Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One nie ściga się z PlayStation 4 pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy

30 postów w tym temacie

@Kafar
A no właśnie, Street Fighter V. Szkoda mi tej gry, bo to jedna z moich ulubionych bijatyk. Tyle że różnica jest taka, że RotTR będzie czasowe. Sprawa z Shenmue III wkurzyła mnie trochę bardziej, bo poprzedniczki wyszły jedynie na Dreamcast i pierwszego Xboksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 23:22, Skelldon napisał:

@Kafar
A no właśnie, Street Fighter V. Szkoda mi tej gry, bo to jedna z moich ulubionych bijatyk.
Tyle że różnica jest taka, że RotTR będzie czasowe. Sprawa z Shenmue III wkurzyła mnie
trochę bardziej, bo poprzedniczki wyszły jedynie na Dreamcast i pierwszego Xboksa.


No ale własnie w tym cały bajer. Sony ma dobrą pozycję, BARDZO dobrą. Oni jak podkupią markę na wyłącznośc to nikt się nie będzie pluł.. dlaczego? Bo prawie każdy ma PS4 :) tzn. oczywiście prawie każdy to ogólnie mówie bo nie każdy ma chodzi o to że wiele osób ma więc i szumu nie ma. Xboxa mało kto ma tak na prawdę w europie sprzedasz słaba, japonia zerowa nawet w USA jest średnio dlatego i oburzenie jest większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 23:09, Skelldon napisał:

To raczej tylko twierdzenie, nie fakt. Gdyby było tak jak mówisz, to sprzedaż XBO by
wcale nie urosła, a zewnętrzne studia by ich opluły zamiast robić dla nich exclusive''y.


No właśnie to już inna ciekawostka że MS nie ma ani studiów zewnętrznych ani wewnętrznych które miały by wysoki poziom. No najwyżej dobry bądź średni. Oczywiście nie oceniam gier które jeszcze nie wyszły ale znam historię gier na konsole xboxa i podejście MS które starają się na razie nieudolnie zmienić. To jednak za mało bym patrzył optymistycznie.

Dnia 14.08.2015 o 23:09, Skelldon napisał:

I tak cud, że Xbox się jakoś trzyma po cyrkach z pierwszą prezentacją i wróżbach antyfanów,
że nikt tego nie kupi i w końcu Xbox umrze. A jest inaczej. ;) I wybacz, ale nie zamienię
żadnego Killzone za Halo czy Uncharted za Gears of War, bo numerki mi się nie zgadzają.


Tu problem polega na tym że mogę się założyć że Gearsy trafią na mocno promowanego windowsa 10 a i jest szansa kiedyś plotka była zobaczymy jak to będzie że Halo też. Widzisz tu problem polega na tym że microsoft bardziej zaczyna wspierać jako platformę do gier Windowsa 10 i PC niż własną konsole. Sklep xboxa ma być wspólny a dużo tytułów ma być crossbuy. Więc skoro już idą w crossbuy to powiedz mi po co mi xbox mając pc ?:P

Dnia 14.08.2015 o 23:09, Skelldon napisał:

I fun fact, który powtarzam już od dawna: Kiedyś byłem fanboyem PlayStation. I nawet
wtedy wyniki sprzedaży niezbyt mnie ciekawiły. Gdyby tak było, to zabrakłoby mi własnego
zdania...


Bo wyniki sprzedaży są ciekawostką raczej chociaż w biznesie są wyznacznikiem działań.

Chciałbym dodać że MS niestać na to by wykupić teraz jakieś duże studio czy jakąś dużą markę na wyłączność gdyż przy takiej liczbie xboxów nic nie będzie rentowne a na pewno nie eksperymenty.

I prosze mi nie mówić że MS ma kasę jak lodu bo nie ma i kto pracował kiedyś dla takiej firmy wie że to się tak nie odbywa jak tu paru innych użytkowników myslało że wezmą sobie parest milionów z innego działu i będą na plusie ;) Osobiście strasznie się dziwie i moim zdaniem to był błąd wykupienie minecrafta. Nie dlatego że ta gra nie jest tyle warta bo i jest, i w dłuższej perspektywie na tym zarobią za jakieś 10 lat. Problem polega na tym że to nie jest gra dla której sprzedają się konsole, tą kase powinni władować w gry które napedzą sprzedaż konsoli.

Błędne koło, czym więcej konsol tym więcej gier i tym więcej konsol ;)

Chociaż nie powiem cwane jest dać windowsa 10 za free i z tego co się orientuje trzeba mieć nową wersję minecrafta. Dla tych co już maja jest zniżka do wersji Minecraft Windows 10. Nie wiem czy stare chodzą. Jak nie to repsekt za naciągnięcie. Jak tak to ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Phil Spencer w swojej propagandowej gadce pewnie nawet nie zauważył, że ma rację, ale
> co tam - ważne że ma. Nie muszą próbować gonić PS4, bo jeżeli będzie tak dalej - czyli
> wizja faktycznego rozwoju dla XB1 będzie trwać (aktualizacje, wsteczna kompatybilność,
> 1000x lepsze usługi i lineup), a Sony z PS4 rozwalone na tronie z przekazem "nakupywaliście
> konsol, mamy kasę, to pocałujcie nas w dupę" (żadnych nowych usług, zero rozwoju, sypiące
> się PSN, 1 exclusive na rok), to wyniki same się dogonią. W zeszłej generacji było odwrotnie.
> No ale niestety - dopóki ciemna masa nie skapnie się co i jak i dopóki nie przestanie
> napychać kieszeni prezesów z Sony, dopóty będziemy mieć ten przedpotopowy cyrk.


ehhh w przyszłym roku Uncharted 4, Horizon, Ratchet & Clank, The last guardian (czyli same pewniaki) vs Gears of War 4 (gra robione przez mało doświadczone studio wiec raczej szału nie będzie, z drugiej strony dla mnie trylogia była lekko nudnawa i strasznie płaska fabularnie , ogólnie do uncharteda startu nie miała, ta część zapowiada się nieco bardziej klimatycznie), Quantum Break (alan trochę przynudzał gameplayowo choć fabularnie był świetny tym razem będzie chyba podobnie, spodziewam się ocen na poziomie 84%), Scalbound po ostatnim pokazie zapowiada się mega słabo, a Recore prawdopodobnie się nie ukaże w przyszłym roku (TLG być może też)
Tak więc ilość exclusivów jest porównywalna po obu stronach z tym, że w mojej opinii to właśnie tytuły Sony zasługują na uznanie.

W tym roku XONE ma niby mocną końcówkę roku - Halo 5, ROTR, Forza oraz słabiutkie Fable Legends, warto nadmienić że ROTR i Fable wyjdą na pieca, więc zostają 2 exy.
To są dokładnie te same tytuły co generację temu (+ GOW' jedyne których nie wypuszczono na PC). Sorry, ale dla mnie w tym roku wygrywa Sony z Bloodbornem i Until Dawn czy nawet The Order 1886 (wolę to niż kotletową Forze - nie cierpię wyścigów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2015 o 13:52, Kafar napisał:

Więc skoro już idą w crossbuy to powiedz mi po co mi xbox mając pc ?:P


Po co mi PS4 mając PC, dla dwóch exów rocznie?

Dnia 15.08.2015 o 13:52, Kafar napisał:

Chociaż nie powiem cwane jest dać windowsa 10 za free i z tego co się orientuje trzeba
mieć nową wersję minecrafta.


Z tym Win10 za free jak się okazuje jest pewien haczyk. Przy wymianie płyty głównej traci się licencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2015 o 15:29, fenr1r napisał:

Po co mi PS4 mając PC, dla dwóch exów rocznie?


Nadal Ci się myli PS4 i jego exclusive z Xboxem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2015 o 15:06, Lukas_172 napisał:

The Order 1886 (wolę to niż kotletową Forze - nie cierpię wyścigów)


Forza jest spoko, co jak co dobre wyścigi chociaż jeszcze nie dorównały DriveClub ale podobno ta nowa ma dorównac. Warunki pogodowe w DriveClub to nadal mistrzostwo kodu i możliwości.

Gearsy 1-3 były spoko, pozniejsze bagno i te nowe jakoś po bagnie nienastrajają pozytywnie. Nie widzę tam żadnej inowacji czy świeżego pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2015 o 16:05, Kafar napisał:


Nadal Ci się myli PS4 i jego exclusive z Xboxem ;/


Z hiciorów to będzie The last Of Us i Uncharterd. W Bloodborna bym sobie pograł, chociaż ta gra jednak wymaga specyficznego gracza. Tearaway to raczej nie jest system seller. Nie twierdzę, że to zła gra, ale przeróżnych platformówek jest pod dostatkiem. Zresztą nie lubię tego gatunku.

Co do Drive Club, porównanie z Forza jest dość dziwne. Jak ktoś lubi zręcznościowe scigałki z ładna grafiką to DC jest w sam razem. Graficznie jest to chyba najładniejsza gra tego typu w tej chwili, ale niestety kosztem płynności obrazu. Przy 30FPS da się odczuć input lag, rwanie i haczenie na zakrętach. Brakuje płynności i odbija się to sterowaniu. Forza to jednak gra aspirująca do symulacji, ma bardziej zaawansowany model jazdy i fizykę. No i działa w 60 klatkach. Mnie do DC ciężko było się przyzwyczaić kiedy przesiadłem się z Dirt Rally działającego przy 60FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ściga się, bo nie ma szans. To tak jakby porównywać Mercedesa z Ferrari. Owszem Mercedes to świetne auto, ale z Ferrari nie ma szans. XOne kupuje się dla kilku świetnych exclusivów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować