Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowa Gra Plus w ostatnim, darmowym DLC do Wiedźmina 3

20 postów w tym temacie

A ja bardzo chętnie skorzystam. Pomimo, iż jestem graczem który nie gra w gry fabularne więcej niż raz to poraz pierwszy mam ochote zagrac ponownie wiec taka opcja bedzie jak znalazl.
Tylko jeszcze patch 1.10 poprosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z miłą chęcią przejdę jeszcze raz podejmując zupełnie inne decyzje :) Ciekaw jestem co się zmieni o ile w ogóle. Gra jest rzeczywiście długa a przejście na najwyższym poziomie zajęło jakieś 150-160 godzin przy czym podarowałem sobie większość znaków zapytania na wodach skelige. Generalnie po przejściu było mi po prostu smutno że to już koniec.

Jedyne co mnie konsternowało to zachowanie konia w nie których momentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekalem na ta opcje od poczatku przejscia wiec fajnie bedzie pograc jeszcze raz ze wszystkimi usprawnieniami z poprzednich patchy i byc moze ukonczyc przed wyjsciem Shadowrun: Hong Kong :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cwanie wymyślili sobie te "darmowe dlc" i wrzucają tam rzeczy, które powinny być w patchach lub od razu w grze. No ale wydawanie skończonych gier jest teraz wyjątkowo niemodne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Cwanie wymyślili sobie te "darmowe dlc" i wrzucają tam rzeczy, które powinny być w patchach
> lub od razu w grze. No ale wydawanie skończonych gier jest teraz wyjątkowo niemodne ;]

Wolisz model EA czy Ubisoftu, który takie pierdółki dodaje jako płatne DLC? Masz za darmo i jeszcze marudzisz, cebulaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 10:47, Adan napisał:

Cwanie wymyślili sobie te "darmowe dlc" i wrzucają tam rzeczy, które powinny być w patchach
lub od razu w grze. No ale wydawanie skończonych gier jest teraz wyjątkowo niemodne ;]

A co to jest "skończona gra"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 10:50, Auronn17 napisał:

Wolisz model EA czy Ubisoftu, który takie pierdółki dodaje jako płatne DLC? Masz za darmo
i jeszcze marudzisz, cebulaku.


Ostrzeżenie za obrażanie innych osób. Widzę, że nie potrafisz dyskutować skoro sięgasz do wycieczek osobistych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wolisz model EA czy Ubisoftu, który takie pierdółki dodaje jako płatne DLC? Masz za darmo i jeszcze marudzisz, cebulaku.

Ja tam wolę model, w którym niczego się z gry nie wycina i wszystko jest dostępne od razu od dnia premiery...

Musisz zrozumieć, że nie wszystko co jest za darmo, trzeba zawsze przyjmować na klęczkach, całując developera w... stopy. Takie zabiegi to czysty marketing, który niestety na wielu nadal skutecznie działa (zamykając usta i odbierając - w ich oczach - prawo do krytyki).

Twórcy mogliby po prostu wypuścić pełną grę i nie dawać żadnych DLC. Zamiast tego wycieli trochę mało znaczącej zawartości i "zwrócili" ją w niewielkich, rozwleczonych w czasie kawałkach. Realna wartość dodana nadal wynosi tutaj zero, ale robi dobre wrażenie, czyż nie?

Argument "dali za darmo, a mogli zażądać 5 euro" jest tak samo sensowny, jak "tylko Cię pobił, a mógł przecież zabić"... I to niby ma kogoś pocieszyć?

I nie chodzi o to, że darmowe DLC są złe. Rzecz w tym, że darmowe DLC powinno w sposób realny POSZERZAĆ zawartość gry, a nie tylko wypełniać stworzoną przez samych twórców lukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ja tam wolę model, w którym niczego się z gry nie wycina i wszystko jest dostępne od
> razu od dnia premiery...
>
> Musisz zrozumieć, że nie wszystko co jest za darmo, trzeba zawsze przyjmować na klęczkach,
> całując developera w... stopy. Takie zabiegi to czysty marketing, który niestety na wielu
> nadal skutecznie działa (zamykając usta i odbierając - w ich oczach - prawo do krytyki).

Zgadzam sie ze wszystkim co napisales. Dodatkowo te wszystkie DLC maja jeszcze jedna funkcje - Zeby je sciagnac trzeba skorzystac ze swojego kodu na gog.com. Co czyni gre pudelkowa teoretycznie bez DRM (tak jest reklamowana!) gra wybrakowana, jesli by sie chcialo ja przejsc ze wszystkimi DLC i patchami dostepnymi tylko na gog.com i odsprzedac. Bo osoba kupujaca dostepu do patchy i dlc legalnie juz nie bedzie miala.
A sama gra jest zachwycajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie taki zabieg przedłuża troszkę żywotność gry. Jakby dali od razu wszystko to by się przeszlo i już a tak ktoś może chcieć wrócić do gry bo nowe stroje, animacje ruchow, ng+, sterowanie , pare misji. Jakby wszystko od razu było nikt by na to nie zwrocil uwagi. Dodatkowo tak samo jak te dodatki może nie wnoszą NIC nad wyraz wielkiego to znaczy ze NIC nad wyraz wielkiego nie zostało wycięte. Wiec twierdze ze gra która wyszła i za która zaplacilem była grą pełną.. a teraz jest jeszcze lepszą i zapewne kiedyś sobie odswieze. Szukacie wad działania CD projekt red na siłe.. I robia kase, reklamę bez wyciągania do posiadaczy gry reki po gotowke. Oby takich więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 13:03, Shinigami napisał:

Pełnoprawne NG+ to by dopiero byłoby coś, mimo wszystko
fani chcieli to dostali.

Czym jest pełnoprawne NG+?

Naprawdę pytam z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie taki zabieg przedłuża troszkę żywotność gry. Jakby dali od razu wszystko
> to by się przeszlo i już a tak ktoś może chcieć wrócić do gry bo nowe stroje, animacje
> ruchow, ng+, sterowanie , pare misji. Jakby wszystko od razu było nikt by na to nie zwrocil
> uwagi. Dodatkowo tak samo jak te dodatki może nie wnoszą NIC nad wyraz wielkiego to znaczy
> ze NIC nad wyraz wielkiego nie zostało wycięte. Wiec twierdze ze gra która wyszła i za
> która zaplacilem była grą pełną.. a teraz jest jeszcze lepszą i zapewne kiedyś sobie
> odswieze. Szukacie wad działania CD projekt red na siłe.. I robia kase, reklamę bez
> wyciągania do posiadaczy gry reki po gotowke. Oby takich więcej

Teoretycznie. W praktyce wątpię, czy takie pierdółki jak nowa misja (którą można ukończyć dosłownie w 5 minut), albo nowy pancerz (który po ukończeniu gry niczemu już nie służy), mogą kogokolwiek zachęcić do powrotu. Zwłaszcza, że CDP dawkował te dodatki bardzo nieumiejętnie. Dodawać zbroję albo zadanie na 10 poziom w 3-4 tygodniu obecności gry na rynku? Bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy się przyłożą do tego, czy tylko stary Geralt z levelem, a wszystko będzie miało taki niski level jakbyś grał za 1 razem. Czy będzie nowy Ekwipunek, czy ten z pierwszego podejścia starczy na całą NG+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 14:09, Kadaj napisał:

Naprawdę pytam z ciekawości.


Choćby tym co znamy (bądź nie) z serii Souls. Potężniejsi przeciwnicy, nowe przedmioty, inne rozmieszczenie wrogów czy dodatkowych unikalnych dla tego trybu narzędzi mordu, tudzież inne zaskakujące gracza przy drugim podejściu niespodzianki. Takie tam pierdoły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wprowadza się taką opcję ale skończmy z tym śmiesznym określeniem "darmowe".
Jakie darmowe?
W moim przypadku dostęp do tych "darmowych dlc" kosztował 119 zł i prawdę mówiąc najlepiej by było gdyby znalazły się one od razu.
Tylko, że w takim przypadku o grze przestałoby się mówić o wiele wcześniej.
Z punktu marketingowego, dobry chwyt.
Gdyby ktoś za to kazał sobie dodatkowo zapłacić?!
Może za NG+ byłbym z stanie dać kilka PLNów, ale za wcześniejsze, nigdy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 13:27, Soul1 napisał:

I nie chodzi o to, że darmowe DLC są złe. Rzecz w tym, że darmowe DLC powinno w sposób
realny POSZERZAĆ zawartość gry, a nie tylko wypełniać stworzoną przez samych twórców
lukę.


Hm... Podsumujmy więc - ile dodatków do wiedźmina "poszerza" zawartość gry, a ile wypełnia "luki"?

Dodatkowe zadania - są rozszerzeniem gry.
Dodatkowe stroje - są rozszerzeniem gry, wcale nie trzeba z nich korzystać.
Dodatkowe sety zbroi - podobnie...
Karty do Gwinta - same...
Dodatkowe ciosy końcowe - takie tam, zazwyczaj jak masakruję to nawet tego nie zauważam, więc nic takiego.

W sumie zostaje tylko NG+, które nawet nie jestem pewny czy było ono w planach pierwotnie i nie pojawiło się pod wpływem fanów gry, ponieważ gra sama się o ten tryb prosiła i może też była wcześniej w planach Redów od dawna. A to, że pojawia się za darmo to raczej powód do zadowolenia, bo mogli wydać pakiet DLC zawierający NG+ "and many more" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować