Zaloguj się, aby obserwować  
Kuberman

Fallout Shelter - temat ogólny

23 postów w tym temacie

Chciałbym założyć wątek dotyczący FS. W tym wątku gracze mniej lub bardziej zaawansowani mogliby się podzielić opiniami dotyczącymi zarządzania Kryptą, optymalnymi ścieżkami rozwoju, jak i po prostu ciekawymi akcjami. Również chciałbym abyśmy dzielili się opiniami dotyczącymi aktualnych wersji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby nie być biernym pozwolę sobię dodać opinię na temat patcha w wersji 1.1.

Patch 1.1 wprowadza nowe funkcje: Szpony Śmierci, Pana Złotą Rączkę, kretoszczury(?) i ogólne poprawki. Po pierwsze, chcę powiedzieć, że gra działa płynniej i lepiej, chociaż zdrowie mieszkańców spada sposób szybciej niż zwykle, w porównaniu do poprzedniej wersji. Jeśli chodzi o pana Rączkę, byłem trochę rozczarowany, że muszę go kupić za prawdziwe pieniądze, bez badania ich w pierwszej kolejności. Byłoby miło, gdy po instalacji patcha pojawi się komunikat, że "samotny pan Rączka został znaleziony przy wejściu do Krypty". Następnie po zobaczeniu co on jest w stanie, mógłbym rozważyć zakup jednego. Co prawda wiem ze można ich utrafić w Pudełkach Śniadaniowych, ale jeszcze mi się nie zdarzyło. Jeśli chodzi o szpony śmierci: są one za szybkie, za zabójcze, o wiele za trudne. Kiedy po raz pierwszy zaatakowały, przeszli przez 3 piętra i ponad 20 Mieszkańców o poziomie 20+ i z bronią zadającą ponad 6dmg. Minęło prawie 40 sekund, 6 mieszkańców martwych i 15 zużytych stimpaków, a kolejna fala przyszła 20 minut później. Więc uważam, że zbalansowanie byłoby miłe, i poprawa czasów reakcji Mieszkańców, (szybsze zajęcie pozycji i strzał) bo zajmuje im to wieki.
Ogólnie rzecz biorąc, patch jest dobry i wprowadza nowe wyzwania, ale chciałbym zobaczyć większą interakcję z Mieszkańcami, więcej opcji, więcej przypadkowych spotkań, bo w pewnym momencie (zwłaszcza teraz z panem Rączką), gra będzie grała się sama. Również uważam, że wzorem Fallout-ów powinna być oddana do dyspozycji opcja łączenia przedmiotów (coś w stylu: „2 zwykłe Fartuchy Laboratoryjne dają Zaawansowany Fartuch Laboratoryjny) jak i broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim warto wysyłać ludków na pustkowia. Doświadczenie leci tam jak woda z kranu, do tego jest to najszybszy sposób na zdobycie uzbrojenia/ciuchów. Ponadto warto wykonywać codzienne zadania, kasa leci szybko, puszki też. Warto się też rozmnażać, co oczywiste. Nie warto natomiast szarżować z pomieszczeniami, bo problemem bardzo szybko staną się zasoby :]

Patch fajny, szpony śmierci wreszcie sprawiły, że zagrożenie z pustkowi nabrało realnych rozmiarów. Życie faktycznie leci szybciej, przy szponach to wręcz ekspresss ;)

20150814180237

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
Po takich postach smutno mi się robi, że nie mam Androida ani iOSa, tylko ten syfiasty Windows Phone :/.
Ale jak zmienię sprzęt, to zagram, bo widzę, że naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z aope, bez wysyłania ludzi na pustkowia krypta jest najzwyczajniej w świecie stracona, bo nie mamy wystarczającej ilości kasy ani tym bardziej broni i pancerzy, zwłaszcza, że Deathclawy wprowadzone w ostatnim patchu potrafią zadać naprawdę spore obrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi DC potrafią przelecieć przez 3 pomieszczenia obsadzone dobrze uzbrojonymi ludźmi (po 6 osób, każda ma broń z DMG minimum 10), zanim padną. A pojawiają się co chwilę. W ciągu 20 minutowej partii pojawiły się 3 razy. Co odrobię surowce i już mam wyjść z gry to znowu się pojawiają i mam zazwyczaj jedzenie blisko limitu...

Tak z ciekawości. Tego robota (Mister Handy) można wylosować w normalnych lunchboxach, czy są tylko w tych kupowanych za kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 17:49, Narmo napisał:

Mi DC potrafią przelecieć przez 3 pomieszczenia obsadzone dobrze uzbrojonymi ludźmi (po
6 osób, każda ma broń z DMG minimum 10), zanim padną. A pojawiają się co chwilę. W ciągu
20 minutowej partii pojawiły się 3 razy. Co odrobię surowce i już mam wyjść z gry to
znowu się pojawiają i mam zazwyczaj jedzenie blisko limitu...

Tak z ciekawości. Tego robota (Mister Handy) można wylosować w normalnych lunchboxach,
czy są tylko w tych kupowanych za kasę?

Ponoć też w lunchboxach, ale są RZADKO spotykane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałbym tę gierkę jako fan Fallouta, ale jak zwykle Windows Phone nie obsługuje czegoś. Ostatnio coraz bardziej żałuje, że wybrałem Nokie. Brak wielu programów i gier, które normalnie są na androdzie. Ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zainstalować emulator androida na komputerze, może nie to samo doświadczenie nawet jeśli ma się lapka z dotykowym ekranem, ale do przetestowania wystarczy. I nie ma ryzyka, że w co chwilę będzie się sięgać po telefon - bo trzeba sprawdzić ciąże/trening/wypady na pustkowia/poklikać w rush - bo to jednak bardziej upierdliwe rozwiązanie, no i na kompie można robić dużo bardziej zajmujące rzeczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest SUPER! I bez różnych ścian w postaci "albo kupisz z mikrotransakcji, albo pograsz miliard razy trudniej" ! Polecam każdemu, go lubi Fallouta albo kto po prostu lubi dobre gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 14:54, Kuberman napisał:

A to moja Krypta. Co prawda ciut mało surowców i morale, ale mnie Szpony "chwilę po",
zaatakowały.


Na samym dole, w prawym rogu chyba masz jakiegoś martwego mieszkańca ;)

A swoją drogą to śmieszy mnie sytuacja gdy pancerne, przeciwatomowe wrota w 5 sekund rozwala grupa trzech łupieżców.... Nonsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkaniec nie jest martwy tylko w trakcie "brzuszków", podczas zwiększenia Siły.

A co do Wrót, to masz rację. Chociaż bandytom zajmuje to 2x dłużej jak Szponom. Te to dopiero przechodzą jak przez masło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 13:42, Kuberman napisał:

Mieszkaniec nie jest martwy tylko w trakcie "brzuszków", podczas zwiększenia Siły.

Wiem, wiem, żartowałem tylko :)

A u mnie ochrona to elegancko chodzi ubrana :D

P.S. Pytanko: Jest jakiś sposób aby do wejścia przydzielić więcej niż 2 ludzi?

20150816150107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 15:01, Abi_Dalzim napisał:

A u mnie ochrona to elegancko chodzi ubrana :D

P.S. Pytanko: Jest jakiś sposób aby do wejścia przydzielić więcej niż 2 ludzi?


A co to Formal Wear czy Lucky Formal Wear? Bo mój jeden jak wróci z wyprawy przyniesie T-45f Power Armor.
Dodatkowo, jak na wejście sugeruję mocniejszą broń. Bo jeśli dobrze widzę to masz Hunting Rifle (jakiś wariant) i Action-Lever Rifle (wariant) i każda daje max 10 obrażeń. Ja z wyprawy dostałem Guided Missile Launcher (20-24) i Enhanced Flamer (15-17) na bandytów to aż nadto, ale Szpony może zmiękczy odpowiednio.
Raczej nie można. Nawet podczas ataku jak dosyłasz dodatkowych Mieszkańców, to ci się wymieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 15:33, Kuberman napisał:

A co to Formal Wear czy Lucky Formal Wear?

Lucky. Bo to jedyne co mam zbędne :)

Dnia 16.08.2015 o 15:33, Kuberman napisał:

Dodatkowo, jak na wejście sugeruję mocniejszą broń.

Nic mocniejszego jeszcze nie mam :)

P.S. Trzeba pilnować aby dziewczynom się nie nudziło ;D

20150816155347

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 15:54, Abi_Dalzim napisał:

Nic mocniejszego jeszcze nie mam :)

To wysyłać na Pustkowia ile wlezie. Ja to mam nadzieję że kiedyś Fat Mana dorwę...

Dnia 16.08.2015 o 15:54, Abi_Dalzim napisał:

P.S. Trzeba pilnować aby dziewczynom się nie nudziło ;D

Za ciążami nie przepadam. Po pierwsze, chwilę to trwa (2-3 godziny ciąża, 2-3 godziny dzieciństwo) i nic tylko zasobów masę zżera. Po drugie, w razie problemów, to ciężarne uciekają i nic nie daje ich zbrojenie wtedy, a dzieciaki też uciekają i się szwendają. Poza tym, ja sobie zmieniam nazwiska dzieci na nazwiska ojców aby wiedzieć kto jest kto, i kto z kim nie będzie "ten teges". A im więcej krzyżujesz, tym więcej rodziny się pojawia. Więc ciąże robię jak mi na gwałt Mieszkańców trzeba lub zadanie wypełnić. a tak to wolę na radiu polegać i Mieszkańcowi co 4-5 godzin (w moim wypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, nie denerwuje kogoś, że gra nie zalicza już wykonanych zadań w stylu: "ubierz/uzbrój X Mieszkańców" lub "urodź/zaciąż X Mieszkańców", tylko trzeba to od nowa robić jak się pojawi, mimo że już to wcześniej się zrobiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 17:32, Kuberman napisał:

Tak przy okazji, nie denerwuje kogoś, że gra nie zalicza już wykonanych zadań w stylu:
"ubierz/uzbrój X Mieszkańców" lub "urodź/zaciąż X Mieszkańców", tylko trzeba to od nowa
robić jak się pojawi, mimo że już to wcześniej się zrobiło?

Z ubraniem/uzbrojeniem jest łatwo. Ściągasz tylko ciuszek/broń z postaci i zakładasz na nowo. Nie musisz mieć dużego zapasu pukawek/ubrań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować