Zaloguj się, aby obserwować  
Xanas

Gloria Victis

2 posty w tym temacie

Polska gra MMO która obecnie znajduje się w fazie Pre - Alpha, ale można już bezproblemowo grać. W zamierzeniach gra ma stawiać na duże starcia PVP w otwartm świecie, na przejmowanie różnych fortów i kopalni, ulepszaniu zdobytych twierdz itp. W wersji finalnej pojawić ma się wiele questów które będą odskocznia od PvP. Obecnie można walczyc z potworami, zdobywać poziomy, craftować, walczyć z innymi nacjami, przejmować farmy, kopalnie czy twierdze oraz ulepszać je.
Gra dostała wczoraj nową aktualizację.

Co wy o niej myślicie? :)

Strona główna gry: http://gloriavictisgame.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Glorię przez 30-40 godzin i powiem jakie są moje doświadczenia. Można powiedzieć, że gra wyszła z fazy Pre- Alpha i weszła do fazy Alpha! Ale do Bety jest jej jeszcze bardzo daleko. Gra kładzie duży nacisk na realizm, dobrym pomysłem jest ograbianie zwłok martwych przeciwników, przejmowanie fortec, twierdz, im więcej zamków dana frakcja ma przejętych tym więcej expa dostajesz za potwory i itemków z crafta. W tej grze jest zaimplementowanych dużo ciekawych rozwiązań, ale na każdym kroku odczuwalna jest bieda i brak rozmachu. Gra jest wciąż mocno niedopracowana, byłoby to zrozumiałe dla gry będącej rok, dwa lata dostępnej do gry, ale  Gloria jest "grywalna" już około 7 lat. Nad grą pracuje tylko kilkuosobowa grupa developerów, co przekłada się na wolny postęp w pracach nad grą. Przyznam jednak, że fakt iż gra nie jest tworzona przez potężne studio uchronił ją od inwazyjnych mikropłatności, ekonomii zepsutej realnym pieniądzem. 

Gra ta jest nastawiona przede wszystkim na rozgrywkę w grupie, zabawę ze znajomymi, funkcjonowanie w ramach gildii. Bez tego gra się bardzo szybko znudzi i jej niedoróbki szybko gracza od niej odrzucą. Jeśli jednak gra się w zespole, interakcje z ludźmi, wspólne rajdy, wojny sprawiają, że błędy i bugi nie są tak mocno odczuwalne i można się bardzo dobrze bawić! 

Polecam tę grę każdej osobie społecznej, która się dobrze odnajduje współtworząc różne growe społeczności. Dodać muszę, że cena gry - 20$ na oficjalnej stronie wydaje się być zbyt wygórowana, sugeruję zakupić na steamie - gdzie też grę można zwrócić po określonej ilości czasu, lub też zastanowić się nad kupnem klucza do gry z jednej z wielu stron je sprzedających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować