Zaloguj się, aby obserwować  
radeon2

M4A1 vs. AK47 w counter-strike i nie tylko

126 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2006 o 14:33, Bagieta napisał:

Wątpie, ze byś dziada ubił na czysto


Czysto... Czyste... Czysty...Zysk... Chcesz strzelać do Pana CzystegoZyska?! Masz przechlapane. Twój plan zamachu na mnie się wydał! :]

Ja jestem zdecydowanie za M4A1. Każdy wie, że np. w GTA znacznie mocniejszy jest M4A1 niż Kałach... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie w grach nie ma sensu. A realu lepszy jest kałach, ze względu na niezawodność, siłę rażenia i znośną celność do 300m. M4 ma tylko lepszą celność, co na prawdziwym polu walki nie jest aż tak ważne, bo karabin szturmowy to nie jest snajperka. Kałachem można zabić przez ścianę, części mogą pochodzi z różnych części świata, a po poskładaniu i tak będzie działał. No i kałach to jest najbardziej demokratyczna broń świata za jedyne 15 $ na targu w Mogadiszu do kupienia. I z tego co wiem, to AK-47 w różnych wariantach jak na razie wyprodukowano około 60/70 mln sztuk, czyli więcej niż ludzi w Polsce mieszka :P. AK-47 rox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 15:10, Everial napisał:

Porównywanie w grach nie ma sensu. A realu lepszy jest kałach, ze względu na niezawodność,
siłę rażenia i znośną celność do 300m. M4 ma tylko lepszą celność, co na prawdziwym polu walki
nie jest aż tak ważne, bo karabin szturmowy to nie jest snajperka. Kałachem można zabić przez
ścianę, części mogą pochodzi z różnych części świata, a po poskładaniu i tak będzie działał.
No i kałach to jest najbardziej demokratyczna broń świata za jedyne 15 $ na targu w Mogadiszu
do kupienia. I z tego co wiem, to AK-47 w różnych wariantach jak na razie wyprodukowano około
60/70 mln sztuk, czyli więcej niż ludzi w Polsce mieszka :P. AK-47 rox.



Szczerze, to jakbym miał iść na wojnę to AK omijał bym szerokim łukiem/ Fakt, taki i można złożyć z części z różnych stron świata, lecz jest tego jedna wielka wada - zacinanie się. Nie chciał bym by w środku walki broń mi się zacięła. A ile było wersji kałacha, oh - 2[chodzi o sprawy techniczne, NIE o wygląd], a M4, o wiele więcej.
M4 rox[według mnie]

Taki sam pogląd mam w CSsie. Wolę chodzić z M4. Lepsza celność i tłumik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest lepszy AK 47 nie tylko w grach ale w Realu i w ogóle.

AK można strzelać w każdych warunkach a M4 np. pod wodą może ci się zaciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 15:31, avi. napisał:

lecz jest tego jedna wielka wada - zacinanie się.


Kałach się zacina?? LOL. Właśnie Kałach się prawie nigdy nie zacina, możesz go wrzucić do błota, potem do piachu, a on nadal będzie strzelał. A M4 się trochę zasyfi i już trzeba całą broń rozkładać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem co do CS''a.
M4 to świetna broń dla początkujących, mały rozrzut i nawet dobra siła ognia.
Ale później to AK jest lepszy bo jednak jest celniejszy(przy pojedyńczych strzałach ;) ) i silniejszy.
Czyli tak
M4 na mapach typu cs_office, bo w pomieszczeniach rozrzut to atut i ma tłumik.
Ale na czymś większym (np de_dust2, czy cs_assault) to AK jest lepszy bo celniejszy na dystans.

Jednym słowem: zależy od mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2007 o 15:31, avi. napisał:


Taki sam pogląd mam w CSsie. Wolę chodzić z M4. Lepsza celność i tłumik.


a po cholere ci tłumik ?? I tak do niczego sie nie przydaje,a obniża wydajnośc broni !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 21:08, masterHADES napisał:


>
> Taki sam pogląd mam w CSsie. Wolę chodzić z M4. Lepsza celność i tłumik.
>

a po cholere ci tłumik ?? I tak do niczego sie nie przydaje,a obniża wydajnośc broni !!!

Jestem innego zdania w counter strike zawsze nakładam tłumik na m4a1 bo ma za dużyrozrzut i bez niego bym nigdzie nie trafił zdecydowanie Ak47 celniejszy i robi więcej zamieszania ponadto tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmmm spekulacje są różne M4A1 i Ak47 dobrz gracze i bardzo dobrz strzelają obydwoma headshota obydwoma i tracą tylko jedną kule więc co za różnica w m4a1 i Ak47 chyba ze chodzi o słabszych graczy to juz są wasze wybrowy wiedźcie ze jak juz bedziedzie very very good to nie bedziecie widziec róznicy między nimi gwarantuje to wam :) ja juz napewno nie widze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 16:22, Sir Braveheart napisał:

hmmmm spekulacje są różne M4A1 i Ak47 dobrz gracze i bardzo dobrz strzelają obydwoma headshota
obydwoma i tracą tylko jedną kule więc co za różnica w m4a1 i Ak47 chyba ze chodzi o słabszych
graczy to juz są wasze wybrowy wiedźcie ze jak juz bedziedzie very very good to nie bedziecie
widziec róznicy między nimi gwarantuje to wam :) ja juz napewno nie widze :)

Ok może 1 n 1 drobne zagramy pokażesz jaki to jesteś elo pro , pozatym chłopie co ty mówisz ,] jednym nabojem heda to czysty fart ,] no wiesz zależy tez jakiego masz interpa itp. ale dobrzy gracze nie strzelają jednym nabojem heda tylko seryjką 3 naboji, bo musieli by idealnie trafić w środek głowy..... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 16:28, Ryan Kam napisał:

M4A1 bowiem :

- celniejszy
- ma tłumik


Kałach jak dla mnie wymaga większego obycia, i zeby umiec nim grac trzeba duzo trenowac


ja w CSa gram wyłącznie UPS i najslabszym SMG i mi to jakos starcza zeby 3 miejsce na danej mapie we fragach na fragmasters miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się strzela w rzeczywistości z nowych wersji AK i M4/M16 ale z tego co widziałem na filmach dokumentalnych, to gdybym miał wybierać to chciałbym iść na wojnę z M4/M16 - dlatego że jest celniejsza i wygodniejsza. Nie muszę komuś rozwalić głowy jak to zrobi się z AK, potrzebuję trafić a nie pudłować. Stawiam dlatego na celność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem od zawsze fanem "emek". W domu mam 2 repliki m4 - m4a1 R.I.S. i wytlumiona, skrocona wersje do CQB. Kalasze nigdy mi sie nie podobaly. Nie ide na prawdziwa wojne, strzelam sie tylko w ASG a tutaj jak dla mnie liczy sie takze wyglad. Nie ma nic piekniejszego niz m4 z latarka i kolimatorem.

Wlasnie, co do prawdziwej broni, do m4 duzo latwiej podczepic mase roznych przydatnych gadzetow. Dzieki szynom R.I.S. i R.A.S., praktycznie bezproblemowo podczepimy kolimator, lunete, latarke, celownik laserowy, czy nawet granatnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M4 "rulz"! Mniejszy rozrzut, szybko strzela i jest ciche. No i fajnie wyglada. Czyli pasuje do mnie jak ulal - ja lubie zabijac szybko i po cichu, ale stylowo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa....ja gram w CSa dość długo i ostatnio stwierdziłem że M4 nie potrafię zabić :D Po prostu nie mogę sie wczuć w strzelanie tą bronią :P Za to AK-47 piękne hsy siadają strzelając seriami po 2 naboje ;) A tłumik w M4 sie czasem przydaje gdy np sie ma mało hp i zależy ci na tym by jak najpóźniej odkryć swoją pozycję gdy sie np gra 1on3.Inną sytuacja kiedy sie przydaje to gdy kampisz powiedzmy na dd2 na respie ct w ciemności i pilnujesz środka.A tak poza tym to tłumik daje tyle, że zadajesz mniejsze obrażenia i można to sprawdzić strzelając koledze hsa z bliska z tłumikiem i bez sprawdzając też co sie stanie jeśli kupi vesthelm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tych broniach w realu?
Jak dla mnie też zależy od sytuacji i żołnierza.
Zwykłemu wojakowi dasz AK bo prosty w obsłudze i ogólnie łatwo sie strzela.
Ale komandosowi czy spadochroniarzowi chyba nie dasz AK ;)
M4 jest mniejszy, poręczniejszy i ma mniejszy kaliber(co wcale nie jest wadą, czasami wręcz przeciwnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, moim zdaniem M4, z tłumikiem lub bez, jest bardzo rozsądnym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają grać w CS''a, lecz osoby, które z tą grą się trochę obyły i nie strzelają po nogach tylko w głowe wybiorą AK ze względu na bardzo duża siłę rażenia. Proste: z AK wystarczy czasem tylko jeden celny strzał w głowę żeby kogoś zdjąć, lecz jeśli nie trafimy to musimy się martwić o kolejne sekundy rundy dla naszej osoby :p, z kolei jeśli stzrelamy z M4 nie musimy koniecznie celować w głowę (początkujący), ponieważ rozrzut nie jest duży.
Zagmatwałem, ale chyba zrozumiecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w CS-ie o wiele lepszy jesz M4 z nałożonym tłumikiem. Jak jestem terrorystą to tylko czyham aby zdobyć M4. I jeszcze jedno, mianowicie celność M4 i AK-47 na dłuższych dystansach. Jak dla mnie to M4 i AK są pod tym względem porównywalne. A wiec M4, ale tylko z tłumikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować