• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
WarriorRMI

GTA V jak usunąć wirusa robaka trojan lub jakiego kolwiek wirusa z oryginalnej gry

Pytanie

24 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

No ale skoro przed patchem działało normalnie, a dopiero po aktualizacji dzieją się takie rzeczy to jak to może być wina gry? W sensie, patch dla wszystkich jest taki sam, prawda? Jest pobierany z jednego miejsca, więc jak to możliwe, że u większości działa (np. u mnie), a u kilku użytkowników dzieją się jakieś rzeczy z kompem.

Zresztą ten gość co napisał do supportu rockstara wspomniał tylko o tym, że antywirus mu zareagował. Nie napisał niczegoo tym, czy doświadczył jakichkolwiek problemów z komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.08.2015 o 09:40, Rick napisał:

No ale skoro przed patchem działało normalnie, a dopiero po aktualizacji dzieją się takie
rzeczy to jak to może być wina gry?

Faktycznie. Jak tak o tym pomysleć w ten sposósb, to wina leży po stronie kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Generalnie patche od rocstara bywają kłopotliwe.
Pamiętam, że chyba dwa patche od GTAIV mój antywir wyłapywał jako wirusy [głównie jako standardowe Trojany A.I.], co się objawiało uporczywymi próbami sandboxowania gry.

Jeśli userzy którym antywir łapie nowe łatki jako wirusa [bo ich antywirus nie dostał jeszcze aktualizacji - konkretnie wielkie R* nie raczyło tych konkretnych producentów powiadomić o fałszywym alarmie] to może też system sandboxuje im uruchomiony proces. Objawiać się to może całą masą problemów, bo piaskownica w przypadku softu jest specyficzna [od tego jest, żeby podejrzany program nie zapisał danych na twoim kompie - w przypadku gry = cała masa błędów, zwisów, problemów innych =P]

Kwestia tylko tego, czy ci userzy są w stanie sami dodać execa gry do wyjątków swojego antywira i trybu sandboxowania.

Bo naprawdę wątpię, żeby gdzieś jakaś grupa hackerów zainfekowała łatki które dostajemy prosto od rockstara i to chyba automatycznie ? [nie mam GTAV więc nie wiem jak ta gra się aktualizuje, jest zintegrowana ze steamem ? ma własny auto-aktualizator od R* ?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podaj jaki to antywirus, zrób screen ewentualnie jaki komunikat wyrzuca [jakiego wirusa wykrywa - to tez może pomóc].
Może uda się manualnie dodać grę do wyjątków w antywirze i będziesz miał spokój.
Czarny ekran podczas odpalania gry wskazywał by właśnie na to, ze antywir wykrywając execa gry po patchu jako potencjalnie groźny [czyli "zawirusowany"] wrzuca go w tryb piaskownicy lub całkowicie blokuje proces.
Przeważnie wystarczy manualnie dodać wtedy execa gry do wyjątków antywira, sanboxa i zapory i masz spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować