Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Ja sie doczekac nie moge. Ale pewnie tylko w single campaign pogram, bo jestem sierota jesli chodzi o szybka rozbudowe armii w SC :D
No ale ze znajomymi to moze dam rade :)
Ogladalem dzisiaj gameplay movie, rewelacja, troche moze za szybko jak na moj gust jednostki byly zabijane, ale jesli ta rzez bedzie miala klimat to nie mam nic przeciwko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 21:43, deih napisał:

Widok taki sami jednostki można rozpoznać z części pierwszej...Stary StarCraft w nowej oprawie ;).


Co ciekawe widok można zmieniac jak to widziałem na trailerze. Pochyla, obracać.
Poza tym to co mi się podobało w tych filmach to odgłosy walki i głosy jednostek. Baaardzo klimatyczne. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje,że w przypadku Marinesów,Zerglingów i Hydralisków można by było przywrócić dawne głosy i odgłosy,i wtedy byłoby bardzo klimatycznie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 22:57, Bartlord napisał:

Ogladalem dzisiaj gameplay movie, rewelacja, troche moze za szybko jak na moj gust jednostki byly zabijane, ale jesli ta rzez bedzie miala klimat to nie mam nic przeciwko :)


Z tego co dotąd udalo mi się zauważyć to kazda jednostka jest dobra przeciwko konkretnym jednostkom przeciwnika i kazda jednostka ma swojego "pogromcę". Nie da się załatwić wszystkiego na mapie jednym rodzajem wypasionych jednostek. Może być ciekawie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam film "z gry". To co prawda prawie 500 MB ale warto było.
- Pięknie widać pracę havoc''a - nie wyobrażam sobie teraz tego typu gry bez porządnej "fizyki",
- 3D świetne, zupełnie inna perspektywa grania gdy zmieni się kąt widzenia i przybliży jednostki - walki teraz wyglądają naprawdę widowiskowo,
- grafika - pierwsze screeny trochę mnie przestraszyły, bo pomyślałem, że będzie ona tak "cukierkowa" jak Warcraft 3, który jako gra jest świetny ale grafikę ma zupełnie nie w moim guście. Natomiast tu okazuje się, że dobór kolorów jest przemyślany i pięknie się komponuje z całością i (co ważne) z konwencją.

Oj ciężko teraz będzie czekać, ciężko ;))
Chociaż pociesza to co można zobaczyć: gra jest już w naprawdę zaawansowanym stadium - silnik ładnie się sprawuje (przynajmniej na filmie, bo nie znamy ani wymagań ani nie wiemy czy jest on już dobrze zoptymalizowany).
Należy więc zakładać, że Blizz pracuje nad tym tytułem od dawna i może ta premiera rzeczywiście będzie najpóźniej w 2008 roku - zresztą piękna to by była okazja. Dziesięciolecie SC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 09:55, GeoT napisał:

Należy więc zakładać, że Blizz pracuje nad tym tytułem od dawna i może ta premiera rzeczywiście
będzie najpóźniej w 2008 roku - zresztą piękna to by była okazja. Dziesięciolecie SC :)


Praca nad tytułem od dłuższego czasu , to nie tyle załozenia , co 100% pewnik , patrząc na to co już możemy oglądać.Blizzardowi udało się to , co wychodzi bardzo rzadko : utrzymał cała sprawę w tajemnicy.Tylko pogratulować zabezpieczeń i lojalnych pracowników.Co do daty premiery , to widziałem gdzieś niusik , że możliwy jest nawet październik 2007 , ale ile w tym prawdy , nie wie nikt.Najważniejsze , że w końcu kolejna część StarCrafta jest faktem , a nie tylko życzeniem i marzeniem fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 10:19, KrzychW napisał:

, to widziałem gdzieś niusik , że możliwy jest nawet październik 2007 , ale ile w tym prawdy
, nie wie nikt.Najważniejsze , że w końcu kolejna część StarCrafta jest faktem , a nie tylko
życzeniem i marzeniem fanów.


Ja w to zupełnie nie wierzę. Gdyby to miał być październik, to już teraz organizowano by betatesty, a o nich ani widu, ani słychu, także nie pokładałbym w tej dacie zbytnich nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 10:40, GanD napisał:

Ja w to zupełnie nie wierzę. Gdyby to miał być październik, to już teraz organizowano by betatesty,
a o nich ani widu, ani słychu, także nie pokładałbym w tej dacie zbytnich nadziei.


Szanse są małe, ale zawsze jakieś są. Kto wie, czy na dniach nie rozpoczną testów? A jeśli nie październik to mamy duże szanse, że wyjdzie w okolicach świąt. Takim posunięciem mogli by nieźle podbić zyski;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

także nie pokładałbym w tej dacie zbytnich nadziei.
>
Nie nastawiam się na tak wczesna datę , ale być może SC2 ukaże się niewiele później.Co prawda na początku filmu z gry jest zapowiedź , że wszystko co widzimy to wersja demo i nie jest do końca gotowe , ale całość robi wrażenie przynajmiej wstępnie dopracowanej.Co by nie pisać , wiadomo przynajmniej , że mocno nad tym pracują.Do tej pory , od kilku już lat , krążyły tylko po sieci plotki , a teraz w końcu sytuacja zaczyna się klarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy Blizz robił kiedyś betatesty do gier? Do WoWa to chyba tak, coś mi się obiło o uszy choć w tym temacie akurat nie jestem na bieżąco. Ale o ile pamiętam to ani do Starcrafta ani do Warcraftów betatestów nie było.

A wracając do filmu pokazującego Sc2 w grze. Obejrzałem go do końca i opadła mi szczęka gdy zobaczyłem ich nowe pomysły na jednostki i zdolności. Może niektórzy nie mają możliwości ściągnięcia dość pokaźnego pliku więc opiszę co ciekawsze szczegóły.
Wyjątkowo interesujący jest statek-matka Protossów: można mieć w jednej chwili tylko jeden ale zgodnie z opisem ma to być najmocniejsza jednostka. I rzeczywiście robi wrażenie.

Pokazano jej trzy umiejętności:
- pole spowalniające czas - dokładnie to co w Matrixie Neo robił z kulami. Jednostka tworzy wokół siebie pole i gdy wpadają w nie rakiety, naboje etc. są one spowalniane aż całkiem się zatrzymują. Po wyłączeniu pola po prostu opadają na ziemię. W tym czasie jednostka może oczywiście atakować wszystko inne ;)

- druga umiejętność natychmiast skojarzyła mi się z "Dniem Niepodległości" gdy latające talerze zaczęły niszczyć miasta. Taki słup lasera a w zasadzie cały ich las niszczy wszystko co znajduje się pod jednostką. Havoc pięknie rozkłada na części wszystkie niszczone jednostki.

- czarna dziura - statek-matka wytwarza czarną dziurę która wciąga wszystkie jednostki znajdujące się w pobliżu. Małe wpadają natychmiast a np. Battlecruisery powoli są "rozciągane" i również lądują w dziurze.

Jeśli takich pomysłów Blizz ma więcej, a to przecież przedstawienie dopiero pierwszej rasy, to spokojnie można traktować SC2 jako pewny megahit. Mimo, że to tylko film, grywalność wprost czuje się w kościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czarna dziura działa tylko na jednostki latające. Ogólnie dość dobry pomysł mieli z tym mothership''em zdecydowanie lepsze wykonanie niż ten z C&C3, no i pozostałe rasy nie będą miały podobnej super jednostki ograniczonej hard cap''em na 1 Na pewno spowoduje to większe zróżnicowanie ras, a zergowie i terranie mają mieć counter ale nie w formie innej super jednostki więc o robienie niezbalansowanej gry nie będzie trzeba sie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej jestem ciekaw co nowego dostaną Terranie. W SC1 to była moja ulubiona rasa. Na razie widać głównie powrót starych jednostek - Battlecruiser, Siege Tank... Mam nadzieję, że dostaną też coś nowego. Może wykorzystają te "nowe" jednostki co miały być w SC: Ghost jak np. Grizzly czy tamten lekki pojazd zwiadowczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 13:38, Czedwik napisał:

Najbardziej jestem ciekaw co nowego dostaną Terranie. W SC1 to była moja ulubiona rasa. Na
razie widać głównie powrót starych jednostek - Battlecruiser, Siege Tank... Mam nadzieję, że
dostaną też coś nowego. Może wykorzystają te "nowe" jednostki co miały być w SC: Ghost jak
np. Grizzly czy tamten lekki pojazd zwiadowczy.


Są też duchy, marines, itd. Na screenach można nawet spostrzec Goliatha strzelającego do mutualiska. W zasadzie chyba tylko ci reaperzy są w miarę nowi. Mimo wszystko też mam nadzieję, że to nie wszystkie nowe jednostki terran w tej grze. Przydałoby się, obok siege tanków, jeszcze coś równie ciężkiego naziemnego :-)
A znowu banelingi napewno zostaną znerfowane, bo to co zrobiły z grupką zealotów to masakra. Zdecydowanie zbyt duży dmg, jak na tak dużą ich ilość , szczególnie że nie detnoują samych siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że więcej dowiemy się w sierpniu 3-4 na zapowiedzianym przez Blizzard Blizzconie tutaj link do info na stronie blizzarda http://www.blizzard.com/press/070412.shtml. Wydaje mi się że wtedy własnie pokażą coś więcej o pozostałych rasach no i mam nadzieje ze moze cosik zdradza odnośnie daty premiery trzymam kciuki :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 12:44, GeoT napisał:

Ale o ile pamiętam to ani do Starcrafta ani do Warcraftów betatestów nie było.


Były betatesty do WC3, były do WoW, do dodatków do tych gier, czy były do SC... nie pamiętam, ale i tak raczej będą, bo owe otwarte betatesty stały się już chlubną tradycją Blizzarda i ciężko sobie wyobrazić, by developer miał nie zasięgnąć opinii milionów Koreańczyków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 15:41, GanD napisał:

Były betatesty do WC3, były do WoW, do dodatków do tych gier, czy były do SC... nie pamiętam,
ale i tak raczej będą, bo owe otwarte betatesty stały się już chlubną tradycją Blizzarda i
ciężko sobie wyobrazić, by developer miał nie zasięgnąć opinii milionów Koreańczyków ;)


Czyli słabo pamiętam ;)
I oddaję honor. Swoją drogą załapać sie na bety Stara 2 graniczyło by raczej z niemożliwością ... ech ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 16:38, sathorn1 napisał:

Jasne, ale tylko zamknięte.


To nie do końca jest prawda, a nawet bardzo mija się z prawdą. Beta testy, które organizuje Blizzard mają to do siebie, że zapisać się na nie może każdy, a nie ograniczają się one do kilkuset osób, a do kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy, a gdy chodzi o kolejne patche do WoW skala sięga kilkuset tysięcy osób, co już jest całkiem niezłym wynikiem, patrząc na to przez pryzmat innych produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować