Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warcraft IV już w planach Blizzarda?

43 postów w tym temacie

Jestem na tak pod dwoma warunkami.
Nie cofamy gatunku.
Nie celujemy w PEGI 7. Tylko to już pewnie nierealne po hearthstone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jestem na tak pod dwoma warunkami.
> Nie cofamy gatunku.
> Nie celujemy w PEGI 7. Tylko to już pewnie nierealne po hearthstone.

a to taka wielka różnica między 7, a 12 (reszta warcraftów)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 10:14, ozoqq napisał:

Jestem na tak pod dwoma warunkami.
Nie cofamy gatunku.
Nie celujemy w PEGI 7. Tylko to już pewnie nierealne po hearthstone.


No właśnie tak jak kolega podrzucił poniżej - Warcraft III: Reign of Chaos był PEGI 12, The Frozen Throne - takżę. Więc nie ma problemu, aby ich kolejna gra także była w takim ratingu i żeby była dobrą strategią jak za dawnych lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 10:14, ozoqq napisał:

Jestem na tak pod dwoma warunkami.
Nie cofamy gatunku.
Nie celujemy w PEGI 7. Tylko to już pewnie nierealne po hearthstone.


HotS wygląda jeszcze bardziej bajkowo. Uszy bolą od piskliwych, dziecięcych głosów niektórych bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mam niewłaściwe oczekiwania a może rozbieżność między cinematicsami blizzardowskimi a gameplayem (łącznie z oprawą) powoduje u mnie za duży szok. W jednej chwili mamy świetnie wyreżyserowane ojcobójstwo w W3 lub bohaterską śmieć pewnego orka a potem jesteśmy przenoszeni na planszę, gdzie słyszymy głosy postaci jak z gumisiów i gadające pandy. To samo Diablo 3 z pojedynkiem między Diablo a Imperiusem a potem słyszymy skrzeczącego Diablo w faktycznym gameplayu, którego teksty można zwęzić w: "JESTEM BARDZO, BARDZO ZŁY I CHCĘ SPRAWIĆ ŻEBY BYŁO CI PRZYKRO!!!"

Wszystkie marki Blizzarda dużo by zyskały, gdyby zrobić je dla dojrzalszego odbiorcy. Tylko wtedy $ by się nie zgadzały.
To jak oglądanie Star Warsów, gdzie oglądamy dramatyczną historię i upadek Anakina a potem na ekran wskakuje jar jar bings i serwuje humor na poziomie kaczora donalda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 12:40, ozoqq napisał:

To jak oglądanie Star Warsów, gdzie oglądamy dramatyczną historię i upadek Anakina a
potem na ekran wskakuje jar jar bings i serwuje humor na poziomie kaczora donalda.


To raczej było na odwrót, poza tym Christensen, Portman i w sumie cała reszta obsady w Epizodach II i III zapewnia wrażenia nie "gorsze" niż Jar Jar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

btw na 99% kolejna gra Blizza to będzie dodatek do Diablo lub coś powiązanego. W rozpisce mieli kiedyś 2 dodatki, a do tego szukali/szukają kierownika artystycznego do niezapowiedzianej gry z serii z szerokim zrozumieniem marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powstaje film WarCrafta to i gra też, jedna reklama dwóch projektów naraz... więc jeżeli to RTS to na bank nie SC2, tym bardziej że głupotą było by wydać kolejną część gry która jeszcze parę lat będzie się jakoś sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po Starcraft 2 i patrząc na to, co obecnie ta firma wyprawia z własnymi markami - nie mam złudzeń. Jeśli WC4 powstanie, będzie rozczarowaniem. Chyba, że zdarzy się cud.
Primo: WoW to absolutny bajzel pod względem fabularnym, a na bezpośrednią kontynuację The Frozen Throne nie ma, niestety, co liczyć. Po drugie, SC2 i D3 ostatecznie udowodniły, że w zespole odpowiedzialnym za scenariusz w grach Blizzarda zatrudniono albo orangutany, albo grupkę pryszczatych gnojków. Po trzecie: nie wiem, jak to się stało, ale jakość muzyki/dźwięków/dobór aktorów... to jakieś popłuczyny po tym, do czego nas przyzwyczajono. Komentarze jednostek z SC2 czy odzywki/barwa głosów bohaterów z Heroes of the Storm... Dno. Tego się nie da słuchać.
A taki - pichcony nie wiadomo po co - Overwatch to esencja nijakości.

Coś bardzo, bardzo złego stało się z tym zespołem. Stara gwardia odeszła, a reszta nie ma pomysłu, w jakim kierunku iść. Brakuje... pasji? Wizji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 14:43, Drazszyrllort napisał:

Blizzard się skończył


Napisz do nich, może zamkną firmę i przestaną wydawać gry. Słyszałem, że część pracowników entuzjastycznie podchodzi do branży obuwniczej.

W każdy razie, to już nie ten Blizzard, zresztą widać to po ich grach, większość pamiętająca początki zawsze będzie kręcić nosem. Celują teraz w inną grupę docelową, nie starych pryków a świeży narybek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 14:27, Principes napisał:

Po drugie, SC2 i D3 ostatecznie udowodniły,
że w zespole odpowiedzialnym za scenariusz w grach Blizzarda zatrudniono albo orangutany,
albo grupkę pryszczatych gnojków.


Niejeden pryszczaty gnojek napisałby lepszy scenariusz dla SC2 i D3. A już na pewno dla tego drugiego, bo to co najmniej żenada dekady.

Dlatego też mam mocne wątpliwości co do tego jak wyglądałaby historia w tym hipotetycznym WarCraft 4. Najlepszym rozwiązaniem byłoby uznanie historii WoW z dodatkami za dzieła niekanoniczne, choć to mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 15:48, Niflheim napisał:

Niejeden pryszczaty gnojek napisałby lepszy scenariusz dla SC2 i D3. A już na pewno dla
tego drugiego, bo to co najmniej żenada dekady.


Ja bym powiedział, że ten pierwszy. D3 to mimo wszystko fantasy, tam pewne rzeczy jeszcze jako tako ujdą, ale zamienienie military sf z dość ponurym posmakiem na tragicznie napisaną, nietrzymającą się kupy bajkę fantasy o prehistorycznym złu z kosmosu to profanacja.

Dnia 13.08.2015 o 15:48, Niflheim napisał:

Dlatego też mam mocne wątpliwości co do tego jak wyglądałaby historia w tym hipotetycznym
WarCraft 4. Najlepszym rozwiązaniem byłoby uznanie historii WoW z dodatkami za dzieła
niekanoniczne, choć to mało prawdopodobne.


Nikt tego za niekanoniczne uznawał nie będzie (choć bardzo bym chciał), ale myślę, że nie byłoby problemu ze zrobieniem czegoś nowego, w miarę "świeżego" (i tak tyle oklepanych motywów i corocznych inwazji przewinęło się przez WarCrafta, że nic tam świeżego nie będzie).

Największym problemem WarCrafta po dwójce i pierwszym SC było jego mocne "ufabularyzowanie". Drzewiej WarCraft zasadzał się na minimalistycznej opowieści, jacyś tam bohaterowie pojawiali się w tle, ale stanowili raczej takie ikony, żywe legendy, głównymi bohaterami zaś był gracz-dowódca i jego żołnierze. Blizzard potem najwyraźniej postanowił powtórzyć sukces StarCrafta i zrobić coś podobnego w uniwersum WarCrafta. Nie wiem, czy to był dobry krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 16:00, Kaerobani napisał:

Ja bym powiedział, że ten pierwszy. D3 to mimo wszystko fantasy, tam pewne rzeczy jeszcze
jako tako ujdą, ale zamienienie military sf z dość ponurym posmakiem na tragicznie napisaną,
nietrzymającą się kupy bajkę fantasy o prehistorycznym złu z kosmosu to profanacja.


W sumie jestem w stanie przyznać ci rację, bo fabuła pierwszego SC była świetna i cios może bardziej boleć, Diablo bardziej stawiało na minimalizm.

Fabuła D3 jest fatalna merytorycznie, ale to jej prezentacja bardziej rozczarowała, nie spodziewałem się i w ogóle nie podoba mi się nacisk na historię w tej części. Upierdliwe, żenujące dialogi, fatalnie zrealizowane cutscenki na silniku gry, spamowanie mizernym lore dla potworków napisanym na kolanie, dajcie spokój.

Dnia 13.08.2015 o 16:00, Kaerobani napisał:

Największym problemem WarCrafta po dwójce i pierwszym SC było jego mocne "ufabularyzowanie".
Drzewiej WarCraft zasadzał się na minimalistycznej opowieści, jacyś tam bohaterowie pojawiali
się w tle, ale stanowili raczej takie ikony, żywe legendy, głównymi bohaterami zaś był
gracz-dowódca i jego żołnierze. Blizzard potem najwyraźniej postanowił powtórzyć sukces
StarCrafta i zrobić coś podobnego w uniwersum WarCrafta. Nie wiem, czy to był dobry krok.


Nie wiem czy grałeś w Diablo 3, ale można o tej grze powiedzieć dokładnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiej ilosci płaczu, jeków i narzekania to juz dawno nie widzialem na tym forum. Idziecie chlopaki na rekard, serio. Najlepsze jest to ze teraz histeryzujecie, a jak bedzie premiera to sami bedziecie lupac i sie podniecac. Zaiste dziwni ludzie w tym naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Najlepsze jest to ze teraz histeryzujecie, a jak bedzie premiera

Dnia 13.08.2015 o 16:17, TigerXP napisał:

to sami bedziecie lupac i sie podniecac. Zaiste dziwni ludzie w tym naszym kraju.

Mów za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować