Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mafia 3 potwierdzona!

21 postów w tym temacie

Po pojazdach, "afro" na głowie pani na ilustracji stawiam na lata 70-te XX w. Byłoby super :)

Co do samej gry - umiarkowanie czekam na więcej informacji. Pierwsza część była genialna i te 13 lat temu (rany, jak ten czas leci) konkretnie mną "pozamiatała" :). Dwójka za to (dla mnie) jest jednym z większych rozczarowań - oczekiwałem "bigger, better, bad ass", dostałem dość przeciętnego "kastrata". Listę życzeń wobec trzeciej części mam dość długą... ale jeśli miałbym wybrać jedno konkretne, to poproszę o dobrze napisanego i zagranego bohatera/bohaterów. Na samo wspomnienie tego "płaskiego jak naleśnik" cioła z drugiej częsci zaczynają boleć mnie zęby. Zresztą... czuję, że akurat to dostanę - już bardziej "tępej pały" jak "gieroj" z Mafii 2 nie da się zrobić ;-)

No, zobaczymy co tam na Gamesconie pokażą :)

ps. Ale i tak bardziej ucieszyłbym się z zapowiedzi sequela RDR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakiś konkretny news! Mam nadzieję, że twórcy, podobnie jak w przypadku "dwójki", przyłożą się do modelu jazdy samochodami oraz do stacji radiowych, które, nie oszukujmy, były jednym z największych atutów Mafii 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby czekam, ale cały czas mam w pamięci słabą dwójkę. Po pierwszej części mieli tyle lat na zrobienie czegoś wielkiego a zrobili malutkie miasteczko ze sztywną historią, co tylko potęgowały kukły, mające mimikę jak po paraliżu. I co z tego, że to ładnie wyglądało, miało dobrą optymalizację. Miasto było niemal martwe, przechodnie powtarzali się na potęgę - a raptem 2 lata wstecz mieli pokazane jak na na tacy jak zrobić żywe, otwarte miasto, kiedy to wyszło GTA IV. Do tego mało aut, kamera uczepiona jak na magnesie czy to za bohaterem, czy to za autem. Fizyka w porównaniu do GTA IV była po prostu słaba. Mało aut, mało generalnie wszystkiego... a było przecież tyle czasu.

Mija kolejne 5 lat. Co nieco pewnie poprawią, ale nadal mam ogromne obawy co do gameplayu, który znów może być nudny jak flaki z olejem. No i czy tym razem uda im się stworzyć tętniące życiem miasto, gdzie standard wyznacza już GTA V, a nie IV.

Ciekawe jeszcze tylko, ile trzeba będzie na to poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niby czekam, ale cały czas mam w pamięci słabą dwójkę. Po pierwszej części mieli tyle
> lat na zrobienie czegoś wielkiego a zrobili malutkie miasteczko ze sztywną historią,
> co tylko potęgowały kukły, mające mimikę jak po paraliżu. I co z tego, że to ładnie wyglądało,
> miało dobrą optymalizację. Miasto było niemal martwe, przechodnie powtarzali się na potęgę
> - a raptem 2 lata wstecz mieli pokazane jak na na tacy jak zrobić żywe, otwarte miasto,
> kiedy to wyszło GTA IV. Do tego mało aut, kamera uczepiona jak na magnesie czy to za
> bohaterem, czy to za autem. Fizyka w porównaniu do GTA IV była po prostu słaba. Mało
> aut, mało generalnie wszystkiego... a było przecież tyle czasu.
>
> Mija kolejne 5 lat. Co nieco pewnie poprawią, ale nadal mam ogromne obawy co do gameplayu,
> który znów może być nudny jak flaki z olejem. No i czy tym razem uda im się stworzyć
> tętniące życiem miasto, gdzie standard wyznacza już GTA V, a nie IV.
>
> Ciekawe jeszcze tylko, ile trzeba będzie na to poczekać.
Co do Mafii II się zgodzę, ale jeśli chodzi o GTA V to mnie w tym przypadku zawiodło.O ile w czwórce miasto rzeczywiście tętniło życiem, to w V po prostu było puste.Głównie chodzi o przerażająco małą ilość przechodniów(i to w wersji PC).Przechodząc się po Los Santos czasami odnosiłem wrażenie jak by to miasto było po jakieś apokalipsie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy macie wybujałe standardy. Mafia 1 w przeciwieństwie do GTA miała historię z prawdziwego zdarzenia która wsysała jak tornado. I tyle. W zasadzie poza fabułą nie było tam wiele do roboty.
Gta stawiało na efekciarstwo, humor i lekką rozrywkę.

Mafia 2 pod tym względem jest identyczna. Fabuła bardzo dobra, świat bardzo fajny pod względem stylistycznym i nie ma nic do roboty oprócz fabuły.

Trójka pewnie będzie zrobiona na podobną modłę. Może zrobią coś generycznego żeby móc oderwać się od fabuły ale specjalnie się nie spodziewam. Dlatego nie wiem skąd to besztanie dwójki i wychwalanie jedynki. Chyba mało kto z Was w jedynkę grał albo grał tak dawno że nie pamięta jak to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo miło wspominam obie części, wielokrotnie przezmnie ukończone. Nie mogę się doczekać gamescomu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Suuuuuuuuper, na to czekałem.
> Mam nadzieje że w trójce dowiemy co się stało z Joe i Vito.

Nie sadze. Na oficjalnym forum tworcy wielokrotnie podkreslali ze ich historia jest zakonczona. Koncowka 2 czesci miala pokazac ze bycie czlonkiem mafi ma w koncu

Spoiler

swoje konsekwencje

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 15:02, Tom180 napisał:

Suuuuuuuuper, na to czekałem.
Mam nadzieje że w trójce dowiemy co się stało z Joe i Vito.

Przecież wiadomo co się stało z Joe.

Spoiler

Joe śpi z rybkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuję, że przeniesienie akcji w lata 70. rozmyje gangsterkę tak jak w trzecim Ojcu chrzestnym.. no i Daniel Vávra nie odpowiada za scenariusz. Nie wiem czy jest sens ciągnąć serię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować