Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W Doomie "najważniejszy jest ruch"

32 postów w tym temacie

> E tam, jeśli chodzi o ruch i parcie do przodu to raczej nic nie przebije Serious Sama

Abo Painkillera - tam nawet jeśli chciałoby się wycofać to nie było odwrotu, bo na ogół zamykały się się nami jakieś wrota ;)

Ogólnie ciekawie się ten Doom zapowiada, dobrze że będzie to strzelanka w staro szkolnym stylu, bo takich w ostatnich latach mamy zdecydowany deficyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 27.07.2015 o 12:45, Wszystkozajete napisał:

Ogólnie ciekawie się ten Doom zapowiada, dobrze że będzie to strzelanka w staro szkolnym
stylu, bo takich w ostatnich latach mamy zdecydowany deficyt.


I tak pewnie pójdą na kompromisy... bo sterowanie padem.

Niedawno kumpel pokazywał mi jak się gra w Wolfenstein The New Order na PS4 i nie mogłem przestać się śmiać. Parodia FPS''a. No PC to zupełnie inna jakość. Jak już jesteśmy przy Wolfie, to mam nadzieję że w Doomie nie będzie tyle fabuły, przerywników filmowych i misji typu przejdź się po lokacji i pozbieraj jakieś pierdoły.

Co do staroszkolnych FPS''ów, nie było tak źle. Był Hard Reset, Shadowarior (takie stare z nowymi pomysłami), Rise of The Triad (krwawa masakra i uśmiech na gębie). Wszystko bardzo dobre gry. Jeszcze Wrack, mała, niepozorna gierka, ale jak ktoś lubi takie klimaty to będzie dobrze się bawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
>
> > Ogólnie ciekawie się ten Doom zapowiada, dobrze że będzie to strzelanka w staro
> szkolnym
> > stylu, bo takich w ostatnich latach mamy zdecydowany deficyt.
>
> I tak pewnie pójdą na kompromisy... bo sterowanie padem.
>
> Niedawno kumpel pokazywał mi jak się gra w Wolfenstein The New Order na PS4 i nie mogłem
> przestać się śmiać. Parodia FPS''a. No PC to zupełnie inna jakość.
Nie rozumiem co Cie tak rozśmieszyło w każdym FPSie jest takie samo sterowanie na padzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC Master Race i te sprawy. Dla nich granie w FPSy na padzie to herezja, nie ogarniają tego, że milionom graczy się to podoba i dla nich jest to wygodne.

Przecież to podejście jest stare jak świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 13:10, fenr1r napisał:

Niedawno kumpel pokazywał mi jak się gra w Wolfenstein The New Order na PS4 i nie mogłem
przestać się śmiać. Parodia FPS''a. No PC to zupełnie inna jakość.

Gram w wiele FPSów na padzie. Na PC. Bo tak mi znacznie wygodniej. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo grasz na easy i ze wspomaganiem celowania, lol. :D Każdy dobrze wie, że kombo myszka + klawiatura są nieporówywalnie bardziej precyzyjne od gałek pada (i w sumie bardziej naturalne) - precyzyjniejszy byłby chyba tylko jakiś elektroniczny gnat w rodzaju pistoletów z Pegasusa czy automatów.

Komuś może być tak wygodniej, ale podejrzewam, że ludzie z K+M spokojnie by rozłożyli na łopatki tych z padami w łapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
>
> > Ogólnie ciekawie się ten Doom zapowiada, dobrze że będzie to strzelanka w staro
> szkolnym
> > stylu, bo takich w ostatnich latach mamy zdecydowany deficyt.
>
> I tak pewnie pójdą na kompromisy... bo sterowanie padem.
>
> Niedawno kumpel pokazywał mi jak się gra w Wolfenstein The New Order na PS4 i nie mogłem
> przestać się śmiać. Parodia FPS''a. No PC to zupełnie inna jakość. Jak już jesteśmy przy
> Wolfie, to mam nadzieję że w Doomie nie będzie tyle fabuły, przerywników filmowych i
> misji typu przejdź się po lokacji i pozbieraj jakieś pierdoły.
>
> Co do staroszkolnych FPS''ów, nie było tak źle. Był Hard Reset, Shadowarior (takie stare
> z nowymi pomysłami), Rise of The Triad (krwawa masakra i uśmiech na gębie). Wszystko
> bardzo dobre gry. Jeszcze Wrack, mała, niepozorna gierka, ale jak ktoś lubi takie klimaty
> to będzie dobrze się bawił.

Zapomniałeś że sterowanie jest kwestią stwórcy produkcji a nie samej konsoli czy też Pc. W Destiny gra się milutko i podczas gry i tak są 2 nie wykorzystywane przyciski na padzie (sorki d-pad w lewo i w prawo aby ustawić tryb czatu w teamie więc jednak wszystkie:) Na poważnie spokojnie da się zrobić wygodne sterowanie. Największą bolączką gier jest to że nie pozwalają na własne rozstawienie funkcji przycisków na padzie co troszkę frapuje.

Ps. Może twój kolega nie umie grać na padzie, albo nie umie grać w Wolfa na padzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 17:23, Kaerobani napisał:

Komuś może być tak wygodniej, ale podejrzewam, że ludzie z K+M spokojnie by rozłożyli
na łopatki tych z padami w łapie.

Rozrywka jest od tego, by sprawiać przyjemność. Wielu ludzi ma po prostu wywalone na jakiś chory wyścig szczurów o większa precyzję. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi granie na padzie nie sprawiałoby żadnej przyjemności, tak samo jak zawsze mnie wnerwia to, jak ktoś mi daje do używania laptopa bez myszki, tylko z touchpadem. Niby mógłbym się wprawić w używaniu touchpada, ale po co, skoro to wcale nie jest fajne i stanowi tylko prowizoryczne rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już kwestia indywidualnych preferencji (w pewnym stopniu też przyzwyczajeń), a nie wyższości jednego rozwiązania nad drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie są to wcale tylko preferencje i przyzwyczajenia, bo pewne rzeczy są po prostu lepsze niż inne. W dzisiejsze gry akcji gra się dobrze na padzie bo są najczęściej pod pady optymalizowane, ale nie zmienia to faktu, że np. granie w takiego Uncharteda widziałoby mi się tylko na klawie i myszce. Tak byłoby po prostu lepiej.

A touchpady to tragedia i naprawdę nie wiem jak ktoś może woleć je od zwykłej myszki. oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 17:51, Kaerobani napisał:

W dzisiejsze gry akcji gra się dobrze na padzie bo są najczęściej
pod pady optymalizowane

Skoro komuś jest wygodniej z padem, takie sterowanie pozwala przejść grę i się dobrze bawić, to jaki problem? Ja z myszką czuję się przyspawany do biurka i o ile w normalnej obsłudze komputera to nie przeszkadza, bo nie trzeba cały czas trzymać reki na gryzoniu (choćby pisząc tego posta), to w grach już tak.

Znowu - kwestia preferencji.

Dnia 27.07.2015 o 17:51, Kaerobani napisał:

A touchpady to tragedia i naprawdę nie wiem jak ktoś może woleć je od zwykłej myszki.
oO

Ja za to najczęściej najczęściej używam komputera przenośnego siedząc na łóżku i nie wyobrażam sobie jego obsługi przy pomocy myszki w takich warunkach.. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 27.07.2015 o 16:34, Fred778 napisał:

Nie rozumiem co Cie tak rozśmieszyło w każdym FPSie jest takie samo sterowanie na padzie...


Chcesz rzucić granat? Uruchom kółeczko, wybierz, dopiero możesz użyć. To samo każda inna broń. Szybki atak nożem? Zapomnij. Zanim on nacelował na wroga to ja bym cały pokój wybił. Marudził, że dużo skradania, bo ciężko sobie poradzić z większą grupą wrogów. Ja na m+k wcale się nie skradałem. Mordowałem nazistów aż miło. Lepsze sterowanie = więcej emocji, lepsza frajda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 16:42, Henrar napisał:

PC Master Race i te sprawy. Dla nich granie w FPSy na padzie to herezja, nie ogarniają
tego, że milionom graczy się to podoba i dla nich jest to wygodne.

Przecież to podejście jest stare jak świat.


Jest takie powiedzenie o muchach i gównie, kojarzysz? Ja w wyścigi samochodowe gram na padzie, ale nie będę się spierał ze wszystkimi i udawał przed samym sobą, że jest lepiej niż na porządnej kierownicy. Ta sama historia z padem vs m+k. Z 30 vs 60 FPS. Z 720p vs 900 vs 1080p. Konsolowy beton jak zwykle będzie wykazywał, że gorsze jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 18:20, fenr1r napisał:

Jest takie powiedzenie o muchach i gównie, kojarzysz? Ja w wyścigi samochodowe gram na
padzie, ale nie będę się spierał ze wszystkimi i udawał przed samym sobą, że jest lepiej
niż na porządnej kierownicy. Ta sama historia z padem vs m+k. Z 30 vs 60 FPS. Z 720p
vs 900 vs 1080p. Konsolowy beton jak zwykle będzie wykazywał, że gorsze jest lepsze.

Problem, który ma PCtowy beton polega na tym, że nie mogą sobie wyobrazic, że dla niektórych granie na padzie w FPSy jest znacznie wygodniejsze niż wyrabianie sobie zespołu cieśni nadgarstka na myszce.
Precyzja =/= wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować