Zaloguj się, aby obserwować  
Zekzt

Darkest Dungeon - Temat Ogólny

19 postów w tym temacie

Pełna historia aktualizacji gry :

https://steamcommunity.com/app/262060/discussions/0/611696927932438364/?l=polish


Obecnie wyszedł dosyć istotny patch, zmienia on dwa kluczowe elementy mechaniki gry na dowolnie przełączane opcje w menu.
Mianowicie opcję z pojawianiem się zwłok po pokonanych wrogach i mechanikę ataków serca w momencie gdy napełnimy podwójnie pasek stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zainteresowany tą grą, ale trzymam się swojej zasady i nie kupuję niczego (no dobra, raz się złamałem przy Plague Inc: Evolved) co jest oznaczone jako "z wczesnym dostępem".

Ale pewnie zakupię jak już wyjdzie jako gra skończona. Mam ją nawet na mojej liście życzeń.
Byłby to mój drugi "rogalik", bo pierwszym był genialny Ironcast, którego przeszedłem w 100 % :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet myślałem kupić. Do czasu, aż zobaczyłem kilka filmików i okazało się, że to kolejna gra, która chce być trudna, a której po prostu brakuje zawartości, by mogła zająć gracza czymś innym, niż rozpracowywaniem trudności. Kapkę za dużo losowości, kapkę za mało możliwości przeciwdziałania jej, nawet za odpowiedni koszt. Społeczność ma dużą, bo i pewnie fajnie się w to młóci dobrą drużyną, ale gra zdecydowanie nie jest dla mnie.

Gdybym lubił taktyczne starcia na stale zmieniających się warunkach, grałbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu uderzył kolejny duży patch

Those From Below (The Cove)
http://steamcommunity.com/games/262060/announcements/detail/60027529888973703

Następny w kolejce finałowy dungeon, town eventy i cała reszta jaka pozostała do zaimplementowania do wersji finalnej. Plan ma być zrealizowany do końca tego roku - czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie - klawiatura nie jest potrzebna, wszystko da się ogarnąć myszką. Nawet tworząc nową gre gdzie wpisujesz nazwę swojego zapisu jest już domyślny tekst, wiec nawet gdybyś tu nie mógł nic napisać - twój save będzie miał po prostu domyślna standardową nazwę "Darkest"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, jest temat o Darkeście, oj Ty nicponiu, uciekłeś z mojego topicu o indykach? Nieładnie ;)

W końcu po paru miechach przerwy powracam do gry, skoro wersja finalna się dobrze rozgościła. Parę pierwszych godzin gry na nowym sejwie za mną i jest miodnie, tak jak pamiętam ;) Gram już z domyślnymi ustawieniami, z tymi nieszczęsnymi truchłami, niech będzie, przyzwyczaję się. Ogólnie wszystkie zmiany jakie na razie widziałem są na plus. W sumie miło też, że zmieniła się mechanika zawałów serca - ma to chyba ciut większy sens.

Ogólnie jutro ma wpaść update z ostatnią klasą postaci, czyli Antykwariuszem. Z tego co wiadomo, to nie będzie postać bojowa, tylko jakoś boostująca zyski z wypraw, ciekawi mnie to niezmiernie jak to zbalansują i czy to będzie dobrze banglać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, Zekzt mam prośbę. Podpiąłbyś na górze tę modyfikację, o której kiedyś wspominałeś? Mam na myśli fakt, że nasze postacie stają się mnie zadufane i chodzą na dungeony o niższym levelu. Ostatnio pogrywam z dziewczyną sobie (casual type) i cóż, jako że jestem zalatany to częstą zostawiam ją samą z grą i mi na to narzeka.

O, update! nawet nie wiedziałem. Brzmi ciekawie, skrobnijcie jak troszkę nową klasę ograć, bo niestety ale przez kilka następnych dni nie bardzo będę miał kiedy zanurzyć się w mrocznych czelściuach w poszukiwaniu glorii i skarbów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2016 o 09:53, Akwyx napisał:

O, update! nawet nie wiedziałem. Brzmi ciekawie, skrobnijcie jak troszkę nową klasę ograć,
bo niestety ale przez kilka następnych dni nie bardzo będę miał kiedy zanurzyć się w
mrocznych czelściuach w poszukiwaniu glorii i skarbów.


Wynikło pewne częściowe nieporozumienie - nową klasę i inne zmiany w patchu (m.in. różne bug fixy i buff highwaymana), można testować poprzez "beta branch" gry, wersja live pojawi się za parę dni, gdy twórcy zgarną feedback od community i ponoć od teraz zawsze będzie tak z dużymi update''ami. Ja sam nie zamierzam beta testować, poczekam na wersję live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2016 o 06:40, Akwyx napisał:

Ach, ok. Cóż, z drugiej strony to nie tak źle. Przynajmniej sam sobie to spokojnie ogram.

Ano, sam źle zrozumiałem newsa od RedHook w tej kwestii :P Lepiej poczekać te parę dni i jakieś pierwsze bugi i glitche mieć z głowy.

Pytanko do was: jak oceniacie klasę Abomination? Zrekrutowałem jednego, ale jeszcze nie brałem na żadną wyprawe. W jakiej roli się on spisuje, tanka? Czy takiego damage dealera? Na razie widzę, że postaci związane z wiarą nie chcą z nim być w party, co jest ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten mod można zaaplikować samemu w mniej niż 10s :)
W pliku :
D:\Gry\Steam\steamapps\common\DarkestDungeon\campaign\quest.json

Musisz ustawić dolne wartości w taki sposób :

"resolve_level_threshold_table": [
6,
6,
6,
6,
6,
99,
99
]


Czyli wszędzie na dole wstawiamy szóstki :)

Tego moda nie da się zrobić w wersji "perma" bo co kilka updateów jak coś się zmienia w pliku quest te wartości wrócą do domyślnych. Lepiej sobie samemu to modyfikować. Plik quest.json otworzysz zwykłym notatnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abo to taki wyjątkowo twardy DPS. Jedna z najszybszych postaci w grze, wysokie obrażenia, całkiem solidna defensywa. W formie człowieka ma chyba najmocniej bijący stun w grze, self hel na hp+stres + self heal w momencie przemiany z monstrum w człowieka pozwala mu mocno olać healera.

Mój osobisty "dream team" to kolejno od tyłu [czyli tak jak postaci stoją na ekranie w grze]:

Okultysta, Hound Master, Abo, Man at Arms

Totalnie samowystarczalny, mocny def, najlepszy debuff combo w grze + jeden z najlepszych dmg combo [HM na ciastku i z omarkowanym i zdebuffowanym na procie przeciwnikiem + abo na buffach, maa z bolsterem i ewentualnym commandem, okultysta z healem, debuffem na dmg, wyciąganiem wrogów z tyłu i opcjonalnie drugi debuff z markowaniem lub np stab]

Do tego ta drużyna nie specjalnie przejmuje się zamianą pozycji, 9/10 zasadzek i nawet jak ci pomiesza pozycje zlewasz to. Abo się ma jak ewentualnie przestawić, podobnie maa ze swoim stunem, hm i occ dobrze się spisują nawet przesunięci na inne pozycje.

Ta ekipa zabiła mi każdego bossa w grze na czerwonym poziomie, co więcej - podejrzewam, że zrobię 4 takie ekipy i skończę tak cały darkest bez większej spiny. Polecam =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wyżalić - widzę, że po zmianach i patchach shamblery z umiarkowanie trudnych, stały się mega OP, że nawet nie warto ich ruszać >,< Załatwiłem takiego jednego jakiś czas temu w łatwym wypadzie i poszło tak jak kiedyś, dość łatwo, poza sporym stresem. Wyruszyłem dziś 3 poziomowym teamem na questa, była kapliczka z shamblerem, team był w umiarkowanie dobrym stanie, myślałem, że dam radę bez problemu. A tu kurna początkowy Plague Doctor i początkowa Vestalka padli błyskawicznie, totalnie aburdalny damage, kryty po milion, bleeding i stres po miliard na każdy atak. Ja nie wiem co sobie twórcy myśleli, kiedyś było z shamblerami spoko i można było ich sobie spokojnie ubijać, a teraz to jakaś porażka :/ Uciec z walki udało się dopiero za 4 próbą, Reynauld i Dismas na deathdoorze z bleedem, od razu anulowałem questa, masakra, strasznie mnie to wkurzyło, co oni sobie myśleli? Pff, nie zamierzam nigdy więcej z tym cholerstwem walczyć, bo to bezsens.

PS: a Antiquariam to super klasa, lepszy loot, a skille też całkiem użyteczne ma. Force guard z buffem do prota, czy drużynowy dodge buff fajne są. Damage styka do dobijania jak najbardziej, propsuję tę klasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować