Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One nie ściga się z PlayStation 4 pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy

30 postów w tym temacie

No i prawidłowo! Czy tylko mnie nie obchodzą wyniki sprzedaży? Sony się powodzi, brawo, super, gratuluję, ale to nie znaczy, że porzucę Xboksa i migiem polecę po PS4, bo sprzedało się ich więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No i prawidłowo! Czy tylko mnie nie obchodzą wyniki sprzedaży? Sony się powodzi, brawo,
> super, gratuluję, ale to nie znaczy, że porzucę Xboksa i migiem polecę po PS4, bo sprzedało
> się ich więcej.
Nie ...to znaczy ,że xklocek pod względem ps4 jest badziewiem i ludzie (jak widać tylko niektórzy nie) tego nie kupują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phil Spencer w swojej propagandowej gadce pewnie nawet nie zauważył, że ma rację, ale co tam - ważne że ma. Nie muszą próbować gonić PS4, bo jeżeli będzie tak dalej - czyli wizja faktycznego rozwoju dla XB1 będzie trwać (aktualizacje, wsteczna kompatybilność, 1000x lepsze usługi i lineup), a Sony z PS4 rozwalone na tronie z przekazem "nakupywaliście konsol, mamy kasę, to pocałujcie nas w dupę" (żadnych nowych usług, zero rozwoju, sypiące się PSN, 1 exclusive na rok), to wyniki same się dogonią. W zeszłej generacji było odwrotnie. No ale niestety - dopóki ciemna masa nie skapnie się co i jak i dopóki nie przestanie napychać kieszeni prezesów z Sony, dopóty będziemy mieć ten przedpotopowy cyrk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ram nie jest wąskim gardłem dla XO(wolniejszy układ graficzny) tak samo jak PS4 nie potrafi wykorzystać DDR5 gdzies czytałem ze jakos w 40% potrafi a to dlaczego? A otóż za słaby procesor aby umiec przepchąć tyle danych ile umożliwia zastosowana pamięć. Faktem jest ze za to układ graficzny jest szybszy i tego się nie zabierze. to tak w strone sprostowania żeby nie przesadzac z ta roznica ramów. Dodatkowo stawiając obie konsole obok siebie niestety tutaj na korzyść wychodzi XO. Mniej głośna praca, zasilacz na zewnątrz( poważnie sony nie dość ze daliście wszystko upchane w male pudełeczko to zasilacz w srodku? to pudełeczko się grzeje i wiatrak szumi jak wodospad cytując znajomego z pracy). Jedyna zaleta sony ze można postawić bokiem i może stać na wąskiej polce obok XO nie trzeba polki drugiej marnować. To było tak żeby pokazac roznice a teraz ogolnie o konsolach. To z perspektywy wydajnościowej obie sa bardziewne jak wychodzily były na słabszej pozycji niż poprzednia generacja wychodząc. Dlatego ze obie firmy chciały zarabiać na nich a nie dokladac. Wiec dostaliśmy konsole tania. I ps4 powinna już kosztowac tyle co XO bo w produkcji jest nawet tansza ale jedzie na Hypie to doją kase. Ja poczekam jak stanieje. Dodatkowo teraz chcąc mieć PC z parametrami jak konsola tez trzeba wydac kolo 1400zł choćby grafika r9 360 majaca 1.5tflopa przepustowości prosty liczbowy przykład kosztuje 450zł. dozbierać reszte mamy koszt konsoli. Gdzie pogramy w gierki mniej więcej w takiej jakości jak na konsoli poza exami. Dlatego placac tyle za konsole dostajemy to za co zaplacilismy. Wiec glownie powinno chodzic o gry. W co zagramy ktoś chce uncharted + multiplatformy bierze PS4. ktoś chce halo czy quantum break w którego pokładam nadzieje na swietna zabawe + multiplatforme bierze XO. Ktos ma w nosie exy bierze PC bo może dodac trochę kasy na mocniejszy i mu się zwroci w grach tańszych po czasie. a Ktos inny jak ja ma i konsole i PC bo na tej rozrywce nie oszczędzam. Nawet planuje zakup drugiego XO do salony pod TV bo swietnie odtwarza plyty CD z muzyka i zastapiu odtwarzacz bluray do filmow 3D(a sprzedając blu-raya i onkyo do odtwarzania plytniewiele trzeba doplacic by mieć w 1 miejscu wszystko) jak ogladalem zanim przeniosłem konsole do pokoju z PC gdzie mam do nich dwóch TV. A ps4 kupie jak znajde gdzies kiedyś za 6-7 stów to biore w ciemno pare exów mają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno czytałem ze nowe Nintendo nie będzie konkurować z XO i PS4 jeśli chodzi o wydajność Nintendo NX będzie od tych konsol słabsze... Ja się boje nadchodzących czasów ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Phil Spencer w swojej propagandowej gadce pewnie nawet nie zauważył, że ma rację, ale
> co tam - ważne że ma. Nie muszą próbować gonić PS4, bo jeżeli będzie tak dalej - czyli
> wizja faktycznego rozwoju dla XB1 będzie trwać (aktualizacje, wsteczna kompatybilność,
> 1000x lepsze usługi i lineup), a Sony z PS4 rozwalone na tronie z przekazem "nakupywaliście
> konsol, mamy kasę, to pocałujcie nas w dupę" (żadnych nowych usług, zero rozwoju, sypiące
> się PSN, 1 exclusive na rok), to wyniki same się dogonią. W zeszłej generacji było odwrotnie.
> No ale niestety - dopóki ciemna masa nie skapnie się co i jak i dopóki nie przestanie
> napychać kieszeni prezesów z Sony, dopóty będziemy mieć ten przedpotopowy cyrk.


- Ma racje bo nic innego nie mógł powiedzieć dostali po tyłku i czym tu się chwalić.
- Przynajmniej exy które dało sony nigdy nie ujrzały innych platform ,a X0ne chyba już 2 wyszły na Pc jak mniemam. Teraz gada się u nich o tymczasowych exach bo chyba nie ma kto tam grać :D
- No xbox ma mieć trochę więcej nowości i usprawnień, ale powiedź sobie szczerze to ci tak bardzo do życia potrzebne bo ja nic tam specjalnego nie widzę by rzec że mają 1000 razy lepsze usługi. Jak dajesz sobie taką maksymalną wodę z mózgu robić to ja chyba zostanę przy sony.
- Ta tak zwana wsteczna kompatybilność to leka ściema bo nie pograsz sobie we wszystkie tytuły tylko takie jakie oni sobie wybiorą i spróbują dostosować je na Xone. Dla mnie wstek to jak wszystkie gry od razu mi chodzą z 360, a tak to mamy to samo co było już na ps3 i dodawane co jakiś raz gry z ps2.
- Wyniki same się dogonią mówisz w poprzedniej generacji sony debiutowało rok później i też wygrali z microsoftem co najwyżej mogą zredukować pułap swoimi dodatkami. Sami już wątpia że dogonią w sprzedaży Ps4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ps4 wykorzystuje swoją pamięć w stu procentach ;) Może chodziło o podział przepustowości na szynie pamięci, oba procki siedzą na tej samej więc ze 170GB/s zostaje jakieś 140GB/s dla gpu (czyli i tak sporo więcej niż 40%). Co się tyczy DDR3 to nie jest to najlepsze rozwiązanie dla grafiki (test Radeona HD 7750 2GB DDR3 vs 1GB GDDR5: http://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fht4u.net%2Freviews%2F2012%2Fbudget_grafikkarten_benchmarks_gt_640_gtx_650_hd_7750_ddr3%2F), skorzysta na tym głównie marginalny cpu;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 14:20, Skelldon napisał:

No i prawidłowo! Czy tylko mnie nie obchodzą wyniki sprzedaży? Sony się powodzi, brawo,
super, gratuluję, ale to nie znaczy, że porzucę Xboksa i migiem polecę po PS4, bo sprzedało
się ich więcej.


No właśnie dlatego powienieneś porzucić xbox. Tzn. może inaczej nie że powinieneś ale dlatego ludzie jak jakiejś konsoli jest dużo więcej to przesiadają się na nią. Z prostego i jedynego powodu, nie że konsola jest lepsza ale hm.. lepszej jakości gry będą na nią wychodzić nawet te AAA które wychodzą na wszystkie platformy. Dlaczego? Prosty powód, bo na tej konsoli się sprzeda najwięcej więc będą dawać dodatkowe misje itp. itd.

Po prostu tak to jest.. liczby sprzedaży napędzają sprzedaż i przyciągają producentów którzy chętnie wyspną dodatkową zawartością. Nie strzelaj do posłańca ja tego tak nie stworzyłem.. ale to tak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 17:30, Renchar napisał:

> się PSN, 1 exclusive na rok), to wyniki same się dogonią. W zeszłej generacji było


Tu Ci się pomyliło z XBOXem ;) w tamtym roku Sony około 7 exclusive, w tym roku zamknie się w 10 w tym tylko dwa remastery.

Wymieniłem tylko tytuły AAA. Nie wspominam o mniejszych grach których są tony ale niektóre też są na PC więc nie będę tutaj wybierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2015 o 20:14, Kafar napisał:

Tu Ci się pomyliło z XBOXem ;) w tamtym roku Sony około 7 exclusive, w tym roku zamknie
się w 10 w tym tylko dwa remastery.

Wymieniłem tylko tytuły AAA. Nie wspominam o mniejszych grach których są tony ale niektóre
też są na PC więc nie będę tutaj wybierał.


Poza Bloodborn i The Last of US w tym roku pojawi się jeszcze coś godnego uwagi? Przejrzałem listę na wiki i nie ma tam nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ściga się, bo nie ma szans, nawet tam to wiedzą. Także takie marketingowe pierdoły mogą zostawić dla siebie i się nie ośmieszać. Nie, że jestem jakimś przeciwnikiem Microsoftu czy nowego Xboxa, zwyczajnie takie pociskanie bullshitu jest denerwujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2015 o 20:42, fenr1r napisał:

Poza Bloodborn i The Last of US w tym roku pojawi się jeszcze coś godnego uwagi? Przejrzałem
listę na wiki i nie ma tam nic ciekawego.


Jeszcze chyba 3 exclusivy mają się pojawić po za Uncharted 1-3. Jednego z tytułów nie pamiętam a pozostałe to lada dzien Until Down i potem Tearaway (polecam) przynajmniej poprzednia część była 10/10 na vite więc tą wersję na pewno łyknę tym bardziej że studio jeszcze nie zawiodło więc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 21:25, QuandorX napisał:

Nie ściga się, bo nie ma szans, nawet tam to wiedzą. Także takie marketingowe pierdoły
mogą zostawić dla siebie i się nie ośmieszać. Nie, że jestem jakimś przeciwnikiem Microsoftu
czy nowego Xboxa, zwyczajnie takie pociskanie bullshitu jest denerwujące.


Ja też nie jestem jakimś przeciwnikiem Microsoftu, chciałbym by ta konsola była coś warta, chciałbym mieć powód kupna jej.

Microsoft jest moim zdaniem w tragicznej sytuacji i mało kto o tym mówi bo wiadomo to nie jest powód do dumy. Nie jest źle, jak na konsole i jej perspektywy które są pokazywany jest bardzo zle. Ma parę tytułów które przyciągną graczy. W sumie ma 3. Gearsy, halo i forza. I to wsio. Kinect który był skierowany dla niedzielnych graczy i rodzin odpadł całkowicie.

Jestem ciekaw jak uratują tą sytuację bo jak ostatnio widać podkupywanie marek znów trafiło w nich. Swoją drogą bardzo głupie to było. Rozumiem że Street Fighter 5 to samo Sony zrobiło ale jednak SF5 to nie TR. Ma rzesze fanów dużo ich w japoni a wiadomo w japoni to tlyko oddział microsoftu ma xboxy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie dlatego powienieneś porzucić xbox. Tzn. może inaczej nie że powinieneś ale
> dlatego ludzie jak jakiejś konsoli jest dużo więcej to przesiadają się na nią. Z prostego
> i jedynego powodu, nie że konsola jest lepsza ale hm.. lepszej jakości gry będą na nią
> wychodzić nawet te AAA które wychodzą na wszystkie platformy. Dlaczego? Prosty powód,
> bo na tej konsoli się sprzeda najwięcej więc będą dawać dodatkowe misje itp. itd.
>
> Po prostu tak to jest.. liczby sprzedaży napędzają sprzedaż i przyciągają producentów
> którzy chętnie wyspną dodatkową zawartością. Nie strzelaj do posłańca ja tego tak nie
> stworzyłem.. ale to tak działa.

To raczej tylko twierdzenie, nie fakt. Gdyby było tak jak mówisz, to sprzedaż XBO by wcale nie urosła, a zewnętrzne studia by ich opluły zamiast robić dla nich exclusive''y. I tak cud, że Xbox się jakoś trzyma po cyrkach z pierwszą prezentacją i wróżbach antyfanów, że nikt tego nie kupi i w końcu Xbox umrze. A jest inaczej. ;) I wybacz, ale nie zamienię żadnego Killzone za Halo czy Uncharted za Gears of War, bo numerki mi się nie zgadzają. I fun fact, który powtarzam już od dawna: Kiedyś byłem fanboyem PlayStation. I nawet wtedy wyniki sprzedaży niezbyt mnie ciekawiły. Gdyby tak było, to zabrakłoby mi własnego zdania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować