Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W Doomie "najważniejszy jest ruch"

32 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2015 o 18:15, fenr1r napisał:

Chcesz rzucić granat? Uruchom kółeczko, wybierz, dopiero możesz użyć. To samo każda inna
broń. Szybki atak nożem? Zapomnij. Zanim on nacelował na wroga to ja bym cały pokój wybił.
Marudził, że dużo skradania, bo ciężko sobie poradzić z większą grupą wrogów. Ja na m+k
wcale się nie skradałem. Mordowałem nazistów aż miło. Lepsze sterowanie = więcej emocji,
lepsza frajda.

A tak swoją drogą, to albo kręcisz coś albo twój kolega nie ogarnął w grze sterowania.
Granatem można rzucić naciskając RB na XBO/R1 na PS4 (przytrzymanie przycisku to weapon wheel). Nóż to z koleki szybkie naciśnięcie lewego drążka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 18:45, Kaerobani napisał:

To, że komuś wydaje się coś wygodniejsze nie znaczy, że jest to obiektywnie lepsze.
/wątek

Lepsze nie oznacza to samo co wygodniejsze. Nie kwestionuję precyzji myszki jako sposobu sterowania w strzelance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem na czym niby miałaby polegać niewygoda siedzenia przy biurku z komputerem. Odpowiedni fotel i sprawa rozwiązana. Tak się chyba nawet lepiej myśli. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 18:49, Kaerobani napisał:

Nie rozumiem na czym niby miałaby polegać niewygoda siedzenia przy biurku z komputerem.
Odpowiedni fotel i sprawa rozwiązana. Tak się chyba nawet lepiej myśli. ;P

Wolę kanapę i odpowiednio duży ekran a nie monitor i krzesło, przy których i tak za dużo siedzę w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 19:24, Kaerobani napisał:

I tu właśnie wychodzi, że to nie pad zapewnia wygodę, tylko kanapa. :P

Może. Ale myszka ma słabą kompatybilność z kanapą i telewizorem (raz uznałem, że się w to pobawię i powiedziałem sobie, że już nigdy więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 18:49, Kaerobani napisał:

Tak się chyba nawet lepiej myśli. ;P

To już wiem dlaczego wolę łóżko. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co wam chodzi na początku sterowanie padem może się wydać trudne i niewygodne ale wystarczy trochę poćwiczyć i już idzie łatwo ale nie mówię ze myszka i klawiatura są do bani bo grałem na PC np. w Bf 4,gta 5 i dobrze przyjemnie mi się grało ale gdybym miał wybierać między myszką a padem wybrałbym oba bo pad i myszka mają coś w sobie.fern1r-ale lepiej wydać z 1500 zł na PS4/XBOX ONE niż 2500 zł na komputer o podobnej wydajności,gry są w podobnej jakości choć różnicę stanowi cena gier , ale chyba nikomu nic się nie stanie jeśli wyda trochę więcej na grę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał się pobawić to mógłby skonstruować jakieś wygodne pseudo-biurko/"deseczki" na rozciągalnych żyłkach/przewodach/jak to tam się nazywa, które by sobie wisiały przed taką kanapą i pozwalały na korzystanie i z klawy i z myszki w warunkach wygodnych. Nie mam pojęcia czy byłoby to praktyczne, tak sobie tylko dumam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2015 o 18:23, Henrar napisał:

Problem, który ma PCtowy beton polega na tym, że nie mogą sobie wyobrazic, że dla niektórych
granie na padzie w FPSy jest znacznie wygodniejsze niż wyrabianie sobie zespołu cieśni
nadgarstka na myszce.
Precyzja =/= wygoda.


Ale ja temu nie przeczę i nie mam zamiaru nikogo nawracać. Sterowanie m+k jest lepsze w FPS''ach od analogowej gałki i przekłada się to bezpośrednio na wrażenia z gry, a że komuś jest wygodniej z padem to jego sprawa.

Co do skrótów na padzie w Wolfie, pewnie nie wiedział o tym, zresztą to i tak szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy ta część będzie miała ten klimacik co poprzednie części. A niestety bez tego będzie to zupełnie inna gra. Mam nadzieję że będzie to godna kolejna część serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować