Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard pracuje nad nowym projektem w uniwersum Diablo

32 postów w tym temacie

Najbardziej prawdopodobna wydaje się nowa gra w tym uniwersum.

Blizzard zapowiedział kiedyś, że Diablo 3 dostanie 2 dodatki a do tego raczej nie potrzebują nowego dyrektora artystycznego. Na Diablo 4 za wcześnie. Wydaje mi się więc, że to będzie gra innego gatunku, np. RPG albo RTS. Może siekanka w FPP/TPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Blizzard poszukuje dyrektora artystycznego dla swojej nowej gry. Poza typowymi wymaganiami na to stanowisko, firma podkreśla, że dodatkowym atutem potencjalnych kandydatów będzie "pasja żywiona do gier i głębokie zrozumienie marki Diablo". "

Mam nadzieję, że ta osoba będzie rozumiała, że przerysowany styl graficzny, kreskówkowe animacje, światełka, kolorki i błyski to nie jest Diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne drugi dodatek idzie, przecież historia po RoS tak pięknie się otworzyła, no i nie było grand finale ending cinematic ;) Blizz nigdy nie zrobi rasowego RPG bo nie jest to typ gry do której mogli by znów przyssać swoich wyznawców na długoletnie molestowanie w kółko tego samego. MMO w świecie Diablo ? Chętnie, byleby było w mrocznym stylu (co jest mało realne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat grafika w Diablo ma przewage nad konkurencja ze jest artystyczna I jako kolorowsza sie wolniej starzeje. Przy tej dynamice gry fizycznie nie da sie uzyskac mroku chocbyz czesci pierwszej. Gre nastawili na destrukcje zmietli tym konkyrencje. Duzo mroku przy tej rozwalce nie wyszloby grze zdrowo. A RPG z widokiem zza plecow swojego bohatera swietnie :D ale szczerze blizzard chyba takiego rpga nie robil nie mowie Tu o wow Bo to mmo ale taki czysty rpg ktoty w kampanii solowej sie obroni. No zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne drugi dodatek idzie, przecież historia po RoS tak pięknie się otworzyła, no i
> nie było grand finale ending cinematic ;) Blizz nigdy nie zrobi rasowego RPG bo nie jest
> to typ gry do której mogli by znów przyssać swoich wyznawców na długoletnie molestowanie
> w kółko tego samego. MMO w świecie Diablo ? Chętnie, byleby było w mrocznym stylu (co
> jest mało realne).
Akurat ogłoszenie mówi o "passionate art director to help develop Blizzard’s next hit game!"

Nie wiem czy takiego określenia użyliby w kontekście dodatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy Blizzard już zabiera się za prace nad czwartą częścią (lub jakiegoś rodzaju spin-offem, np. grą wyłącznie sieciową

Eee... a to Diablo 3 nie jest wyłącznie grą sieciową? O_o

Nie ukrywam, że w World of Diablo chętnie bym pograł. Ale z pewnymi zastrzeżeniami:
1) gra nie tylko na PC, ale i na PS4
2) rozgrywka zbliżona do Hellgate: London, gdzie multiplayerowe były huby i niektóre obszary, a większość była raczej singlowa (choć można było i co-opa pograć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 11:55, Niflheim napisał:

Mam nadzieję, że ta osoba będzie rozumiała, że przerysowany styl graficzny, kreskówkowe
animacje, światełka, kolorki i błyski to nie jest Diablo.


No, niestety... Zapewne jestem w mniejszości, ale wg mnie Diablo 3 był Diablo tylko z nazwy. Głupia jak but, odarta z aury tajemniczości i powagi fabuła, skopany klimat, skopana mechanika rozwoju bohatera, wspomniany przez Ciebie kreskówkowy styl, beznadziejne projekty potworów. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Akurat grafika w Diablo ma przewage nad konkurencja ze jest artystyczna I jako kolorowsza
> sie wolniej starzeje.

Może i starzeje się, wolniej, ale sporo fanów D2 i klimatu dark fantasy odrzuciła, po drugie nudzi się nieco szybciej przez brak alternatyw dla GR, o ile ktoś nie ma duszy farmera to nie ma co podchodzić.
Jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić Diablo mmo, już teraz D3 jest online only i głównie opiera się o rozgrywkę z innymi, więc jak miałoby wyglądać to mmo? Jak klon WoW''a tylko w Sanktuarium? Trochę bez sensu, szczególnie, że lore Sanktuarium jest znacznie biedniejszy niż Azeroth (nawet pomijając wszystko co się wydarzyło od premiery WoW''a), nie wspominając, że fabuła w D3 to było coś co miałem ochotę przeskakiwać, bo taką lawinę kiczu i patetycznej gadki, plus dziur w logice, rzadko się spotyka. Prędzej wierzę, że zrobią RPG, biorąc pod uwagę, że mamy modę i wiosnę klasycznych RPG ostatnimi czasy, ewentualnie jakiś nowy h''n''s lub spinoff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 12:18, boruto napisał:

Akurat grafika w Diablo ma przewage nad konkurencja ze jest artystyczna I jako kolorowsza
sie wolniej starzeje.


Śmieszny argument powszechnie używany od premiery World of Warcraft. To może niech wszystkie gry tak wyglądają, założe się że fani Dark Souls bardzo entuzjastycznie przyjęliby taką zmianę. Gra i tak się zestarzeje, ma prezentować się dobrze tu i teraz. Poza tym to nie dlatego Diablo 3 wygląda jak wygląda - graficzny styl jest bliski WoW, bo za grę nie odpowiadała ekipa ze śp. Blizzard North, której przyświecała zupełnie inna filozofia designu wizualnego i gameplayowego.

@Afgncap

>Jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić Diablo mmo, już teraz D3 jest online only i głównie opiera się o > rozgrywkę z innymi, więc jak miałoby wyglądać to mmo? Jak klon WoW''a tylko w Sanktuarium?

Jak napisał Ring5 - MMO z rozgrywką taką jak w Hellgate: London nawet by pasowało. Obecne MMO już i tak stawiają na większą aktywną rolę gracza w walce, więc widziałbym Diablo w tym gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 14:23, Dandzialf napisał:

Oby to nie była jakaś popierdółka w stylu HSa czy innego HOTSa...


Welp, to chyba żeś takowej nie widział w ogóle... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to jaki kierunek obrał Blizzard w nowych grach (HotS, Overwatch) daleki jestem od jakichkolwiek fantazji o RPG czy innych wynalazkach. Najpewniej chodzi po prostu o kolejny dodatek do Diablo, szkoda, że ostatni. Nie sądzę, żeby ogłosili go już na Blizzconie i dobrze. Ostatino każdy sezon/patch jest jak DLC u innych twórców i to za darmo, mi taki kierunek i tempo developingu odpowiada, bo jest po co wracać do gry, a robię to stosunkowo często cały czas od premiery D3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewam się nic więcej poza dodatkiem. Tę grę ma 30 milionów ludzi. Pewnie z połowa z nich kupi taki dodatek (sam bym go chętnie nabył). Blizzard zarobi mnóstwo pieniędzy niezbyt dużym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Jak napisał Ring5 - MMO z rozgrywką taką jak w Hellgate: London nawet by pasowało. Obecne
> MMO już i tak stawiają na większą aktywną rolę gracza w walce, więc widziałbym Diablo
> w tym gatunku.

Pomijając fakt, że Hellgate: London był raczej niszowym tytułem i sam w niego nie grałem i nie mam pojęcia jak wyglądała w niej mechanika rozgrywki, to wciąż nie przemawia do mnie fakt, żeby zrobić Diablo mmo. Zrobienie z gry online, grę bardziej online nie trzyma się kupy. Era abonamentowych mmo się kończy, drugiego WoW''a nie uda im się zrobić, więc musieliby oprzeć grę i mikrotransakcje. Nie wiem, jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Stawiam, że to będzie albo singiel, albo multi w takim stylu jakim robią ostatnie tytuły czyli D3, HS, HotS, Overwatch, czyli albo F2P albo P2P bez subskrypcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować