Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gamescom 2015: konsolowe Divinity: Grzech Pierworodny z nowym zwiastunem

9 postów w tym temacie

> Dodadzą w końcu do tego fabułę? ;d
Wciąż mam do nadrobienia ten tytuł. Słyszałem od niektórych, że fabuła jest dobra, od innych - przeciętna. To jak w końcu jest?

Btw. Enhanced Edition pojawi się również na PC tak jak w przypadku Wasteland 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuła jest spoko, może nie jest najwyższych lotów i łatwo odgadnąć kluczowe zwroty akcji, ale za razem jest przyjemna i stara się przez cały czas pozostawiać nam wybór pod względem tego jak dojdziemy do celu.

>Btw. Enhanced Edition pojawi się również na PC tak jak w przypadku Wasteland 2?
Patrząc na to, że dawali darmowe dodatki to raczej będzie to potraktowanie dla pctowców jako patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2015 o 20:30, Silvaren napisał:

Btw. Enhanced Edition pojawi się również na PC tak jak w przypadku Wasteland 2?


Już od E3 wiadomo, że tak :) Przy czym zmian ma być tyle, że gra pojawi się jako oddzielna pozycja w bibliotece + nie da się przenieść save z "normalnej" edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2015 o 20:30, Silvaren napisał:

Wciąż mam do nadrobienia ten tytuł. Słyszałem od niektórych, że fabuła jest dobra, od
innych - przeciętna. To jak w końcu jest?

Za sobie dałem spokój ze śledzeniem historii po pierwszym rozdziale, niedługo później z całą grą. A towarzysze są jeszcze gorsi. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Za sobie dałem spokój ze śledzeniem historii po pierwszym rozdziale, niedługo później
> z całą grą. A towarzysze są jeszcze gorsi. ;d

Brzmi jakby z Divinity był taki cRPG jak z Fallout Tactics. Sam w sobie był całkiem niezły, ale w sumie był grą taktyczną, to rozumiem, że po D OS wiele się nie spodziewać?

To jakoś nawiązuje do gier z serii Divine Divinity jakie pojawiły się lata temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2015 o 20:52, KadwaO napisał:

Fabuła jest spoko, może nie jest najwyższych lotów i łatwo odgadnąć kluczowe zwroty akcji,

Ale khem, khem. O czym to w ogóle jest i co w tym jest spoko? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Brzmi jakby z Divinity był taki cRPG jak z Fallout Tactics. Sam w sobie był całkiem niezły,
> ale w sumie był grą taktyczną, to rozumiem, że po D OS wiele się nie spodziewać?

Pod względem fabularnym najlepszy jest pierwszy rozdział, drugi też całkiem ciekawy chociaż już od połowy widać, że zaczynają iść na łatwiznę i jest niemal sama walka, która kontynuuje się do samego końca gry. Na pewno nie przypomina FO tactics pod tym względem gdzie jest praktycznie sama walka, a sama fabuła jest szczątkowa zaprezentowana głównie w formie briefingów.
No i sama walka jest jedną z lepszych jakie widziałem w turowych rpgach, bardzo dużo możliwości budowania postaci możliwość tworzenia ciekawych combo i wykorzystania terenu, obiektów i efektów pogodowych na polu walki jak deszcz, kałuże beczki itd.
>
> To jakoś nawiązuje do gier z serii Divine Divinity jakie pojawiły się lata temu?
>
Nieco nawiązuje, chociaż bardzo luźno, raczej samym lore niż konkretną historią. Sama gra to też specyficzny humor, charakterysyczny dla Larian. Całość mimo, że jest o ratowaniu świata to jednak ma w sobie taką lekkość.
Mi się bardzo podobała, ile graczy tyle opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować