Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Remake Fina Fantasy VII doczeka się drastycznych zmian

24 postów w tym temacie

Czyli tak, jak powinien wyglądać remake. Zachować ducha gry, dostosować do obecnych standardów gameplay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli tak, jak powinien wyglądać remake. Zachować ducha gry, dostosować do obecnych standardów
> gameplay.
Bo ja wiem? Jak remake, to powinno być prawie tak samo jak w oryginale. Jedynie co może być lepsze to grafika i ewentualnie gameplay, jeśli w oryginale był kiepski. Dla mnie najlepszym remasterem jest Ducktales Remastered. Sama rozgrywka się nie zmieniła. Nieco ulepszyli grafikę oraz dodali samouczek i nowy poziom, który idealnie się wpasowuje w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Czyli tak, jak powinien wyglądać remake. Zachować ducha gry, dostosować do obecnych
> standardów
> > gameplay.
> Bo ja wiem? Jak remake, to powinno być prawie tak samo jak w oryginale. Jedynie co może
> być lepsze to grafika i ewentualnie gameplay, jeśli w oryginale był kiepski.

Racja nowa grafa, animacja postaci, ataków i więcej temu tytułowi nie trzeba bym go kupił^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Czyli tak, jak powinien wyglądać remake. Zachować ducha gry, dostosować do obecnych
> standardów
> > gameplay.
> Bo ja wiem? Jak remake, to powinno być prawie tak samo jak w oryginale. Jedynie co może
> być lepsze to grafika i ewentualnie gameplay, jeśli w oryginale był kiepski. Dla mnie
> najlepszym remasterem jest Ducktales Remastered. Sama rozgrywka się nie zmieniła. Nieco
> ulepszyli grafikę oraz dodali samouczek i nowy poziom, który idealnie się wpasowuje w
> grę.

Troszeczkę mylisz remaster z remake. W tym pierwszym chodzi głównie o lepszą grafikę i jakieś tam dodatki, nowy poziom czy dodatkowe postaci, przy tym gra jest taka sama jak oryginał. W przypadku remake mamy do czynienia z zupełnie nową grą. Oczywiście historia i postaci są takie same, ale reszta czyli grafika, gameplay i inne rzeczy są już zrobione odnowa i przystosowane do nowych standardów/trendów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że dzisiejsze standardy finali są bardzo nisko i nie chcę, aby 7 zaczęła pod tym względem przypominać 12 lub 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie hack''n slash, jak FFXV ;) Cóż, nie spodziewałem się że pozostaną przy klasycznej formule ale masa fanów się rozczaruje ;) Jakoś będę z tym żył;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam, mam kilka wersji FF7 więc nawet jak za bardzo coś zmienią moim zdaniem to będzie dobrze. W razie czego można zawsze wrócić do odświeżonych wersji klasycznego FF7.

Chociaż fakt jak pomyślę o FF13 i tych odnogach które są dla mnie bagnem totalnym to aż obgryzam paznokcie z nerwów ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówili, że nie będzie zmiany gatunku, więc pewnie po prostu przerobią przestarzałą mechanikę na nową modłę. Nie musi to oznaczać zmiany gry w sieczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro sami twórcy nazywają zmiany w stosunku do oryginału drastycznymi, to ja się boję o ten remake. Wyjdzie z tego tło fabularne FFVII z zupełnie nową mechaniką. Niezbyt mi to odpowiada, no ale niech robią ich sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lepiej jak zmienia gre pod dzisiejsze standardy, poniewaz ja nigdy w siodemke nie gralem wiec nie mam do niej zadnego sentymentu, ani ogolnie do serii FF, wiec pewnie by mnie razily niedociagniecia wynikajace z wieku gry. A tak jak zachowaja fabule to przynajmniej w koncu przekonam sie o co tyle szumu zawsze bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja od słabej moim zdaniem ''dziesiątki'' już nie sięgałem dalej po fajnale. Ale nie chciałbym, aby siódemka stała się szybką nabijarką expa, jak większość współczesnych erpegów. Tam rozgrywka wyważona była z fabułą, pasowała do ogólnego tempa fabularnego i momentami była wyzwaniem. Chyba, że pójdą w stronę Dark Souls - to błogosławieństwo ode mnie :D Ale to oczywiście nie jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Idealny remake klasyki powinien wyglądać imho tak jak Capcom podszedł do RE1 [oryginalnego remaku na gamecubea, chociaż obecna konwersja tego portu na PC też zła nie jest]
Nowa, na tamte czasy z najwyższej półki, oprawa, stara mechanika i założenia, fabuła praktycznie nie tknięta [a jak coś ruszone to w bardzo dobrym kierunku]

Idealny remake FF7 - nowa oprawa, wszystkie scenki fabularne i dialogi w pełni udźwiękowione, stara mechanika opatrzona jedynie nowymi animacjami, stary system rozwoju postaci, opcjonalnie dodanie przełączników pozwalających zmniejszyć częstotliwość losowych potyczek na mapie świata [bo nie oszukujmy się, wszystkie stare FFy są pod tym wzgledem po kilkunastu godzinach gry upierdliwe]. Tylko tyle i aż tyle - nie psuć i nie ulepszać na siłę czegoś co działa do dziś.

Dla mnie generalnie cała idea remakeów powinna się opierać na wymianie oprawy audio/video i ewentualnym delikatnym szlifie starej mechaniki [typu nowe animacje, może w przypadku niektórych gier jakiś delikatny fix do balansu rozgrywki tu i tam]. My klasykę gier kochamy przecież właśnie za mechanikę i fabułę, nie powinno się tykać tego co sprawia, że ta klasyka jest klasyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii - dla mnie np FFX to był drugi po FFVII mój ukochany final.
Przebił mi nawet IX. Skończyłem dychę dokładnie 7 razy, pierwsze przejście gry zajęło mi bagatela 160h, potem zamykałem się między 90-100. Genialny i rewolucyjny na tamte czasy tytuł [pierwszy final z pełnym voice actem, grafika też wtedy wyciskała 7me poty z PS2jki, stała prawie na tym samym poziomie co The Bouncer, nota bene też tytuł od Square, jeden z tytułów premierowych PS2]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drastyczne to będzie, jak nie wydadzą tego na XBO. Tak, usłyszą mój płacz... XD
A poważniej: Chciałbym, żeby zrobione to było jak remake RE, czyli grafika ulepszona, gameplay naruszony w najmniejszym stopniu. Niech tylko nie wciskają modelu walki jak w XIII/XV, bo to byłoby bezsensowne. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 17:16, DenebV201 napisał:

Troszeczkę mylisz remaster z remake. W tym pierwszym chodzi głównie o lepszą grafikę
i jakieś tam dodatki, nowy poziom czy dodatkowe postaci, przy tym gra jest taka sama
jak oryginał. W przypadku remake mamy do czynienia z zupełnie nową grą. Oczywiście historia
i postaci są takie same, ale reszta czyli grafika, gameplay i inne rzeczy są już zrobione
odnowa i przystosowane do nowych standardów/trendów.

Chyba masz rację :P Mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować