Zaloguj się, aby obserwować  
Ksar666

Sklep gram.pl

3124 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2007 o 19:16, wdowiakm napisał:

Z tego co wiem Masterlink w sobotę nie pracuje więc wątpię byś w sobotę grę otrzymał najwcześniej
w poniedziałek.

Hm... To kiepsko trafiłem. Było zamówić grę wczoraj, no. Ale wtedy nie miałem pewności co do posiadanych funduszy. ;) Trudno, zamówię kiedy indziej. Myślałem, że za dostawę będę mógł zapłacić w wPLN, a tu zonk... Po doliczeniu kosztów wysyłki, wychodzi raptem kilka złotych taniej, niż w Empiku czy innym sklepie. Może niedługo będzie jakaś promocja ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie obniżona cena Guild Wars:Factions EK ??? Bardzo mnie boli, że cena utrzymuje się na wysokim poziomie ;) Ew. cena może zostać, ale dwie pozostałe części gratis! [koniecznie z wykrzyknikiem GRATIS] Bardzo dziękuję za odpowiedz kogokolwiek ;) ( przepraszam za nieco świrnięty poziom posta)

Z Poważaniem REXAW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, jesteśmy w Guildwarsowym nastroju, to ja może poruszę pewną kwestię. Na tylnej części pudełka GW jest wyraźnie napisane, że gra nie może być odsprzedana, a w używkach na gram.pl można znaleźć wiele używanych egzemplarzy wszystkich kronik GW...

CDP samo sobie wsadza nóż w plecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką propozycję do szanownego sklepu gram.pl: nie róbcie sobie jaj z tymi wPLN.
Dlaczego?

Wszedłem sobie do MEGA-STORE - sklepu Nicolas Games, który wydaje się być odpowiednikiem gram.pl i wiecie co zobaczyłem? S.T.A.L.K.E.R. za 78,99zł (bez wPLN!) oraz TDU za 74,99zł (również w normalnej cenie, bez żadnych wyimaginowanych zniżek). Dodatkowo przesyłka za free.

Udowadniacie tylko, że wPLN to jedna wielka fikcja, chwyt marketingowy, stworzony na potrzeby tego, aby ściągnąć małolatów, którym można zrobić "pranie mózgu" za pomocą dobrej reklamy.

Ponadto jak widać Mega-Store potrafi obniżyć ceny Waszych gier, natomiast na gram.pl obniżki gier innych dystrybutorów są bardzo niewielkie.

20070505212439

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w sklepie pisze, że pewna książka będzie dostępna w ciągu 1 do 5 dni, a gdy składam zamówienie pisze, że jest dostępna natychmiast, wiec to jest dostępne czy nie ;P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy CDP myśli może jakoś nad sprzedawaniem podręczników i kości do D&D ? Przydałoby się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 21:25, Markus89 napisał:

Ja mam taką propozycję do szanownego sklepu gram.pl: nie róbcie sobie jaj z tymi wPLN.
Dlaczego?

Wszedłem sobie do MEGA-STORE - sklepu Nicolas Games, który wydaje się być odpowiednikiem gram.pl
i wiecie co zobaczyłem? S.T.A.L.K.E.R. za 78,99zł (bez wPLN!) oraz TDU za 74,99zł (również
w normalnej cenie, bez żadnych wyimaginowanych zniżek). Dodatkowo przesyłka za free.

Udowadniacie tylko, że wPLN to jedna wielka fikcja, chwyt marketingowy, stworzony na potrzeby
tego, aby ściągnąć małolatów, którym można zrobić "pranie mózgu" za pomocą dobrej reklamy.


Jakos nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Efekt końcowy czyli cena jest taki sam, więc co za różnica czy za pomocą WPLN czy czegoś innego ? Przyczepiasz się do firmy że stworzyli sobie program lojalnościowy i ściągają do siebie kientów. Jakby marketing to było coś złego i nieobecnego w dzisiejszym świecie... Powiedz czy ktoś cierpi na takim programie gram.pl ? Ktos na tym traci może ? Odpowiedz, bo nie rozumiem powodu Twojej frustracji ?

Dnia 05.05.2007 o 21:25, Markus89 napisał:

Ponadto jak widać Mega-Store potrafi obniżyć ceny Waszych gier, natomiast na gram.pl obniżki
gier innych dystrybutorów są bardzo niewielkie.


To że w gram.pl obniżki na ceny gier innych dystrybutorów są niewielkie to chyba nic dziwnego. W końcu gram.pl jest powiązane jakoś z CDP więc normalne że chcą sprzedawać swoje. Ja z tym problemu nie mam, po prostu kupuje gdzie jest taniej. Sklepów jest sporo w naszym kraju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle prezentujesz tylko wycinek faktów pasujacych to Twojej teorii, przypominasz mi pod tym wzgledem obecną władzę :)

Ale od początku, nie znałem tego sklepu a jako "łapacz okazji" oczywiście zlustrowałem ofertę i co owszem NIELICZNE gry są tańsze, klasyka, fajna cena, platynowa kolekcja są już droższe i to sporo. Co więcej zapewne zauważyłeś że np. EU III w tym sklepie jest za 99 zł, w sklepie Cenegi za 115. No to co teraz krzyczmy oszuści, złodzieje! Dajmy spokój każda osoba wie, że marketing jest po to by ogłupiać i wypaczać rzeczywistość. To od nas klientów zależy czy damy się zrobić w balona. Powiedz mi czy wierzysz w reklamy proszków do prania gdzie ładna pani wsadza pseudopralki koszule jej pradziadka zapewne, na dodatek solidnie zaplamioną i po chwili wyciąga śnieżnobiałą? Oczywiście, że to pic na wodę, tak jak 99% akcji marketingowych, taka sama sytuacja jest z wPLNami, tak samo z przykładowymi proszkami do prania. Cwany konsument nie da się na to nabrać i kupuje tam, gdzie jest najtaniej, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 13:39, boogie85 napisał:

Ale od początku, nie znałem tego sklepu a jako "łapacz okazji" oczywiście zlustrowałem ofertę
i co owszem NIELICZNE gry są tańsze, klasyka, fajna cena, platynowa kolekcja są już droższe
i to sporo.


Nie zaprzeczam - ceny są różne - i to wszędzie. W Wirtusie np. Flight Simluator X kosztuje 129zł, gdzie na gram.pl płaci się za niego ponad 300zł. Ale to akurat chyba promocja jakaś, czy wyprzedaż.
W Mega-Store podane przez mnie ceny nie są żadną promocją, a normalną ceną.

Czyli: w gram.pl niby masz wPLN - ZNIŻKI, a w wielu innych sklepach są to NORMALNE CENY.

Dnia 09.05.2007 o 13:39, boogie85 napisał:

Co więcej zapewne zauważyłeś że np. EU III w tym sklepie jest za 99 zł, w sklepie
Cenegi za 115.


Ale czy w sklepie Cenegi mydlą Ci oczy, dostajesz jakieś profity dzięki którym kwota jaką płacisz za grę jest mniejsza?

Chodzi tutaj o to, że tak naprawdę kupując na gram.pl niemal przepłacamy. wPLN przydają się w wyprzedaży i promocji (za co chwała gram.pl bo nie byłoby co z nimi robić).

Dnia 09.05.2007 o 13:39, boogie85 napisał:

Cwany konsument
nie da się na to nabrać i kupuje tam, gdzie jest najtaniej, proste.


Oby takich było jak najwięcej

hehe:

Dnia 09.05.2007 o 13:39, boogie85 napisał:

To że w gram.pl obniżki na ceny gier innych dystrybutorów są niewielkie to chyba nic dziwnego. W końcu gram.pl jest powiązane jakoś z CDP więc normalne że chcą sprzedawać swoje.


Przeczytaj dokładnie mój wcześniejszy post - sklep o którym pisałem to odpowiedź Nicolas Games na gram.pl - więc jednak można sprzedać coś taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 19:59, Markus89 napisał:

Czyli: w gram.pl niby masz wPLN - ZNIŻKI, a w wielu innych sklepach są to NORMALNE CENY.


Powtórze się : efekt ten sam, więc w czym problem ? Najważniejsza jest przecież cena jaką płacimy, co za różnica jakim sposobem została osiągnięta ?

Dnia 09.05.2007 o 19:59, Markus89 napisał:

Ale czy w sklepie Cenegi mydlą Ci oczy, dostajesz jakieś profity dzięki którym kwota jaką płacisz za grę jest
mniejsza?


Wielka szkoda że nie ma czegoś takiego, bo ceny gier Cenegi są wysokie :)
Nie rozumiem czemu uważasz to za mydlenie oczu, skoro płacisz mniej. Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego jak działa WPLN, mechanizm nie jest skomplikowany. Jedyne co możesz im zarzucić to to że przywiązują Cię do sklepu gram.pl, ale programy lojalnościowy to nic złego. Ja tam zdaje sobie z tego sprawę i świadomie kupuje z wykorzystaniem WPLN jeżeli cena dzięki temu jest niska.

Dnia 09.05.2007 o 19:59, Markus89 napisał:

Chodzi tutaj o to, że tak naprawdę kupując na gram.pl niemal przepłacamy


Ciekawa teoria. Możesz to jakoś dokładniej wyjaśnić ? Ciekawy jestem na czym polega to przepłacanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zamówić Medieval II: Total War - Edycja Kolekcjonerska i do tego chciałem wziąć sobie smycz gram.pl. Ten towar jest rozchwytywany jak ciepłe bułeczki i mam pytanie jak często pojawia się w sklepowych magazynach, bo nie wiem czy warto czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować