakt) błędy komunikacyjne.

Bardziej od winy Limbic (ta jest bezsporna, ale mała) przeraża mnie zachowanie trzonu "hirołsowego" community - ta dzicz reagująca tak nerwowo, to mają być najwięksi, najbardziej zaangażowani fani marki ? To mają być niby dorośli i odpowiedzialni ludzie ? Chyba o mentalności rozwydrzonego bahora...

Limbic/UBI mam za złe jedynie, że się ugięli pod presją takiej swołoczy (tak to trzeba nazywać - po imieniu, bez zbędnych ozdobników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2015 o 13:35, Henrar napisał:

Co pokazuje, że branżowe autorytety nie będące związane ze środowiskiem developerskim
nie mają zielonego pojęcia jak się tworzy gry/oprogramowanie i czym jest wersja BETA.
Przykre.
Na miejscu developerów i wydawców bym olał graczy i przestał wydawać bety. Gracze chyba
nie mają pojęcia jak wygląda jakiekolwiek oprogramowanie w fazie produkcji i testów.
Mało wydajne, niestabilne, wszystko się sypie, niezbalansowane, itp.


Winą za taki stan rzeczy (totalne wypaczenie znaczenia "wersji beta") obarczyłbym jednak nie tylko graczy (fakt, że zachowują się często jak dzicz, to już inna sprawa), ale i gigantów tej branży - z Blizzardem na czele. "Beta" stała się w powszechnym mniemaniu produktem kompletnym, w którym do poprawki pozostaje jedynie szeroko rozumiany "balans" (mechaniki, jednostek, broni etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2015 o 14:53, Principes napisał:

Winą za taki stan rzeczy (totalne wypaczenie znaczenia "wersji beta") obarczyłbym jednak
nie tylko graczy (fakt, że zachowują się często jak dzicz, to już inna sprawa), ale i
gigantów tej branży - z Blizzardem na czele. "Beta" stała się w powszechnym mniemaniu
produktem kompletnym, w którym do poprawki pozostaje jedynie szeroko rozumiany "balans"
(mechaniki, jednostek, broni etc.).

IMO źle szukasz. Wydawcy są częściowo winni sytuacji, że promują bety chociażby jako bonus do pre-orderów a nie dlatego, że ich bety działają lepiej od innych. Wykorzystują to do marketingu. To widzi przeciętny gracz, który na tym się nie zna, myśli, że sobie komfortowo pogra jak w demo a potem okazuje się, że jednak nie.

Beta z definicji to oprogramowanie posiadające każdą planowaną funkcjonalność. Tylko tyle i aż tyle. Balans, poprawki bugów czy inne doszlifowanie np. interfejsu następuje w tej fazie. Ewentualne optymalizacje zresztą też.
Ale nigdy, przenigdy nie można do tego podchodzić jak do finalnej wersji oprogramowanie. Takie nastawienie potem powoduje takie a nie inne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw hejtujecie finały WCS, które się jeszcze nie odbyły i przewidujecie, że nikt na nie nie przyjdzie, a teraz ZAMKNIĘTĄ betę HVII, bo ma bugi? Poważnie?

Artykuł jednak bardzo dobrze naświetla sytuację dlaczego w sieci jest taki hejt. W sumie sam artykuł nie krytykuje gry, bo autor rozumie sytuację. Przynajmniej ja tak to odczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować