Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Drugi dodatek do Wiedźmina 3 współfinansowany przez Komisję Europejską

38 postów w tym temacie

Jak lubię gry i wszystko co z nimi związane tak chyba mimo wszystko wolałbym przeznaczyć te fundusze na szkolnictwo, drogi czy coś tam takiego. Granie owszem jest przyjemne, a może i kilka miejsc pracy z tego wyniknie, ale mimo wszystko priorytet takich inwestycji jest chyba ciut poniżej tego co można obserwować za oknem w realnym świecie. Z drugiej strony komisje UE i świat realny są bardzo często mocno od siebie oddalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Finansowanie produkcji gier komputerowych przez tego typu fundusze państwowe jest ogólnie poronionym pomysłem. Można wręcz powiedzieć, że finansowanie zewnętrzne jako takie jest dla nas szkodliwe, bo nie rozwijamy się jako państwo, a uzależniamy się od pieniędzy europejskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2015 o 13:07, Kaerobani napisał:

Finansowanie produkcji gier komputerowych przez tego typu fundusze państwowe jest ogólnie
poronionym pomysłem.

"Wspieranie gospodarki", jak "wspieranie gospodarki". Ale misia i słomiane inwestycje już przecież przerabialiśmy, prawda? :)
Poza tym kiedyś był fajny dokument o korupcji w UE. Włochy i mafia ftw. Choć Francuzi z masłem też byli nieźli.

Dnia 18.08.2015 o 13:07, Kaerobani napisał:

Można wręcz powiedzieć, że finansowanie zewnętrzne jako takie jest dla nas szkodliwe,
bo nie rozwijamy się jako państwo, a uzależniamy się od pieniędzy europejskich.

I teraz każdy, pewnie włącznie z Shumpeterem tobie wyleci, że "kredyt" od tego jest, a potem wyskoczy jakiś Woś, co tobie jeszcze napisze, że przecież nikt nie zakreślił jaki poziom zadłużenia jest szkodliwy ^.^
Ach. Polska, uwielbiam ten kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fundusze zbierane w kasie UE są przeznaczane na różne cele. Nie widzę żadnego powodu, dla którego wspieranie rozwoju kultury nie miałoby być jednym z nich. A to, że przejawem tej kultury coraz częściej bywają i gry, to akurat bardzo pozytywne zjawisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy pół miliona złotych dokładki do dodatku dla wiedźmina. To oznacza, że wystarczy po 5zł od 100.000 polskich graczy i "nie będzie niemiec pluł nam w twarz".
Z drugiej strony - dają = brać, biorą = uciekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzucą drobne, w papierach będzie ładnie wyglądało, w końcu wspierają szeroko rozumianą kulturę - już oni wiedzą jak grać.

E: Czekam aż zaczną współfinansować gry na KS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2015 o 14:48, Zekzt napisał:

Jakich ludzi ? Urzędasów z Brukseli ?
Bo podatnicy mogą zapomnieć o obniżce podatków.


W kieszeni podatnika z której je czmychnięto. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego jak mało realny jest taki obrót wydarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2015 o 13:02, Graffis napisał:


Pragnę się z Tobą nie zgodzić.. Gry komputerowe są równie wartościowym nośnikiem kultury jak książki czy filmy. Podobnie jak są gry mało wartościowe kulturalnie podobnie książki/filmy. Wiedźmin jest dość dojrzałą grą którą możne wesprzeć.
Całkiem sensowne byłoby także gdyby KE dokładała do Wiedźmina za przemycenie treści. Ot, aby w luźny sposób propagować np. tolerancję czy integrację pokojową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypluj ten idiotyczny pomysł z przemycaniem czegokolwiek. Już i tak poprawność polityczna wali w nas z każdej strony. Nie daj boże podłapią tam w Brukseli taki poroniony patent.

Ja zapytał bym się też czy w ogóle takie fundusze powinny wspierać kulturę ogólnie rozumianą. Imho biorąc pod uwagę poziom ubóstwa na świecie i miliony problemów cywilizacyjnych - nie. Wspierać kulturę powinni zamożni, ci których stać. Poprzez odpowiednie zbiórki chociażby. Fundusze z podatków mimo wszystko przeznaczał bym na pilniejsze cele społeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko rozwala że wystarczy spojrzeć na budżety największych wydawców/producentów, okazuje się, że Wiedźmin 3 niszczy ich każdą grę stosunkiem koszt/zawartość, a na zachodzie nie są nawet w stanie za tak małą kwotę zrobić takiej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się dziwie. CD-P RED na pewno stać na robienie dodatku bez tej unijnej jałmużny. Jestem fanem Wiedźmina, ale jeśli zobaczę na każdym pudełku napis: " Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej " i logo Unii to mnie chyba szlag trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2015 o 16:15, Hartigan napisał:

Mnie tylko rozwala że wystarczy spojrzeć na budżety największych wydawców/producentów,
okazuje się, że Wiedźmin 3 niszczy ich każdą grę stosunkiem koszt/zawartość, a na zachodzie
nie są nawet w stanie za tak małą kwotę zrobić takiej gry.

Teraz porównaj różnice w zarobkach między Polską a Zachodem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko wspieraniu szeroko rozumianej kultury i sztuki, ale dofinansowanie produkcji powstającej w celach czysto komercyjnych w spółce takiej jak CDP wydaje mi się przesadą. Nabić komuś portfel by mógł sobie lepiej nabić portfel.

Co innego jakby wspierali jakieś niszowe instytucje promujące kulturę, a którym ciężko się utrzymać ze sprzedaży biletów - jak teatry czy kina w mniejszych miejscowościach (w moim miasteczku np. upadło kino paręnaście lat temu i teraz trzeba jeździć na seanse a to też 2x więcej czasu i 2x wyższe koszta) albo wsparli by twórców bardziej niezależnych.

No chyba, że to typowe "dofinansowanie działalności gospodarczej" w danej gałęzi dóbr czy usług to nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dadzą kasę, a potem narzucą warunki, by DLC opierało się przeciw rasizmowi, były questy związane z ukazywaniem homoseksualistów w dobrym świetle i inne brednie za które gry Bioware zmieniły się w bajeczkę z """""WYBORAMI"""" moralnymi nie mającymi żadnego znaczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować