Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 10 działa już na 14 milionach urządzeń

27 postów w tym temacie

W sobotę zaktualizowałem mój zasyfiony W7. System śmiga elegancko, żadnych (o dziwo) problemów. Nawet w grach (pomimo braku obsługi DX12) jest odczuwalna poprawa. Ja na razie widzę same plusy. W razie czego mam jeszcze miesiąc na powrót do W7, ale chyba na to się nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zupełnie nie rozumiem co kierowało ludźmi, którzy przerzucili się na tak młody system.
> Rozumiem jakąś sekretarkę Basię co to się nie zna na komputerach i wierzy w te kolorowe
> reklamy i powiadomienia o Windows 10.
>
> Ale gracze?!
> Ok, ciekawość, ale wtedy instaluje się na wirtualce

Mną np kierowała zarówno ciekawość jak i konieczność sformatowania dysku (bo już się trochę zasyfił i i tak miałem to zrobić). Nie wiem może poprawią problemy, które mnie dotknęły z czasem, ale wiem, że gdyby nie one na pewno chętnie bym został z win 10 bo jest po prostu solidny pod każdym innym względem. Nawet Edge nie jest złe, jakby miało może dodatki, które mają swoją drogą wyjść jesienią, to pewnie pomyślałbym o przerzutce z FF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2015 o 11:45, dariuszp napisał:

Niech jak najszybciej naprawią mechanizm domyślnych przeglądarek. Teraz wmuszają swoje
Edge (IE-dge z uwagi na to że silnik to fork Tridienta w nowej skórce) próbując znowu
zepchnąć internet w średniowiecze jak to się działu po tym jak zniszczyli Netscape monopolistycznymi
praktykami i przejęli rynek.

Inne przeglądarki nie mogą się już ustawić jako domyślne przeglądarki systemowe, można
to zrobić poprzez panel administracyjny ale przeciętna ciocia Krysia nie będzie wiedziała
jak to zrobić. A przy aktualizacji, niezależnie jaką miałeś domyślną przeglądarkę - Microsoft
zmienia ją na Edge.

W skrócie - MS wraca do swoich brudnych praktyk. Rebranding i wmuszanie produktu. Żeby
było zabawniej, instrukcje warunkowe przestały działać a przeglądarka identyfikuje się jako
webkit.


Gościu, jaki rebranding jak pod spodem jest webkit, sam zresztą dalej stwierdzasz, że przeglądarkę tak strony rozpoznają. IFy nie działają, bo to już nie IE11 tylko tweakowany webkit, na którym wszystko działa, więc na co te IFy miały zostać to nie wiem.

Co do ''wmuszania'', to tak jak inni pisali masz wybór przy wstępnej konfiguracji systemu PO instalacji/upgrade. Jeżeli ktoś jest laikiem komputerowym to niech czyta uważnie to co mu piszą na ekranie, a taki ''pros'' jak ty, który przeklikuje konfigurację ''byle szybciej'' przecież będzie w stanie później zmienić przeglądarkę samodzielnie, czyż nie? (pomijając, że to wcale nie jest trudna operacja, poza tym po kliknięciu ''ustaw jako domyślną'' w Firefoxie SAM przenosi do odpowiedniego ekranu w Ustawieniach).

Wracaj na Linuxa używać Google, które nagle z dupy na stronie ulubionego klubu piłkarskiego zacznie ci pokazywać reklamy smartfonów w ceneo, bo wczoraj użyłeś ich wyszukiwarki do wyszukania informacji o nowościach w świecie telefonów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jestem z Windowsa 10 bardzo zadowolony, działa bardzo sprawnie, a możliwość przełączania się pomiędzy pulpitami (zerżnięta żywcem z Mac OS X i Linuxów) jest rewelacyjna. Poza tym sama przeglądarka Edge jest bardzo płynna, a gry działają mi odrobinę lepiej na nowych okienkach. Używam 10 już dobre 2 miesiące (wcześniej używałem Technical Preview) i na tym systemie ukończyłem np. Wiedźmina 3 i parę innych gier i naprawdę widzę mały wzrost wydajności. Mimo iż używam głównie Mac OS X do pracy, to teraz używanie Windowsa nie będzie już dla mnie festiwalem frustracji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy mają problemy z aktualizacją:

http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Jak.zaktualizowac.Windows.do.Windows.10.Pokazujemy.i.wyjasniamy.co.i.jak.zrobic.by.aktualizacja.przebiegla.bezbolesnie,1141

u mnie nadal nie pobrała się aktualizacja, ale nie śpieszę się, może zdążą trochę połatać ten system, a na zmianę mam aż rok. Choć mogę spróbować, skoro powrót do Siódemki jest tak prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować