Zaloguj się, aby obserwować  
radeon2

M4A1 vs. AK47 w counter-strike i nie tylko

126 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2006 o 14:33, Bagieta napisał:

Wątpie, ze byś dziada ubił na czysto


nie mówię że MP5 jest lepszy niż choćby kałach, tylko że w pewnych warunkach potrafi być równie skuteczny... :)

widziałeś kiedyś co się z pistoletami robi? ja tego niestety nie potrafię, ale znajomy z pistoletem jest skuteczniejszy niż statystyczny gracz z kałachem O_o zresztą pooglądaj trochę demek, z kategorii "magia w czasie gry" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Czy mi sie wydaje czy całe to porownanie jest złe? AK-47 to broń "dla ludu". Dla szeregowych żołnierzy, partyzantów itp. Natomiast M4 to broń przystosowana dla oddziałów specjalnych, czyż nie? Więc jak je tu porównywać... Każda ma swoje wady i zalety, i w określonych sytuacjach jest lepsza, a w innych gorsza ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 16:04, Grond napisał:

M4 to broń przystosowana dla oddziałów specjalnych, czyż nie?


oddziały specjalne były początkowo zdziwione, jak dostały broń wykonaną częściowo "z tworzywa" i z instrukcją w formie komiksu :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że większość ludzi tutaj nie ma pojęcia o broni. Czy wiecie, ze każda broń zabija tak samo? Trzeba tylko umieć a to czy komuś lepiej w ręce leży AK47, czy OICW, czy M4A1, czy MP5, czy P90 to już indywidualna sprawa. Oczywiście znaczenie ma także otoczenie w którym odbywa się walka. W grach komputerowych ma to niewielkie znaczenie (poza SWAT). Inaczej wygląda rzeczywistość. Do miast projektuje się coraz krótsze karabiny, w polu używa sie dłuższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam gram w cs-a nooo bedzie 3 rok i powiem szczerze, że obie bronie mi dobrze "leżą" :D jak gram to wiem która broń gdzie ma "znios" i gdzie trzeba dokładnie wycelować aby była to soczysta Bania :D ogólnie AK-47 jest ciutke mocniejszy ale ma wiekszy znos natomiast M4A1 to poezja w celowaniu jeśli chodzi o średnie dystansy, ogólnie obie bronie są równorzędne. Ja osobiście zamiatam z "kałacha" ale i M-czwórką też zakładam Banie:). Pozdro dla wszystkich shooterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 14:38, KHRoN napisał:

widziałeś kiedyś co się z pistoletami robi? ja tego niestety nie potrafię, ale znajomy z pistoletem
jest skuteczniejszy niż statystyczny gracz z kałachem O_o zresztą pooglądaj trochę demek, z
kategorii "magia w czasie gry" :)

Daj mi jakieś linki z "magią w czasie gry", będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 18:36, Bagieta napisał:

Daj mi jakieś linki z "magią w czasie gry", będę wdzięczny


od dawna nie gram aktywnie w CS-a, od dawna też nie próbowałem znikąd ściągać demek - ani polskich ani "zagranicznych"... musiałbyś poszukać na forach czy stronkach klanowych

nie chodzi mi oczywiście o używanie cheatów, ale skuteczne strzelanie w głowę z desert eagla na odległość na którą problem byłby trafić z kałacha, skuteczne używanie snajperki bez lunetki czy rzucanie granatem przez pół mapy są dla mnie magią (bo nigdy nie udało mi się tego nauczyć ;p ;) )

tak czy siak - znajdź dowolne "szpanerskie podsumowanie sezonu" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 04:03, Bagieta napisał:

> zgadzam sie z toba a z mp5 walnąłem więcej headów niż z AK i M4
Ale wątpie że byś coś tym zdziałał na dłuższy dystans, szczególnie jeśli przeciwnik miałby
kamizele i hełma.

hmm mozliwe ale to dla mnie najlepsza bron na mapie iceworld

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w cs''a trochę czasu, wg. mnie AK - ma lepszego dmg. i lepiej "leży" w dłoni. M4 jednak strzela szybciej i ma tłumik . Wybór należy od sytuacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 18:36, Bagieta napisał:

> widziałeś kiedyś co się z pistoletami robi? ja tego niestety nie potrafię, ale znajomy
z pistoletem
> jest skuteczniejszy niż statystyczny gracz z kałachem O_o zresztą pooglądaj trochę demek,
z
> kategorii "magia w czasie gry" :)
Daj mi jakieś linki z "magią w czasie gry", będę wdzięczny

http://www.pentagram-gshock.pl/ Poszukaj tutaj demek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 23:04, AlBin0S napisał:

Gram w cs''a trochę czasu, wg. mnie AK - ma lepszego dmg. i lepiej "leży" w dłoni. M4 jednak
strzela szybciej i ma tłumik . Wybór należy od sytuacji :)


eh, ja w csa juz gram ponad 2lata i nie rozumiem tego pojęcia "leży" ? ten wyraz w dziedzinie csa jest troche noob''owski ale cóż :D . Pls wytłumacz mi :P , czy to chodzi o animacje czy to aluzja ?;>
Zgadzam sie z toba AK ma wiekszego dmg , ale m4 jest bardziej dla chlopców szukajacych adrenaliny , nawalasz full-auto i mozesz trafic goscia z 5metrów :P a z AK to juz nie takie proste . Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 18:22, ZiBi999 napisał:

Ja tam gram w cs-a nooo bedzie 3 rok i powiem szczerze, że obie bronie mi dobrze "leżą"
:D jak gram to wiem która broń gdzie ma "znios" i gdzie trzeba dokładnie wycelować aby
była to soczysta Bania :D ogólnie AK-47 jest ciutke mocniejszy ale ma wiekszy znos natomiast
M4A1 to poezja w celowaniu jeśli chodzi o średnie dystansy, ogólnie obie bronie są równorzędne.
Ja osobiście zamiatam z "kałacha" ale i M-czwórką też zakładam Banie:). Pozdro dla wszystkich
shooterów.


Daj mi namiary to kiedys zagramy (ip serva gdzie grasz itp :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć ten temat ;> Dla mnie definitywnie rządzi AK-47. Raz, że jest praktycznie tak "silny" jak awp (jedna ''kula'' - jeden trup [co do końca prawdą nie jest. Czasem potrzeba "aż" dwóch kul]) to, gdy już nad nim zapanujesz jesteś praktycznie niepokonany jeśli wygrałeś pierwszą rundę (no chyba, że jakiś kolo "zrushuje" cię od tyłu z usp. Wtedy to już trzeba mieć albo refleks, albo farta aby gostka ubić, a samemu nie zginąć). Do tego AK jest tańsze od M4. Jedyne w czym kałach jest gorszy od swojego droższego odpowiednika to brak tłumika, ale to nie jest problem dla dajmy na to profesjonalisty ;) Ja osobiście skradać się nie lubię :P Mówi się też czasem, że strzelając z M4 z założonym tłumikiem w ścianę, lepiej "banie" wchodzą. To też nie jest prawda. Czy to M4 czy AK takie same obrażenia zadają pociski przez ścianę/deskę/podłogę (chyba że z minimalnie większą przewagą M4). Jedyny mankament kałacha jest taki, że jest on nieprzyjazny dla początkujących. Gdy zaczynałem swoją przygodę z CS''em grałem tylko M4 ;> Z biegiem czasu AK stał się dla mnie tak ważny jak awp. Ale to już materiał na inny topic :P Pozdro.
P.S. Początkującym polecam trening z AK nawet jeśli nikogo nim nie zabijacie. Pamiętajcie - trening czyni mistrza (Play Hard, Go Pro ;)). Chyba lepiej szybciej się czegoś nauczyć niż wolniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem się teraz na source-a także, uczę się od nowa większości bo fizyka gry i celowanie zmieniło się całkowicie także po kilkuletnim graniu w 1.6 przejście na source-a to całkiem inna zabawa, ;D obecnie możesz mnie znaleźć na polskich serwerach "Z E T H O" i "Obwarzanki.pl"

20070929110353

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- AK 47, dostępny tylko dla Terro, moim zdaniem to najlepsza broń w grze. Jest niesamowicie celna na długich dystansach i potwornie silna. Jednak wymaga ogromnej praktyki gdyż ma bardzo duży odrzut. Nie strzelaj nigdy więcej niż 2 strzały w serii, zawsze na chwilę się zatrzymuj jeśli chcesz oddać strzał na dystans. Jeśli musisz kogoś załatwić z bardzo bliska celuj najpierw w klatkę a potem zjedź na nogi przeciwnika. Recoil układa się w cyfrę 7 więc jeśli chcesz utrzymać cel to strzelając serią musisz jakby narysować odwróconą siódemkę.

-M4, tylko CT, przez wielu uznana za najlepszą broń w grze, zdecydowanie najbardziej wszechstronna. Nadaje się na daleki dystans i na bliski. Choć jest mniej celna na bardzo dalekim dystansie od AK i trochę słabsza, to dalej bardzo dobra broń do walki na dystans. Jest bardziej szybkostrzelna od AK i można do niej założyć tłumik. Jest to bardzo przydatne bo choć tłumik pogarsza celność i osłabia siłę strzału (headshot może nie zabić gościa w hełmie) to z tłumikiem przeciwnik nie wie skąd obrywa jeśli dobrze się schowasz. Od AK M4 na pewno jest lepsze na średnim i bliskim dystansie ponieważ ma mniejszy recoil.
materisły z www.teamxiaolin.fora.pl Zapraszam do rejestracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M4 mozna lepiej przycelowac lecz na bliska odleglosc trza miec naprawde dobrego aima i szybko na HS nacelowac natomiast AK47 na blisko odleglosc zadaje wieksze obrazenia i na dodatek czesto wznosi na HS,lecz na daleko odleglosc trza naprawde miec dobrze opanowana ta bron...

Mi obydwoma sie dobrze gra,jednakze wole grac AWP (AWM inaczej) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować