Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gamescom 2015: Metal Gear Solid 5 na Xbox One w 900p, Ultra HD na PC

17 postów w tym temacie

Nie wiem czy to na prawdę taka różnica dla gracza.
Skoro gra na Xbox One, to różnicy nie zobaczy ;)
Ja będę grał na PS4 i też nie będę się zastanawiał, czy n jakimś PC będzie to wyglądało lepiej, bo nie będę miał porównania ;)
Przy okazji, tak z czystej ciekawości zapytam, jaki trzeba mieć komputer, żeby gra poszła płynnie w Ultra HD ? Pytam jako laik, bez złośliwych podtekstów.
Czy może nie jest potrzebny jakiś super mocny sprzęt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 14:53, elmartin napisał:

Czy może nie jest potrzebny jakiś super mocny sprzęt ?

Na Ultra w 4K -> GTX970, by mieć te 30FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 14:53, elmartin napisał:

Nie wiem czy to na prawdę taka różnica dla gracza.
Skoro gra na Xbox One, to różnicy nie zobaczy ;)
Ja będę grał na PS4 i też nie będę się zastanawiał, czy n jakimś PC będzie
to wyglądało lepiej, bo nie będę miał porównania ;)


No raczej. ;) Bez możliwości porównania nie zobaczysz różnicy, a screeny to nie to samo co płynny obraz.

Dnia 07.08.2015 o 14:53, elmartin napisał:

Przy okazji, tak z czystej ciekawości zapytam, jaki trzeba mieć komputer, żeby gra poszła
płynnie w Ultra HD ? Pytam jako laik, bez złośliwych podtekstów.
Czy może nie jest potrzebny jakiś super mocny sprzęt ?


Przynajmniej GTX970 + i5. Trzeba jeszcze doliczyć resztę podzespołów i tutaj nie ma co oszczędzać. Tanio nie jest, ale to w końcu ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@
Henrar
fenr1r

W takim razie, zostanę z wersją konsolową, może nie najpiękniejszą z możliwych, ale jak napisałem wyżej: Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt zmienia się zbyt szybko, znajomy wydał w tym tygodniu 5 koła na PC żeby po pół roku dowiedzieć się że wychodzą nowe chipy i jest lipa. Konsola aktualnie może nie jest na tyle najlepszym rozwiązaniem co najbardziej racjonalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 17:06, MisioKGB napisał:

Sprzęt zmienia się zbyt szybko, znajomy wydał w tym tygodniu 5 koła na PC żeby po pół
roku dowiedzieć się że wychodzą nowe chipy i jest lipa. Konsola aktualnie może nie jest
na tyle najlepszym rozwiązaniem co najbardziej racjonalnym.


Lipa w czym? Z dnia na dzień okazało się, że Haswell jest do dupy i nie da się na tym grać? Wzrost wydajności rzędu 10% to nie jest jakaś przepaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 17:21, fenr1r napisał:

Lipa w czym? Z dnia na dzień okazało się, że Haswell jest do dupy i nie da się na tym
grać? Wzrost wydajności rzędu 10% to nie jest jakaś przepaść.

Ale Haswell ma mniejszy potencjał OC (glut zamiast lutowania) i jest platformą nie przyszłościową (brak DDR4, USB3.1, itp.) a Skylake jest. Pomijam tu Haswell-E, bo to całkowicie inna platforma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 18:31, Henrar napisał:

> Lipa w czym? Z dnia na dzień okazało się, że Haswell jest do dupy i nie da się na
tym
> grać? Wzrost wydajności rzędu 10% to nie jest jakaś przepaść.
Ale Haswell ma mniejszy potencjał OC (glut zamiast lutowania) i jest platformą nie przyszłościową
(brak DDR4, USB3.1, itp.) a Skylake jest. Pomijam tu Haswell-E, bo to całkowicie inna
platforma.


Wiem, że Skylake jest lepszy, jednak nadal nie dowiedziałem się w jaki sposób Haswell to "lipa". Naprawdę nie ma potrzeby wymieniać procesora co pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz, że ktoś kto ma choćby minimalne pojęcie o komputerach i nie będzie bał się OC bo może coś zepsuć, choć kupował komputer za 5 tysięcy nie wiedział, że zbliża się premiera Skylake? Jak przynajmniej od miesiąca na każdej stronie zajmującej się sprzętem nie ma dnia, żeby gdzieś na głównej stronie nie było linka do informacji o przeciekach/informacji związanych z nowym dzieckiem Intela. Niepoprawny optymista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC to nie konsola, są suwaki, pliki konfiguracyjne. Naprawdę nie trzeba zmieniać kompa co kilka miesięcy, nawet co 3-4 lata, żeby sobie spokojnie pograć. Co innego osoby, które onanizują się do cyferek i zawsze muszą mieć włączone wszystkie bajery, nawet takie, których właściwie nie widać, a mocno obciążają sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bVarador Jakbyś tak czekał z kupnem PC, bo za pół roku coś wychodzi, to byś nigdy nie kupił. Ja półtora roku temu kupiłem za jakieś 7000+ kompa z najmocniejsza chyba wtedy kartą 780ti, a teraz już jej nie sprzedają, a 970 kosztuje 1000zł mniej niż wtedy 780ti, a jest lekko mocniejsza. Na tym kompie mogłem pograć na Ultra w nowe gry może przez rok. Po tym czasie już muszę obniżać suwaki, żeby nie mieć znaczących spadków FPS. Idzie to imo zdecydowanie za szybko, przez co zamiast na solidnym gameplayu, tu twórcy się skupiają na prawie graficznej. Konsole spowalniają postęp, ale ja to akurat uznaję za ich zaletę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 21:13, bVarador napisał:

Zakładasz, że ktoś kto ma choćby minimalne pojęcie o komputerach i nie będzie bał się
OC bo może coś zepsuć, choć kupował komputer za 5 tysięcy nie wiedział, że zbliża się
premiera Skylake? Jak przynajmniej od miesiąca na każdej stronie zajmującej się sprzętem
nie ma dnia, żeby gdzieś na głównej stronie nie było linka do informacji o przeciekach/informacji
związanych z nowym dzieckiem Intela. Niepoprawny optymista.

Mogła też taka osoba zakładać, że Skylake nie będzie jakoś wybitnie podkręcalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To też niepoprawne snucie domysłów. ;) Przez zakładanie słabego OC taka osoba tym bardziej powinna poczekać ten tydzień na testy. Ale jedno torpeduje ten argument doszczętnie. Już 2 tygodnie temu słychać było przecieki że na powietrzu ktoś wykręcił 6700k na 5.2GHz. Zakładając, że dostał nad wyraz dobry egzemplarz to i tak potwierdza potencjał zbliżony do starszego brata. Więc jeśli ktoś żałuje kupna Haswella tydzień temu (co sam uważam za głupie, bo to ciągle porządny sprzęt) to jest winny samemu sobie.

@Ketrab_Reisato Jakie pół roku-rok? Przecież wyżej ktoś tam narzekał, że komputer za 5 koła kupowany w zeszłym tygodniu jest lipny bo miała miejsce premiera Skylake. Gdzie ja komukolwiek polecam rok czekać? Ale tydzień to czas który może trwać sprowadzenie jakiegoś rzadszego modelu. Ludzie potrafią czekać na obudowę czy części do WC tydzień, żeby komputer wyglądał tak jak sobie wymarzyli a mieliby nie czekać na premierę nowej platformy. Głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2015 o 09:53, bVarador napisał:

To też niepoprawne snucie domysłów. ;) Przez zakładanie słabego OC taka osoba tym bardziej
powinna poczekać ten tydzień na testy. Ale jedno torpeduje ten argument doszczętnie.
Już 2 tygodnie temu słychać było przecieki że na powietrzu ktoś wykręcił 6700k na 5.2GHz.
Zakładając, że dostał nad wyraz dobry egzemplarz to i tak potwierdza potencjał zbliżony
do starszego brata.

Sample inżynieryjne nie mówią wiele nt. finalnego potencjału OC, gdy wychodzi ostateczna wersja.

Tak czy siak uważam, że takie narzekanie, że wychodzi coś nowego (lub o zgrozo kupowanie sprzętu parę tygodni przed premierą nowej platformy) to głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować